Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 138 svečiai
Temos


"Nokia Plug In" sugryžta su dar didesne jėga.

Ko gero dar niekas neužmiršo praeitų metų progresyvios muzikos renginių ciklo "Nokia Plug In" ... ir neveltui. Nekreipiant dėmesio į tai, kad tai masinis renginys, kad jame grojama ne techno ar d'n'b ... tai tapo kokybės ženklu. Kokybės visomis prasmėmis, tiek DJ, tiek garso, tiek šviesų ... Šį antradienį (Vasario 24d.) "Nokia Plug In" komanda pakvietė žurnalistus (ir mus ! ;) ) į spaudos konferenciją. Taigi mes vieni iš pirmųjų (o gal ir patys pirmi) ... pasakojame jums ką gi suplanavo "Nokia" šiais metais.

Pradėti reiktų nuo praeitų metų trumpos apžvalgos ir statistinių skaičių. Taigi 2003 metais buvo organizuoti 9 renginiai iš ciklo "Nokia Plug In", iš viso šiuose renginiuose apsilankė per 15 000 žmonių. Šio skaičiaus reikšmingumą padidina faktas, kad "Nokia Plug In" buvo klubinis vakaras, tai ne "open-air" tipo renginys. Kiekviename renginyje buvo stengiamasi pristatyti vis kitokio stiliaus DJ, tiksliau būtų sakyti ne kitokio stiliaus, bet kitokios "progressive" šakos. Taigi pernai "Nokia" dėka Lietuva pamatė Lee Burridge, Nick Warren, Pete Tha Zouk (su juo interviu darė DJ.SCENE), Mark Wilkinson, Paul Jackson, Kucho ir kt.

Visi vardai ir skaičiai skamba įspūdingai. Atrodo ką dar geriau galėtų pasiūlyti "Nokia Plug In"? Taigi "stumiami" praeitų metų sėkmės, organizatoriai iš klubinių vakarėlių išauga į milžinišką šokių muzikos šventę. Šiemet "Nokia Plug In" persikelia į Lietuvos parodų centro "Litexpo" pagrindinį pastatą. Taip taip, jūs neapsirikote.

Taigi ką siūlys "Nokia Plug In" šiemet išvardinsime punktais :
• Dvi salės (House ir Progressive (main));
• Kiekvienoje salėje bent po vieną superstar DJ.
• Kartu su superstar DJ gros ir lietuvaičiai (beje, nei lietuviai nei užsieniečiai nesikartos)
• 6 Barai;
• Kalnas apsaugos;
• Kiekvienam renginiui savitas aplinkos dizainas (dizainą kurs dizaineris iš Latvijos);
• Nerealus garsas (garsą tenka imti net iš 3 Lietuvos kompanijų);
• Keturi renginiai per metus (kiekvienam metų laikui);
• Naujausių "Nokia" produktų pristatymas (bus pristatomi produktai, kurių Lietuvoje dar nėra);

ir dar daug kitų privalumų.

Viskas skamba išties įspūdingai. Svarbiausia - organizatoriai užtikrina, kad bilietai nebrangs, t.y. kaina išliks apie 30 Lt.

Kaip teigė Gytis Daugėla ("Tikra Produkcija" atstovas), "Litexpo" rūmai pasirinkti todėl, kad Vilniuje nėra kitos vietos, kur organizatoriai galėtų įgyvendinti savo užmačias. Dvi salės daromos siekiant praplėsti "Nokia Plug In " muzikinius rėmus. "Dvi superžvaigždės negali sutilpti į vieną salę, todėl nusprendėme daryti dvi." Teigė organizatoriai. Paklausti apie kitų stilių "techno", "electro" ar "drum'n'bass" priėmimą į savo gretas ... organizatoriai nieko nežadėjo. Marius Ivanoff teigė "šie stiliai kolkas per didelis undergroundas, todėl ši mintis pakolkas nėra svarstoma".

Dar pernai visi su nekantrumu klausinėjo kada atvažiuos Sasha, kada Deep Dish. Šiemet "Nokia Plug In" atstovai negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti, kad šie monstrai apsilankys Lietuvoje. "Kol neturime pasirašytų kontraktų, nieko negalime sakyti", teigė Marius Ivanoff, pagrindinis "Nokia Plug In" "selekcininkas". "Galime tik pasakyti, kad šie žmonės yra pageidaujamų sąraše įrašyti pirmais numeriais". Taigi viltis lieka.

Daug buvo kalbama apie edukacinę renginio reikšmę. Kaip vieną iš pagrindinių edukacijos procesų Marius Ivanoff įvardino žmonių švietimą - "gerų DJ" klausimu. "Šiuo metu Lietuvos klubai atveža daug praeityje garsių atlikėjų ir prodiuserių. Tačiau šiandien šie prodiuseriai yra nieko verti. "Nokia" nori parodyti, kas yra kokybė. Taigi bus vežami tik patys geriausi DJ, kurių setas pakerės kiekvieną apsilankiusį. Geras DJ turi būti geras visomis prasmėmis: muzikos parinkimas, miksavimo technika, muzikos naujumas ... ". O mes galime tik pasidžiaugti, kad Lietuvą pasieks ne tik Andy Fletcher'io DJ setai.

Organizatoriai sakė, kad DJ, kviečiamų į renginį, atrinkimas vyksta ne tik Mariaus Ivanoff nuožiūra. Prieš kviesdamas bet kurį DJ, jis tariasi su draugais užsienyje, klausinėja užsienio promouterių. "House" salės DJ'us padėjo atrinkinėti RyRalio komanda. Kiekvienam renginiui bus stengiamasi atvežti vis kitos "progressive" šakos atstovą. Visi buvo patikinti, kad du kartus tas pats DJ negros. Tai liečia ne tik užsieniečius, bet ir lietuvaičius, kuriems bus suteikta "garbė" užbaigti žvaigždžių pasirodymu ;)

Kovo 12d. vyks pirmasis "Nokia Plug In" serijos renginys. Šį kartą pagrindinę salę okupuos Dave Seaman, Marc Grabber ir pats Marius Ivanoff. House salėje šėls DJ Dizzy ir RyRalio komanda.

Dave Seaman
Daugeliui melomanų Dave Seaman vardas tikrai gerai žinomas. Šis 35 metų prodiuseris, DJ, breiko šokėjas iš Airijos dažnai vadinamas "progressive mafia" klano atstovas (šiam klanui priskiriami Sasha, BT ir Way Out West).

Dave Seamanui buvo bene labiausiai žinomo šokių muzikos žurnalo "Mixmag" redaktoriumi, nes tuo metu buvo jauniausias ir geriausiai šią muziką išmanantis darbuotojas. Tuo metu "Mixmag" buvo tik nedidelis leidinys, skirtas vieno iš klubų nariams. Tačiau būtent Dave Seaman įžvelgė būsimą "acid house" kultrūos ir šokių muzikos sprogimą bei artėjantį populiarumą. Taip "Mixmag" tapo tokiu žurnalu, kokiu jį skaitome šiandien... na, bet tai jau istorija.

Sėkmė jį lydėjo ir genialaus prodiuserio Steve Andersono studijoje, kur gimė pirmasis Dave Seamano projekto Brothers in Rhythm hitas "Such A Good Feeling", po kurio įrašyti savo dainų versijas britus pasikvietė Michaelis Jacksonas ir Stingas. Brothers In Rhytm tapo pirmaisiais D.Britanijos remiskuotojais-superžvaigždėmis. Jie buvo pakviesti prodiusuoti ir rašyti muziką Kylie Minogue, Pet Shop Boys ir Take That. O vėliau šį sąrašą papildė Garbage, Pulp, Placebo ir Blur.

Ir pagaliau jam pasisekė, kai kolega iš "Mixmag" (fotografas Gary McLarnen), įvertinęs puikius Dave Seaman diskžokėjo sugebėjimus, pakvietė groti "Shelleys" klube. Ši arena laikoma vienu geriausiu visų laikų D.Britanijos "house" muzikos klubų.

Paskutinius keliolika metų Dave Seaman atsidėjo savo didžiausiai aistrai - diskžokėjaus karjerai. Tai jam pelnė pripažinimą visame pasaulyje. Jo koncertų maršrutai jau keliolika kartų apraizgė Žemės rutulį, o pačioje Anglijoje jis laukiamas visuose superklubuose - nuo "Cream" iki "Renaissance" ar "Gatecrasher".

2000 metais Dave Seaman ir jo kolegų įkurta organizacija "Therapy" tapo antrais namais ne vienam iš pasaulinio DJ elito atsovų - Timo Maas, Anthony Pappa, Slacker, Evolution and The Light. DJ rezidento vieta žymiuosiuose "Renaissance" renginiuose garantavo sėkmę ir garbę groti kartu su All Saints, Moby, Kylie Minogue ir Moloko.

Nepaisydamas itin įtempto gastrolių kalendoriaus, Dave Seaman spėjo surinkti ir išleisti net keletą labai gerai žinomų šokių muzikos rinkinių. "Renaissance Awakenings", net du dvigubi (!) albumai kultinėje "Global Underground" serijoje ir artimiausiu metu pasirodysiantis su Australijos DJ Phil K įrašytas "Renaissance Presents: The Therapy Sessions". O kur dar Brothers in Rhythm pseudonimu atlikti remiksai grupėms Placebo, Naimie Coleman ir Human Movement. Vienas iš jų buvo panaudotas Levi's džinsų reklamai Japonijoje. Dave Seaman su kolegomis yra sukūręs net dokumentinį filmą apie klubinį gyvenimą Australijoje, kurį su dideliu entuziazmu nupirko bei parodė ir "gimtosios" BBC televizijos kanalas...

Na ir dar keletas faktų. Dave Seaman grojo egzotiškose šalyse, tokiose kaip Kosta Rika ir Peru. Jis buvo pirmasis tarptautinis diskžokėjas, kada nors grojęs Kolumbijoje. Visai neseniai veiklą pradėjo nauja Dave įrašų kompanija "Audio Therapy Records". Ir pagaliau puikių vertinimų sulaukė kultinėje chill out rinkinių serijoje "Back to Mine" pasirodęs Dave Seaman rinkinys.

Vilniuje, Dave Seaman pasirodys po "Renaissance" vėliava ir visiems pristatys jau minėtą, absoliučiai naują, CD įrašytą kartu su Phil K - "Renaissance Presents: The Therapy Sessions".


DJ Dizzy
Šio DJ vardas galbūt nėra toks girdėtas kaip Dave Seaman, tačiau to priežastis tikrai nėra populiarumo stoka. Greičiau taip yra todėl, kad šis DJ yra amerikietis. Dizzy yra "west coast house" muzikos lyderiu pasaulyje. Jo įrašų firma leidžia tokias žinomas šio stiliaus žvaigždes kaip Johnny Fiasco, Natural Rhythm, Onionz ir Master D, Sombionx, Inland Knights, The DCL Project, o DJ Dizzy garsėja kaip vienas iš įtakingiausių šio lengvo, kerinčio šokių muzikos stiliaus atstovų.

Nuo tos akimirkos, kai Donald Eley, geriau žinomas Dizzy vardu, tapo šokių muzikos scenos dalimi, jis nė sekundei nestabtelėjo siekdamas savo tikslų. Jo meilė šokių muzikai pražydo praėjusio dešimtmečio pradžioje, kai jis keliavo iš vietos į vietą grodamas triukšminguose house muzikos vakarėliuose Kalifornijos klubuose. Dizzy koncertavo legendiniuose Sacramento vakarėliuose "Cabinet Shop", "Blitz" ir "Gigabeatz", kur pagarsėjo skleidžiama teigiama energija ir puikia grojimo technika.

Beveik tuo pat metu Dizzy pradėjo rengti vakarėlius, pavadintus Double Down Productions. Vakarėliai vis populiarėjo, o Donaldas tapo vienu iš mėgiamiausių Vakarų pakrantės šokių muzikos atlikėjų. "Vakarėlių metu sutikau keletą labai talentingų vyrukų - Johny Fiasco ir Hipp-E , su kuriais nusprendėme prodiusuoti kartu" , - pasakoja Dizzy. Taip gimė Double Down Recordings - house muzikos įrašų firma, diktuojanti JAV Vakarų pakrantės šokių muzikos madas.

Donaldas užsitarnavo sunkiai dirbančio ir labai išradingo žmogaus reputaciją. Jis nuolatos keliauja po pasaulį grodamas geriausią Vakarų pakrantės house muziką ir tuo pat metu sugeba valdyti net tris įrašų kompanijas - Double Down, Low Down ir Flygaric Tracks. Negana to, jis prodiusiuoja vieną kūrinį po kito ir dalyvauja projekto High Plains Drifters veikloje. High Plains Drifters - tai Dizzy ir Thomas White iš puikai žinomo projekto Natural Rhythm.

Dizzy yra išleidęs savo kūrinius prestižinėse house muzikos įrašų kompanijose - Om Records, Brique Rouge, Aroma, Offset, Inuendo, Electrik Soul, Moody ir Bluem, o taip pat nuosavose Double Down, Low Down ir Flygaric Tracks. "Man patinka funky house. Truputis džiazo, gyva boso linija ir Lotynų Amerikos perkusija - tai muzika, kuri verčia šokti, o ne sėdėti. Tai West Coast house."

Šiuo metu Donaldas gyvena ir mėgaujasi banglenčių sportu San Diege. Kai jis nėra išvykęs koncertuoti, dažniausiai vieną iš labiausiai graibstomų pastarojo meto house muzikos prodiuserių galite rasti Kalifornijos pajūryje. Iki šiol Dizzy pasirodymai vyko visuose kontinentuose, išskyrus Antarktidą, tačiau šiais metais jis planuoja nuvykti ir ten.


Marc Grabber
DJ Marc Grabber scenoje debiutavo 1997 metais, o šiandien jis yra vienas geriausiai žinomų Pietų Europos didžėjų. Kroatijoje jis organizavo ir prodiusavo pačius didžiausius regiono šokių muzikos renginus "MTV Valkana Beach Festival", "MTV Dance Floor Chart" ir Kroatijoje bei Slovėnijoje vykusį "Global Underground" renginių turą. Marcas Grabber garsėja kaip "progressive" (su "techy trancy house" ir "breakbeat" priemaišomis) muzikos didžėjus. Tačiau jis yra ir "house" bei "downtempo" muziką gyvai atliekančios grupės "The Undertakers" lyderis!

Įkvėptas Davido Bowie, Radiohead, Kruder & Dorfmaister, Underworld ir didžėjų Johno Digweedo, Deep Dish, Danny Howells ir Jameso Lavelle Grabberis sukūrė savitą muzikinį stilių. Pasak kritikų, jis yra tarsi didelis muzikinis peizažas, apimantis įvairią šokių muziką - nuo "house" iki "breakbeat", apgaubtą "progressive house" muzikos atmosferos. Marcas tai pat yra ir prodiuseris - Londono studijose "Plastic Fantastic" ir "Bubblegumcity" jis įrašė du kūrinius - "Rich Dad Poor Dad' ir "The Bead Glass Game". Pirmąjį išleis kultinė britų "progressive" muzikos įrašų kompanija "Extreme", o jo "deimantinį" remiksą paruošė britų prodiuserių duetas Circulation.

Per savo karjerą, Marcas yra grojęs su tokiais pasaulinės šokių muzikos korifėjais kaip Danny Howells, Timo Maas, Darren Emerson, Sander Kleinenberg, Dave Seaman, Max Graham, Chris Fortier ir Seb Fontaine. Išmaišė Liublijanos, Zagrebo, Budapešto, Debreceno, Sarajevo, Rijekos klubus bei paplūdimio barus, o šiais metais ketina atvežti savo sukrutą muziką ir į Lietuvą, Čekiją, Graikiją, Makedoniją ir Italiją. Tikras Pietų Europos šokių muzikos ambasadorius Vidurio Europai!
dj.scene, 2007 Balandžio 09, 17:09

Komentarai

 • White Devil
  White Devil @ 2005 Sausio 11, 08:55

  pirmi keturi Plug In`ai buvo nerealus, yapc berods antrasis kai Jay J atvaziavo;]
  kiti sudu virsta.

  0  0
 • Zydrute
  Zydrute @ 2004 Kovo 18, 02:52

  kas zino kiek nokia plug in buwo isviso zmoniu?

  apie 4 000

  0  0
 • Psychas
  Psychas @ 2004 Kovo 16, 09:44

  aleksej...........truksta zodziu..... "maladec" :)))))

  0  0
 • Puppis
  Puppis @ 2004 Kovo 16, 01:11

  buvo tikrai zjb toosas. nieko negaliu pasakyt blogo. !!! ash megstu zhostkesne muzika bet buvo labai labai zjb

  0  0
 • Puppis
  Puppis @ 2004 Kovo 16, 01:10

  buvo tikrai zjb toosas. nieko negaliu pasakyt blogo. !!! ash megstu zhostkesne muzika bet buvo labai labai zjb

  0  0
 • aistoskinas
  aistoskinas @ 2004 Kovo 13, 10:45

  klubininkas expertas > ko cia putiesi? kas per veteranas esi, kad apsaugos darbuotojai turetu zinoti? holivude ir tai visas zvaigzdes krato ir kai kur neileidzia, o tu cia isivaizduoji esas pasaulio bamba. nu ir kas kad su manekene atejai? tai tipo jai visos durys atviros? buciau apsaugos vietoj, tai isvis tokiu besipucianciu neileisciau - nafik cia sakotis ir svaistytis "veteranais". vos neapsivemiau skaitydama. del paties tuso. muzika ir garsas - super!! dj, ypac ivanoff, seaman, grabber nepakartojami! del publikos sutinku - vaiku darzelis. bet tai dar ne blogiausia. va marozu tai negaliu pakesti. ratu uzsimeta ir isivaizduoja, kad viskas galima. zodziu, verta buvo eiti del dj, bet visa kita neitin patiko.

  0  0
 • Bledzia
  Bledzia @ 2004 Kovo 13, 01:12

  nerealus tusas buvo!

  0  0
 • Psychas
  Psychas @ 2004 Kovo 01, 03:43

  Viskas yra ir bus gerai, jei padarys gera face-controla. Ir ne del vaizdo, kaip buvo praeita kart. O rimtai, netinki - lauk is cia...

  0  0
 • Tokiku
  Tokiku @ 2004 Vasario 29, 10:33

  as irgi nzn ka paskyti nueisiu tada pasakysiu

  0  0
 • Jaxx 303
  Jaxx 303 @ 2004 Vasario 28, 02:39

  Viskas butu gerai, isskyrus grojama muzika :}

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.