Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 121 svečias
Temos


DJ Mindaugėlis: "Aš vis dar pilnas kūrybinių idėjų"

Šį žmogų galima vadinti Klaipėdos šokių muzikos mohikanu. Jis vienas pirmųjų į Lietuvos uostamiestį atvežė aukščiausios klasės šokių muzikos kūrėjus iš įvairiausių pasaulio kampelių, o jo kuriama muzika - lyg geras vynas, metams bėgant tampa vis brandesnė ir vertingesnė. Šį žmogų jo šeima ir draugai pažįsta kaip Mindaugą Bačiliūną, o gerbėjai jį vadina tiesiog Mindaugėliu.

Žinomas didžėjus ir elektroninės šokių muzikos kūrėjas šiemet švenčia 35-ąjį jubiliejų. Jau nuo 2003 m. jo gimtadieniai neapsiriboja tik paminėjimu šeimos rate. Per 12 metų Mindaugėlio gimimo dienos šventė tapo reikšmingu įvykiu Klaipėdos klubinėtojų gyvenime. Šiemet jubiliatas taip pat nežada nuvilti savo gerbėjų ir liepos 24 d. kviečia visus į klubą "Fabrik", kur vyks įspūdingų atrakcijų bei kokybiškos šokių muzikos pripildyta gimtadienio fiesta.

Savo gimtadienio šventę visuomet rengi toje pačioje vietoje. Ką ši vieta tau reiškia?

Tai - legendinė vieta, kuri man visuomet asocijuosis su mano, kaip didžėjaus, "žydėjimo" pradžia. Šioje vietoje praėjo vieni įspūdingiausių mano gyvenimo metų. Čia suorganizuoti lig šiol įspūdingiausi mano vakarėliai. Apskritai tikriausiai galima teigti, kad šioje vietoje gimė Klaipėdos klubinė kultūra. Todėl, kol galiu, nelaužau tradicijos ir svarbią savo gyvenimo šventę švenčiu čia.

Tave galim vadinti vienu iš senosios šokių muzikos mokyklos atstovų, kuris ir pradėjo Klaipėdoje formuoti vakarietišką klubinę kultūrą. Ar prisimeni, kaip viskas prasidėjo?

Apskritai už pačią pradžią turėčiau padėkoti geriems draugams Martynui Tylai ir Gyčiui Daugėlai. Būtent šie žmonės mane ir kolegą Marių Ivanof tuo metu paskatino pradėti rengti didelius šokių muzikos renginius Lietuvoje. Tuo metu pradėjome keliauti po visą pasaulį, bendrauti su įvairiomis atlikėjų agentūromis. Darėme svarbius darbus, kad aukščiausios klasės šokių muzikos kūrėjai bei didžėjai atvyktų į Lietuvą. Labai džiaugiuosi, kad šio darbo rezultatai pranoko lūkesčius.

Ar dar pameni pirmąjį savo surengtą vakarėlį Klaipėdoje, kurio "vinis" buvo žinomo užsienio didžėjaus pasirodymas?

Tai buvo, rodos, 2002-ieji. Pirmą kartą į tuometinį "DaDa" klubą pavyko pasirodymui pakviesti pasaulinio lygio šokių muzikos žvaigždę Džeimsą Zabielą (James Zabiela). Jei neklystu, tai buvo vienas iš paskutiniųjų renginių prieš keičiant klubo pavadinimą į "Global". Ilgai svarsčiau, ar šis renginys pavyks. Labai tikėjausi, kad į jį susirinks bent 500 žmonių. Tačiau, kai tą vakarą atvažiavau prie klubo ir prie jo pamačiau beveik 1,5 tūkstančio žmonių minią, supratau, kad tokių renginių Klaipėdoje reikia daugiau. Po šio renginio ir pats Džeimsas šį klubą pavadino savo namais Lietuvoje. Jo rekomendacijos vėliau labai padėjo mums vystyti veiklą. Tapo lengviau pritraukti ir kitas šokių muzikos žvaigždes. Tad galima sakyti, kad šiai kultūrai įsisiūbuoti padėjo patys jos reikalavę žmonės.

Tuomet ir pats mėgavaisi galimybėmis groti didžiausiuose šokių muzikos festivaliuose nuo Amerikos iki Japonijos. Kaip tuo metu, kai muzikos rinka nebuvo taip glaudžiai susijusi su internetu, tau pavyko patekti į tarptautines scenas?

Atvirai pasakius, didelių renginių organizavimas Lietuvoje ir jų metu užmegzti ryšiai tikrai padėjo išplėsti savo pasirodymų geografiją. Tačiau esminė priežastis, manau, buvo tai, kad aš visuomet stengiausi kurti kokybišką produktą. Prisimenu, kai žinomas šokių muzikos atlikėjas Sasha po vieno pasirodymo manęs paklausė, kokį aš čia kūrinį sugrojau, kad jis "nunešė" visą jo pasirodymą - jam kažkodėl atrodė, kad aš pasirodžiau geriau už jį. Atvirai pasakius, tuo metu net pradėjau prieš jį teisintis ir atsiprašinėti, bet po to supratau, kad tai buvo tiesiog didelis man skirtas komplimentas. Pamenu, jog atsakiau jam, kad aš paprasčiausiai myliu tai, ką darau.

Ką tu galėtum patarti jauniems šokių muzikos kūrėjams, kurie taip pat norėtų sulaukti tarptautinio pripažinimo?

Pirmiausia norėčiau jiems palinkėti gerai pažinti visą šokių muzikos kultūrą, jos istoriją. Tai yra labai svarbu, nes tik žinodamas visą šios muzikos gimimo priešistorę tu gali surasti savo vietą rinkoje. Taip pat labai norėčiau palinkėti kiek įmanoma labiau subrandinti savo muziką, būti kantresniems. Šiais laikais technologijos leidžia savo kūryba su visuomene pasidalinti iš karto, todėl daugelis neatsispiria šiai pagundai ir klausytojams pateikia dažnai ne visai kokybišką ir pabaigtą produktą. O išrankus klausytojas tave vertina pagal pirmąjį tavo bandymą. Tad paskubėjęs gali susigadinti savo reputaciją, kurią susigrąžinti bus itin sunku.

Kokiu ritmu gyveni sulaukęs 35 metų?

Aš vis dar pilnas kūrybinių idėjų. Muzika mano gyvenime vis dar vaidina didžiulį vaidmenį. Šiuo metu įrašinėju naują albumą, taip pat pradėjau naujo festivalio organizacinius darbus. Jis turėtų vykti šių metų spalį. Išduosiu paslaptį, jog jame vėl bus galima išgirsti Džeimsą Zabielą. Pastaruoju metu darbo tikrai netrūksta, kartais net tenka dirbti studijoje naktimis. Todėl labai esu dėkingas už supratingumą savo šeimai, kuri be išlygų palaiko. Jie yra mano stiprybė ir variklis, kuris stumia mane į priekį.

Tavo gimtadienio šventė visuomet sulaukia didelio klubinėtojų dėmesio. Papasakok, ko žmonės gali tikėtis joje šiemet?

Joje tikrai netrūks kokybiškos šokių muzikos. Labai džiaugiuosi, jog į šią šventę atvyks mano geras draugas Marius Ivanof. Dalintis su šiuo žmogumi grotuvu yra didelė garbė. Taip pat vakarėlio metu prie pulto turėtų atsistoti ir dar vienas senas pažįstamas Modestas Rembo Švoba, kuris ruošiasi rimtai pašokdinti susirinkusią publiką. Ypač džiaugiuosi tuo, kad mano gimtadienyje jau ne pirmą kartą sutinka dalyvauti ir jaunosios Klaipėdos didžėjų kartos atstovai Markas Doari bei Barney M. Taip pat mane stipriai pamalonino, kad į šventę sutiko atvykti tokie šokių muzikos specialistai, kaip "Driule XL", "Martin ZOO", "Costi funkazz" bei "Driu". Šie žmonės tikrai žino, kaip vakarėlį padaryti ypatingą. "Fabrik" klubas taip pat labai prisideda prie šio renginio. Susirinkusių lauks putų vonios, įspūdingas šokėjų pasirodymas, šviesų šou bei, žinoma, gimtadienio tortas.

Kokią dovaną norėtum gauti šiemet?

Atvirai pasakius, aš jau visas savo dovanas gavau. Aš turiu gražią ir itin supratingą šeimą, kuri mane palaiko visose gyvenimo srityse. Taip pat turiu tikrų draugų, o tai man yra geriausia gyvenimo dovana. O tie žmonės, kurie ateis į mano gimtadienį, tiesiog tegu palieka savo rūpesčius namie ir atsineša gerą nuotaiką bei šypseną.

Vakarų Ekspresas, 2015 Liepos 21, 14:31

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.