Registruotis | 
Dabar naršo: 1 vartotojas ir 67 svečiai
Temos


Išskirtinis Alan Barratt (Zulu Nation, The Producers) interviu DJ Scene

Paryžiuje gyvenantis britų "house" muzikos didžėjus ir prodiuseris Alan Barratt gimė prieš 29 metus Didžiosios Britanijos Nottinghamo mieste. Dar nesulaukęs 18 metų jis tapo kultinio "rave" kolektyvo "NEBULA 2" nariu ir tvirtai apsiprendė, kad nori būti didžėjumi ir muzikos prodiuseriu. Pirmoji jo plokštelė buvo išleista dar 1991 metais, o jo soliniai projektai buvo išleisti tokių žinomų firmų kaip "Eukatech", "Plastic City", o vėliau prestižinių Prancūzijos įrašų firmų "Royal Drums" ir "Antedrum". Pateikiame išskirtinį Alano interviu DJ SCENE.

Alanai, ar žinai ką nors apie Lietuvą?
Ji yra prie Baltijos jūros, o sostinė - Vilniaus miestas. Rusija aneksavo jūsų valstybę 1940 metų birželio mėnesį, o 1991 kovo 11 dieną ji tapo pirmąja iš buvusių sovietinių respublikų, kuri paskelbė nepriklausomybę. Tačiau ją daugelis Vakarų šalių "de jure" pripažino tik 1991 metų rugsėjį. Dar 2004 metais šalis įstos į Europos Sąjungą. Ši šalis sėkmingai įvykdė savo ekonomikos restruktūrizaciją... [juokiasi] Aišku, viską sužinojau internete... Na, bet, po šimts pypkių nors dabar žinau kažką apie jūsų šalį!

Papasakok apie savo projektą "ZULU NATION" ir ruošiamą išleisti plokšteles?
Na, šiais metais planuoju rimtai padirbėti su keliais žmonėmis, su kuriais subendravau persikelęs gyventi į Paryžių [Alan gimė Notigeme, Anglijoje - vert. past.]. Tai bus šiek tiek "vocal house" ir šiek tiek "tech house". Taip pat turėtų atgyti projektas "THE PRODUCERS" su Tony Thomas, jo muziką išleis japonai ir prancūzai. Aš taip pat įrašinėju savo muziką leiblams "Cyber Productions", Australijos "EQ" bei Amerikos "Aphrodisio".

"ZULU NATION" CD bus iš esmės vienas ilgas miksas su visa mano muzika, įrašyta "Cyber Productions". Jo koncepcija - viena diena su Zulu tauta. Man labai patiko idėja, kad viskam mūsų kasdienybėje zulusai turi kokį nors šokį ar dainą. Jie nuostabūs žmonės, ar ne?

Kaip laikosi Paryžiaus klubinė scena? Ką tikrai verta žinoti ir aplankyti?
Paryžiaus klubinė scena tokia pat didelė ir klestinti kaip ir prieš tris metus, kai atvykau čia gyventi. Bet yra ir pasikeitimų. Jei trumpai, visas tas prancūziškas "filter funk' mirė ir jo beveik nebegirdėt. Už tai yra daug stipraus "deep soulfull house" vakarėlių. Vis labiau populiarėja "tech house".

Ir, mano laimei [juokiasi], Paryžiuje visada buvo šauni "electro / techno scena", kurios epicentras yra klubas "The Rex". Nueikite ten, jei norite paklausyti gero "Techno" ir "electro" ar "tech house". Dar Senos upėje, laive įrengtas klubas "Smile". Gera vieta ir daug besišypsančių žmonių. Ten daugiausiai grojamas labai "deep" ir labai "funky tribal tech" stiliaus hausas.

Tai, kad Prancūzija turi skoningiausią "house" muziką - sukurta istorija ar realybė?
Aš nežinau ir neskirstau muzikos pagal geografiją - tai, ką aš groju yra iš visų pasaulio šalių. Tačiau prancūziška muzika ir aplinka įkvepia, nes ji labai įvairiapusė, labai prieinama.

Kaip tau atrodo, kurlink dabar suka šokių muzika?
Kad ir kur pasuktų, aš ten būsiu. Iš tiesų man dėl to ir patinka šokių muzika, kad ji niekada nestovi vienoje vietoje, kad visada evoliucionuoja ir keičiasi. Dabar keičiasi dar greičiau, nei bet kada.

Papasakok apie savo jaunystę? Kada pradėjai groti?
Na, mano "acid house" metai praėjo stovint už patefonų, aukštai iškėlus rankas, ir beveik visą naktį siūbuojant iš vieno šono į kitą. Prieš tai, kai Britanijoje prasidėjo "reivai" aš klausiausi hip hopo ir buvau gana pamišęs graffiti entuziastas. Tačiau kai pirmą kartą išgirdau tikrą gerą "house", ritmas ir bosas mane tiesiog užspaudė. Pagalvojau, po velnių, aš pirmą kartą ne tik girdžiu muziką, bet ir ją jaučiu!!!

Prisimenu, pirmą kartą aš su draugu nuėjau į klubą, kur grojo dar kiti mūsų draugai... Iš tikrųjų tai aš buvau vairuotojas, aš buvau pasamdytas nuvežti didžėjus į klubą... [juokiasi] Tačiau draugeliai kažin kodėl nusprendė daugiau nebegroti toje vietoje, ir klubo savininkas paprašė mane juos pakeisti! Ir tada viskas prasidėjo! Aš grojau piratinėse radijo stotyse, aš sukau plokšteles mažose ir didelėse vietose savo gimtajame mieste. O paskui mano pasirodymų salės pradėjo darytis vis didesnės, o muzika vis geresnė ir garsesnė.

Ką patartum jaunam didžėjui, kuris tik pradeda savo karjerą?
Dabar visi gali didžėjauti. Ir visi nori didžėjauti. Todėl geriausias dalykas - daryti savo, nekreipti dėmesio ką šneka kiti ir patikėti tuo, ką darai. Vieną dieną tai atneš tau pelną, patikėk.

Kas buvo šauniausi žmonės, kuriuos sutikai?
Tony Thomas. Jis man buvo ir yra kaip tėvas muzikos pasaulyje, supranti, ką norėčiau pasakyti. Žaviuosi viskuo, ką jis daro "Cyber Productions", tie vaikinai tikrai manimi pasirūpino, kad galėčiau kurti muziką.

Pervažiavai visą pasaulį ir grojai daugybėje klubų? Kas labiausiai įsiminė? Ar atradai ką nors pastaruoju metu?
Birmingeme, Anglijoje yra labai geras klubas "Atomic Jam". Jis šiek tiek primena senovinį teatrą. Įeini į jį ir matai septynias salytes. Ir kiekvienoje groja visiškai skirtingai šokių muzika, įsivaizduoji!

Na, ir renginių ciklas "Southport Weekender" Britanijoje yra fantastiškas. Tai ne klubas, tai savaitgalio renginys, bet tokio galingo šviesų, garso ir vaizdo efektų derinio vienoje vietoje aš per savo gyvenimą dar nemačiau.

Ką dar turėjome paklausti tavęs?
Ahhhh, aš dar neišsiugdžiau telepatijos! Aš dar negaliu skaityti jūsų minčių ir sužinoti, ką jūs pamiršote! [juokiasi]
RyRalio, 2007 Balandžio 09, 19:25

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.