Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 104 svečiai
Temos


„Hard Ton“: Grace Jones prašė jų parašo

Mauro ir Massimo yra du dėdės italai - vienas plonesnis, o kitas žavingas. Vienas kuria elektroninę muziką, į pagalbą pasitelkęs analoginius sintezatorius, o kitas falsetto balsu traukia melodijas ir į sceną žengia paprastai beveik nuogas. Kai jie susieina į vieną ir gausiai pasidažo, tampa "Hard Ton". Skamba kaip hard on - stovintis. Spalio 22 d. jie ant pakylos stovės Vilniuje, atsinaujinusiame klube "Havana Social Club". Vakaro iniciatyva - "Porno Melody".

Šiandien "Hard Ton" duetas yra daugiausiai koncertuojantys Dj Hell kuruojamos vokiečių elektroninės muzikos leidyklos "Gigolo Records" nariai. Patį DJ Hell bei kitus garsiausius šios įrašų kompanijos atlikėjus klubinėtojai žino - daugelis vardų jau lankėsi Lietuvoje. Atėjo metas sužinoti apie "Hard Ton". Dueto Myspace puslapyje nurodyti stiliai - disco house / electro / club, bet tiksliau būtų įvardinti tai Chicago house / acid / hi-nrg. Žmonės kalba, kad "Hard Ton" pasirodymas bus keisčiausias šio sezono reginys, o kiti kalba, kad karščiausias. Duetas, kurio narys Mauro paprastai lieka nepastebėtas (Massimo teigia: "Aš toks didelis, tai jam nelieka vietos"), prisistato kaip didžiausia XXI amžiaus disco karalienė. Prieš atvykdamas į Lietuvą ekstravagantiškasis Massimo, arba Max, sutiko atsakyti į kelis klausimus.Kada pirmąsyk pasidažei akis?

4-erių metų, ruošiausi Venecijos Karnavalui.

Viename interviu perskaičiau, jog tai, ką jūs su Mauro darote ant scenos, yra "Chica-go-go-disco" Paaiškink, kas tai yra?

Na, aš manau, kad čia viskas ir taip aišku. Mūsų muzika - tai melodijos ir riebūs dūžiai, mes dieviname Chic-ago house ir disko, gogo šokėjus ir riebų maistą.

Grupėje esate dviese. Kuris iš Jūsų "Hard";, o kuris "Ton"? Ką reiškia "Hard Ton"?

Mes kartu sveriame gerą tonytę ir scenoje jaučiamės kietai. Kieta tona!

Kaip kilo idėja daryti tai, ką darote?

Susitikome prieš dvejus metus. Aš atkeliavau iš sunkiojo metalo scenos, o Mauro visuomet domėjosi elektronine muzika. Neturėjome jokios aiškios minties, kas iš mūsų išeis, bet viskas gavosi savaime. Sykį Berlyne mus koncertuojančius išvydo vienas vyrukas iš "GigoloRecords" davė paklausyti dainų ponui DJ Hell, ir štai mes keliaujam į Lietuvą.

Atskleisk ką nors apie Vilniuje vyksiantį pasirodymą.

Reginys, pilnas makiažo, prakaito, purtomų riebalų ir rėkiančių žmonių.

Ar nebijote atvykti į Lietuvą? Čia jus visi suplėšys ir parsineš namo ant disko altoriaus. Arba minutę prieš pasirodymą nusileis Seimo samdytas specialiųjų operacijų rinktinės "
Aras" malūnsparnis ir užbarikaduos jus grimo kambaryje. Lietuva garsėja kaip homofobiška šalis. Šiais metais mūsų Seimas taisydamas Nepilnamečių apsaugos įstatymą sukėlė tarptautinį skandalą.

Anaiptol nebijau čia atvykti, iš tiesų atvirkščiai - trokštu kuo greičiau pamatyti, kaip žmonės reaguos į pasirodymą. Homofobija yra rimta problema, prilygstanti lytinei diskriminacijai ir rasizmui. Visa tai gimsta iš nemokšiškumo ir aklo pasidavimo stereotipams. Lengviau neapkęsti ir nepripažinti nei užduoti sau klausimą, kodėl žmonės skirtingi. Daugelis tingi apie tai galvoti ir numoja ranka.

Ką galvoji apie homoseksualius žmones, kurie taip smarkiai bando įtikti visuomenei, jog pamiršta save ir tampa nuobodūs, "normalesni" už heteroseksualus?

Nieko gero, kai žmogus praranda galimybę būti savimi, ir nesvarbu kokios jis orientacijos. Visa tai todėl, jog baimė nebūti priimtam aplinkinių yra daug didesnė negu praeivių įžeidinėjimai gatvėje.

Ką įdomaus žinai apie Lietuvą?

Aš žinau, kad jūs mėgstate tai, ką mes darome, ir tai yra nuostabu!

Mėgstamiausi disco hitai?

Jų labai daug! Loose Joints "Is It All Over My Face?", Gaz Nevada "I C Love Affair", Donna Summer "I Feel Love (the Patrick Cowley version)".

Kai esi nuogas duše, galvą lenda nauji dainų tekstai ar melodijos?

Duše paprastai į galvą lenda "Metallica" arba Britney Spears.

Koks tavo mėgstamiausias kokteilis?

Vėsus ir gaivinantis mojito.Jūsų video duoklė Leigh Boweriui yra nuostabi. Kaip ir Grace Jones viršelio viršelis (kaip ir visa kita, ką esate padarę). Ar buvai kada juos sutikęs?

Niekada neturėjome garbės atsidurti šalia Leigh, bet Mauro, didžėjaudamas viename klube, buvo sutikęs Grace. Jai taip patiko skambanti muzika, jog Mauro padovanojo vieną iš savo kompaktinių diskų, o Grace paprašė ant jo pasirašyti. Kaip tau tai?

Nieko taip visai. Įsimintiniausia pasirodymo akimirka?

Sykį man gyvai dainuojant su gyvenimo drauge atėjęs vaikinas užlėkė ant scenos ir stipriai pabučiavo į lūpas. Dar pamenu, Berlyne į mano kostiumą publika prikaišiojo arbatpinigių, kaip striptizo šokėjai. (jeigu čia viskas, tai galime pasistengti ir įsimintiniausią akimirką iškovoti Vilniui, - aut. past.)

Koncertuojate įvairiausiose pasaulio vietose. Ką pastebite klubuose, kokie muzikiniai stiliai atgimsta? Ar Chicago house garsai vėl ant bangos? Ar minimal techno ir tech house dienos jau suskaičiuotos?

Žinai, kas man labiausiai patinka? Pasaulyje yra galybė klubų ir gali rinktis tai, kas tau priimtina: disco, ankstyvasis house, Detroit techno, indie, trash... Ką tik nori. Tik turi žinoti, kur patekti.

Išvardink tris italo disco dainas, kurių Lietuvoje niekas negirdėjo.

Čia sunkų uždavei! Atrodo, kad jūs - lietuviai - esate ganėtinai pasikalę muzikoje. Bandau vardinti: Patrizia Pellegrino "Musica Spaziale", šis yra šiek tiek trashy, bet man labai patinka! Dar gal Phyllis Nelson "I Like You" ir Miss Plug "Chanson D'Amour (Bottin Remix)".Kas tavo giminėje yra didžiausias tavo gerbėjas?

Mano mama. Ji visuomet padeda išsirinkti sceninius drabužius.

Mano geras draugas Endis apšildys publiką prieš jūsų pasirodymą. Gal turi nurodymų, ką jis turi dėvėti?


Nesvarbu ką gros ar kaip jis atrodo, bet tegul būna nuogas.

Kur jūsų gerbėjams įsigyti "Hard Ton" muzikos?

Viską rasite "Beatport". Bet jeigu esate vinilo mylėtojai, tai teks pasiknisti "Juno" ir "Rush Hour".

Ačiūuž atsakymus, mieloji Disko Karaliene!


Ačiū už klausimus, susitiksime Vilniuje!

Martynas Zabarauskas, 2010 Spalio 20, 11:21

Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.