Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 110 svečių
Temos


„Fake Rolex“: „Garage su trenksmu grįžta į Londoną ir surenka vis daugiau žmonių – mūsų karta iš naujo atrado šį stilių“ (Specialiai Djscene.lt)

Vasario 15-tą, po banaliosios raudonų atvirukų dienos, purviną meilės istoriją „Havana Social Club“ pasakos du vyrukai iš šiaurės Londono undergroundo. „Fake Rolex“ - ryškiom raidėm Londono nu rave kultūros istorijoje įrašyti veikėjai – didžėjus Buster Bennett ir reperis Offkey. „HSC“ renginių organizatoriaus (kadaise, beje, labai šauniai patardžiusio Larry Tee) pokalbis su Offkey apie muziką, nuotykius ir vienaragius ponius. Nestandartinis, nes ne su didžėjumi!

Kokiomis aplinkybėmis susipažinai su Buster Bennett? Ar tai viena iš tų istorijų, kai buvote draugai dar nuo mokyklos laikų, grojote roko grupėje, o kai atsibodo, pradėjote kurti šokių muziką?

Mūsų keliai susikirto narkotikų sūkuryje, kokainu varomuose afterparčiuose ir purvinuose, ketamino pilnuose garažuose kažkur rytų Londone. Buvome labai stipriai į tai įsitraukę…

O ką veikėte prieš „Fake Rolex“?

Buster per patį nu rave piką dar 2000-aisiais organizavo reivus „Nuke Them All“. Aš buvau „paspaudęs pauzę“ narkotikams ir Švedijoje dirbau su „Familjen“. Abu ilgai ir smarkiai taškėmės undergrounde kol nusprendėm, kad atėjo laikas išlįsti į parviršių.

Dar prieš „Nuke Them All“ dienas Buster organizuodavo vakarėlius „Antisocial“, kurie buvo žinomi kaip nu rave revoliucijos dalis, kartu su kitu ciklu „All You Can Eat“. Jis taip pat rašydavo žurnalui „SuperSuper“, kuris iš esmės buvo „MySpace“ kartos balsas. Tų, kurie dabar kuria trendus – dizaineris Gareth Pugh, Casette Playa ir kiti.

Taigi daugiau ar mažiau visi, kas gyveno nu rave dvasia, žinojo apie jus. Ar vis dar jaučiate tą „fuck the system“ požiūrį ir dabartiniame Londone?

„Fuck The System“ čia visada gyvuos, tai ir yra Londonas.

Tai Buster dirbo kartu su Warboy ar ne?

O taip, su Warboy jis susipažino tiesiog autobuse dar 2002 metais! Jie kartu dirbo prie įvairių projektų ir kartais būdavo vienas kitam konkurentai.

Warboy taip pat lankėsi Vilniuje ir grojo viename iš mano vakarėlių – maždaug prieš metus. Panašu, kad visi įdomiausi promoteriai Londone – kaip šeima. Ar konkurencija ten – draugiška?

Mes draugaujam kaip šeima ir kaip tikra šeima kartais kariaujam. Nors nesame draugiški tiems turtingų tėvų vaikams, kurie niekada nematę tikro gyvenimo ir nežinodami absoliučiai nieko apie kultūrą ir jos šaknis tik prievartauja eilinių žmonių kultūrinį ir muzikinį suvokimą. Lily Allen, Florenece Welsch, Annie Mac ir visi kiti! Visgi ir be tų nevykėlių šiuo metu Londone daug teisingų žmonių, kuriančių kažką šviežio. Tad laukit naujos bangos proveržio greit!

Suprantu, ką turi galvoje kalbėdamas apie statuso besivaikančius nevykėlius. Bet tikiu, kad tai praeis. Juk Anglijos sostinė visada vienu žingsiu priekyje. Kas toliau, londoniečiai?

Mano masinė egzekucija! Juokauju, žinoma. Tai – bass muzika.

Būtent tai ir grojate šiuo metu? Kiek girdėjau, tai buvo bass, electro, dubstep ir house miksas.

Mums labai patinka future garage, o prodiuseriai Submerse ir Sentinels jį tiesiog valdo! O šiaip ta naujoji sensacija – mes, nors jau ir taip esame pakankamai žinomi.


Future garage yra tikrai geras ir šviežias garsas, tačiau manau, tai ne masėms ir tikrai ne grojimui pagrindiniu laiku pagrindinėje vakarėlio salėje.

Tiesiog reikia duoti laiko įsibėgėti. Garage su trenksmu grįžta į Londoną ir surenka vis daugiau žmonių – mūsų karta iš naujo atrado šį stilių. Jau atsitiko vieną kartą ir vėl pasikartos, tai buvo su roko muzika 60-taisiais, o paskui 90-taisiais. Visos skirtingos kultūros susijungia į vieną čia, Londono šokių aikštelėse.

OK, užteks apie socialinius dalykus. Ko tikėtis iš jūsų per purvinojo Valentino dieną?

Tik geriausios londonietiškos bass muzikos ir vokalo. Šokinėsit.

Neseniai grojote Singapūre. Kaip sekėsi ten?

Tai buvo tiesiog nerealu. Žmonės buvo išsiilgę kažko naujo ir tai gavo.

O tu pats esi iš Švedijos?

Ne, aš iš šiaurės Londono, nors laisvai kalbu švediškai – su savo drauge gyvenau ten dvejus metus. Beje, kartais net repuoju švediškai, jei skamba geriau, nei angliškai.

Tavo pavardė (O’Meachair) – airiška. Iš kur tavo giminės?

Iš Limeriko miesto Airijoje… Kitaip jis vadinamas „Stab city“ (angl. stab- nudurti).

O ar buvai kada nors padurtas?

Ne, bet kelis kartus į mane taikėsi pistoletu... Visada pabėgdavau. Į panašias situacijas galima patekti labai dažnai, jei bastotės kur nors aplink apleistą pastatą septintą ryto Hackney rajone.

Draugas pasakojo, kad matė beveik visiškai nuogą vyruką su kirviu rankose besivaikantį kitą tiesiog vidury dienos. Ar tai pas jus kasdienybė?

O taip, kasdienybė, tiesiog adresas vis kitas... Mačiau vieną kartą merginą ir vaikiną besimylinčius tiesiog autobusų stotėlėje, kol ji laikė šautuvą. Nors tai nebuvo kirvis...

Papasakok labiausiai į atmintį įsirėžusius dalykus, patirtus per savo grojimo ir vakarėlių organizavimo metus?

Kol sedėjau prie klubo įėjimo ir rinkau pinigus, mylėjausi su mergina. Aplinkiniai galvojo, kad ji tiesiog sėdi man ant kelių... Ir, kai buvau jaunesnis, mėgau originaliai puoštis. Man labai patikdavo dideli mediniai aksesurai arba rūbai pagaminti iš buities rakandų. Vis dar skauda nugarą nuo milžiniškos medinės piramidės kostiumo.

Lietuviai yra labai konservatyvūs žmonės, o ekscentriška apranga čia absoliučiai nepopuliari, tiesą sakant, už tai tamsioje gatvėje gali gauti į kaulus. Kodėl, jūsų nuomone, Londonas yra toks tolerantiškas ir orginalus?
Čia susiformavusi kitokia kultūra – einant į vakarėlį pasipuošti yra tradicija. Mes mėgstame ekscentriškus žmones, o taip pat čia daug skirtingų kultūrų atstovų – atrodo, lyg turėtume viso pasaulio drabužių spintą čia, Londone.

Kokius narkotikus renkatės?

Užterštą orą, o tu ?

Gryną degtinę! Tai vienas iš dalykų, kurių išmoksite Lietuvoje – gerti gryną degtinę!

O ne! Mus pakankamai svaigina judesys šokių aikštelėje!

Kada buvo paskutinis kartas, kai buvote tokie girti, kad net neprisiminėt, kad grojot?

Mes esam profesionalai už pultų, taigi mums gerti nereikia – mes ir taip pamišę!

Smagu girdėt! Kokia būtų tavo svajonių diena, jei negrotumėt?

Jodinėjimas ant vienaragio ponio per debesis ir kelionė į nuostabią barbių šokoladinę pilį, kur geriame arbatą ir tyčiojamės iš visų negražių žmonių…

Ir dar vienas, bet visai esminis klausimas – kodėl „Fake Rolex“? Kai „googlinau“ jus, gavau netikrus roleksus, o kai jūs patys ar kažkas kitas rašo laiškus apie jus, jie nukeliauja į spamą. Ar žinojai, kad „Rolex“ yra 16-tas dažniausiai naudojamas spam žodis?

Haa, gal ne šiaip sau! Taip vadinamės todėl, kad kai būsime dideli, pavadinimą galėsime pakeisti į „Real Rolex“ ir pardavinėti laikrodžius.

---

Facebook.
Vytis, 2011 Vasario 04, 00:25

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.