Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 103 svečiai
Temos


Liisa - "Man patinka išprususi publika" (specialiai DJ.SCENE)

Nors DJ Liisa groja vos nuo 2001 pradžios, tačiau jau yra žinoma kaip viena iš nedaugelio Estijos merginų DJ. Pradėjusi nuo vocal house, dabar Liisa groja labiau deep ir spiritual house nors jos setuose galima išgirsti ir laužytų ritmų. Liisa grojo daugelyje Talino ir Tartu undergroundinių naktinių klubų ir barų. Ji yra Café VS ir Pegasus rezidentė, taip pat grojo klubuose BonBon, Nightman, Wimbledon, Opium, Tallinn ir t.t. Nuo 2001 gruodžio rengia kas mėnesinius vakarėlius VIP (pavadinimas kilęs iš GusGus gabalo) - house vakarėliai tikriems muzikos mylėtojams. VIP lydi sėkmė jau daugiau kaip metus ir čia groja geriausi house DJ iš visos Estijos. Nuo 2002 rugpjūčio Liisa kiekvieną savaitę Liisa veda radio show Energy FM eteryje. Jau šį penktadienį Liisa galės pamatyti, išgirsti ir įvertinti ir Lietuvos publika, ta proga nusprendėme ją ir pakalbinti. Liisa mielai sutiko atsakyti į keletą DJ.SCENE klausimų.


Nuo ko prasidėjo tavo DJ karjera? Kaip buvai į visa tai įtraukta?
Mano abu tėvai muzikantai, taigi muzika mane supo nuo pat vaikystės. Pirmoji rimtesnė pažintis su muzika yra susijusi su klasikine muzika, kadangi tėvai norėjo, kad aš įgyčiau klasikinės muzikos išsilavinimą. Klubinė muzika į mano gyvenimą atėjo ganėtinai nesenai. Tai įvyko prieš tris ar keturis metus, kai Estijoje lankėsi Kerri Chandler, ir aš visai atsitiktinai patekau į tą vakarėlį. Šokau be žado iki pat ryto. Galima sakyti, kad tai ir buvo esminis įvykis, pasukęs mano gyvenimą kita kryptimi. Tiesiog norėjau būti į tai įtraukta dar labiau, todėl pradėjau DJ karjerą.
Pirmą kartą vakarėlyje grojau savo draugo, kuris žinojo apie mano norą groti, dėka. Nemokėjau visiškai miksuoti ir pirmasis setas buvo siaubingas. :)
2000 vasarą pradėjau groti viename "stiliovame" Talino bare. Ten buvo tokia chill atmosfera, ir būtent ji man leido artimiau susipažinti su DJ-avimu, įrašais ir miksavimu.


Taigi pradėjai groti tik 2000, o šiandien tu įvardijama kaip viena iš perspektyviausių Estijos merginų DJ. Kaip tau tai pavyko? Kokia tavo sėkmės paslaptis?
Nemanau, kad tame yra kokia nors paslaptis. Jeigu kažką darai nuoširdžiai, tai natūraliai pritrauks žmones. Tikiu, kad mano klasikinės muzikos išsilavinimas ir buvimas su muzika visą gyvenimą, taip pat davė savo.


Kas tau svarbiausia grojant? Miksavimo technika? Muzikos parinkimas?
Viskas svarbu, bet jeigu reiktų pasirinkti vieną iš jų, tai rinkčiausi muzikos parinkimą. Jeigu groji gerą muziką, tai praktiškai niekas nekreipia dėmesio kaip tu miksuoji. Muzikos parinkimas vakarėliui turėtų būti tarsi pasakojimas ir jeigu tai eina kartu su geru miksavimu - tai tampa "perfect".


Ką tau reiškia būti DJ?
Tai reiškia skleisti miniai gerą nuotaiką, ir jeigu jie už tai būna dėkingi, energija sugrįžta atgal.


Dauguma DJ yra vyrai, kaip tarp jų jaučiasi mergina? Kaip sugebi su jais konkuruoti? Ar turi kokių nors nuolaidų vien dėl to, kad esi mergina?
Daugelis žmonių manęs to klausinėja. Sunkiausias dalykas - tampyti įrašus :), jie išties sunkūs!!
O jei rimčiau, tai jokio skirtumo dirbant šį darbą lytis neturi. Buvo keletas klubų, kurie mane kvietėsi vien dėl to, kad esu mergina, bet mūsų bendradarbiavimas užsitęsė, nes aš grojau gerą muziką, o ne dėl to, kad esu mergina.


DJ darbas sunkus, tvarkarašti įtemptas ir laisvo laiko nelieka labai daug. Kaip visur suspėji?
Na, DJ darbas dažniausiai atima naktinį laiką, tad visą diena turiu laisvą ir galiu veikti kas man patinka.


O kaip meilės reikalai? Ar jiems lieka laiko?
Santykiai yra labai svarbu, ir jeigu jiems neturi laiko, tai tiesiog privalai jiems to laiko surasti.


Ok, tavo mėgstamiausias/geriausias DJ?
Be jokių abejonių Joaquin Claussell.


Jau kartą grojai Vilniuje. Kokie įspūdžiai? Ko tikiesi iš šio penktadienio vakarėlio "Gravity" klube?
Praeitą kartą buvo šaunu, bet mažokai žmonių. Grojau "Intro" ir tai buvo pirmoji klubo darbo savaitė. Sutikau įdomių žmonių ir sužinojau daugiau apie Vilniaus klubinę sceną.
Šį kartą tikiuosi turėti gerą laiką su lietuviais.


Ar galėtumei palyginti Lietuvos ir Estijos publiką?
Šiaip tai publika panaši. Galbūt lietuviai yra atviresni. Praeitą kartą kai lankiausi "Gravity", ten buvau vos pusvalandį - per tą laiką prie manęs priėjo vaikinas ir pasakė, kad atrodau gražiai, ir tiesiog šoko toliau.Buvo labai miela. :)


Įsimintiniausias vakarėlis kuriame tau teko groti? Kodėl?
2000 gruodį pradėjau rengti savo mėnesinius vakarėlius. Ir galiu pasakyti, kad dauguma iš jų buvo įsimintiniausi mano karjeroje. Mano užplūsdavo geriausi ir šilčiausi jausmai grojant juose su kitais talentingais Estijos DJ. Geriausias emocijas suteikia žmonės, atėję į tavo vakarėlį pasimėgauti tavo grojama muzika. Man patinka išprususi publika, kuri žino ko nori ir supranta mano grojamą muziką.


Na ir pabaigai, tavo ateities planai?
Tikiuosi vis dažniau ištrūkti iš Estijos kaip DJ ir noriu vis daugiau ir daugiau studijuoti muziką. Planuoju pasimokyti jazz vokalo ir bendradarbiauti su įvairias muzikantais.


Dėkui Liisa už tavo išsamius atsakymus.
Peace and see you in Gravity!!
Arbuzas, 2007 Balandžio 09, 20:26

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.