Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 142 svečiai
Temos


Speedy J - Nauja era elektroninės muzikos pasaulyje ..

Speedy J, arba Jochem Paap, yra bjaurus tipas :). Visiems prieštaraujantis, bei laužantis stereotipus, šis Rotterdam'o prodiuseris per paskutinį dešimtmetį išleido vienus iš pačių įspūdingiausių elektroninės muzikos įrašų.


Jau pasirodžius pirmiesiems darbams ( albumai "G Spot" ir "Ginger" ) Speedy J susilaukė visuomenės pripažinimo kaip talentingas "technokratas". Abu šie jo albumai buvo persunkti sodriais ir klampiais garsais, kuriais buvo bandoma parodyti klausytojui naujus šiuolaikinės techno muzikos daugiafunkcinius rėmus. Bet reputaciją žmogaus, statančio kitus į keblią padėtį, Jochem'as galutinai "užsidirbo" išleisdamas persmelktus originalumu albumus -"Public Energy No 1" bei "A Shocking Hobby". Klausydamas juos pradedi įsijausti į tas blizgančias senovinių ritmų linijas, kai tave pribloškia brutalūs beat'ai, priverčiantys susimastyti ar šią muziką sukūrė žemiškos kilmės būtybės. Tai neabejotinai priverčia atsiversti naują techno muzikos žodyno puslapį....


Kaip daugelis jo bendraamžių, Paap'as atsirado ten kur dabar yra, ne be konkurencinio hip-hop'o ir elektroninės muzikos scenos augimo pagalbos ankstyvais 80 - aisiais. Paaugliškas užsifiksavimas ties tuo metu labai moderniomis grupėmis kaip Kraftwerk ar Depeche Mode, išskirtinis požiūris į muziką sukėlė intrigą jaunajam Speedy J. "Apsiginklavęs" tik minimaliomis muzikos kūrimo žiniomis, jis pradėjo savo kelionę į ateitį kartu su pasenusia ir nurašyta studijos įranga. Pasiekęs pauglystės brandą (tai buvo 80 - ųjų viduryje) Speedy J išleido pirmą neoficialų darbą, bet reikėtų pridurti, kad tai kas valdė jį tuo metu, buvo hip-hop'as :) Taigi meilė šio tipo muzikėlei padėjo pamatus jo, kaip kūrėjo ir dj, asmenybei bei sėkmei.


Niekas nesikeitė iki tol, kai transliacijas pradėjo Olandijos piratinė radijo stotis "Night Moves". Šią stotį galima kaltinti dėl to, kad visiškai apsuko jaunajam Jochem'ui galvą, grodama tai, kas iki tol šiam vyrukui buvo nežinoma erdvė. Taip, jis išgirdo persmelkiančius acid garsus... Palaipsniui Speedy J suprato, kad tai yra jo pašaukimas ir atsidūrė ten, kur yra dabar - Europos techno scenos viršūnėje. Netgi grodamas kaip Dj, Paap'as dažnai atrodydavo labiau susirūpinęs garsų pateikimo, nei žmonių išjudinimo ir užvedimo šokių aikštelėje galimybėmis.


Toks Jochemo netradicinis muzikos supratimas ir futuristinis mąstymas labai greit atkreipė Kanados žvitriaakio ir žvitriaklausio Richie Hawtin'o dėmesį, ko pasekoje Speedy J privertė linguoti visus pasauliečius pagal muzikėlę, tobulintą ir kurtą po Plus 8 leiblo sparnu. Tuo metu išleistas legendinis singlas "Pullover" pažymėjo neeilinius Paap'o sugebėjimus labai puikiai atrasti tai, kas dar niekam nebuvo žinoma ir suprantama, bei neužsidaryti ten, kur didžioji dalis kurėjų ir klausytojų jau buvo įklimpę. Nieko nuostabaus, kad po tokios "Pullover" sėkmės sekė albumas.


Taip, tai buvo "Ginger" išleistas 1993 metais Warp Records pagal sutartį su Plus 8. Sodri orkestruotė ir tolygiai slystantys ritmai buvo visai nepanašūs į tuo metu labai populiarius nutrintus techno muzikinius rėmus. Šis albumas buvo skirtas tam, kad prašviesintų klausytojams tuometinę dabartį bei sukeltų teigiamas emocijas. Sekantis darbas "G Spot" tapo gilesnis, stiliumi labiau panašus į elektroniką nei į techno, ir priverčiantis susimąstyti apie tai, kokia yra muzikos ateitis... Po šių dviejų albumų Speedy J priėjo kūrybinį letargą, nes norėjo judėti toliau, tik dar nežinojo kokiu būdu. Nežinojo niekas, kur link jis judės, nei irašų kompanijos, su kuriomis buvo pasirašytos sutartys, nei draugai...


1997 metais viskas grįžo į savo vėžes. Aišku tik ne muzikine prasme :) .Pasirašęs kontraktą su Anglijos įrašų kompanija "Novamute" tais pačiais metais Speedy J išleidžia "Public Energy No.1", 180 laipsnių besiskiriantį nuo prieš tai išėjusių albumų. Pirmieji du albumai buvo 4x4 erdvėje, ko nepasakysi apie "Public Energy No.1", kuris nustebino visus net ir daug ko mačiusius muzikos kritikus. Įrašytas namų studijoje esančioje Rotterdam'e, Olandijoje, kažkokiu būdu sukelia nuotaikas esančias tarp Ornette Coleman, Kraftwerk, Otis Reading ir The Swans. Nesulaikoma, sudėtinga ir tuo pačiu giliai persmelkianti muzika yra pasiruošusi ilgam paimti "į valdžią" Jūsų aparatūrą. Šis albumas gali būti brutalus, įtaigus ir ekstremalus bei šiltas, ilgam priverčiantis stipriau plakti žmogaus širdį. Pasirodžius šiam, revoliuciją sukėlusiam, albumui, britų spauda negailėjo pagiriamųjų žodžių talentingajam Olandijos muzikos alchemikui. Keletą metų po "Public Energy No.1" pasirodymo Speedy J praleido dalyvaudamas renginiuose visame pasaulyje įskaitant "Sonar" ir "I Love Techno". Jis pradėjo dirbti Michael'iu Shamberg'u kurdamas garso takelį filmui "Souvenir", įsijungė į "Dutch Wind Ensemble" pajėgas televizijoje, bendradarbiavo su Japonijos video meistru Diazaburo Harada ir kūrė muziką krūvai reklamų.


1999 metais jis vėl grįžo į studiją ir neužilgo auditorija sulaukė naujo darbo, savo esme panašaus į "Public Energy No.1", bet šiek tiek lengvesnio su idiegtais ambiento elementais. Tai buvo "A shocking Hobby" dar vienas nuostabus albumas, kurį tikrai verta turėti savo fonotekoje. Paskutinių metų Speedy J puikiai atitinka tikrojo techno sąvoką. 2001 pabaigoje/ 2002 pradžioje pasirodęs singlas "Krekc" buvo staigiai "nušluotas" iš pasaulio vinilų parduotuvių lentynų. Šis vinilas gąsdina savo griežtumu, tiesioginiu sunkumu, bei autoriaus 100 procentiniu supratimu, ko realiai reikia šokių aikštelėje. Nenuostabu, kad "Krekc" puikiai jaučiasi tokių pasaulinio lygio techno Dj fonotekose kaip: Chris Liebing, Dj Rush, George Issakidis ir daugelio kitų.


Sukaupęs visą patirtį besilankant renginiuose ir sėdint įrašų studijoje, Speedy J 2002 metų pavasarį išleidžia kol kas paskutinį albumą "Loudboxer". Susidedantis iš dviejų dalių, "Loudboxer" pradedamas kūriniais, sukuriančiais albumo aurą. Pirmieji 6 "gabalai" yra gilūs, jautrūs bei atmosferiniai, skambesiu panašūs į Berlyno garso mokslininkų "Basic Channel" kūrybą. Kūrinėlis "Inter Zil" yra logiška albumo tarpinė grandis, su šiek tiek sudėtingesnio house skambesiu. Antra dalis pradedama nuo "Krekc", taigi kas seka albume toliau aptarinėti neverta.....:). Lieka jums, jei dar šio atlikėjo nežinojote, susigriebti ir paklausyti tai, kas tikrai priverčia susimąstyti ..
Techstylism, 2007 Balandžio 09, 17:43

Komentarai

 • Polis
  Polis @ 2004 Gruodžio 01, 11:30

  Galetu buti dar orginaliau

  0  0
 • Tea Leone.
  Tea Leone. @ 2003 Liepos 19, 05:51

  pamaschius giliau: toks pavadinimas prie Speedy J labiau tiko 1995 metais.

  0  0
 • Tea Leone.
  Tea Leone. @ 2003 Liepos 11, 05:10

  puiku. labai geras tekstas.
  tad (pa)galvojau tiks prie viso to a shoking hobby review....

  0  0
 • mookid
  mookid @ 2003 Liepos 11, 04:49

  Jo speedy j zjb ce kas be ko, jei kam idomi jo kurybos technine puse tai pasiskaitykit sita interviu:
  www.nativeinstruments.de

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.