Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 113 svečių
Temos


Inside "Insait"

Už automobilio langų skrieja miškeliai, vienas neprižiūrėtas laukas keičia kitą, pro šalį pralekia sudegus kibininė, o šalikelėse tiesiog lyja kelio ženklais. Vilnius lieka kažkur užnugaryje, prieky - keliasdešimt kilometrų iki kelionės tikslo, prakilnios eks laikinosios sostinės, kuri už kadaise prarastas valdžios institucijas bando atsigriebti klubais. Ir dar kokiais... egzotiškais.

Pamąstęs tesuskaičiavau keturis organizatorius, festivalius ar pan., kurie yra linkę vaišinti labai rimta elektronika. Tai jau kurį laiką nutilęs lashisha, kurio rengti koncertai teikė viską, nuo sielos pravalymo iki jos re-užteršimo, Dangus, kurio komanda orientuojasi į švelnesnę, pagoniškesnę tokios muzikos pusę, bet daugiau dėmesio skiria ne elektronikai, festivalio "Jauna Muzika" organizatoriai bei toks Arma, apie kurį paskutiniu metu išgirsti vis dažniau. Jis ir yra klubo "Insait" veiklos iniciatorius.

"Insait". Naujasis klubas keistai skambančiu pavadinimu. Gal ir ne tokiu stipriu, kaip greitu metu tam pačiam Kaune atsidaryti planuojantis "Shtab!", bet užtat "Insait" - tikrų tikriausias pogrindis, kažkokia keista alternatyva! Šiaip daugelis elektroninės muzikos mėgėjų save laiko alternatyviais. Tranzas -alternatyva popsui, electro - tranzui, šūstras techno ir dar šūstresnis dubstepas - alternatyva tam pačiam "nuvalkiotam" electro, kuris yra alternatyva tranzui, kuris... Tad reikia pastebėti, jog "Insait" dedikuotas tai tikrajai (mano subjektyvia nuomone) alternatyviai elektronikai.

Netuščiažodžiavus - per atidarymą čia džeržgė noise.

Na, dar degė stiprintuvai, riaumojo pikti dėdės, kapojo distortinta sitara ir mėtėsi žurnalai su noizo leiblų reklamomis, puoštomis besišlapinančių moterų nuotraukomis.

Bet aš, viso to dar nepatyręs, su velniška migrena, pakeliu tablečių ir buteliu kokybiškos degtinės tik dabar įvažiuoju į Kauną. Iki apytikslės klubo vietos atvažiuojame lengvai - kaip kokiam vaizdo klipe akyse slenka urbanistiniai peizažai, kol sustojame prie vieno jų. Apsidairome. Pasivaikštome keliasdešimt metrų ir atrandame klubą įspūdingu pavadinimu ir dar įspūdingesne jo sieną puošiančia mergina - "Venerą". Šalimais - ir vyriškį su medžiaga apdengtu masyviu aparatu, kerzais, plačiom juodom kelnėm ir tvarkingais juodais marškiniais. Iškart aišku, jog jis keliauja ten pat. Stilingasis ponas AHC, kaip sužinome paspaudę rankas, koncerte groja pats paskutinis, sako, jog šoksim ir, be viso kito, turi organizatoriaus telefoną - šitaip paspaudžiame rankas išskirtinai spalvingam Armai ir Popo, kurie AHC ir mus, prisiplakėlius, palydi iki vidinio kiemo.

Jei galvojau... o galvojau, kad vidinis kiemas bus puoštas betonu ir stovėjimo aikštele, apsirikau kaip reikiant. Neveikiantis, bet vandens pilnas fontanas, kuriame plaukioja karpiai, varinis berniokas jo viduryje, ir žalumos salelė netoliese. Visa tai - apsupta senoviškų carinių lempų. Še tau ir gamyklos kiemelis. Visi borteliai nusėsti tamsios publikos, nors šen bei ten šmėkšteli viena ar kita spalva bei trumpi džinsiniai šortukai. Prisėdam. Pasėdim. Kolega, pasirėmęs į naują audinę, įsivelia į konfliktą su šios savininku. Jis, įtartinai panašus į patalpų nuomininką, šneka su organizatoriais ir rodo į mus pirštu. Arma gražiai paprašo žmonių saugoti karpius ir mašinas - kažkas iš minios prideda, kad ypatingą dėmesį reikia skirti audinėms. Tuo pat metu per langelį iš pastato veržiasi ambientiški eksperimentai. Nepaisant aistrų ir konfliktų čia šilta, smagu, jauku. Na, tiesiog nuostabus kiemelis.Vykdamas į "Insait", turbūt kaip ir daugelis, tikėjausi kažkokio madingo pogrindiško interjero - betono, troleibusų sėdynių - ko nors panašaus į tai, kas buvo "Vault". Tačiau lankytojus pasitinka visai kitoks vaizdas - ofiso lubas primenančios lubų plokštės, naujai nudažytos sienos ir iškabinėti paveikslai. Vienam gale scena, šalia jos - minibaras, kur galima įsigyti arbatos ir panašių gėrybių. Kitam gale yra vietos keletui žmonių prisėsti, žurnalai nepadoriais paveikslėliais ir kompaktų pardavėjai.

- Sveiki, turit gal kokio senesnio industrial? - klausiu jų. Man užduodami maždaug 842 klausimai, siekiant nustatyti, ko aš noriu, ir atsakęs į juos gaunu puikiausio industrialo kompaktą, kuris pasirodo besąs gryniausias noise. "Ne ne, noise - man nelabai patinka", bandau aiškinti. Gaunu kitą. Noise. Trečią, ramesnį ir gražų. Noise. Noise. Noise. Gal? Noise. Čia reikia prisipažinti, kad gyvenime šio stiliaus girdėti teko labai nemažai, nors nesu iš tų, kurie jį labai jau vertina. Kaunan mus traukė nauja vieta, neištirtų vietovių žavesys bei lietuviško industrial protėvis Oorchach. Šiaip ar taip, nužiūriu vieną kompakčiuką, tikrai ne noise, kurio man niekas taip ir nepasiūlė. Pavyksta net pasiderėti.

Iš grojusių tuo metu, kai laiką leidome kiemelyje, labiau įsiminė tik įdomi Ginto K eksperimentika - tikėtina, kad tą nulemė ne kitų pasirodymų kokybė, o smagūs pašnekesiai, picos paieškos ir tų svarbiųjų karpių stebėjimas - mačiau kaip vienas nurijo cigaretės filtrą.Tačiau aprašomuoju laikotarpiu, kai nusipirkęs kompaktą dairausi aplinkui, salėje groja svečias iš Niujorko - Daniel Malinsky. Minėjau savo santykius su noise todėl, kad esu girdėjęs jo pakankamai nemažai, jog sugebėčiau skirti, kur yra geras gilus triukšmas, o kur kažkoks pavėpęs triukšmelis. Daniel Malinsky, deja, priminė pastarąjį - groja vienas tonas, o atlikėjas krebždina akmenuką. Groja kitas tonas, vėl akmenukas. Galbūt tai kokia nors gili natūralaus triukšmo ir elektros signalų sintezės nagrinėjimo tema, tačiau pasirodymas - nykus, nuobodus ir paviršutiniškas. Šiam pasibaigus, ant scenos užlipa Pichismo. Vyrukai atrodo grėsmingai - taip ir groja. Kriokia, braižo sitarą, staugia, taškosi ir kriokia, braižo, staugia, taškosi. Pichismo pasirodymo kokybės vertinti nesiryžčiau, tačiau čia buvo ekspresijos. Daug daug ekspresijos.

Kol Pichismo ruošiasi nulipti, o Sala - užlipti, išgirstame apie sudegusį stiprintuvą ir ilgėlesnę pertrauką. Taigi atsiverčiu vieną iš trū pogrindžio žurnaliukų - skaitau interviu apie šlapimo svarbą ir tai, kad kažkokia noise atlikėja stengiasi jį gerti kuo dažniau, dėl jo stebuklingai naudingų savybių. Va čia tai fetish. Leidinukų su tokiais griežtais interviu ne kiekviename klube rasi.

Galų gale pasirodymą pradeda "Sala". Esu juos girdėjęs seniau, bet tuomet jokio įsimintinesnio įspūdžio projektas nepaliko. Tačiau šįkart "Salos" pasirodymas, nors kiek ir ištęstas, buvo geriausias iš visų girdėtų per "Insait" atidarymo renginį. Galų gale malonūs sąskambiai, dermės, įdomus atlikimas, elektronika ir gyvi instrumentai (fleita ir gitara), laviravimas tarp ambient ir kažko ritmingo. Svajinga ir gražu.Prie pulto stoja labiausiai lauktas Oorchach, bet tenka stipriai nusivilti - tikėjausi išgirsti tamsius pagonybe bei miškais dvelkiančius industrial ritmus, bet atlikėjas pasistengė prisitaikyti prie klubo, renginio tematikos ir paruošė specialų purviną, triukšmingą dviejų dalių pasirodymą. Džiaugiasi tikrieji noise gerbėjai, liūdi mūsų kukli kompanija. Iš lėto dairausi aplink ir galų gale suvokiu, kas ir kodėl man čia patinka.

Šitas klubas mena tuos visus kitus vienetinius pogrindžio renginius, kurie labiausiai patikdavo dėl ypatingais laisvos atmosferos ir visiško atsipalaidavimo jausmo. Prieky groja atlikėjas, sukritę ant kėdžių snaudžia anksčiausiai - trečią dienos - renginį pradėję lankytojai, kieme skamba juokas, butelių skimbčiojimas ir šnekos, prie kompaktų staliuko vyksta meilės ir konfliktų scenos bei pašnekesiai apie muziką, atlikėjai sukasi tarp lankytojų - klauso, valgo, geria ir šneka - kažkas atsineša picos ar kebabų, apsidairyti užeina ir keletas dailių fyfkų, o aš sėdžiu su dar vienu pogrindiniu leidiniu rankose. Mane visada kerėdavo "Icetodironų" ar "Nordic Audio Modern" aplinka ir vyksmas, o "Insait", tiesa mažesniais mastais, bet atmosferą išlaikė.

Pabaigai - ir mikro interviu su "Insait" siela Arma, kad žinoti, ko tikėtis ateityje.

Kaip vertini praėjusį atidarymą?
Atidarymas pavyko, tai buvo stiprus impulsas. Aišku, kaip visada buvo bug'ų, kadangi renginys buvo nemokamas, atėjo ir tokių žmonių, kurių būti neturėjo, kurie labiau siekė kenkti, nei džiaugtis muzika. Šiandienos vakarėlis bus jau mokamas, kiemely pasatėme pertvaras, kad bet kas nevaikščiotų, jau įkūrėm barą.

Karpiai išgyveno?
Išgyveno, che che.

Kokią muziką planuoji dar priimti?
Dabar čia veiks "Step Service" komanda, dėl bendradarbiavimo esam kalbėję su buvusio klubo "Played" bei buvusio klubo "Place" komandomis. Čia aišku skambės eksperimentika, chillout, ambient, noise, post-rokas. Kitos komandos įneš techno, minimal ir panašių stilių. Na, o su metalu dar neskubam.

Ir klasikinis - kokie artimiausi planai?
Mano tikslas - pristatyti kuo daugiau užsienio atlikėjų, esu pasiplanavęs koncertų iki gruodžio, su nemažai atlikėjų jau sutarta. Nebus jokių masovkių, nes klubas juk mažas, daugiausiai koncerto metu pasirodys penki atlikėjai - ir tai jau bus mini festivalis. Be to, planuoju šiek tiek edukacinės veiklos - filmų peržiūras, paskaitas apie muziką. Kartais bus sujungta - vakarop - nemokama paskaita, o vakare - koncertas ta pačia tema. Na, tai nebus vien tūsų vieta.

Gal dar ko šiaip nepaklausiau ir nori paminėti?
Na, nežinau. Šiaip visai prie pat "Insait", grynai už dešimt metrų, atradau gal tris, keturis kartus didesnę erdvę. Tai galbūt su tais pačiais "Step Service" ja pasinaudoję suorganizuosim kokį didesnį reivą. Bet jei suplanuosim, tokie renginiai bus vienetiniai, nepastovūs.

Sv. Velnias, 2010 Rugpjūčio 30, 21:22

Komentarai

 • Smogas
  Smogas @ 2010 Rugsėjo 08, 02:41

  fakinhel, Velniau, kiek daug prirašei...Na bandom...

  0  0
 • arno daredevil
  arno daredevil @ 2010 Rugsėjo 07, 02:19

  tas su audine labai vietoj...
  o kur karpis cigarete paryryja....klasika :)

  0  0
 • arno daredevil
  arno daredevil @ 2010 Rugsėjo 07, 02:18

  geras flashback, labai!

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Rugsėjo 02, 10:13

  ypač kai tu esi sau svetimoje aplinkoje, kurioje kasdien ar kas savaitę nesilankai, net ir menkos detalės pasirodo labai svarbios. god is in the details!

  0  0
 • idol
  idol @ 2010 Rugsėjo 01, 06:10

  manau susijęs. dabar atidžiai pereinam per 10 flešbekų. betkokių Raimos, Setos ar Velnio ir įvertinam ar juose nėra bent vieno įvykio, kuris įsirašė į rašiusiojo sąmonę. tai juk flešbekas, nu blemba :) asmeninė patirtis. viename bus apie pigią vodkę, kitame apie vėluojantį autobusą, trečiame apie konfliktą prie auto.

  0  0
 • RoBizZ
  RoBizZ @ 2010 Rugsėjo 01, 10:21

  nu tai kam paminet is viso toki ivyki? jis susijes su vakareliu? nu blemba nesuprantu...

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2010 Rugsėjo 01, 09:59

  Robi, o kur tu matai skundą? Bent jau tekste tėra paminėtas faktas, kad toks konfliktas vyko, nepalaikant nė vienos pusės - abi jos blogai elgėsi :)

  0  0
 • RoBizZ
  RoBizZ @ 2010 Rugsėjo 01, 09:51

  tai reikejo nesiremt girtiem i geras masinas. as pvz gal irgi buciau supykes pamates gerencius prie tackes. be to tokiem nusiskundimam ne djscene vieta o 112 jeigu ka.

  0  0
 • Tranzenator
  Tranzenator @ 2010 Rugpjūčio 31, 10:12

  su audine tikrai nebuvo perlenkta, netgi atvirksciai. tai buvo vienas kraupiausiu ivykiu ta savaite, o gal net menesi :D

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2010 Rugpjūčio 31, 01:21

  po to kai prasidejo visokie alternatyva bla bla pasidare neidomu skaityt ;(
  yra toks zodis avangard, kuris viska kuo puikiausiai reprezentuoja, be visu situ nesamoningu alternatyvu...

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.