Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 103 svečiai
Temos


Ignas i.v. perveža "ATARI" į Vilnių

Rugsėjo 26 dieną (penktadienį) 22 val. Vilniaus klube "Gravity" pradedami rengti didelio populiarumo Kaune susilaukę šokių muzikos vakarėliai "Atari". Įvadiniame renginių ciklo vakarėlyje gros vienas garsiausių D. Britanijos DJ'ų Paul Rogers ir "Atari" renginių organizatorius, kaunietis Ignas i.v. Kaip teigia organizatoriai, "Atari" bus skirti populiarinti kiek sunkesnę "tribal house" ir "tech house" muziką.

Tarp klubinės muzikos fanų neretai kalbama, jog "Atari" renginiai per pusantrų metų aukštyn kojom apvertė Kauno klubinę kultūrą. Žaibiškai išpopuliarėjusiuose renginiuose plokšteles jau suko garsiausi pasaulio DJ'ai: Clive Henry (PEACE DIVISION), 16B, G-Pal, Barry Gilbey (MARA), Anthony Pappa. Paprastai šie atlikėjai Europoje bei Amerikoje groja penkiems ar net dešimčiai tūkstančių žmonių, o kaunietis Ignas i.v. atsiviliojo juos į Lietuvą pagroti klubuose, kurie talpina tiki iki 1000 žmonių.

Į pirmąjį "Atari" groti pakviesto DJ Paul Rogers miksavimo technika ir muzikos parinkimo talentas buvo "apdovanotas" pasirodymu Madonos "afterparty" vakarėlyje Londone. Vėliau Paul Rogers buvo atsakingas už legendinio klubo "Ministry of Sound" DJ'ų vadybą, o taip pat už šokių muzikos naktų "Renaissance" organizavimą didingame klube "Pacha" šokių muzikos Mekoje Ibizoje. Jis yra vienas iš nedaugelio DJ'ų grojęs su didžiosiomis legendomis Danny Tenaglia ir Carl Cox prestižiniuose šokių muzikos apdovanojimuose "Dance Star Awards".

Paul Rogers taip pat yra ir talentingas prodiuseris. Paskutinis jo singlas "Lazy Monday" buvo išgarsintas šokių muzikos autoritetų, prodiuserių dueto DEEP DISH, kurie jį daug kartų panaudojo savo setų pradžiai. Paul singlą "Krafty" remiksavo Graikijos genijus G-Pal, o DEEP DISH jį įtraukė į savo albumą "Toronto". Praėjusiais metais kūrinys "Krafty" buvo didžiausias vakarėlių "Atari" hitas Kaune ir būtent dėl to Paul Rogers buvo pakviestas į "Atari" atidarymą Lietuvos sostinėje.

Prieš metus Vilniuje pradėjęs rengti vakarėlius "Evolution", Ignas i.v. neabejojo jų populiarumu. Šis renginys klube "Gravity" jau subūrė "progressive house" muzikos fanų klubą. Dabar laikas didžiosioms "tribal house" šventėms "Atari" su garsiausiais pasaulio DJ-ais.

Per pusantrų metų "Atari" vakarėliai Kaune tapo ne tik istorija, bet ir atrado naują klubų lankytojų kartą. "Prisimenu, kaip į pirmąjį vakarėlį susirinko visi Kauno "senieji klaberiai". Kol tie vakarėliai vyko kartą per mėnesį, jie spėjo į visus suvaikščioti, tačiau dabar į "Atari" renginius ateina visiškai nauji žmonės. Jų tokiuose renginiuose prieš metus ar du nebuvo. Jie, žinoma, skiriasi nuo senųjų "klaberių", tačiau tai yra normalu. Jie intensyviau ieško naujos muzikos, domisi kas vyksta panašiuose klubuose pasaulyje, be to, stengiasi klube atrodyti geriau, netgi pradėjo vaikščioti į soliariumus. Kaip ten bebūtų, jie tikri fanai, ir mes juos mylim.", - apie "Atari" publiką pasakojo Ignas i.v.

"Atari" vakarėliai "Gravity" klube vyks kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Šio renginių ciklo nuolatiniais DJ'ais jau sutiko būti tokios žvaigždės kaip Clive Henry, Barry Gilbey (MARA), 16B iš D. Britanijos ir G-Pal iš Graikijos. Bet kokiu atveju, geriausia apie "Atari" gali papasakoti tik pats Ignas i.v.

Prieš tris metus tenkinaisi tik keliais "Yoshitoshi Night" vakarėliais, kurie vyko kas kelis mėnesius. Kodėl vėliau sugalvojai, kad reikia pastovaus renginių ciklo?
Daug kas sutiks, kad tada "Yoshitoshi Night" buvo naujos klubinės kultūros pradžia Kaune. Didžiulis žingsnis į priekį. Tai buvo daugiau nei vakarėliai baruose arba įprastos klubų diskotekos. Pavargę nuo kičo į renginius ėjo patys įvairiausi lankytojai - nuo moksleivių iki kostiumuotų teisininkų. Tai nauja karta, mačiusi pasaulio, turinti skonį ir pomėgius. Jiems organizuoti kažką didelio ir kokybiško muzikine prasme mane įkvėpė kelionė po užsienio klubus. Ir tada, ir dabar visa tai nėra tik "progressive". Greičiau pasaulinė klubinė šokių muzika. Dabar ji skamba per radiją, automobiliuose, keliauja įrašomuose CD-R. Klaberių susidomėjimas ja iš pat pradžių buvo netikėtai didelis, todėl "Atari Saturdays" vakarėliai pradėjo vykti kiekvieną savaitgalį klube "Exit".

Kada sugalvojai renginius daryti kiekvieną šeštadienį, su užsienio Dj-ais, klubu versle dirbusių žmonių rate tvyrojo gana skeptiškas požiūris į tavo ambicijas...
Lietuvos klubų versle apskritai yra daugiau plepalų ir vadovavimosi ambicijomis nei supratimo. Pradžioje surinkti pilną salę iš tikro buvo sunkoka, eiti į brangiausią šalies klubą kiekvieną šeštadienį daugeliui per brangu. Tačiau palaipsniui kassavaitiniai vakarėliai išpopuliarėjo, ir :) mums tikrai netrūksta pinigų apmokėti net ir brangiausių didžėjų skrydžius bei honorarus.

Kaip atsirado "Atari" pavadinimas? Kur dingo renginio šūkis "Five Star Clubbing"?
"Atari" yra japoniškas žodis, ir netgi turi prasmę, tačiau jį pasirinkau renginiams tik dėl skambesio ir vizualaus raidžių išsidėstymo. Dabar džiaugiuosi, "Atari" asocijuojamas su kokybiškais klubiniais renginiais, ir ne daug kam rūpi jo, kaip žodžio, prasmė. "Five Star Clubbing" buvo ir liko "Atari" šūkis, tačiau dabar mes jį skelbiame tik "BIG Atari" renginiuose.

Kuo tave labiausiai pradžiugino praėjęs "Atari" sezonas ir kuo labiausiai nuvylė?
"Atari Saturdays" vakarėliais gyvenau visus metus, todėl jie man tokie svarbūs. Praėjęs sezonas pradžiugino naujomis pažintimis su pasaulio garsenybėmis, praėjusį rugsėjį tikrai nemaniau, kad Anthony Pappa atvyks į Kauną. Bendrauti su dideliais Dj-ais yra malonumas, ne darbas. Jie labai stiprios asmenybės, iš kurių yra ko pasimokyti. Tačiau labiausiai džiaugiuosi, kad susikūrė nauja klubų lankytojų karta Kaune. Ji turi supratimą apie klubinę kultūrą, supranta Dj-inę muziką, gali objektyviai vertinti DJ-ų darbą. O tokių svarbių nusivylimų kaip ir nebuvo. Gal tik tai, kad žiemą susilaužiau ranką ir negalėjau groti :)

Kaip keitėsi Kauno publika vykstant "Atari" renginiams?
Prisimenu, kaip į pirmąjį vakarėlį susirinko visi Kauno "senieji klaberiai". Kol tie vakarėliai vyko kartą per mėnesį, jie spėjo į visus suvaikščioti, tačiau dabar į "Atari" renginius ateina visiškai nauji žmonės. Jų tokiuose renginiuose prieš metus ar du nebuvo. Jie, žinoma, skiriasi nuo senųjų "klaberių", tačiau tai yra normalu. Jie intensyviau ieško naujos muzikos, domisi kas vyksta panašiuose klubuose pasaulyje, be to, stengiasi klube atrodyti geriau, netgi pradėjo vaikščioti į soliariumus:) Kaip ten bebūtų, jie tikri fanai, ir mes juos mylim.

Kuo klube "Gravity" "Atari" skirsis nuo "Evolution"?
Turime naujų idėjų interjerui pakeisti, naudosime papildomos apšvietimo aparatūros. Kauno klubas "Exit" yra tamsus klubas, o "Gravity" - šiltas ir jaukus. "Atari" naudos tam tikras priemones pakeisti įprastą "Gravity" vaizdą.
Muzikine prasme "Atari" nedaug skirsis nuo "Evolution". Gal tik tiek, kad be Igno i.v. daugiau gros ir kiti Lietuvos "progressive" ir "tribal house" DJ-ai. Norėčiau, kad "Atari" būtų labai stiprus vardas už savo muziką, todėl gros tik talentingiausi undergroundo DJ-ai.

Kaip tau pavyko prikalbinti Clive Henry, 16B, G-Pal, Barry Gilbey tapti "Atari" nuolatiniais svečiais?
Tai didžiausi vardai (Dj-ai), kuriuos mums pavyko prisikalbinti atvykti į vakarėlius. Visi keturi DJ-ai plačiai žinomi pasaulyje ir kaip prodiuseriai, ir kaip Dj-ai. Jie visi iš tikrųjų verti to pripažinimo, juos išgirsti renkasi tūkstančiai žmonių. Nenuostabu, kad juos ilgai pratinom prie tos minties, kad į Lietuvą "reikės" važiuoti dažniau. Jiems čia patinka, todėl ir pripratinom. 16B spalio mėnesį gros ir Vilniuje, ir Kaune!

Dauguma "house" muzikos atlikėjų savo interviu užsimena, jog baigėsi super-klubų era ir super Dj-ų viešpatavimas. Ne paslaptis, kad turima omenyje "progressive" muzika. Ar nebijai, kad ši banga atsiris ir iki Lietuvos?
Skambesiu "deep house" yra nuostabi muzika, tačiau masto prasme DJ-ai, kurie ją groja, niekada nebuvo super Dj'ai ir jų klubai nebuvo super klubai. Todėl jiems nereikėtų vertinti didžiųjų klubų ar DJ-ų biznio. Tačiau, tai yra tiesa, kad "progressive" įgavo neigiamo atspalvio savo gimtinėje Didžiojoje Britanijoje. Per paskutinius penkerius metus buvo sukurta daug komercinio taip vadinamo "prog'o", kuris gadina "progressive house" vardą. Pvz: Klubheads, Da Hool ir kt. Tokios muzikos nėra "Atari" vakarėliuose. O "tribal" ir "progressive house", kurią grojame mes, tikrai nėra vienadienis dalykas, nes visų pirma tai yra tas pats "house".

Kas yra "BIG Atari"?
'BIG Atari" yra didesnio masto (800-1500 žmonių) renginiai. Jiems organizuojamos respublikinės reklaminės kampanijos, juose groja tik A klasės pasaulio DJ-ai iš TOP 50-uko. Jiems kuriama integruota apšvietimo sistemų, lazerių, efektų bei performansų programa. Be to, "BIG Atari" yra brangiausi klubiniai renginiai.

Prieš metus tavo vardintos ambicijos, jog nori "Lietuvoje daryti Londoną ir Niujorką" vertinant pagal Dj-us, pildosi. Kokie šio sezono planai?
Didžiausias pasiekimas tikrai nėra atvežti DJ-ai. Mane labiausiai džiugina nauji žmonės, kurie nesėdi namie, negeria alaus su bulvių traškučiais kas vakarą ir nežiūri "Baro" realybės šou. Tikiuosi, kad "Atari" prisideda prie naktinio gyvenimo kūrimo!
Gravity, 2007 Balandžio 09, 17:33

Komentarai

 • The Filtering Machine
  The Filtering Machine @ 2007 Rugsėjo 20, 10:20

  ignas i.v visai fainas zmogus yra.ir muzika jo visai nieko...

  0  0
 • shpricas
  shpricas @ 2006 Lapkričio 10, 09:13

  as buvau vienam igno tuse vilniu nu taip ziauru buvo kad........

  0  0
 • Killerrr
  Killerrr @ 2005 Rugpjūčio 18, 07:27

  Gal reikia jau pagalvot apie antra DEEP DISH atvezima i Lietuva, tikios kitas kartas bus Vilniuje!!!

  0  0
 • alyssa
  alyssa @ 2005 Birželio 03, 03:19

  Ui liux tavo cd su spanguolem :D~

  0  0
 • Tea Leone.
  Tea Leone. @ 2003 Rugsėjo 24, 02:55

  ir tokiu zhmoniu lietuvoje, ish kuriu paemus interviu skaitytojiems butu idomu yra tikrai labai daug. tuo labiau kad kaip matome dj.scene muzikines ribos praktishkai tapo nuo x iki y.

  0  0
 • Tea Leone.
  Tea Leone. @ 2003 Rugsėjo 24, 02:52

  puikus geros zhurnalistikos pvz.
  labai gerai!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.