Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 105 svečiai
Temos


Ibrahim Alfa: ""Techno" reikia naujų, jaunų veidų, kurie tuo žavėtųsi..." (specialiai DJ.SCENE)

Ibrahim Alfa. Prodiuseris (kartais sukantis plokšteles), keturių leiblų savininkas ir žinoma paskutiniojo vakarėlio, iš ciklo "Industria", netikėtas svečias. Tikrai nereikia piktintis jo prastu DJ setu ir nemanau, kad reiktų jį teisinti. Tiesiog šis žmogus daug padarė ir vis dar tebedaro "techno" muzikai. Skaitykite ir stebėkitės, kad yra dar tokių veikėjų, kurie visą save atiduoda muzikai...

Pradėkime nuo pat pradžių. Kaip susidomėjai "techno" muzika?
Klausydamas radijo, tai įvyko apie 1990, kai mokiausi mokykloje. Klausiausi Londono radijo stoties KISS FM ir ten radau "techno" programą, nelabai supratau kas tai yra, bet man tai patiko.

Skaičiau, kad savo prodiuserio karjerą pradėjai grodamas maža "Yamaha" ritmo mašina.
Taip, stalinė "Yamaha" ritmo mašina ir MC-50 'sekvenceris'. Su jais sukūriau pirmuosius savo kūrinius kai man buvo 14. Po to pardaviau juos ir nusipirkau plokštelių grotuvus ir daugiau įrangos studijai. Šiandien turiu visai padorią studiją.

Savo pirmuosius kūrinius siuntei į KISS FM
Tiesiu taikymu. Kitą dieną DJ pasikvietė mane ir pasakė "hey, mes tai grosime per radiją". Ir aš pagalvojau... "jėga".

Kaip paprasta pradėti savo karjerą...
Visiškai. Aš manau, kad jeigu aš tai galėjau padaryti, kiekvienas tai gali padaryti.

Taigi tu nemanai, kad esi kažkoks išskirtinis?
O, priešingai. Na jei sakai išskirtinis ... ok (juokiasi).

Dabar tu groji tiek LIVE tiek ir kaip DJ
90 procentų LIVE ir gal 10 kartų per metus groju DJ setą.

Taigi nesi geras DJ.
Na... vidutiniškas.

Tikiu. Teko girdėti ir daug prastesnių DJ. Ar muzika kurią tu groji gyvai skiriasi nuo tos kurią groji kaip DJ?
Labai panašią. Ganėtinai sunkią, ganėtinai abstrakčią, kažką panašaus į Neil Landstrumm, Christian Vogel, šiek tiek senienų, Jeff Mills ar net ankstyvuosius Aphex Twin kūrinius. Man nepatinka riboti save vienu, konkrečiu stiliumi.

Daugelis Anglijos DJ (ypatingai "progressive house") skundžiasi, kad Anglijos šokių muzikos scena tampa nuobodi. Ar tai tiesa?
Visiškai nuobodi. Nėra "progressive" muzikos. Daugeliui žmonių tai tapo darbu. Anksčiau, kai šiame reikale nesisuko tokie pinigai, viskas buvo labai žavu ir atrodė viliojančiai. Dabar jie turi apmokėti sąskaitas tai niekas daugiau nerizikuoja.

Tu grojai Latvijoje, Lenkijoje ir net Lietuvoje (pernai Ibrahim Alfa grojo Palangoje). Ar galėtumei palyginti rytų ir vakarų publiką?
Atrodo, kad rytuose žmonės labiau linksminasi nei Anglijoje.

O kaip Vokietija?
Vokietija yra gerai. Bet jei būti visiškai atviram, tai Vokietija gera vieta išleisti pinigus. Dažniausiai nuėjęs į klubą prisigeriu labiau nei kiti ir niekam kitam nebūna taip linksma. Dabar visus klubus uždarinėja. "Tresor" irgi ruošiamasi uždaryti. Valdžia uždaro visus geresnius klubus. Mano mėgstamiausios vietos, tiesą sakant, yra Ryga ir Lenkija.

Ko reikia geram vakarėliui?
Gerų pokštų. Gerų narkotikų. Gerų gėrimų... labas mama (juokiasi). Tiesą sakant, manau žmonės turėtų vartoti daugiau narkotikų.

Daugiau narkotikų?
Taip. Kai tik pradėjau kurti muziką, vaikščiodavau į VIP vakarėlius ir ten visi iki vieno vartodavo narkotikus, tai buvo judėjimo dalis. Dabar žmonės atsargesni.

Tu esi dviejų leiblų savininkas. Tiesa?
Iš tiesų keturių. "Automatic", "Semi-automatic", "Solid" ir "Crump" kurį darau kartu su draugu, Tim Driskou (iš "Narkitek"). Mes jį sukūrėme vos prieš tris mėnesius. Taigi pirmas relyzas dar laukiamas.

Koks tikslas turėti keturis leiblus?
Na, "Automatic" skirtas tam, kad žmonės galėtų leisti savo pilnas plokštes. "Semi" - labiau rinkiniams. "Solid" ... mano pirmas relyzas buvo išleistas "Solid" ir vyrukas kuriam priklausė leiblas prasiskolino man ir įvairiems žmonėms daug pinigų. Aš jam pasakiau "jeigu atiduosi man leiblą, aš sutvarkysiu visas tavo skolas". Taigi jis atidavė.

Kaip atsirenki atlikėjus savo leiblams?
Na, iš pradžių sutikau Marcin'ą (Marcin Czubala) savo kelionės į Lenkiją metu ir pasiūliau jam "išsileisti" mano leible. Jis sutiko. Žmonės rašo man laiškus ir jeigu tas žmogus man atrodo mielas ;) aš surandu galimybę jį išleisti.

Skamba tarsi visas leiblų darbas būtų pramoga
Tiktai dėl malonumo.

Bet juk tai kainuoja
Manau, leiblai "padaro" apie 500 Eurų per metus nuostolį. Šią sumą padengiu vakarėlių pinigais. Jeigu neturime didesnio minuso, tai viskas gerai. Man nereikia pelno. Jeigu galime "turėti" naujus atlikėjus, leisti įrašus ir pramogauti ... tai kompensuoja kvailų kasmetinių atostogų nebuvimą.

Taigi turėtumei išties daug groti, kad padengtumei visas išlaidas?
Tiesa, tenka groti labai daug, taip pat įrašinėju kituose leibluose ir jie dažniausiai man sumoka. Taigi pasiimu dalį pinigų gautų už vakarėlius ir investuoju į leiblus. Tikiuosi kada nors šios investicijos sugrįš (juokiasi). Tai visada lieka svajone.

Ar visi "techno" leiblai dirba tokiu pat principu?
Dabar, greičiausiai taip. Anksčiau daugelis leiblų kaldavo milžiniškus pinigus, dalis žinoma ir dabar tai daro. Neabejoju tuo. Bet jie visą laiką leidžia tą pačią muziką ir, mano nuomone, tai pakankamai ciniškas procesas. Aš noriu leisti naujus atlikėjus. Man asmeniškai, gauti naujo atlikėjo CD, susirašinėti su juo el. paštu ir ypač jeigu jis yra geras žmogus, išleisti jo kūrybą yra daug maloniau negu gauti CD iš Jeff Mills, kadangi tai yra nauji žmonės, naujos idėjos, o ne nuolatinis to paties kartojimas.

Kaip manai, kaip "techno" muzika skambės ateityje?
Tiesą sakant, neįsivaizduoju. Manau netrukus turėtų įvykti kažkas tokio, kas pastūmės visą tai į sekantį lygį, nes naujovių per paskutinius metus praktiškai nebuvo. Manau "techno" reikia naujų, jaunų veidų, kurie tuo žavėtųsi.

Ar dabar įmanoma sukurti naują garsą / stilių?
Manau, kad taip.

Ar nemanai, kad "techno" muzika bus įkvepiama "electroclash" kultūros? Pvz. Paskutinis Dave Clarke singlas su "Chicks On Speed"?
Taip, aš žinau Dave, jis geras mano draugas. Mes gyvename tame pačiame mieste.

Tau pasisekė!
Ne ... jis per turtingas. Jis vienas iš tų, kurie iš muzikos daro milžiniškus pinigus. Jis visiškas milijonierius.

Grįžkime prie "clash"?
Kartais nauji instrumentai, gitaros suteikia "techno" muzikai žavesio. Anksčiau "techno" turėjo būti be vokalo, bet dabar žmonės tapo atviresni naujovėms. Ir tai tik į gerą. Taip įdomiau. Neklausiau nieko kur dainuojama arba grojama gitaromis daugiau nei 10 metų. Manydavau, kad tai siaubinga, kvaila ir senamadiška, bet dabar mąstau, kad gal būt tai nėra visada blogai (juokiasi).

Koks paskutinis CD sukosi tavo grotuve?
Šūdas ... Outcast "Speakerboxxx". Žinai? Šitą pirkau paskutinį.

Taigi "techno" nėra ta muzika, kurią klausai nuolat?
Kartais taip. Aš gaunu kalnus demo įrašų, siunčiuosi iš interneto todėl "techno" įprastai neperku. Taigi perku ... tiesiog kvailą muziką ... tiesiog nueinu į CD parduotuvę ir nusiperku kokį nors kvailą įrašą kaip Outcast (juokiasi).

Ką manai apie apsikeitimą muzika Internetu?
Nuostabu. Tai geriausias dalykas, aš manau. Asmeniškai man, jeigu kažkas siunčiasi mano MP3, tai tik į naudą. Jeigu jis DJ ir jam patiks mano muzika, jis būtinai nusipirks vinilą. Aš pats siunčiuosi daugybę MP3 ir jeigu kažkas man tikrai patinka, aš einu į parduotuvę ir nusiperku.

Kokią programą naudoji ir koks tavo nikas. Norėčiau pasižiūrėti ką gero tu ten turi ;)
(Juokiasi) Vėliau duosiu tau savo IP adresą.

Ką galėtumei patarti jauniems žmonėms. Kaip pradėti karjerą? Kaip tapti populiariu?
Reikia kurti ir pamiršti ką kiti daro ir daryti tai kaip ir ką nori daryti. Žiūrėk ką daro kiti ir daryk visiškai priešingai.

Kaip manai, ar kūryba yra svarbi DJ?
DJ'ams turbūt, kad ne. DJ turi linksminti publiką, bet jeigu tu groji LIVE publika turi suprasti ką tu darai, o DJ'aus publika nebūtinai turi suprasti. Jeigu daug kuri, kartais sunku tai pasidalinti su DJ'avimu, kadangi kūryba yra labiau asmeniškas dalykas. Kūryba yra gerai, kalbant apie DJ populiarinimą. Kuo daugiau kūrinių išleisi, tuo labiau būsi kviečiamas į vakarėlius. Bet kalbant apie kūrybiškumą, tai nėra gerai. Bet karjerai - žinoma.

Ar treniruojiesi prieš LIVE pasirodymus?
Be abejonės. Sukuriu gabalus ir po to juos gyvai miksuoju. LIVE pasirodyme daug improvizacijos, tačiau praleidžiu savaitę tam, kad po to jausčiausi laisvai ir užtikrintai. Kiekvienam pasirodymui stengiuosi paruošti naują programą. Jeigu turiu du vakarėlius penktadienį ir šeštadienį tai grosiu panašiai, bet jeigu vieną programą grojau šį penktadienį, tai sekančiam aš visiškai ją pakeisiu.

Ir galiausiai tavo palinkėjimai Lietuvos "techno" monstrams?
Gerai padirbėta ... hmm... o, ką čia pasakyti...
Viskas pas jus atrodo juda teisinga kryptimi. Nesustokite.
dj scene, 2007 Balandžio 09, 19:16

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.