Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 73 svečiai
Technika


Creative® wants to be a DJ

In these days everybody wants to be a DJ
Let me just tell you who
My mother wants to be a DJ
My girlfriend wants to be a DJ
My cat wants to be a DJ
The bus driver wants to be a DJ
The pornstar wants to be a DJ
and God wants to be a DJ

Tokia Heavy Rock kūrinio "(I Just Want To Be A) Drummer" ištraukų samplaika pradėsiu šią Creative Aurvana DJ ausinių apžvalgą. Ne veltui.Labai netikėtai gavau laiškutį su pasiūlymu paturėti šias ausines savo rankose. Neatsisakiau, nes Creative savo gaminio pavadinime panaudojo dviejų raidžių junginį dėl kurio pamišusi nemaža dalis jaunimo - DJ. Be viso to, skelbiamas ir toks teiginys: "For DJ & Home Studio Monitoring", o tai tikrai nemenkas iššūkis pačiai Creative komandai, nes kaip žinia grojimui vakarėliuose ir darbui studijoje (nesvarbu kokio lygio) dažniausia naudojamos skirtingo tipo ausinės. Tokiu atveju atkuriamo garso kokybei priekaištų neturėtų būti, ergonomika, patvarumas bei išorinio garso izoliavimas (DJams) taip pat itin reikšmingi vertinimo kriterijai.

Pradedam.

Pakuotė niekuo neišsiskirianti. Viršelis atverčimas, jį prilaiko medžiaginiai lipdukai, kurių vienas beveik nuplyšo bandant atverti. Po viršeliu slepiasi ausinės, įprastai supakuotos į skaidrią plastiko formą. Kiek žemiau atspaustas dar vienas akį traukiantis ir gamintojų pasitikėjimą savo kūriniu rodantis šūkis: "Premium Performance Headphones for Discerning Ears". Oho!

Komplektacija mažesnė, nei tikėjausi: tik ausinės ir 6,3 mm adapteris ausinių kištukui. Ko trūksta? Pakuotėje DJai ausinių nesinešioja, tam reikalingas Maišelis. Nebent gamintojai turi statistinių žinių, kad dauguma DJų gyvena klubuose kuriuose groja arba ausinės jau būna įrašytos į techninį "raiderį". Keista. Būsimieji ausinių savininkai net ir turėdami atliekamą ausinių maišelį juo nelabai galės pasinaudoti, nes ausinės nesusilenkia į "embriono pozą", taip užimdamos nemažai vietos kelioniniame krepšyje.

Apžiūrėkim ausines iš arčiau. Laidas pagamintas protingai, vidutinio ūgio žmogui spiralinė laido dalis prasideda tik kiek žemiau juosmens, spiralė gali išsitempti apytiksliai nuo 30 cm iki 1,5 m. Kiek nepatvariai atrodo pats kištukas, kuris yra tiesus, o jo lanksčioji izoliacinė dalis linkusi sutrūkinėti ir iki vidinės laido dalies paskutinių atodūsių ilgai laukti netektų. Pagirtinas gamintojų pastabumas - laidas įlenda tik į vieną ausinę!

Kiek juokingai atrodo kairės ir dešinės pusės pažymėjimo faktas, kai ausinės yra idealiai simetriškos, neskaitant laido. Šiuo atveju Creative gali drąsiai baksnoti ir į kitus gamintojus, jie tokie ne vieni.

Nors Aurvana Dj gan griozdiškos, svoris nėra itin didelis. Ausinių kaušeliai visiškai apgaubia ausis ir jų nespaudžia; atrodytų gerai, tačiau pasilenkus (jei dažnai plaunate galvą ir netaupote natūralių riebalų) jos gali lengvai nukristi. Prie pulto arba įrašinėdamas turėsite išlikti ramus. Pagalvėlės, lankelio išorinė dalis aptrauktos neblogos kokybės gana stora bizono oda - juokauju - dirbtine oda. Kiek keistai pasirinkta labai plona oda vidinei lankelio pusei - suprantama, ten reikalingas didesnis elastingumas, bet patvarumas neturi būti pamirštas. Ausinių konstrukcija ne pati patvariausia intensyviam naudojimui ir dažnam transportavimui, tą pajustų ir aklas vertintojas. Judančių detalių mažai, kaušeliai pasisuka ne daugiau 10⁰ į vieną ir kitą pusę vertikalia ašimi, horizontalia - visu 180⁰. Plastmasė braška, lankelio prailginimo elementas taip pat plastmasinis, iš dviejų dalių: lovelio ir dangtelio. Lovelis orientuotas į vidinę pusę, todėl jo kantos įtrūks vos tik pabandžius labiau išplėsti lankelį. Tai tikrai nėra ilgaamžiškumo požymis.

Pereikim prie garso ypatumų.

Garso izoliacija per maža tokioms stambioms, tokios ypatingos paskirties ausinėms. Priežasčių matau dvi - nepakankamai tamprus lankelis bei apytuštis plastmasinis ausinių kaušelių korpusas.

Jautrumas tikrai neblogas ir nesumeluotas - bandant pagroti nedideliame vakarėlyje neteks perdėtai pakelti garso lygio, kas dažnai būdinga "buitinėms" ausinėms. Tačiau visa kita nėra taip gražu, kaip norėtųsi.

Charakteristikose rašoma, kad ausinės atkuria 20-20000 Hz diapazoną, tačiau realiai jis turėtų būti apkarpytas iki 40 - 17000, nes žemesniuose ir aukštesniuose intervaluose Aurvana Dj nebesukuria tokio slėgio, kaip mano minėtame.

Klausant muzikos girdimas pastebimai sukeltas jautrumas aukštiems dažniams, jie neretai per aštrūs, čaižūs ir įkyrūs, tačiau eiliniam nepatyrusiam klausytojui gali sukelti gero skambesio iliuziją. Viduriniai dažniai vidutiniški. Žemi - sausi, slėgis per mažas, atkuriamas garsas priklausomai nuo instrumento ar garso konstrukcijos neretai labai nutolsta nuo originalaus skambesio. Maloniausia šiomis ausinėmis klausyti švelnaus, nesudėtingo džiazo su vyriška vokalo partija.

Vienas didelis pliusas, pastebėtas testuojant: pilnai pakrautas iPod Nano su šiomis ausinėmis visu garsumu išgrojo visą parą! Testavimo metu dainos nebuvo perjungiamos (ekrano apšvietimas visuomet išjungtas).

Išvados

Būdamas grynaveisliu amerikiečiu paduočiau Creative kompaniją į teismą ir turbūt laimėčiau. Labai nepadoru, nežmogiška, nesąžininga naudoti tokius skambius žodžių junginius, frazes pristatant produktą, kurie neteisingai nurodo jo paskirtį siekiant pelno! Nesakau, kad šios ausinės labiau tinka stiklainiams atsukinėti, paprasčiausia, jos su grojimu vakarėliuose, darbu studijoje negali turėti nieko bendro! Absoliučiai! Nepatvari konstrukcija, iškraipytas atkuriamas garsas - tai rankinis stabdis kopiant į profesionalumo viršūnę.

Kaina Lietuvoje - tik 200 Lt, kaip tokioms "buitinėms" ausinėms kaina normali, tačiau alternatyvų galėtume rasti nemažai ir, manau, pranašesnių bent vienu ar keliais kriterijais.

P.S. Grubiai šlifuotas aliuminis manęs nepapirko.
EARepair, 2008 Vasario 29, 23:59

Komentarai

 • WhoIsResponsible?
  WhoIsResponsible? @ 2009 Rugsėjo 17, 12:56

  per savo B-Day su jom teko grot,tai kas grojo sake nelb patogios,bet kaina prieinama kiekvienam.Visteik TECHNICS nepakeiciamas zmogaus draugas,kaip ir (alus,cigaretes)

  0  0
 • Gierka.
  Gierka. @ 2009 Gegužės 14, 06:51

  aciu uz straipsni kaiptik noriu ausines normales pirktis

  0  0
 • stereo chrome
  stereo chrome @ 2009 Balandžio 10, 01:42

  nk gero

  0  0
 • eri_ca
  eri_ca @ 2009 Kovo 07, 07:13

  zmones pries pirkdami ausines ziurekit ka EARepair raso, o ne ju gamintojai ;) oj knisa prota tos kompanijos..bele kad parduot.. zmogus nenusimanantis, neisbandes ir apsizioplini...

  0  0
 • Radioman
  Radioman @ 2008 Kovo 09, 02:33

  geriau ant technics pasitaupyt...

  0  0
 • marikas
  marikas @ 2008 Kovo 07, 05:41

  dizainas tai nekoks man asmeniskai o tai ir kokybe plius dar... lygu nieko gero :D

  0  0
 • orteM
  orteM @ 2008 Kovo 06, 05:30

  viskas aisq su tom ausinem. Creative... :D

  0  0
 • blitzz
  blitzz @ 2008 Kovo 02, 12:06

  tikrai gerai parašyta.

  0  0
 • JoSe [UB]
  JoSe [UB] @ 2008 Kovo 01, 12:53

  IMHO ner nieko geriau uz Technics RP-DJ1200

  AMEN

  0  0
 • kidman
  kidman @ 2008 Vasario 28, 09:28

  O velnias kiek klaidų padariau vienam komentare ir viskas per neapdairumą:))

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.