Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 53 svečiai
Technika


Final Scratch v1.5

Technologijų progresas tiesiog stulbina savo tempais. Taip jau susiklostė aplinkybės, jog ne taip seniai džiaugėmės galėdami paliesti pasaulyje labiausiai paplitusius Technics patefonus. Vėliau savo galvą vis labiau ėmė kelti iki tol buitine elektronika domėjęsi Pioneer, pagaminę pirmą, iš ties DJ'aus darbui pritaikytą, CD grotuvą. Šokių muzikai tampant masine, didėjo DJ aparatūros poreikis, tai sąlygojo vis didesnį gamintojų bei jų produktų spektrą. Dabar, vis labiau populiarėjant skaitmeniniams muzikos formatams, tebuvo laiko klausimas, kada ir kas pagamins aparatą, grojantį MP3 bylas. Prieš porą metų atsirado vienas iš atsakymų - "Stanton Magnetics" produktas "Final Scratch".

ScratchAmpVeikimo principas
Kad naudoti FS sistemą, jums prireiks įprastų patefonų, bet kokio DJ mikšerio, ir PC/Mac kompiuterio su USB 1.1 jungtimi. Kompiuteryje įdiegiama specialiai šiai sistemai pritaikyta "NI Traktor" versija. Programa USB prievadu komunikuoja su dar vienu FS sistemos komponentu - "ScratchAmp" moduliu, į kurį yra jungiami patefonai. FS komplekte yra trys specialios vinilinės plokštelės, su įmantriu kodu, kuris transliuojamas per "ScratchAmp" modulį į kompiuterį kontroliuoja MP3 grojimą.

Testuojant sistemą iš tiesų nustebino įspūdingas kontrolės greitis. Garsas, grojamas iš MP3 bylos, elgiasi tarsi būtų sukama tikra plokštelė - jis gali būti greitinamas, stabdomas, scratch'inamas, smarkiau pasukus ir nušokus adatai pasigirsta realiai plokštelei būdingas traškesys. Kiekvienoje FS plokštelėje kontrolės kodas yra įrašomas dviems grojimo greičiams - 33 rpm vienoje ir 45 rpm kitoje pusėje. 33 rpm pusėje kontrolės kodo pakanka pragroti 15 min. kūriniui.

Final Scratch v1.5Kas iš to?
Pirmiausia - nereikia tampytis su savimi didžiulio vinilų lagamino. Visą savo įrašų kolekciją galima dabar sutalpinti į kompiuterio kietąjį diską. Atsiranda galimybė savo pasirodymo metu pagroti savo sukurtą ar remiksuotą kūrinį. Jei nesate pratę groti vinilais, Stanton jums išleido specialų priedą, įgalinantį kontroliuoti FS sistemą per CD grotuvus.

Verta paminėti ir kelis akivaizdžius sistemos trūkumus. Pirmiausia, melomanų eskaluojama MP3 garso kokybė (FS sistema įgalina groti ir WAV formato bylas, tačiau jos užima bent dešimt kartų daugiau vietos). Taip pat dar kažkiek baugina ir kompiuterių sistemų nepatikimumas. Nors, tiesą sakant, pragrojus jau virš šimto valandų su šia sistema, jokių sutrikimų man nenutiko (FS sistema naudojama su "Dell Inspirion 9100" kompiuteriu, MS Windows XP Pro OS'u).

Išvada
Kompiuterių populiarumo augimas, bei įvairios aparatūros ir programinės įrangos gausa šiuo metu kaip niekad atsiliepia DJ'ų pasirodymuose. "FinalScratch" sistema - vienas naujųjų technologijų kūjų, kurie, laikui bėgant, anksčiau ar vėliau sugriaus tradicinį DJ darbo būdą.
Unknown, 2007 Balandžio 09, 14:34

Komentarai

 • Traftraftra
  Traftraftra @ 2009 Rugpjūčio 13, 10:04

  Ir dar labai patogu ilgus gabalus grot ,kur po 30 min pvz

  0  0
 • Traftraftra
  Traftraftra @ 2009 Rugpjūčio 13, 10:00

  Siaip geras daigtas tuom ,kad gali grot tai ,ko gauti nebeiseina ,beto yra efektai ,taciau vistiek grociau mieliau vinilais nei skaitmeniniais vinilais . Ir demesys maziau blaskosi ir jokiu problemu nekyla ,softas yra softas.

  0  0
 • Alchemikas'
  Alchemikas' @ 2007 Liepos 16, 04:47

  Hard sound, prajuokinai tikrai. Svarbiausia patikti publikai :d Klausytojuj dazniausiai neidomu su kuo dj daro miksus tada, kai jis pats i muzika ziuri pavirsutiniskai.

  0  0
 • karo_liukaz
  karo_liukaz @ 2005 Birželio 09, 03:22

  yra dj hercule console,su kompu nesweria 5 kg,patogu nesiotis,gera garso kokybe,groju after parciuose ir vargo nematau..

  0  0
 • ArasZ
  ArasZ @ 2005 Kovo 18, 09:56

  Kaina ispudingesne uz wiska =D

  0  0
 • Joykiller
  Joykiller @ 2005 Sausio 04, 02:13

  Is pradziu noreciau pacituoti James'a Taylor'a is "Swayzak":

  James: "We used Traktor and it’s really good. At first you try and do mixes until you realise it’s nothing to do with Vinyl. You can loop and re-edit in real time, totally the most powerful thing you can think of, DJing-wise. I’ve just played my debut Traktor gig in Geneva."

  Yra didelis skirtumas tarp miksavimo Traktor ir FS pagalba ir GERO/KURYBINGO/INTELEKTUALAUS miksavimo Traktor ir FS pagalba... Paklausykit Swayzak'u Fabric 11 (kuris miksuotas butent su Traktor) ir pabandykit jam pritaikyti: "va, kai ta linija eis link galo, paspausk cue, start ir sync.. tada nuvesk feiderio rankenele. pakartok".. Nelabai gaunasi, ane ?

  0  0
 • st.mariux
  st.mariux @ 2004 Gruodžio 30, 09:51

  tralialia...

  0  0
 • sonik303
  sonik303 @ 2004 Gruodžio 16, 02:31

  tie patys stantonai prekiauja, kainos dabar net ir nepasakysiu.. nes neieshkojau dar ;)

  sOnik

  0  0
 • Jointy
  Jointy @ 2004 Gruodžio 15, 07:34

  o tai kiek tos balvankes kainuoja tuomet ir is kur ju nusipirkt ?

  0  0
 • sonik303
  sonik303 @ 2004 Gruodžio 15, 05:17

  taip, jos ish paprasto vinilo, ir, zinoma, devisi labai greit, nes ish esmes zulini tas pacias 2 ploxtes..

  sOnik

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.