Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 148 svečiai
Temos


Su Omid 16 B — šokiai iki ryto

Po visą pasaulį gastroliuojantis vienas ryškiausių Didžiosios Britanijos "progressive house" muzikos prodiuserių bei didžėjų Omid'as 16 B išties pamėgo Lietuvą. Tai įrodo čia rengiamų šio atlikėjo pasirodymų dažnumas: nuo 2002—ųjų kovo iki 2003—ųjų kovo mėn. Omid'as 16 B jau turėjo tris anšlaginius pasirodymus Kaune. Liepos viduryje, kaip ir kasmet, visos Europos reiveriai suvažiavo į kasmet Berlyno centre organizuojamą fiestą "Love Parade", tuo tarpu Omid'as 16 B jau ketvirtą kartą pasirodė Lietuvoje. Šįsyk jis plokšteles suko net trijų didžiausių šalies miestų publikai — Kauno "Medusoje", Vilniaus "Gravity" ir Klaipėdos "Dada" klubuose.

Tarptautinio pripažinimo pelniusio didžėjaus koncertų grafikas išties įtemptas. Beveik kiekvieną savaitgalį jis rengia pasirodymus vis kitoje šalyje. Į Lietuvą Omid'as atvyko po Mančesteryje, Kretoje ir Atėnuose, kur jis grojo kartu su vienu geidžiamiausių planetos didžėjumi Sasha, surengtų vakarėlių.

Nors bilietai į "Medusą" nebuvo pigūs (15—25 litai), tačiau tai neatbaidė Omid'o gerbėjų. Minioje buvo daugybė ne tik stilingai, bet ir kiek per drąsiai apsirengusių šokėjų.

Kelios minutės po vidurnakčio į greta restorano stalų pastatytą sceną įėjęs 16 B buvo nerūpestingai susišukavęs, apsirengęs juodais marškinėliais ir tamsiomis kelnėmis. Didžėjus iškart pasilenkė prie mikšerinio pulto ir užgrojo... Pradėjęs pasirodymą naujais kūriniais Omid'as per kelias valandas trukusį "setą" pagrojo visus populiariausius savo šedevrus. Pasigirdus pirmiesiems "Virus", "De-Org Song", "The Game" akordams, šimtai rankų pakilo į viršų. Įsiaudrinę kauniečiai šėlo iki 5 valandos ryto. Publika kiek aprimdavo tik tada, kai svečias pradėdavo groti ramesnio ritmo plokštelę.

Įkaitusioje šokių aikštelėje blyksintys prožektoriai iš tamsos išplėšdavo šlapius šokėjų veidus. Kai į aikštelę prileisdavo "rūgštimi" dvokiančių dūmų, iš akiračio galėdavo dingti net partnerė. Pro dūmų uždangą prasiskverbdavo tik akinamai balti stroboskopų blyksniai.

Omid'as nė trupučio nepriminė populiarumo išpaikintos Anglijos klubinės muzikos žvaigždės. Nors Vakarų Europoje jau nupirkta keliolika tūkstančių 16 B įrašų, didžėjus po kiekvieno pasirodymo kantriai bendrauja bei fotografuojasi su gerbėjais. "Lietuvoje jaučiuosi labai gerai, — gurkšnodamas lietuvišką alų dėstė svečias iš Londono. — Per tris vakarus, klubų publika turėjo progos išgirsti tokios unikalios muzikos, kokios galbūt niekada daugiau neišgirs. Mano nuomone, muzika turi turėti išliekamąją vertę, kad po daugelio metų ji vis dar rastų savo klausytojų, kaip Koranas nuolat randa savo skaitytojų".

Į Lietuvos jaunimo pamėgtus renginius "Atari" atvykęs trisdešimtmetis Omid'as nelindėjo viešbutyje, o stengėsi aplankyti kuo daugiau Kauno vietų. Paskutinę viešnagės dieną didžėjus panoro nuvažiuoti į Nidą. Kur "daugiau miško ir jūros". Vakarėlių "Atari" organizatorius, kauniečių didžėjus Ignas i.v. nuvežė Omid'ą 16 B į pagrindinį Nidos pliažą, kur jis labai patenkintas vaikštinėjo paplūdimiu, nekreipdamas dėmesio į susižavėjusių gerbėjų šūksnius.

16 B yra labai nereiklus. Jį pasitikusiems kauniečiams didžėjus nekėlė beveik jokių ypatingų reikalavimų.
"Neretai pasitaiko, kad Omid'as paprašo atidėti skrydžio namo datą. Tačiau visų jo nuotykių aš tikrai nesu linkęs pasakoti žurnalistams", - paslaptingai šyptelėjo Ignas i.v.

Omid'o 16 B biografija — labai marga. Pusiau iranietis, pusiau britas, kurio venomis teka ir persiškas kraujas Omidas Nourizadehas (tikrasis didžėjaus vardas) kartu su tėvais yra gyvenęs Liberijoje ir Libane.
Prieš penkiolika metų draugų surengtame vakarėlyje pirmą kartą plokšteles sukti pamėginęs jaunuolis blaškosi po visą pasaulį, pagyvendamas tai Pietų Londone, tai Amsterdame, tai Kaune... Prieš dešimtmetį Omid'as įkūrė lig šiol sėkmingai Londone gyvuojančias įrašų firmas "Alola", "Disclosure". Pernai nuosavą leidybos firmą "Sexonwax" įkūręs atlikėjas yra sukūręs, prodiusavęs ar remiksavęs net kelis šimtus dainų. Jam yra tekę dirbti ir su pasaulinio garso žvaigždėmis — "The Cure", "Gus Gus", Steve Lawleriu, John Creameriu, Morelu ir kt. Neretai didžėjus leidžia įrašus, pasirašydamas įvairiais pseudonimais — "16 B P", "Phaser", "ORN", "Changing Shape", "Sixteen Million Dollar Man". Prieš kelerius metus pasirašydamas "Sixteen Million..." slapyvardžiu, jis išleido debiutinį albumą "The Witch / Which Equation". 2001—ųjų vasarą pasaulį išvydo singlas "Escape (Driving to Heaven)", tapęs pagrindu 16 B atliekamos muzikos krypčiai — progressive house. Jo autoriteas smarkiai kilo, kai šį kūrinį į savo dvigubą albumą "Moscow" įtraukė Amerikoje muzikuojančių iraniečių duetas "Deep Dish".

Praėjusių metų spalį didžėjaus gerbėjus nudžiugino naujas studijinis albumas "How To Live 100 Years". Šį darbą skirtingose studijose 16 B įrašinėjo net trejus metus.

"Tai buvo trys metai labai sunkaus darbo. Pagrindinis kriterijus, kuriuo aš vadovavausi įrašinėjant šį albumą, buvo labai paprastas — tai negalėjo būti tik "geras įrašas". Lyginant su antruoju disku "Sounds From Another Room", šis yra kur kas pranašesnis. Aš ne tik rašiau dainas, bet ir daug dirbau su vokalais. Čia pirmą sykį panaudojau ir savo paties balsą, tokiu būdu suteikdamas negirdėtų elementų savo skambesiui. Manau, kad šio albumo buvo tikrai verta laukti", — taip apie "How To Live 100 Years" įrašimo darbus kalbėjo Omid'as 16 B.

"Mano muzika visada turi specifinį Omid'o skambesį", — tikina didžėjus. Su tuo sutinka ir 16 B gerbėjais save vadinantys Sasha, Danny Tenaglia, Johnas Digweedas, Francois Kevorkianas, Peteas Tongas, Danny Howellsas, Mr.C, Ashley Beedleas (grupės "X—Press 2" narys). Tuo tarpu "Deep Dish" vyrukai teigia, kad Omid'as padarė bene daugiausia įtakos muzikai, kurią jis groja.
Dailius, 2007 Balandžio 09, 17:38

Komentarai

 • Nojus B
  Nojus B @ 2009 Gruodžio 03, 11:21

  Nors bilietai į "Medusą" nebuvo pigūs (15—25 litai), tačiau tai neatbaidė Omid'o gerbėjų.
  Dabar bilietas ir 100 kainuoja, o cia 25 brangu, aisku praejo 6 metai :D

  0  0
 • Generalinė Voveraitė
  Generalinė Voveraitė @ 2003 Liepos 26, 05:49

  oi, kaip seniai viskas buvo, o straipsniukas tik dabar atsirado =] jau beveik ir pasimirso, bet party tikrai buvo super! na tik pati \"medusa\" ankstoka, sokiu aisktelej neimanoma ilgiau but, nes be proto truksta oro ir dar vienas minusas, tai face control nebuvimas...

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.