Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 89 svečiai
Temos


Yukimi Nagano („Little Dragon“): „Japoniškas maistas yra vienintelis, kuris priverčia mane pravirkti“ (specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
"Little Dragon" - grupė iš Švedijos, kuri koncertuos jau šį šeštadienį klubo "Tamsta" organizuojamame festivalyje po atviru dangumi "Tamsta Muzika". Šis trumpas interviu - susipažinimas su ja, per grupės vokalistės Yukimi Nagano lūpas.

Savo šviežiais elektroniniais garsais, bei skambesiu jie yra lyginami su "Massive Attack" arba netgi "Portishead". O jų gyvi pasirodymai, ko gero, nei vieno nepalieka abejingu. Tuo galite įsitikinti ir patys nuvykę šį savaitgalį į Varėną, į dainų slėnį, kuris labai jaukiai yra įsikūręs tiesiog saloje.

"Little Dragon" Atvyksta į Lietuvą trečią kartą, tad spėju, kad jūs pamėgote mūsų kraštą. Klausimas tradicinis: kuo?

Žmonės visus kartus buvo svetingi ir faini. Patiko istorijos kvapais persmelkta miesto architektūra bei skaniai kvepiantis maistas. Nors turiu pripažinti, kad labiausiai patiko indiškas maistas, kurį mes valgydavome vos ne visada toje pačioje vietoje.

Pirmus kartus koncertavote klube, t.y., "Tamstoje". Dabar gi tą darysite labai egzotiškoje vietoje - saloje, apsuptoje pušų, vandens bei virš jos kabančių skaisčiai šviečiančių žvaigždžių. Kokių pasirodymo įspūdžių laukiate: magiškų, jaukių, pašėlusių ar netgi laukinių?

Manau, mūsų laukia tikrai įdomus ir išskirtinis vakaras, ypač jei viskas praeis sklandžiai, kalbant apie techninę pasirodymo pusę. O aplink supanti žaluma pasirodymą praturtina įvairiais jausmais daug labiau, nei dar vienas klubas. Manau, open-air'e besilankantys žmonės jaučia lygiai tą patį.

Mačiau jūsų antrąjį pasirodymą "Tamsta" klube, kuris paliko labai emocionalaus ir netgi pašėlusio įspūdį. Tad susidariau nuomonę, kad jums patinka koncertuoti, kad tai yra jūsų kraujyje. Koncerto kokybę lemia; nuotaikos, atmosfera, susirinkusi publika ar, tarkim, vyno kiekis skrandyje?

Jokio vyno, galbūt kartais stiklinaitė kažko stipresnio (šypsosi). Abu kartus "Tamstoje" buvusi publika buvo tikrai pašėlusi ir koncertuojant tai yra didelė pasipirtis, įkvėpimas pačiam tokiu būti. Tačiau dažniausiai tai būna pasinėrimas į muziką, jos sūkurį, kuris tave "nuneša". Be abejo tam įtakos turi ir grojantys grupės vaikinai.

Šią vasarą jūs koncertavote bene didžiausiame Europos festivalyje "Glastonbury". Įdomiai praėjo šou?

Dieną prieš mes koncertavome Birmingeme kaip "Scissor Sisters" apšildanti grupė. Vos tik nulipę nuo scenos šokom į patį pirmą malūnsparnį, skraindinantį į "Glastonbury". Kol skridom negalėjom atsigrožėti magišku saulėlydžiu, kuris mus tiesiogine to žodžio prasme "išskraidino". Vėliau "Glastonbury" koncertavome su "Gorillaz", bei sutikome "Delasoul", "Pharcyde", Lou Reed, kas buvo tikrai neįkainojami prisiminimai visam gyvenimui.

Kas yra "Little Dragon"?

Kalbant paprastai - gyvenimo būdas. Išraiška, aistra ir meilė kurti muzikai. Be abejo, jėga, kad iš to galima pragyventi, t.y. susmokėti nuomą, nusipirkti maisto ir t.t. Tad tai tarsi gyvenimo svajonių scenarijaus išsipildymas, kai dirbi kas tau patinka ir negalvoji apie komunalinius mokesčius.

Jūsų debiutinis albumas tapo gana dideliu hitu. Antras buvo tarsi tęsinys, tačiau brandesnis, gilesnis. Kuris iš jų tau yra svarbesnis? Papasakok apie artėjantį trečiąjį.

Nemanau, kad galima išskirti "svarbesnį", nes jie abu atspindi atskirus gyvenimo laikotarpius, pasakoja skirtingas jo istorijas. Debiutinis yra labiau gūdesnis, nenublizgintas, gi "Machine Dreams" labiau tūsinis ir kai kuriais aspektais intymus, taip pat labiau išbaigtas. Trečiuoju albumu nusprendėme grįžti prie pirmojo ištakų, t.y., norime padaryti jį šiek tiek "džiaržgiantį", bet taipogi jame bus ir antrojo reivinės nuotaikos. Tai bus elektroniškai futuristinis darbas, gaivališkas bei pagardintas minimalistiniais prieskoniais. Na, visai kaip vaisių salotos (šypsosi).

Yukimi, tu įdainavai gabalus "Koop" bei "Gorillaz" albumams. O ar patys nesvajojate padaryt koloboracijų su kitais atlikėjais?

"Koop" aš tiesiog įrašiau vokalinę partiją vienai iš dainų. "Gorillaz" mus pasikvietė į studiją, kai mes su jais susitikome Londone, koncerto metu. Ką aš galiu pasakyt - gera patirtis buvo pabendraut su abiem projektais, nes, tarkim, per Damoną iš "Gorillaz" mes susipažinome su krūva puikių žmonių. O kas liečia koloboracijas "LD" albumams, tai mes tam nejaučiam per didelio poreikio. "LD" yra tarsi viena šeima ir norime tokia išlikti, t.y,. tvirta grupė, tvirtas vienetas, kuri save gali išreikšti pati, be kitų pagalbos.

Kas tau yra Japonija ir kas tau yra Švedija? Tavo tėvas yra japonas, bet namai - Švedija. Ar esi kosmopolitė ir tavo namai yra "visur"?

Ah... Japonija man reiškia labai daug! Kai buvau maža, mane labai nervindavo tas taip vadinamas "elgesio normų varžymas". Viskas griežta, disciplinuota ir paskaičiuota. Mane to mokė tėvas. Tačiau vėliau, kaip kad būna, supratau, kad tai išėjo tik į naudą. Dabar dėka to turiu daugiau valios ir vidinės jėgos. O japoniškas maistas yra vienintelis, kuris priverčia mane pravirkti! Nors jie ir valgo per daug žuvies, mano nuomone. Nemegstu žuvies (juokiasi).

Kalbant apie Švediją tai mano vaikystė prabėgo ten ir tai visada bus mano tikrieji namai. Gethenburgas yra pati geriausia vieta žemėje, net ir tada kai lyja kaip iš kibiro ir dangus buna juodas kaip žemė. (šypsosi)

Ką dar mėgsti be muzikos? Kaip dar save mėgsti išreikšti? Beje, gal kažkada buvai susimasčiusi tapti modeliu? Nes tikrai čiotkai atrodai!

Man patinka gaminti maistą, labai. Bei šokti virtuvėje jį gaminant. Taip pat užsiiminėju joga bei mokausi kurti vaizdo filmukus, kuriuos tikiuosi kažkada panaudoti per grupės pasirodymus. Em, o būti modeliu..? Niekada apie tai nemąsčiau, bet ačiū už komplimentą!

Ką jūs, chebra, veiksite po koncerto "Tamsta Muzika" festivalyje? Eisit miegot? O gal šoksit į ežerą ir mirksit ten visą likusią naktį laukdami saulėtekio?

Žinau, kad chebrantai labai mėgsta plaukioti, jie yra tarsi ruoniai! Šiaip ar taip man šiuo metu svarbiausia yra pasirodymas ant scenos. Tikiuosi tiek aš, tiek grupė, tiek klausytojai išlaisvins save nuo kasdienės rutinos pančių ir atsiduos mūsų ir supančios gamtos garsams!

Blicas:

1. Saulė ar mėnulis? - Mėnulis.
2. Japonija ar Amerika? - Šiuo metu Japonija.
3. Gyvas pasirodymas ar darbas studijoje? - Abu.
4. Open-air ar klubas? - Abu.
5. Sušiai ar vištiena "Teriyaki"? - Vegetariški sušiai.
6. Muilo burbulai ar balionai? - abu yra labai mieli.
7. Žvakė ar laužas? - Laužas, žmogau.
8. ABBA ar The Hives? - Hives, mano drauge.
9. Lord of the Rings ar Avatar? - Lord of the Rings
10. Glastonbury ar Tamsta Muzika? - Tamsta Muzika, žinoma!!!
Tamsta, 2010 Liepos 28, 11:41

Komentarai

 • dIE
  dIE @ 2010 Rugpjūčio 05, 02:30

  nu tai ash apie ta pati, gi neklausiu kodel:]

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Rugpjūčio 04, 09:47

  na jo, manau didžiajai daliai ten buvusių labiau norėjosi išgirsti dar vieną seną gerą LT kolektyvą vietoj LD

  0  0
 • Joykiller
  Joykiller @ 2010 Rugpjūčio 04, 08:27

  Yup. + vėlavo viskas vos ne 2-3 valandom, tai antrąja alkotrashinio festo diena taip vėlai ne visi sugebėjo adekvačiai įvertint tai, kas vyksta scenoje, kaip man pasirodė :)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Rugpjūčio 03, 03:12

  įdomu kodėl?
  gal kad klubas nelygu festas?

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2010 Rugpjūčio 03, 03:08

  nors vilniuj nepalyginamai daugiau buvo energijos.

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2010 Rugpjūčio 03, 03:06

  tai ne na.

  0  0
 • Joykiller
  Joykiller @ 2010 Rugpjūčio 02, 05:11

  Puikus pasirodymas buvo! :*

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2010 Liepos 29, 07:07

  laukiu nesulaukiu:]

  0  0
 • Snaczjej Vret
  Snaczjej Vret @ 2010 Liepos 28, 08:26

  Vau, kaip netikėta! Yukimi balsas dieviškas. Gaila nepavyks nulėkt...

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.