Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 61 svečias
Temos


„Djscene Geriausi 2010“: Praėjo metai. Kaip jaučiatės?

Neužfiksuotomis aplinkybėmis 2009-ųjų pabaigoje Djscene.lt kilo idėja surengti šiek tiek kitokius apdovanojimus, kurių centre, žinoma, stovėtų didžėjai. Geri. Gal net geriausi? Nesame mokslininkai ir nesiekėme išvesti formulės, kuri padėtų apskaičiuoti tą vienintelį, atitinkantį visų melomanų bei šokėjų lūkesčius. Todėl nusprendėme surengti apklausą. Nelabai plačią, bet rezultatyvią. Joje dalyvavo tie, kurie, mūsų manymu, į didžėjų žiūri šiek tiek atidžiau bei plačiau, nei klubų lankytojai ir interneto gyventojai.

Pirmasis „Djscene Geriausi 2010“ dešimtukas buvo atskleistas klube „Gravity“, beveik visi jame esantys didžėjai sugebėjo tąvakar ir pagroti. Kas duetu, kas atskirai. Praėjo metai ir, artėjant antrųjų „-iausių“ rinkimų šventei, nusprendėme pasidomėti, kaip gi gyvena pirmieji laureatai. Dešimtuko atsakymuose, nors ir trumpuose, slypi daug tiesos. Pavyzdžiui, štai tokia: „Topai smagūs, jei nežiūri į juos rimtai. Geriausio pasaulyje nebūna, jei renki pagal simpatijas, o ne techninius rodiklius“. Arba... „Gera turėti gerbėjų, bet kolegų įvertinimas kažkuom ypatingas, kutena kitus smegenų centrus“.

Taigi dar kartą primename, kas praėjusių metų tope buvo kas, ir leidžiamės į skaitinius.

DJSCENE GERIAUSI 2010

1. Saulty 

2. Vidis

3. Mamania 

4. Mantas T

5. Pagalve

6. Ignas 

7. Justas Fresh

8. Kastis Torrau 

9. Intakz 
 

10. Manfredas

Kaip reagavote pernai išgirdę, kad patekote į TOP10?

Saulty: Iš pradžių, žinoma, nepatikėjau, nes tikrai to nesitikėjau. Nu tikrai buvo kažkaip keista... Pats pirmas dalykas suvokus, kuris atėjo į galvą – kiek pasipils po to neigiamų komentarų. Juk nesu populiariausias Lietuvos didžėjus. Bet buvo labai smagu sužinot, kad kolegos taip vertina. Bučkis jiems visiems!

Vidis: Buvau tikrai labai nustebęs! Nes nesu labai populiarus didžėjus tikrąją ta žodžio prasme – be manęs apseina tiek didieji komerciniai šokių muzikos renginiai arenose, tiek kiečiausi underground vakarėliai ir reivai, tiek ir snieglentininkų čempionatai. Be to, nesu ir tas „fainas bičas“, kuris nuolat bendrauja su daugybe kitų didžėjų. Bet neslėpsiu, buvo tikrai malonu. Gera turėti gerbėjų, bet kolegų įvertinimas kažkuom ypatingas, kutena kitus smegenų centrus.

Mamania: Buvo tikrai džiugu, nors ir atrodė šiek tiek neįtikėtina, gal todėl, kad Djscene.lt figūruoja kitos pakraipos muzika negu ta, kurią aš groju.

Mantas T.: Iš tiesų buvo labai netikėta, nes savęs kažkokiu topiniu didžėjumi nelaikau iš esmės. Groju labai įvairią muziką ir todėl neturėčiau turėti daug kažkokio vieno stiliaus palaikytojų. Gal net atvirkščiai, esu vertinamas kontraversiškai.

Pagalve: Nustebau, nes realiai nė vieno techno didžėjaus nesitikėjau pirmajame dešimtuke. Juo labiau savęs, ir dar tokioje aukštoje vietoje. Bet, aišku, labai malonu, kai kolegos vertina mano darbą.

Ignas: Nustebau, maniau, kad Djscene.lt formate mano vardui vietos nėra.

Justas Fresh: Tiesiog apsidžiaugiau. Jau kuris laikas aktyviai nebedalyvauju jokiuose DJ čempionatuose, bet visad malonu juose atsidurti. Patekimas į dešimtuką buvo smagi staigmena, be to, malonu, kai tave vertina ne tik vakarinė publika, bet ir Lietuvos muzikinis ELITAZ.

Kastis Torrau: Tarp dešimties geriausiai vertinamų Lietuvos didžėjų patekti labai norėjau. Malonu būti gerai įvertintam pačių industrijos veikėjų. Todėl tikrai apsidžiaugiau sužinojęs, kad patekau į TOP10 ir sau pasakiau, kad sieksiu būti Nr. 1. Ar man pavyko? Nežinau!

Intakz: Pamenu, kad tai buvo pirmadienis. Tuo metu, kai sulaukiau Kotrynos skambučio, važiavau kažkur tvarkyti kažkokių reikalų. Žinia labai apsidžiaugiau, ji pakeitė dienos planus ir pirmadienį praleidau bare.

Manfredas: Maloniai nustebau. Buvau pratęs, kad kolegos į „Metal on Metal“ grojimus žiūrėjo skeptiškai ir ilgą laiką laikė mus kažkokiais išsišokėliais, bet tai buvo seniai ir nesąmonė. Smagu, kad nudirbti darbai ir atgroti ping pong’ai padarė savo. Dabar sutariu ir susigroju turbūt su visais Lietuvos diskačiais.

geriausi2010

Ar per šiuos metus teko prisiminti ir kur nors panaudoti šį įvertinimą?

Saulty: Nebent su draugais virtuvėje, che che. Jei rimtai, tai panaudoti neteko niekur… Manau, kad tai būtų kvaila mano atžvilgiu, juolab, kad ir nespekuliuoju šiuo įvertinimu, nesinorėjo jo pardavinėti, juk tai dovana man nuo kolegų.

Vidis: Joa... Su kolega Saulty vienąkart prie tamsaus alaus bokalo sugalvojom bendros leidybinės kompanijos pavadinima „One Two Rec“. kas šifruotųsi kaip DJ nr. 1 ir DJ nr. 2 leidykla. Bet ta idėja buvo išplauta kartu su tais dviem bokalais.

Mantas T.: Ne, tikrai ne. Nesu didelis topų mėgėjas. Kiekvienas kolekcionuoja savo skonio muzika, o skonį objektyviai vertinti sunku. Man asmeniškai svarbiau yra selekcija, minties vedimas, po to – technika. Be kurios pirmuosius du sunku pristatyti gerai.

Pagalve: Tiesą pasakius, nelabai naudojau.

Ignas: Nope, tiesą sakant.

Justas Fresh: Taip, nuolat prisimenu, kad esu geresnis už Manfredą.

Kastis Torrau: Teko. Pasigyriau žmonai!

Intakz: Kai buvau policijos sulaikytas už alkoholio vartojimą viešoje vietoje, bandžiau pareigūnams išaiškinti, kas toks esu. Deja, nepadėjo.

Manfredas: Topai smagūs, jei nežiūri į juos rimtai. Geriausio pasaulyje nebūna, jei renki pagal simpatijas, o ne techninius rodiklius. Be to, koks klubas norėtų girtis: „Šivakar scenoje – DJ Nr. 10 Lietuvoje!“.

Kur padėjote praėjusių metų prizus?


Saulty: Užstačiau lombarde, cha cha. Kabo prie visų kitų plokštelių, bet laikas nunešti įrėminti, kad saugiai kabot galėtų, o ir dailiau atrodytų.

Vidis: Išplaukė į platesnius vandenis... Puikuojasi ant lentynos mano merginos namuose Briuselyje. Nes lagaminas su trofėjumi po praėjusių metų renginio išvažiavo būtent ten.

Mamania: Kadangi prizas – plokštelės imitacija, patalpinau jį tarp kitų plokštelių lentynoje. Salotinė spalva taip ir šviečia iš ten.

Mantas: Įkišau tarp plokštelių. Neleidžiu žmonai nieko kabinti ant baltų sienų (I like it minimal), tad jei prikalčiau ant sienos, kitą dieną šalia būtų 20 plakatų, paveikslų ir kitų objektų.

Pagalve: Pagarbiai stovi ant stalo studijoje kartu su kitais apdovanojimais.

Ignas: Jis guli specialiame apsauginiame voke prie plokštelių. Iš tikrųjų labai gražus!

Justas Fresh: Laikau jį specialioje talpykloje, kuri, beje, irgi šviečia.

DSC00440

Kastis Torrau: Visi prizai keliauja į trofėjų kambarį, o prisiminimai lieka širdyje.

Intakz: Padėjau šalia knygų, kad įgautų kvapo.

Manfredas: Vis ten pat jau metai. Kambaryje ant palangės – aišku, kad kaimynai matytų. Vis pamirštu pasikabinti studijoje.

Ar manote, kad šiemet vėl pateksite į TOP10?

Saulty: Manau, kad turėčiau patekt, jei jau pernai taip aukštai įvertino, tai negali juk labai žemai pult. Bet labai nosies nenukabinčiau, jei ir ne patekčiau, juk ne dėl to visus metus dirbi, kad galvoji apie apdovanojimus, o dėl to, kad darai tai iš širdies.

Vidis: Tikiuosi, kad kolegos nebepakartos savo klaidos, haha...

Mamania: Sunku pasakyti, praėjusiais metais trečia vieta man buvo maloni staigmena. Metai tikrai buvo aktyvūs, todėl bus matyt, kaip ten kas ir kur atsidurs.

Mantas T.: Nelabai, juk net negyvenu Lietuvoje. Iš tiesų muzikoje esu pasimetęs, bet man patinka tokie impulsai – nusivylimas, atradimas, nusivylimas... Taip įdomiau.

Pagalve: Ne.

Ignas: Ne! Mano vardo Djscene.lt bendruomenėje nesimatė.

Justas Fresh: Būtų smagu. Dar ir pakovočiau dėl aukščiausios vietos vakarinėje dalyje.

Kastis Torrau: Norėčiau.

Intakz: Taip, manau. Tikrai norėčiau, kad mano naktinis užsiėmimas ir visa prarasta sveikata būtų įvertinti tokiu būdu.

Manfredas: Neturėčiau. Aš ir, turbūt, kolegos, šiemet draugiškai balsavau už kitus žmones, nei pernai. Todėl norėčiau, kad šįkart dėmesio susilauktų ir scenoje pasirodytų visai kiti pacanai, nes Lietuvoje labai gerų didžėjų tikrai daugiau nei 5 ar 10.

ger

Kokį vardą iš savo kolegų būtinai norėtumėt ten matyti?

Saulty: Pasidalinsiu savo penketuku.
Vidis – už muzikinį (ir ne tik) išprusimą, darbštumą ir kūrybingumą, kas jam padeda būti puikiu didžėjum.
Manfredas – Lietuvos Ed Bangeris, vakarėlių taškytojas, ne kiekvienam taip!
Quazar – už beats Lietuvoje (čia ir Freshas, žinoma) ir už universalumą.
Mantas T – už savitą požiūrį į šokių muziką, už puikų muzikinį skonį.
Intakz – jei šiandien gročiau d’n’b, tai daryčiau kaip jis.
Mano viltimi be jokios abejonės tapo Brokenchord, kadangi šioje kategorijoje telpa ir prodiuseriai. Kai kai pirmą kartą jį išgirdau Mary Anne Hobbs laidos įraše, per kūna prabėgo šiurpuliukai, bėgo besiklausant visos laidos. Kiekviena kartą vėliau išgirdus jo kūrinį būdavo tas pats. Šaunuolis kaip reta!

Vidis: Tegul nenuskamba per daug „diplomatiškai“, bet norėčiau dešimtuke ir pačiame „Djscene geriausi 2011“ renginyje matyti visus išskirtinius ir darbščius didžėjus. Nes iš principo netikiu geriausių rinkimais meno ir kultūros srityje. Dar nuo DJ festivalių Šiaulių „MAX’e“ laikų, kur aš būdavau tik lankytojas, labiausiai patikdavo pats susibūrimas. Juk ir „Spartakiada 2010“ parodė, kad visi drauge mes esam „Nenugalimieji“!

Mamania: Išskirsiu puikią naujieną šių metų rinkimuose, tai „Djscene Viltys“. Įrašiau ten DJ Remedy iš Klaipėdos vardą ir manau kad tai padariau tikrai ne vienas. Laikau kumščius už šį vyruką!

Mantas T.: Mano „didžėjinis“ atradimas – Synthsoulsizer, prodiuseris – Calli. Dar kolega Gvidas labai patinka, jis diggeris, kai nepatingi, gerai pavaro!

Pagalve: Mantas T.

Ignas: Visgi liksiu prie klubinio formato ir rezidento, ne artist vardo. Kastis Torrau for president! Dar jam į pavaduotojus priimčiau Jovani.

Justas Fresh: Norėčiau ten matyti Manfredą.

Kastis Torrau: Vertų yra daug, ir tai nebūtinai yra draugai. Donatello, Ignas, Manfredas, Vidis, Loranas Vaitkus, Mamania, Mindaugėlis, „K.U.B“, „Amenų broliai“, „RyRalio“... Deja, ne visi tilpo į penketuką.

Intakz: Labiausiai norėčiau matyti Simao, Saulty, EK...

Manfredas: Senolių tope pirmąją vietą skyriau Justui Fresh, o naujokų scenoje labai palaikau Matą Synthsoulsizer. Jis groja geriausią muziką iš visų. Dar galėtume įteikti kokį nors specialų Vilčinsko prizą Žilvinui iš „Discomafia“, vėl gyvenančiam Lietuvoje ir atnešusiam gerų bangų į mūsų diskotekas.
Daina D., 2011 Vasario 06, 23:00

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.