Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 139 svečiai
Temos


Gleb Luv: "Grokit 'techno'" (specialiai DJ.SCENE)

Tuo metu kai didieji klubai į Lietuvą veža tolimojo užsienio "žvaigždes", iš kurių didžioji dalis tik sugadina savo arba atstovaujamo leiblo vardą, "smulkieji" promouteriai tenkinasi kaimyninių šalių atstovais. Eilini kartą įsitikinome, kad vardas nieko nereiškia. Į trečią "Industria" vakarėlį, Techstylism komanda paksikvietė Baltarusijos atstovą Gleb Luv. Tai tikrai nėra žinomas vardas pasauliniu mastu, tačiau kokybė, patirtis ir noras pasirodyti kuo geriau daro savo. Anot spaudos, Gleb Luv stovi ant antro laiptelio po "Energun 22" Baltarusijos "techno" muzikos elite. Jis yra dažnas svečias Rusijoje ir Ukrainoje. Kaip ir "Energun" groja negailestingą ir draskantį "hard techno". DJ.SCENE pakalbino Gleb'ą klube "Vault" prieš pat jo pasirodymą.

Kaip sekasi? Kaip kelionė? Girdėjau, kad atvažiavai anksti ryte ir visą dieną praleidai mieste.
Viskas puiku, suspėjau apžiūrėti miestą. Atvykau 11 valandą ryto, pasidėjau daiktus ir į miestą...

Ar tai tavo pirmas kartas Vilniuje?
Galima sakyti, kad pirmas, nes prieš tai Vilniuje buvau prieš penkiolika metų. Tada man buvo ... dvylika.

Ir kaip miestas?
Gražus... nesenai buvau Lvove ir jeigu lyginti Vilnių ir Lvovą, tai visgi jie kažkuo panašūs. Vilnius labiau globalus, labiau panašus į Europą. Su Minsku būtų sunkiau lyginti. Minskas karo metu buvo sugriautas ir vėl atstatytas, todėl ten nėra senamiesčio, lankytinų vietų ... nuobodus miestas ...

Prieš važiuodamas čia, tu girdėjai ką nors apie Lietuvos "techno" muzikos sceną?
Pas jus buvo "Energun 22"... jie mane supažindino...

Ir ką gi jie sakė?
Viską labai gyrė...

Kokia situacija pas jus, Minske? Ir bendrai Baltarusijoje?
Didžiausias pakilimas buvo juntamas prieš pusę ... gal šiek tiek daugiau ... metų. Po to viskas nurimo ir ramu iki šiol. Žmonės nebedaro "techno" vakarėlių, visi persimetė ant "trance".

Kas vyrauja klubuose?
Na turbūt kaip ir visur "disco", "house" ...

O kodėl pats pasirinkai "techno"?
1991 metais, gavau pirmąjį "Tresor" rinkinį. Paklausiau - patiko. Po to klausiau "drum'n'bass", po to "trance", po to vėl "dnb" dar vėliau "trip hop" ir 1996 metais vėl pradėjau domėtis "techno" ... juo domiuosi iki šiol.

Kaip pradėjai groti?
'98 metais nusipirkau vinilų, pabandžiau ... patiko.

Ar prisimeni kur pirkai pirmąsias savo plokšteles?
Dabar daugiausia plokštelių gauname Interneto pagalba. Gauname "promo". Na o anksčiau - įvairiai. Draugai parveždavo iš Europos, Maskvos, "Piterio".

[b]Ar jūsų ratas didelis. Turiu omeny "techno" DJ?
Tikrai nedidelis. Praktiškai groju aš, DJ Zver, DJ Pažarnik na ir žinoma "Energun 22", jie mūsų pasididžiavimas, nesenai jie išleido jau šeštą savo plokštelę.

Panašu, kad jūs visi draugai...
Taip, mes daug laiko praleidžiame kartu. Turime savo svetainę: www.oxidiser.net

Ar tai netrukdo tobulėjimui?
Nemanau. Šiaip viskas vyksta pakankamai įdomiai : iš pradžių važiuoja "Energun 22", po to aš ir galiausiai Zver. Ir taip buvo jau tris ar keturis kartus. Šiandien atvežiau DJ Zver demo diskus.

O kaip publika? Matei kokia susirinko šį vakarą, ar galėtumei ją lyginti su Baltarusijos "klaberiais"?
Žinai, panaši. Daugiausia renkasi jauni žmonės. būna, kad ateini ir vyresni. Jeigu lyginti su Peterburgu, kur nekartą grojau "Tunel" klube, ten renkasi vyresnė publika ... nuo 21 iki 30.

Koks turi būti vakarėlis, kad tu jį pavadintumei geru?
Labai sunku pasakyti, svarbiausia žmonių reakcija, kaip jie tave priima, reaguoja ir tavo muziką. Dabar būtų sunku prisiminti geriausią, galbūt "Tunel" klube. Kartą per tris mėnesius, ten vyksta renginys pavadinimu "Džedaj", prieš tai jis vadinosi "Vostočnyj Udar", o dabar "Džedaj". Tai vienas iš didžiausių renginių. Ten nuolatos groja žinomas svečias iš užsienio ir keletas mūsų regiono atstovų. Ten būna gerai. Daug žmonių ir visi supranta kur atėjo.

Kaip dažnai tenka groti užsienyje?
Jei užsieniu nelaikysime Vilniaus ir aplinkinių "rajonų", tai man teko groti tik Slovakijoje. Pagrindinės išvykos tai Rusija, Ukraina, Baltarusija.

Tarkim Minske, dažnai vyksta "techno" vakarėliai?
Minske, geriausiu atveju kartą per mėnesį. Dažniausiai kartą per du mėnesius. Jie dažniausiai būna uždari. Susirenka daugiausiai 150-200 žmonių.

O klubai, ar turit kažkokią nuolatinę vietą savo vakarėliams?
Ne. Su klubais dabar nebeįmanoma dirbti. Klubo administracija tiesiog bijo. Jie mums aiškina, kad muzika per griežta, nors jiems net ir "tech-house" per griežta muzika.

Jeigu į "techno" muziką pažvelgsime globaliai, tai pastebima, kad kuo toliau, tuo labiau jaučiamas "techno" perėjimas į masinę kultūrą. Ką tu apie tai manai?
Aš manau, kad "techno" yra skirtas dideliems "reivams". Tai įrodo ir tokie vakarėliai kaip "Love Parade", nors šis festivalis kuo toliau tuo labiau pamiršta "techno", tačiau 1994-95 "Love Parade" buvo 70 procentų "techno", arba "MayDay" ... Rusijoje "Vostočnyj Udar" - susirenka 15 ir daugiau tūkstančių žmonių. Ir tai yra nuostabu, kad "techno" muzika surenka tokias mases žmonių.

Ar grojimas yra pagrindinis tavo užsiėmimas? Ar gali įsivaizduoti savo gyvenimą be muzikos?
Neįsivaizduoju, kas turi nutikti, kad muzika dingtų iš mano gyvenimo. Šiuo metu dirbu teisininku. Tačiau grojimas po truputį tampa ne tik laisvalaikiu, bet ir pragyvenimo šaltiniu. Bet kokiu atveju, šios pajamos toli gražu neprilygsta teisininko atlyginimui.

Kaip sugebi derinti teisininko darbą su DJ'avimu?
Darbe jau visi žino apie mano grojimą ir reaguoja labai ramiai. Netgi viršininkas jau priprato, kad dažną penktadienį atsiprašau iš darbo.

Tavo mėgstamiausių DJ'ų trejetukas?
Pirmoje vietoje Dave Clarke, man patinka kaip jis dirba, ką jis groja. Nors jis groja ne "hard techno", tačiau viskas atliekama labai tvarkingai. Antroje vietoje - Jeff Mills. Nors jį jau senokai teko girdėti, tačiau ankstesni jo pasirodymai įstrigo atmintyje.

Kaip tu žiūri į visą papildomą įrangą, kurią dažnai naudoja DJ?
Labai teigiamai. Richie Hawtin "Decks, EFX & 909" neįtikėtinas DJ darbas. Nors man pačiam tai nėra įdomu. Ir visi tie nauji dalykai - aš jais tiesiog nesidomiu. Mano nuomone, niekas negali pakeisti vinilo. Jokia garso atkūrimo technika, nesugebės pakartoti vinilo skambesio. Vinilas skamba daug gyviau ... tai nėra sintetinis, dirbtinis, idealus garsas.

Ar ruošiesi prieš pasirodymą? Apgalvoji, kokius kūrinius grosi... kaip grosi...?
Vienintelis dalykas apie kurį galvoju, tai pirmoji plokštelė. Didžiausias galvos skausmas - nuo ko pradėti. O toliau viskas vyksta ekspromtu. Na o pirmuosius kūrinius renkuosi pagal nuotaiką. Man netgi neįdomu ką prieš tai grojo, aš stabdau plokštelę ir pradedu savo setą.
Jeigu kalbėsime apie praktiką, tai paskutiniu metu neturiu tam laiko. Ankščiau taip, treniruodavausi, dabar - vakarėlis yra treniruotė ;)

Ką patartumei jauniems DJ'ams. Kaip prasimušti?
Svarbiausias dalykas, tai groti patinkančią muziką. Nėra labai gerai, kai DJ prie pulto daro klaidas, tačiau klaidų pasitaiko net ir pasaulinio lygio žvaigždėms. Man pačiam ne kartą teko pasibaisėti savo setu.

Kodėl taip atsitinka? Alkoholis? Narkotikai?
Pagrindinės priežastis tikrai ne alkoholis ar narkotikai, dažniausiai klaidų priežastis būna prastas garsas, monitoriai arba tiesiog nuotaika.

Na ir pabaigoje, tavo palinkėjimai Lietuvos publikai, DJ'ams
Grokit "techno". Kviesim į svečius ;)

O! Ar jūs planuojate kažką kviestis?
Taip, planuojame, bet nesakysiu ką, nes po to dažniausiai viskas nepavyksta ;)

Dėkui už sugaištą laiką ir gero vakaro.
dj.scene, 2007 Balandžio 09, 19:34

Komentarai

 • Bledzia
  Bledzia @ 2004 Vasario 04, 07:31

  geras interviu

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Sausio 15, 09:33

  gerai, asap

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2004 Sausio 10, 11:36

  Geras interviu.

  0  0
 • astralas
  astralas @ 2004 Sausio 08, 11:40

  Jūsų minimi house ir disco turi vieną esminį privalumą prieš techno, drum'n'bass ir panašius muzikos stilius: atėjęs į house/disco tūsą su kostiumu tikrai nepasijausi labai išskirtinis, kas reiškia, kad tai yra priimtina žymiai didesniam žmonių ratui. Įsivaizduokit kokį bankininką Gravity ir Vaulte :o

  0  0
 • donis
  donis @ 2004 Sausio 08, 03:02

  "valgykit bananus"

  0  0
 • Dominator
  Dominator @ 2004 Sausio 07, 09:34

  Luv geraj groja, labaj gerai... bet vistiek Android forever! :)~

  0  0
 • Dominator
  Dominator @ 2004 Sausio 07, 09:26

  ;]]]]]]

  0  0
 • LeX
  LeX @ 2004 Sausio 07, 09:17

  Geras interviu.Respect Gleb Luv!
  Lietuvoje panashi situacija kaip ir Baltarusijoje, klubose vyrauja disco, house.Galboot zhmones nebenori techno,dauguma klubu groja house,trance...Galboot jie pripratinti prie shios muzikos...
  Galboot Lietuvoj per mazhai techno , gal jai bootu daugiau techno muzikos zhmones pamegtu techno muzika ir ji dominuotu kaip dabar duominuoja house.
  Bet vis del to gerai nors tiek, kad lietuvoje yra nors vienas tirkai geras ir iskirtinis klubas Vault ,kuris bando ishlaikyti Techno ir ne tik techno,bet ir viso undergroundo kultoora Lietuvoje uzh tai ash gerbiu Vault ikurejus ir mielai spaudziu jiem ranka rodydamas didele pagarba.

  Techno !!!

  0  0
 • Dominator
  Dominator @ 2004 Sausio 07, 08:21

  jo sitas bicas israse programkes ;] Techno forever!!!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.