Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 131 svečias
Temos


Pete Tha Zouk (specialiai DJ.SCENE)

Spalio 10 diena, 23:30 trypčiojame prie "Forum Palace" kasų, netrukus turi ateiti Nokia - Plugin atstovas ir nuvesti mus pas septintąją "Nokia Plugin" žvaigždę - Pete Tha Zouk, žmogų kurio vardą mini ne vienas pasaulinio lygio DJ'us. Jis įvardijamas kaip vienas iš perspektyviausių Portugalijos DJ. Šiuo metu Pete dirba "Stereo Productions" leible, kur kartu su DJ Chus, Ceballos ir Cesar del Rio kuria ir miksuoja ypač populiarėjantį "iberican tribal" muzikos stilių. DJ.SCENE džiaugiasi, kad vieninteliai, gavo teisę gyvai pakalbinti Portugalijos žvaigždę.

Sveikas, kaip jautiesi šį vakarą?
Oh, viskas gerai, esu šiek tiek pavargęs, praeitą savaitę buvau JAV, grojau Toronto, po to dar vakarėlis pietų Portugalijoje, o šiandien aš jau Lietuvoje. Rytoj turiu dar vieną pasirodymą Portugalijoje, tik šį kartą šiaurinėje dalyje.

Tavo tvarkaraštis nepaprastai įtemptas, ar ne?
O, taip. Turiu labai daug pasirodymų Portugalijoje. Nors šalis maža, tačiau mes turime tikrai daug klubų.

O kaip tavo asmeninis gyvenimas? Kaip sugebi derinti darbą su asmeniniu gyvenimu?
Na, kartais būna išties sunku. Matai, po vakarėlių aš dar turiu ką veikti studijoje. Turiu pabaigti keletą remiksų, visada su jais vėluoju. Nuolat dėl to jaučiu spaudimą ir stengiuosi šiuos darbus "priduoti" laiku. Dabar šiek tiek pristabdau kūrybą, turiu daug pasiūlymų groti. Ruošiuosi intensyviai groti iki metų pabaigos, o po to, manau, užsiimsiu kūryba ir ruošiuosi žiemos muzikos konferencijai ("Winter Music Conference"). Ši konferencija man labai svarbi. Dėl jos ir esu toks užimtas šiandien, ten turėjau keletą darbų, kurie sulaukė tikrai neblogų atsiliepimų.

Kiek suprantu, šiuo metu DJ'avimas tau yra svarbiau nei kūryba. O bendrai paėmus, kas tau svarbiau, įdomiau?
Šiuo metu taip, man svarbiau groti. Tai yra dėl to, kad dabar tai galiu daryti žymiai "solidžiau". Bendrai paėmus, man tikrai patinka kurti, tačiau tai reiškia užsidaryti studijoje. Tuo tarpu grojimas, tai tarsi LIVE. Aš daug keliauju, pamatau daug įvairių šalių, įvairių žmonių ir tai man labai patinka. Tai yra būtent tai, ko man reikia: sutikti naujus žmones, užmegzti naujus kontaktus, keistis muzika, įsigyti naujus įrašus.

Studijoje tu dirbi vienas?
Viską darau pats. Pirmus du singlus įrašiau kartu su Bruno Marciano, dar vienas DJ, ir mes buvome tarsi duetas, tiek DJ'ai, tiek prodiuseriai. Tačiau buvimas duetu sukelia nepatogumų, tiek "gaunant" vakarėlius, tiek kūryboje bandant atrasti bendras idėjas. Nors esame draugai, tačiau kartais norime daryti skirtingus dalykus. Tačiau ypatingai vakarėliuose, buvimas nepriklausomu yra daug geriau ir paprasčiau.

Na o prieš atvykdamas į Lietuvą, ar girdėjai ką nors apie Lietuvą, jos klubinę sceną?
Taip, turiu keletą draugų, kuriems teko pabuvoti šiaurinėse šalyse, vienas iš jų, Carlos Fauvrelle, labai gerai atsiliepia apie šiaurės Europą. Man pasakojo, kad klubinė scena Lietuvoje dabar ypatingai auganti, ir jūs vežatės daug žvaigždžių iš viso pasaulio. Ir tai labai gerai, pas jus dabar vyksta klubinės kultūros sprogimas ir labai svarbu tai išnaudoti teisingai.

Neabejoju Portugalijos šokių muzikos scena žymiai labiau pažengusi.
Na taip, klubinė scena didesnė, bet tai tik dėl to, kad mes "ją turime" šiek tiek ilgėliau. Manau tai vienintelė priežastis, o jūs čia turite puikias sąlygas savąją padaryti netgi geresnę nei mūsiškė.

Tu jau matei minią apačioje. Kaip tau ji?
O taip, aš buvau priblokštas klubo dydžio, taip pat VIP ložių. Aš gyvenime nemačiau tokio VIP, niekur pasaulyje, nei Majamyje, nei daugelyje Europos šalių.

Portugalijoje populiariausia klubinė muzika, tai house. Ar ne? O kaip kiti stiliai ... techno, d'n'b ?
Taip, tai house.. Techno tai pat turi nemažai gerbėjų, tačiau techno gerbėjai yra sudėtingesni, gal net problematiški. Gerai atrodantys žmonės vaikšto į house klubus, nenoriu pasakyti, kad techno gerbėjai yra blogi ar blogai atrodantys, tiesiog tai yra tamsesnė publika, turbūt todėl promouteriai neskiria šiam stiliui tiek daug dėmesio, kaip house. Bet mes turime vieną didelį techno festivalį, jis vyks šį savaitgalį, tai "Technolandia". Tai yra didžiausias techno renginys Portugalijoje. Kartai ten susirenka iki 10 000 žmonių. Tai yra toks didelis renginys, kad ten susirenka net house muzikos gerbėjai.

Tau patinka kaip groja Ignas? (Tuo metu prie pulto stovėjo Ignas i.v.)
Aš jį stebiu daugiau nei pusvalandį ir kai jis daro pertraukas (breaks), minia į tai reaguoja. Tai išties keistas dalykas, nes Portugalijoje niekas taip nereaguoja. Kai sustabdai muziką, minia į tai niekaip nereaguoja, o čia ... aš tai ką tik mačiau, manau, kad tuo pasinaudosiu :)

Panašu, kad darbas su minia, tau yra svarbiau nei grojimo technika.
O taip, tai yra labai svarbu ... technika yra svarbi, bet DJ bendravimas ir ryšys su publika yra svarbiau, nes tai yra būdas žmonėms pajusti tai, ką pats jaučiu, ir tai yra būdas pasakyti žmonėms, kaip tu nori, kad jie jaustųsi.

Tai tavo miksas priklauso nuo nuotaikos? Jeigu tu liūdnas, tu groji labiau deep...
Taip žinoma, dvasinė būsena yra svarbi.

Tad paprastai tu neplanuoji savo pasirodymo?
Na aš žinau kokius CD ir vinilus turiu, paprastai negroju to, ko dar neesu gerai perklausęs, pirmiausia turiu pažinti kūrinį, o tik po to groti. Tokiu būdu aš sužinau kada ir su kuo geriau jį sumiksuoti, kiek laiko trunka viena ar kita vieta.

Ar pameni savo geriausią pasirodymą?
Aš net nežinau, tai pakankamai sunku ... Portugalijoje yra puikus klubas "Vaticano", tai turbūt yra vieta, kur man labiausiai patinka groti.

Ar tai dėl to, kad jis buvo pirmasis kuriame grojai?
Na, pats pirmasis mano vakarėlis buvo mokykloje, mes darydavome tokius ... na ... rave vakarėlius ir tai buvo išties puiku - groti muziką miniai, tai turbūt ir pastūmėjo mane tapti DJ'umi.

O blogiausias?
Blogiausias vakarėlis kuriame teko groti ... na (ilgai galvoja) ... jeigu atvirai, tai tokių buvo daugiau nei vienas, nes kai dar nebuvau žinomas, kartais tekdavo atvykti į klubą, kur groja 10 ar 11 žmonių, manau taip yra nutikę visiems.

Ar buvo kas nors panašaus nutikę dabar, kai esi žinomas?
Dabar, ačiū Dievui, ne, nes dabar aš surenku nemažai žmonių ir todėl stengiuosi groti kuo daugiau, geriau ir kokybiškiau, tokiu būdu keldamas savo "kvalifikaciją".

Tu, esi "Roland" instrumentų specialistas. Papasakok šiek tiek apie tai.
Taip, aš dirbu su "Roland" nuo 1999. Tada aš dalyvavau "Groove Masters" konkurse, tai buvo pirmasis konkursas surengtas Portugalijoje, ir patekau į geriausių dešimtuką. 2000 dar kartą dalyvavau tame pačiame konkurse ir tada užėmiau 2 vietą, nors ir negalėjau dalyvauti Europos finale, tačiau antra vieta man buvo didelis laimėjimas. Ir nuo tada su "Roland" susiklostė ypatingi santykiai. Kadangi dirbu su House muzika, tad "Roland" išleidus naują instrumentą, jie atsiunčia jį man ir aš galiu su juo paeksperimentuoti.

Ar ką nors iš "Roland" gaminių naudoji sukdamas vinilus?
Taip, šį kartą aš nieko neatsivežiau, viską palikau namie, nes nesinorėjo temptis daug įrangos. Bet šiaip mėgstu naudoti samplerį kartu su dviem pafais arba dviem CD grotuvais, tiesiog išmesdamas "loop'us" arba vokalą.

Taigi šį vakarą, tu grosi tik su grotuvais?
Na, taip, aš grosiu su CD, vinilais ir taip pat atsitempiau mažutį samplerį, su kuriuo darau "loop'us". Tai ne "Roland" gaminys, tai "Red Sound Cycloops", turbūt visi žino apie ką aš kalbu. Jis labai padeda miksuojant, kartais kūrinio pertrauka nėra tokia ilga kaip kad reikia, ir su šiuo sampleriu pasidarau ją reikiamo ilgio.

Ką galėtumei patarti jauniems ir talentingiems DJ, kaip pagaliau pradėti savo karjerą?
Manau raktas į sėkmę, bent jau mano atveju, yra kūryba. Kūryba yra labai, labai svarbi. Matai, jei pažiūrėtumėme į tarptautinius DJ, pamatytumėme, kad jie visi turi vieną bendrą dalyką - jie įrašinėja savo kūrybą. Nors ne visi iš jų kuria hitus, tačiau jie kuria, geriau ar blogiau, bet jie kuria. Ir jeigu jaunuolis, kad ir savo kompiuterio pagalba, sukuria gabalą, duoda jį kažkam, kuris tą gabalą sugroja publikai, automatiškai sulaukiama kažkokios reakcijos. Bet jeigu dar šiek tiek pareklamuoti savo kūrybą, kad ir CD kopijavimas ir dalinimas draugams, vieną dieną atsiras žmogus, kuris pasakys "aš noriu, kad tu leistumeisi mano leible". Tavo vardas bus spausdinamas ant plokštelių ir tas įrašas bus parduodamas daugelyje pasaulio šalių, tu net pats nežinosi, kad tavo plokštelę kažkas groja. Man pačiam taip buvo nutikę, kai pirmą kartą buvau nuvykęs į "Winter Music Conference", nuėjau į Denny Tenaglia pasirodymą ir ten jis grojo mano kūrinius, taip pat ir Steve Lawer, John Digweed, Deep Dish - visi jie grojo mano kūrybą. Tad jeigu jiems patinka įrašas, jie jį groja ir tokiu būdu tu patenki į šį verslą.
Taip pat iš savo patirties galiu pasakyti, kad mano vardą užsienyje sustiprino mano internetinis puslapis. Tad ir kitiems patariu, susikurkite savo puslapį, įdėkite ten savo biografiją, diskografiją, net jeigu ir nedėsite pačių kūrinių, įdėkite jų pavadinimus, savo topą, tai padeda skleisti savo vardą.

Tau teko groti su Deep Dish. Tuo tarpu nesuklysiu sakydamas, kad Deep Dish yra vieni iš geidžiamiausių Lietuvos kluberių. Visi tiesiog laukia, kada gi jie pasirodys Lietuvoje. Ar iš tiesų jie tokie dievai, kaip apie juos šnekama? Aš turiu omenį jų kaip DJ pasirodymus?
Nemanau, kad jie įspūdingi savo technika arba savo grojimo stiliumi, viską nulemia jų kūriniai. Jie turi tokių nuostabių kūrinių, spinduliuojančių nepakartojama energija. Jie turi kažką tokio ... pašaukimą muzikai ir visas jų žavesys, populiarumas ir įspūdis sukuriamas ne tuo kaip jie sumiksuoja įrašus, bet tuo ką jie sumiksuoja, kaip jie parenka muziką.

Turi daugybę planų ... kaip ilgai dar ruošiesi groti ?
Jeigu galėčiau, gročiau amžinai. Labai sunku pasakyti kiek realiai dar grosiu, gal jau po poros metų nebegrosiu, tačiau manau dar grosiu mažiau 10 metų. Jeigu taip nebus, bus iš tiesų liūdna, nes tai yra kaip ir hobis. Nors tai jau tapo mano darbu, tačiau man tai išlieka hobiu.

Ar galėtumei įsivaizduoti, kad nuo rytdienos daugiau nebegroji. Ką veiktumei?
Greičiausiai sugrįžčiau į universitetą ir pabaigčiau elektronikos studijas, kurias mečiau antrame kurse, bet neabejoju, kad muzika vis tiek manęs nepaliktų.

Na ir tavo palinkėjimai Lietuvos kluberiams ir DJ.SCENE skaitytojams.
Tikiuosi, kad jūsų šokių muzikos scena ir toliau taip pat sparčiai vystysis ir pasieks Portugalijos lygį, kur viskas yra išties neblogai. Portugalija taip pat maža šalis, tačiau ten viskas vyko žymiai lėčiau. Dabar mes turime penkis didelius klubus. Tad linkiu, kad Lietuva nesustotų, organizuotų renginius ir atidarinėtų klubus. Pakolkas viską darote labai teisingai.

Taip pat pabaigai norėčiau pasakyti, kad netrukus pasirodys 2 mano miksuoti CD. Vienas bus skirtas "Stereo Productions". Miksuosiu trečiąjį "Iberican Sound" CD, pirmus du sumiksavo Chus ir Ceballos. Labai džiaugiuosi dėl to, manau, tai "atneš" man dar daugiau vakarėlių. Šį CD miksuosiu jau šį mėnesį, tad manau gruodį ši kompiliacija pasirodys prekyboje.

Na ką gi, dėkui tau labai už sugaištą laiką ir gero grojimo.
dj.scene, 2007 Balandžio 09, 19:43

Komentarai

 • Jaxx 303
  Jaxx 303 @ 2003 Spalio 28, 11:40

  kaip visada puciami 'muilo burbuliukai'...

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2003 Spalio 16, 09:13

  straipsnis geresnis uz pete pasirodyma, bet aishku ne man vertint, palieku tai house'o atsotovams....

  0  0
 • Psychas
  Psychas @ 2003 Spalio 14, 03:17

  4 Jaxx: kiekvienas viska interpretuoja savaip. Tu neperfrazavai, o padarei SAVAS isvadas

  0  0
 • b00zy
  b00zy @ 2003 Spalio 13, 08:16

  ikvepentis straipsnis. dj.scene plitimui ribu nera, atrodo pradeda daryti tai kas buvo priesh kokius metus lietuvai neimanoma.

  0  0
 • Pagalvė
  Pagalvė @ 2003 Spalio 13, 07:43

  skaityti buvo idomu. gut

  0  0
 • Jaxx 303
  Jaxx 303 @ 2003 Spalio 13, 01:51

  "...techno gerbėjai yra sudėtingesni, gal net problematiški. Gerai atrodantys žmonės vaikšto į house klubus, nenoriu pasakyti, kad techno gerbėjai yra blogi ar blogai atrodantys, tiesiog tai yra tamsesnė publika."

  [Perfrazavus - house people - mass of 'komerz';
  tekno people - intelligent, with a well-developed conception of music, too difficult for pop & commercial dance music to understand.]

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.