Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 111 svečių
Temos


Justin „Animal Chin“ Scholtemeyer („Counterstrike“): "abejoju ar minimalistinis drum'n'bass yra toks populiarus kaip žmonėms atrodo"

Tikri drum'n'bass sunkiosios artilerijos patrankininkai „Counterstrike“ gali būti drąsiai laikomi visko kas „tamsu ir daužo“ korifėjais. Per 10 metų scenoje, iš Pietų Afrikos Respublikos kilę Justin (Animal Chin) ir Eaton (500 Mills) sulaukė pripažinimo visame pasaulyje, pastoviai kuria kartu su žmonėmis iš kitų kontinentų ir turi net du savo leiblus. Apie Keiptauną ir rasizmą, grupinės masturbacijos klubus, į puodelį myžančius MC ir kitus über-intelektualius dalykus šiame interviu su 1/2 „Counterstrike“ - Justin „Animal Chin“ Scholtemeyer.

Labas! Mane kaip žurnalistą intriguoja galimybė imti interviu iš atlikėjo kilusio net iš kito žemyno. Kaip reikalai Keiptaune?
Heya! Deja, turėsiu tave nuliūdinti, jau trečius metus gyvenu Prahoje, mano kolega Eaton‘as gyvena Keiptaune. Bet vasarį buvau nuskridęs aplankyti gimtojo miesto. Buvo tiesiog nuostabu, Keiptaunas kaip visada labai gražus!

Jau 10 metų praėjo nuo jūsų pirmojo leidinio. Ar per tą laiką „Counterstrike“ pasiekti dalykai atitinka tavo ambicijas, ar pasiekėt ko tikėjotės, o gal vis dar jaučiatės kaip naujokai muzikos scenoje?
Tiesą pasakius neturėjome 10 metų plano, net ir 5 metų plano. Visada stebėdavausi kaip žmonėms kuriantiems tokius planus pavyksta juos įgyvendinti (juokiasi). Mes tiesiog mėgavomės muzikos kūrimu ir nesirūpinome dėl pinigų. Sėkmė atėjo pati. Gal dėl to kad mes visą laiką laikomės tam tikros „underground“ muzikos politikos, ir neįsileidžiam daug komercinio skambesio. Šiuo metu esu labai patenkintas mūsų pasiekimais, todėl nemanau kad greitu metu trauksimės iš scenos.

Kaip laikosi P.A.R. D'n'B scena? Ar vis dar esate vieninteliai ir nepakartojami šios scenos atstovai? Teko klausyti SFR, Magna Karta kūrybos, gal yra ir kitų naujų vardų?
Tikrai nemažai. Tiesiog vieni yra labiau žinomi nei kiti. Sakyčiau kad Keiptaune situacija stabili maždaug nuo 90-ų pradžios. Kituose P.A.R. miestuose būta įvairaus bangavimo. Tačiau dabar P.A.R. drum'n'bass muzika yra populiari kaip niekada. Tikėtina kad dėl tokių atlikėjų kaip Subfocus, Pendulum, Chase & Status, kurie gauna nemažai eterio per nacionalines radijas. Taip pat nereikia pamiršti DJ-ų Hyphen, SFR, Mix & Blend, Niskerone ir RudeOne, kurie yra pakankamai neblogai žinomi ir už P.A.R. ribų. Pirmiesiems trims kūryba taip pat sekasi labai neblogai.

Visą laiką propagavot tamsiąja ir sunkiąją D'n'B pusę. Ar šiais „minimalistinio bumo“ laikais negalvojai pradėti kurti ne tokią griežtą muziką, kad ir tam, kad kuo platesnę auditoriją sužinotų apie „Counterstrike“ ?
Iš tikrųjų aš abejoju ar „minimalistinis drum'n'bass“ yra toks populiarus kaip žmonėms atrodo. Nesakau, kad tai bloga muzika, bet man atrodo, kad ji populiari tik grupinės masturbacijos (red. past.: „jack-off club“) klubuose. Taigi kiek šis skambesys susijęs su pačios muzikos populiarumu ar platesnių klausytojų erdvių, sunku pasakyti... tai vis dar toks pat laužytas alternatyvus skambesys. Siekiant didesnės auditorijos reikėtų kurti labiau komercinę muziką, tokia kokia daro Pendulum, Chase & Status ar Subfocus: įdiegti daugiau melodingumo, o ne apsiriboti vien pora būgnelių su skystu bosu ir keliais semplais iš filmų. Aš esu sukūręs kelis lounge'inio D'n'B trekus pasivadinęs Collage, tačiau aš žinojau, kad į tai reikia įdėti daugiau pastangų, o to aš negaliu sau leisti, nes jausčiau, kad švaistau laiką, kurį galiu ir noriu skirti „Counterstrike“ kūrybai. Beje, aš esu sukūręs nemažai dubstepo. Visada galvojau, kad man pavyks įskiepyti šiam stiliui daugiau agresijos, jei kursiu kažką panašaus į half-time'inį gitarų skambesį thrash metal dainose. Kol kas esu išleidęs kūrinį "Rottun" leible, be to, greitu metu pasirodys mano EP, kurį priglaudė "Hollow Point".

Nesu didelis sunkesnės muzikos klausytojas, taigi kai bandau įsivaizduoti kokios muzikos tu klausai (atsižvelgiant į „Counterstrike“ kurybą), aš matau Canibal Corpse albumu viršelius su lavonais ir kitus baisius dalykus... Gal galėtum pasidalinti savo mėgstamais atlikėjais?
Hahaha! Ne, iš tikrųjų niekada nebuvau didelis Canibalų gerbėjas, man labiau patiko devintojo dešimtmečio death metal grupės, tokios kaip Entombed, Dismember, Obituary, Apshyx and Pungent Stench. Kaip ten bebūtų, mėgstu labai įvairią muziką: industrial ar metal, tokį kaip Godflesh, Ministry, NIN, SYL. Rock / alternative, pvz., Wolfmother, Rage Against The Machine, The Pixies, The Black Keys, The Dead Weather. Senesnis rock - Led Zeppelin, Pink Floyd, Rolling Stones ir Black Sabbath. Ir aišku elektronikos: Autechre, Aphex Twin ir naujesni, tokie kaip Consequence ir visa Autonomic šeima. Iš tikrųjų neužtektų dienos susakyti kiek ir ko aš mėgstu klausytis.

Ar turi kokių muzikinių idealų? Žmonių prie kurių gerbėjų būrio priskirtum ir save?
Be abejo. Man labai patinka Trent Reznor iš NIN ir Justin Broadrick iš Godflesh/Jesu. Turiu absoliučiai viską, ką jie yra sukūrę.

Žinau, kad jūsų kasmėnesinis renginys „Homegrown“ yra didžiausias ir populiariausias drum'n'bass vakarėlių ciklas P.A.R.. Galvojau, kad jis pasižymės išskirtinai “sunkaus” kalibro atlikėjais, bet pamačiau, kad pas jus jau tris kartus buvo Nymfo, o jo aš nedėčiau į vieną eilę su „Algorhytm/Freak/Obscene“ muzikantais..
Ne... Daugelis nesuvokia, kad mums patinka beveik visi drum'n'bass sub-stiliai. Aš turiu nemažą vinilo kolekciją, kurioje yra, pvz., pirmi 10 "Creative Source" leidiniai, ankstyvi "Good Looking Records", ir daug kitų plokštelių viso D'n'B spektro. Aš tikiu, kad stilius yra vienas – drum'n'bass. Taigi kai darėme pirmus "Homegrown" manėme, kad būtų gerai įtraukti visų stilių D'n'B DJ per vieną naktį. Pradėjome nuo oldschool/liquid/minimal, tada jump up/wobble, tada „sunkybės“, o po jų neuro/tech D'n'B link pabaigos.

Viename interviu pasakei, kad visą dėmesį 2011 metais skirsit jūsų pačių leiblams - „Algorhytm“ ir „Counterstrike Recordings“... Kas mūsų laukia? Gal naujas LP?
Teisybės dėlei, mes galima sakyti artėjame prie savo antrojo albumo išleidimo užbaigimo. Taip sakau, nes „Collaboration“, kuris susideda iš keturių dalių po 4 kūrinius kiekviename iš tikrųjų yra vienas albumas. Tiesiog mes buvome priversti taip padaryti dėl labai prastos vinilinių plokštelių padėties rinkoje. Tiesiog turėjome skaldyti viską į keturis dalis, nes abejojome, kad kas nors įpirks šešių ar aštuonių plokštelių albumą už 40 Eurų.. Jei atvirai, šiuo metu mes esame pavargę nuo albumų ir nuo kolaboracijų su kitais atlikėjais, taigi šiais metais mes tiesiog dirbsime ties nauja soline „Counterstrike“ medžiaga. Greičiausiai labiau orientuota į singlus ir EP, nei į albumus. Sekantis „Algorythm“ leidinys yra specialus mūsų VIP trekų rinkinys, kuriuos žmonės maldauja išleisti jau labai ilgą laiką. Jame bus „Killing Machine VIP“ ir „Extreme Mutilation“. „Counterstrike Recordings“ išleis paskutinę „Collaboration“ dalį... Ketvirtoje dalyje bus mūsų pačių, Current Value ir mano kaimyno Syd Vischi, taip pat žinomo kaip Hybris ir Robot Death Squad.Tu nemažai „turinai“ ir pamatei daug šalių. Ar buvo šių kelionių metu įvykių, kurių niekada nepamirši arba atvirkščiai, pamiršti nori kuo greičiau ? :)
Aišku! Aš niekada nepamiršiu, kai atsibudau lėktuve, kuris 8 valandas skrido iš Maskvos į Rytinę Rusiją ir pamačiau sniego dykumą ir aktyvius ugnikalnius spjaudančius dūmus! Arba girtus vieno MC nuotykius, kuris ryte viešbutyje myžo į plastikinį puodelį, kurį jis laikė klozetu... Grojimas 5000 žmonių Kijeve. Įvairiausio fast food'o valgymas Amerikoje, kurį aš norėjau paragaut nuo mažens. Naujos pažintys... Žudančiai ilgi skrydžiai ir tarpai tarp jų. Pykčiai su promouteriais, kurie bando išsisukti nuo honoraro mokėjimo. Laimei, geri dalykai visada nusveria blogus.

Deja, P.A.R. lieka rasistinių trinčių šalimi. Ar tai kaip nors veikia jūsų vietinę sceną? Ar pasitaikė kada nors šiuo pagrindu kylančių konfliktų per vakarėlius?
Dauguma rasistinių trinčių, kurias jus matote per TV ir apie kurias skaitote yra dirbtinai sukuriamos politikų, kad gauti balsų. Pavyzdžiui, tokių idiotų kaip Julius Malema ir AWB (red. past.: neofašistinė organizacija P.A.R.). Aš pasakyčiau, kad visumoje pietų afrikiečiai yra labai tolerantiški žmonės, rasės atžvilgiu. Aišku, yra ekstremalų, bet jų galima rasti visose šalyse, kuriose man kada nors teko lankytis. Ir tai tikrai niekada neveikė scenos, visi bendrauja kaip seni draugai.

Ar Keiptauno reiveriai yra kuo nors ypatingi, ar jie tokie pat kaip ir visur – mėgsta gerai leisti laiką ir linksmintis?
Aišku, man Keiptauno reiveriai patinka labiausiai dėl to, kad jie yra mano „vietiniai“. Taigi kai aš negroju ir einu per klubą, aš pažįstu praktiškai visus. Mes turime didelį draugų ratą su kuriuo visada labai linksma. Kartais, kai aš groju kitose šalyse aš jaučiuosi tarsi svetimas. Kartais su manimi net elgiasi kaip su muzikos aparatu.. Aš tau sumokėsiu, o tu pagrok tą ar aną.. Laimei, taip būna retai, dažniausiai promouteriai tiesiog lenda iš kailio, kad tu jaustumeis svetingai.

Skaičiau, kad kai jūs pradėjote, interneto greitis jums buvo didelė problema, nes jūs tiesiog neturėjote patogaus būdo, kaip nusiųsti savo trekus dideliems scenos vardams, didžioji dalis kurių buvo UK. Kaip įvertintum P.A.R. interneto skvarbą šiandien, tarkim, dešimtbalėje sistemoje? Ar jau gali išsiųsti savo treką iš artimiausios kavines? :)
Internetas tapo žymiai geresniu. Anksčiau problema buvo tame, kad visos linijos priklausė vienai kompanijai ir ryšio operatoriui „Telkom“. Jie galėjo imti bet kokius pinigus už prastas paslaugas, nes buvo monopolistais. Vienu metu mes net galėjome „pasigirti“, kad turime lėčiausią ir brangiausią internetą pasaulyje... Dabar situacija pagerėjo, nes buvo nutiesti nauji ryšio kanalai su Europa. Su greičiu problemų daugiau nėra, tiesa, mes vis dar mokame gana daug už „traffiką“, ypač jei viršijame leistiną jo normą, kas mane labai erzina!

Justin, kaip garso inžinierius, ar turi kokių nors kitų projektų, susijusių su garso dizainu? Filmų, TV laidų, žaidimų garso takeliai ar kas nors panašaus?
Be abejo. Šiuo metu aš kaip tik esu užsiėmęs savo garso dizaino portfolio kūrimu. Čia yra keli prastos kokybės video kelių projektų su kuriais aš dirbau . Aš taip pat padariau daug miksdaunų ir masterių tokiems leiblams kaip „Human“ ir „Ohm Resistance“. Aš taip pat dirbau prie kelių žaidimų, kurių pavadinimo negaliu atskleisti dėl konfidencialumo sutarties.

Kadangi esi ne tik kūrėjas ar DJ, bet ir promouteris, turbūt išgirsti nemažai gerų DJ setų savo “Homegrown” vakarėlių metu. Kieno setas tau įsiminė labiausiai ir kas yra tavo Nr.1 prodiuseris šiuo metu?
Dieselboy visada sprogdina šokių aikštelę, tiesą sakant, mes apskritai dar neturėjome svečio, kuris pasirodytų prastai! Salė visada pilnutėlė, o atmosfera nuostabi. Tai nuteikia visus DJ’us parodyti geriausią iš to, ką jie sugeba. Kalbant apie prodiuserius, sunku paminėti vieną... bet turiu pripažinti, kad Noisia niekada nenuvilia!

Vietoj epilogo, paminėk penkis vardus, kuriuos mes būtinai turime sekti šiais metais ir savo mėgstamiausių trekų Top-5 šiuo metu.
Saugokitės Forbidden Society, Freqax, Receptor, Katharsys, Dub Elements... Galiu tęsti be galo :) Šiuo metu scenoje labai daug talentų!
Top-5 be tvarkos:
Balkansky & Counterstrike - Roboshop
Counterstrike - Mindfuck
Limewax & Cooh - Sperm In Space
Forbidden Society - Crush Them
The Panacea & Counterstrike - Zef Bass
Dima Rhodopsin, 2011 Kovo 28, 20:00

Komentarai

 • Roadsman
  Roadsman @ 2011 Balandžio 07, 10:34

  Apie corrective rape užmiršau, bet paklausiau apie nesenai nuskambėjusį gandą, kad PAR baltieji ūkininkai rimtai galvoja keltis į Gruziją ir ten integruotis.
  Pasirodo, tai tiesa, net pora dešimtmečių apie tai kalbama, o dabar ir masiškai vykdoma. Keistas tas pasaulis, jei rimtai.. :/

  +3  0
 • Joykiller
  Joykiller @ 2011 Kovo 30, 03:46

  Žilvi, o tu klausei susitikus? :)) Daina, jų muzika ir man nelabai aktuali, bet čia buvo viena iš priežasčių kodėl iškart sutikau pakalbint ;) Smagu, kad patiko!

  +4  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2011 Kovo 30, 11:58

  kad jau ir taip visko daug paklausta :) patiko, daug naujos info, nepaisant to kad muzika man ir neaktuali, bet kokybišką interviu visada įdomu paskaityti. ačiū!

  +1  0
 • Roadsman
  Roadsman @ 2011 Kovo 30, 10:59

  Geras Interviu, geri klausimai. Teko garbės pabendrauti su Justinu, tai sakė kad tai geriausias/ įdomiausias jam pasitaikęs intervas. Big up, Dima! ;)

  p.s. Kodėl nepaklausiai apie Keiptauno corrective rape? :)

  +1  0
 • Stillfunky
  Stillfunky @ 2011 Kovo 30, 12:28

  labai idomus interviu

  0  0
 • SPC
  SPC @ 2011 Kovo 29, 01:33

  Take that minimal! :D

  +3  -1
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.