Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 98 svečiai
Temos


Fast Edie: "Atsiradus skaitmeninės muzikos formatui, konkurencija tarp diskžokėjų akivaizdžiai padidėjo"

Vėlyvas Spalio mėnuo ir internetinėje erdvėje startuoja "Tanzen." projektas, kuriame šįkart paruošėme karštą interviu. Marijampolės "Pizza Jazz", vykusiame lounge renginyje, turėjome progą pabendrauti su vienu "Disco Mafia" komandos narių - Fast Edie. Pokalbio metu, aptarėme aktualias temas, dabartį, praeitį ir nūdienos tendencijas, išlenkėme po bokalą alaus ir štai visi, dar garuojantys, atsakymai jūsų dėmesiui.

____________________________________________________Kaip vis dėlto susidomėjai elektronine šokių muzika?

Viskas prasidėjo nuo to, kai aš dar mokyklos laikais pradėjau klausytis "Depeche Mode", jais labai užsikrėčiau ir pradėjau važinėti į jų koncertus Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje. Šiek tiek vėliau atsirado televizijos laidos, kurias vedė Arnas Klivečka, taigi, nu-wave muzika ir visas susidomėjimas tik augo. Išvažiavau mokytis į Vilnių, o ten pirmosios diskotekos, kur aš susipažinau su "Strictly Rhythm" leidžiama muzika. Lietuvoje, ta banga kilo kiek lėčiau, nes tai buvo draudžiama. Maždaug taip ir susidomėjau elektronika.

Kuo buvo ypatingas pirmasis grojimas?

(šypsosi) Debiutas buvo labai nerealus. Pirmą kartą grojau patefonais ir jis įvyko "Medininkų" restorane, Vilniuje, prie Aušros Vartų, šis restoranas gyvuoja dar ir šiandien. Ten vyko "Disco Mafia" renginys, jame grojo Saulius, Žilvinas (tuo metu jie dviese buvo "Disco Mafia") ir aš. Aš tada lankiausi beveik visuose jų renginiuose. Jie buvo vieninteliai žmonės ilgą laiką ne tik Lietuvoje, bet vieni pirmųjų pabaltyje, kurie darė diskotekas su kokybiška house muzika, kurios gauti tais laikais Lietuvoje ("Strictly Rhythm", "Guidance Recordings", "Paper Recordings") buvo labai sunku, tačiau jų renginiuose ta muzika skambėjo ir ji mane labai "užkabino".

Kadangi aš studijavau Vilniuje ir gyvenau vienas, tai visi "afteriai" vykdavo pas mane. Tuomet ir pradėjau rinkti plokšteles, nors gauti tokių artistų kaip: Dimitri from Paris ar Nick Holder įrašų buvo itin sudėtinga. Ir vieną dieną, netikėtai iš draugo nusipirkau patefoną. Pradėjau magnetofonu, patefonu ir mikšeriu suvedinėti kūrinius. Ir po vieno, po kito "afterio" jie man sako: "Tau čia neblogai gaunasi. Gal nori pabandyti pagroti su mumis?". Tada aš įkvėpimo pagautas iškart sutikau. Į mūsų renginį atėjo tuo metu tikrai gerai muzikos pasaulyje žinomi vardai: Rimas Šapauskas, Sigitas "Saga" Grybas. Kaip visada į "Disco Mafia" vakarėlius sugužėjo daug žmonių. Tuomet turėjau daug "Glasgow Underground" plokštelių, kurias ir grojau vakarėlyje. Aišku ir rankos drebėjo, ir buvo labai didelis jaudulys (juokiasi), tačiau po vakarėlio Žilvinas ir Saulius pasakė, kad esu "Disco Mafia" narys (šypsosi).

Praėjo daug metų, kas ir kaip pasikeitė tavyje, žiūrint iš muzikinės perspektyvos?

1999-siais man pasisekė, kad turėjau galimybę išvykti į Londoną, kur praleidau 14 savo gyvenimo metų. Aš spėjau patekti į tą traukinį, kuris galėjo parodyti gerąją Londono pusę. Galiu garantuoti, kad išvykę dabar, to tikrai nebepamatys. Aš pamačiau, kaip deep house'as, kuris tuo metu dominavo vakaruose išplito į šiaurę, vėliau į rytus. Kai tik atvykau į Londoną, susipažinau su mega klubais t.y. "Ministry Of Sound" ir "Fabric". Vėliau mačiau, kaip šių klubų dominacija išblėso. Taip pat lankiausi mažesniuose underground klubuose, kurie talpino nuo 100 iki 150 žmonių. Atrodė, kad nuo šių vietų išpuikau, tačiau taip nebuvo. Ir viską mačiau nuo A iki Z. Muzikine prasme aš klajojau tarp underground'o, deep house'o, nu-disco, elektronikos, breaks ir tai man labai padėjo subręsti. Reziumė - viskas sukasi ratu. Londone vėl įdomus deep house'as ir jis į Lietuvą sugrįš. Išblės šiuo metu vyraujantis bass house'as, tai tik laiko klausimas!

Šiuo metu atstovauji vieną pirmųjų DJ judėjimų Lietuvoje "Disco Mafia". Ir atrodo, kad neketinate sustoti.

"Disco Mafia" susidėjo iš manęs, Sauliaus, Jono ir Žilvino. Aš pirmasis išvažiavau į Londoną, o po pusės metų Žilvinas į Niujorką. Saulius pasiliko Lietuvoje, o tuo tarpu Jonas išskrido į Australiją. Tad mes buvome išsibarstę net po kelis žemynus. Joną būdavo sunku pagauti, o aš su Žilvinu buvau susitikęs vos keletą kartų Niujorke. Vėliau viskas šiek tiek atsigavo - su Sauliumi rengdavome vakarėlius "Cozy" bare. Grįžus į Lietuvą jautėsi, kad jaunimas irgi kažką daro, vyravo ir nedidelė konkurencija, bet mes per tiek metų turėjome nemažą fanų būrį. Ir kai su Žilvinu grįžome į Lietuvą, sakėme: "Davai padarom! Parodom jaunimui, kad mes nemirę!" Be abejo, čia daug davė mūsų patirtis, kadangi išvykę svetur, abu dirbome su muzika. Padarėme vieną renginį, antrą, sukūrėme renginių seriją "Disco Mafia Social Club", tačiau po tiek metų viskas pasunkėjo: atsirado skaitmeninė muzika, tūkstantį kartų daugiau DJ'ų, bet sustoti nemanome (šypsosi). Atsivežus patirties iš svetur, norisi padaryti visko daugiau, nes čia žmonės dar daug ko nematę ir jų akiratis yra gana siauras. Mes žinome kur einame ir muzika, šiaip ar taip, bus!

Ar nebuvai susimastęs kodėl nekuri muzikos?

Buvau. Labai dažnai buvau, kuo toliau tuo labiau reikia save raminti, o jei nerandi kuo nuraminti, tada puoli į paniką, depresiją arba alkoholizmą (juokiasi). Tai, manau, kad šis reikalas bręsta, tačiau aš nesu daug mokęsis dirbti muzikos kūrimo programomis, man tiesiog reikia atsisėsti studijoje, šalia kito žmogaus ir jam perteikti savo idėjas, kurių aš turiu daug. Tos idėjos – kūriniai, kirba mano galvoje ilgą laiką ir kas svarbiausia - nesikeičia. Manau, kad tai tikrai atsitiks.

Esi pakankamai subrendęs DJ'us. Kas dar tave įkvepia imtis šio amato?

Daugumai aplinkinių gali pasirodyti, kad visa tai darau dėl populiarumo, merginos tave myli. Bet labiausiai mane varo į priekį muzika, kadangi aš ją pirkau, ji man rūpėjo ir dabar rūpi, nes tapau DJ'umi natūraliai. Manau, jeigu esi darbštus ir turi bent šiek tiek talento, atsistojus prie grotuvų, per vakarą gali užsidirbti savaitės atlyginimą.

Gal turi kažkokių prietarų, kurių laikaisi prieš renginį?

(Juokiasi) Jeigu sužinau, jog grosiu visiškai nepažįstamoje vietoje, stengiuosi apie tą vietą surinkti kuo daugiau informacijos, pats nuvykstu į konkrečią vietą apsižiūrėti, nes yra buvę keli atvejai, kurių nenoriu net minėti.

Kaip gali apibūdinti Jūsų renginių seriją "Disco Mafia Social Club"?

Pati renginių koncepcija buvo orientuota į live pasirodymus su house, nu-disco, electronic skambesiu. Tačiau kartais tai būna tik dalinai "live". Visai neseniai, Bill Brewster, apie tai kalbėjo savo konferencijoje ir aš pritariu jo nuomonei, kad kai DJ'us ar prodiuseris, groja sintezatoriumi ir kompiuteriu, tai yra labai gerai paruošti namų darbai su, vulgariai kalbant, geru maivymusi scenoje. Be abejo taip nėra visada, bet tokių atvejų būna ir tai nėra tikrasis "live". Tarkime, "Jazzanova" gali pagroti puikų "live", kuris natūraliai privers šypsotis, tai ir mūsų renginių konceptas buvo stengtis padaryti įdomų "live'ą" su gitaromis, būgnais ir visa kita. Tačiau senka mūsų idėjos ir, vis dėlto, Lietuvoje tai yra finansiškai labai brangu, nes reikia papildomų muzikantų, kurie padėtų atlikti vos 2-3 kūrinius. Juo labiau, kad tos vietos, kuriose organizuojame renginius, talpina tik 300-400 žmonių. Taigi mūsų norai dideli, bet šiuo metu galimybės to neleidžia.

Ar būna taip, kad kartais norisi viską mesti ir pailsėti?

Ne, bet kai ateina pilkasis periodas ir užplūsta nostalgiškos mintys, norisi sugrįžti į tuos senus laikus. Dabar nėra kada ilsėtis, nes per pastarąjį dešimtmetį konkurencija labai sustiprėjo. Reikia daug dirbti, nes jei neturėsi ryšių, "cinkelio", kontaktų ar promo, tu nieko nenustebinsi.

Ar prisimeni geriausią savo afterį? Kur jis buvo ir kiek truko?

Geriausi afteriai buvo pas mane namie, Londone. Kai susituokiau su žmona, išsinuomavome namą, kuris tuo metu buvo išklotas baltais kilimais ir vos keletu baldų. Vieną kambarį padarėme muzikiniu - jame buvo grotuvai, plokštelės, atnešėme fotelių ir daug peleninių (šypsosi). Atsitiko taip, kad po mūsų vestuvių atvažiavo maždaug 50 žmonių. Keletas draugų, tame tarpe ir Tomas Boo, neišskrido, tai visas afteris truko 4 paras. Tuomet nuo kaimynų skyrė raktų dirbtuvės. Tai pirmadienį jiems atėjus į darbą, mums buvo trečia afterio diena. Tuo metu mes šokome ant stalų ir garažų. Vienas iš darbuotojų man sakė: "Ei, ką jūs darot?! Mes einam į darbą, o jūs šokate ant stalų ir dar merginos be apatinių" (juokiasi)

Grodavai mokyklos diskotekose?

Taip, grojau su vienu draugu mokyklos diskotekose, juostiniais magnetofonais. Kiek pamenu, visais laikais diskotekose vykdavo muštynės. Mokyklos blogiukams nepatikdavo, tai kad aš groju "Depeche Mode". Mes pritraukdavome merginų dėmesį, todėl prasidėdavo konfliktai ir tas diskotekas uždraudė. Tai buvo skaudus nuosprendis, turint galvoje, jog tai buvo tik vietinių blogiukų pasipiktinimas.

Su kuo svajoji stoti už DJ pulto?

Jei ir norėčiau su kuo susipažinti, tai nebūtų DJ'us. Nes tie DJ'ai, kurie davė didžiausią įtaką (Trevor Jackson, Pete Herbert ir kt.) šiuo metu yra vieni geriausių mano draugų. Svajonių savaitgalį paskirčiau David Gahan iš "Depeche Mode" (juokiasi).

Tavo nuomone, kokia ateitis laukia house scenos Lietuvoje?

Ne man tai spręsti (šypsosi), tačiau pasaulio spauda, kritikai ir DJ'ai, įvertino Lietuvos house sceną labai aukštais balais, tuo pačiu, tai yra ir mano nuomonė. Lietuvoje tikrai daug talentingų ir jaunų žmonių, kurie juda teisinga linkme. Tik tiek, kad jauni talentai dažnai pradeda vaikytis madų, kas nėra gerai, nes taip prarandamas identitetas. Tačiau Lietuvoje, šiuo metu, yra daug gerų žmonių, kurie vertina vinilą, gyvą skambesį, senienų ir naujienų neskirsto atskirai. Vienas iš siekių, prie kurio aš stengiuosi prisidėti, tai yra gyva muzika. Šiuo metu jos nėra. Man gėda, kad Elton John ir Bryan Adams yra vienintelės žvaigždės, kurios buvo atvykusios į Lietuvą. Be abejo aš galiu išvardinti jų daugiau, tarkime "Toro Y Moi", kuriuos mes pasikvietėme. Žiūrint į ateitį, Lietuvoje norėčiau matyt daugiau gyvo garso koncertų, "Disco Mafia" darys viską, kad prie to prisidėtų.


tekstą redagavo: Domantas Eskis
CRange, 2013 Spalio 28, 23:52

Komentarai

    Komentarų vis dar nėra...
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.