Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 51 svečias
Temos


Industria su ekstravagantiškuoju Marcin Czubala

"Techno is a music based in experimentation; it is sacred to no one race; it has no definitive sound. It is music for the future of the human race." Mike Banks, Underground Resistance (Detroit).

Elektroninės muzikos pagrindas visada buvo nuolatinis judėjimas į priekį, naujų horizontų siekimas. Šviežumas ir inteligentiškumas - tai tik dalis daugelį traukiančių jos savybių. Pradedant nuo eksperimentatorių John Cage, Karlheinz Stockhausen iki techno muzikos (kokią męs ją žinome dabar) pradininkų Kraftwerk, elektroninė muzika praėjo stulbinamai ilgą kelią, kurio pabaigos nesimato. Jų pradėtą darbą tęsia šiuolaikinė atlikėjų karta nevengianti eksperimentuoti ir neapsiribojanti standartinio klubinio techno rėmais.

Vienas jų yra labai savitą stilių turintis ir tik live grojantis, po pasaulį krūvą instrumentų su savim vežiojantis Marcin Czubala. Jo, kaip muzikanto, pirmieji žingsniai buvo žengti klasikinėje muzikoje - 1991-1994 m. jis grojo daugiau nei 300 klasikinės muzikos koncertų, tarp jų tokiuose dideliuose renginiuose kaip "Nantes Festival" (Prancūzija), "Wrszawska Jesien" (Lenkija) bei "Singapore International festival" (Singapūras), tame tarpe ir pasirodymai su Lenkijos eksperimentinės muzikos legenda Krzysztof Penderecki. Vėliau labai didelę įtaką jam padarė Neil Landstrumm ir kaip sako pats Marcin - "vienas kertinių akmenų buvo Cristian Vogel albumas "Absolute time" (Tresor), supratau, kad eksperimentinė techno muzika leidžia atskleisti didžiules galimybes tiek muzikos aranžavime, tiek garsų generavime".

1991 m. Dave Tarrida ir Steve Glencross Škotijos Edinburgo mieste įkūrė visoje Anglijoje, o vėliau ir Europoje siautulingumu ir aukštu meniniu lygiu didžiulę reputaciją užsitarnavusį klubą "Sativa", kuris svariai prisidėjo prie jų pačių ir rezidentais tapusių Neil Landstrumm ir Tobias Schmidt savito skambesio formavimo. Vėliau jie išsibarstė po visą pasaulį - Dave Tarrida ir Cristian Vogel persikraustė į Barceloną, Neil Landstrumm išvyko į New Yorką. Laikui bėgant susiformavo savotiška pasaulinio mąsto bendruomenė be jau minėtų atlikėjų atstovaujama Subhead, Si Begg, Justin Berkovi, Tube Jerk, The Hacker, Ibrahim Alfa, Bill Youngman, Jamie Lidell, Adam X, Bob Brown ir daugelio kitų, tame tarpe ir Marcin Czubala.

Jų propaguojamą sunkiai įvardinamą stilių galimą apibūdinti kaip electro, europinio hard techno, hip hop ritmų, detroit priemaišų, sudėtingų idm struktūrų, funk, d'n'b gylio bassline'ų ir daugelio kitų elektroninės muzikos ingredientų samplaiką. Dažniausiai jis vadinamas nu-skool, brighton, weird, abstract techno. Jo kūrėjus vienija bendras muzikos pateikimo formų praplėtimo siekis tuo pačiu išlaikant stiprų užkratą šokių aikštelėse.

1995 baigęs "Krzysztof Penderecki" muzikos mokyklą ir pradėjęs elektroninės muzikos kūrėjo karjerą Marcin Czubala svariai prisidėjo prie nepriklausomos techno scenos Lenkijoje formavimo. 1999 m. buvo įkurta pirmoji Lenkijoje techno įrašų kompanija "Currently Processing", kurios įrašai yra platinami ir gerai žinomi visame pasaulyje. Tarp plokšteles "Currently Processing" išleidusių muzikantų yra tokie puikiai žinomi atlikėjai kaip Dave Tarrida, Subhead, Ibrahim Alfa, Bill Youngman, Q-ic & Stephenson. Debiutinis Marcin Czubala vinilas "The Bass Casualities" iškarto gavo puikius įvertinimus didžiausiose pasaulio muzikiniuose leidiniuose ir pažymėjo jo tarptautinės karjeros pradžią. Greitai jis sulaukė daug pasiūlymų iš užsienio įrašų kompanijų. Jo įrašus išleido "Currently Processing", "Mutter", "Neue Heimat", "Automatic", "Input-Output", "F-line" bei "ANLX". Jo kūriniai figūruoja Laurent Garnier, Sven Vath, Andrew Weatherall, CJ Bolland, Marco Zaffarano, Cristian Vogel, Dave Tarrida, Adam X, Frank Lorber chartuose. Atliko "gyvus" pasirodymus "Stammheim" (Kassel), "Tresor" (Berlin), "Rex" (Paris), "Prag" (Stuttgart), "Privilege" (Switzerland), "Achtermai" (Chemnitz), "Paradogs" (Prague), "Glasgow school of Art" (Glasgow), "Alaska" (Glasgow), "Pressure Point" (Brighton), "Le Golf" (Switzerland), "Doornroosje" (Netherland), "Veronica Boat" (Belgium), "Liquid" (Malta Islands), "Eskulap" (Poland), "Sfinks" (Poland) ir daugelyje kitų.

Vasario 27d. klube "Vault" turite retą galimybę pamatyti Marcin Czubala Techstylism promotion organizuojamame jau 5-jame ciklo "Industria" renginyje kartu su Daimon ir Pagalve.

So let's get down row & dirty!
Techstylism, 2007 Balandžio 09, 17:11

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.