Registruotis | 
Dabar naršo: 1 vartotojas ir 373 svečiai
Temos


Kastis Torrau: „Norint šio to pasiekti, reikėtų pamiršti tokią sąvoką kaip hobis. Tai yra darbas ir sunkus darbas“ (Specialiai Djscene.lt)

Šį kartą pašnekovo plačiai pristatinėti net nereikia. Tikiu, kad bent kas antras į Djscene.lt užsukantis žmogus puikiai žino, kas yra Kastis Torrau. Visada ramus, susikaupęs, pasišventęs muzikai ir publikai, kuriai ją groja.

Pasirodo, vienas iš nedaugelio mūsų šalies didžėjų veteranų ne tik nepataisomas melomanas, automobilių sporto meistras, bet ir pedantiškas tvarkinguolis. Ko gero, tvarka pasižymi ne tik jo CD dėklas, bet ir visas gyvenimas. Gal būtent todėl šis kaunietis interviu metu ne vieną kartą akcentavo, kad norint gyvenime pasiekti bet kokio rezultato, būtina tikslingai planuoti laiką ir žinoma... daug, daug dirbti.

Neseniai rinkimuose "Djscene Geriausi" užėmei aštuntąją vietą. Ši iniciatyva ir jos rezultatai sulaukė begales diskusijų. Ką tu pats galvoji apie visokius DJ rinkimus? Patekti tarp geriausiųjų tau yra svarbus įvertinimas ar tiesiog maloni smulkmena?
To smulkmena tikrai nepavadinčiau, juk tai yra neatsiejama šios kultūros dalis. Kalbėkime atvirai - kiekvienas didžėjus siekia pripažinimo ir tai yra kiekvieno šou pasaulio atstovo ar kitos meno srities atstovo tikslas. Pripažinimas ir įvertinimas yra penas tobulėjimui. Kalbant apie didžėjų rinkimus "Djscene Geriausi", tai buvo puiki iniciatyva ir man labai džiugu būti tarp dešimt geriausiai įvertintų Lietuvos klubinės kultūros aktyvistų. Be abejo, dirbsiu ir toliau sieksiu dar geresnio įvertinimo.

Net nustebau paskaičiavusi, jog jau daugiau nei aštuonerius metus ištikimai reziduoji Kauno klube "Exit". Ką tau reiškia ši vieta? Kaip manai, koks šio klubo įnašas į mūsų šalies klubinę kultūrą?
"Exit"... Tai geriausias klubas, kokiame tik yra tekę groti! Buvau su šiuo klubu nuo pat jo susikūrimo ir su juo sieju savo brandų tikslo suvokimą. Visas čia praleistas laikas pilnas įvairiausių įspūdžių, čia įgijau daug patirties, kurią labai vertinu. "Exit" yra labai ryškus ženklas Lietuvos klubinės kultūros padangėje, ir tai kol kas geriausias klubas mūsų šalyje, pakėlęs savo kartelę iki puikios kokybės, traukiantis atgal sugrįžti kiekvieną čia grojusį didžėjų.

Tai ar jau teko išmėginti "Pioneer CDJ 2000" grotuvus, kuriuos šis klubas neseniai įsigijo? Kokie įspūdžiai?
Jau teko "žaisti" su šiais stebuklais (šypsosi). Milžiniškas progresas ir įrodymas, kad kuo toliau, tuo paprasčiau bus tai daryti. Faktas, kad tai labai patogu, bet aš čia esu daug konservatyvesnis, man patinka knaisiotis CD dėkle ir taip bent dalinai "pačiupinėti" kiekvieną kūrinį. "Pioneer CDJ 2000" suteikia galimybę gerai paruošus namų darbus, programą atlikti labai preciziškai.

Kai dar būdamas paauglys pradėjai domėtis elektronine muzika, varstei vienintelės tuomet Kaune buvusios muzikos įrašų parduotuvės "Muzikos bomba" duris, kur ten dirbęs "ryralistas" Karalius tave supažindino su tuo nauju skambesiu. Gal prisimeni pirmuosius iš ten įsigytus įrašus?
Prisimenu tikrai puikiai! Tai buvo "The Next Generation Of Strictly Rhythm" kompiliacija, išleista dar 1996 metais. Man labai patiko tuometinis amerikietiškas agresyvus house skambesys. Aišku, vien tik house neapsiribojau, tuometinė melomanijos liga leido atrasti daug puikių to meto elektroninės muzikos skambesių. Pavyzdžiui, Karaliui pasiūlius įsigijau "Leftfield" albumą "Leftism". Jis labai dažnai sukdavosi mano grotuve, vėliau daug draugų "pakibo" ant elektronines muzikos kabliuko būtent "Leftfield" dėka (šypsosi). Po to sekė dar begalės įrašų, kurie išliko mano archyvuose ir apie kuriuos galėčiau pasakoti tikrai ilgas istorijas.

Kokiais muzikos paieškos kanalais naudojiesi dabar? Kiek pinigų tam tenka išleisti? Ar gaunami promo įrašai stipriai sumažina tas išlaidas?

Be abejo, naudojuosi elektroninėmis muzikos įrašų parduotuvėmis ir promo, kuriuos man siunčia įrašų kompanijos ar patys kūrėjai. Tačiau aš vis dar esu melomanas ir troškimas turėti kuo daugiau geros muzikos verčia išleisti pakankamai daug pinigų.

Ar kada vakarėlio metu tau yra tekę papulti į kokią kuriozinę situacija: pamiršai laiku paspausti play, iš grotuvo ištraukei grojantį kompaktą ar pan.?

Deja, taip... Kažkada teko ištraukti grojantį CD iš grotuvo... Dėl to labai pykstu ant savęs ir net esu sau pažadėjęs, kad daugiau tai niekada nepasikartos. Sau keliu aukštus reikalavimus ir siekiu būti maksimaliai profesionalus.

Būtų įdomu sužinoti, ką galvoji apie jaunąją mūsų šalies didžėjų kartą. Ar tik ne per daug Lietuvoje jaunų vaikinų, kurie du mėnesius pagroję namie, o vėliau kokiame prastai organizuotame renginyje, tuoj pat susireikšmina ir puola reikalauti pripažinimo?
Pripažinimo neišsireikalausi, jį reikia pelnyti nuoširdžiu ir kryptingu darbu.

Skamba gana paprastai, tačiau kas gi yra tas kryptingas darbas? Duok keletą patarimu jauniesiems didžėjams.
Sunku dalinti patarimus kitiems, kuomet nesijaučiu pakankamai kompetentingas, bet iš asmeninės patirties galiu tiesiog pasidalinti keletu minčių.

Be abejonės, reikia tvirtai tikėti savo jėgom ir siekti tikslo, būti psichologiškai pasiruošusiam sunkiam ir idėjiniam darbui. Norint šio to pasiekti, reikėtų pamiršti tokią sąvoką kaip hobis. Tai yra darbas ir sunkus darbas. Nenoriu nieko gąsdinti, bet per savo nueitą kelią mačiau tikrai talentingų žmonių, praradusių tikėjimą tuo, ką daro. Svarbu matyti aiškius savo portreto kontūrus šios kultūros pasaulyje - kaip save pateiksi, būtent tokį tave visi ir matys... O toliau seka nuoseklus darbas su savimi ir tavęs klausančia auditorija.

Gerbėjus kas kiek laiko nustebini savo paties kūryba bei remiksais kitų atlikėjų produkcijai. Ar tik ne pats laikas ruošti albumą? O gal tai jau vyksta?

Kaip kūrėjas nesijaučiu visiškai subrendęs albumui. Nenoriu daryti kažko tik tam kad daryti, kaupiu patirtį ir vis dar ieškau savito ir išbaigto skambesio. Esu sukaupęs šiokią tokią kolekcija, bet iki debiutinio albumo dar trūksta (šypsosi).

Koks tavo požiūris į šių dienų progressive house? Ar nemanai, kad šis stilius per pastaruosius kelis metus buvo stipriai nepelnytai nuvertintas?
Nemanau, kad progressive house buvo nuvertintas, tik kitų stilių pervertinimas gali versti manyti, kad progressive nuvertėjo. Progressive house į save "sugeria" visų stilių evoliuciją ir išreiškia ją kitaip. Mano manymu tai yra bendras visos elektroninės muzikos tendencijų veidrodis.

Šiuo metu kiekvienas gali kurti muziką namuose. Kiekvienas, turintis prieigą prie interneto, gali jame platinti savo muziką, už tam tikrą mokestį arba nemokamai. Tai taip pat reiškia, kad mus pasiekiančios muzikos kiekis yra milžiniškas, dauguma kūrinių nebeturi išliekamosios vertės ir yra tik trumpalaikio vartojimo produktas. Yra masės žmonių, manančios, kad didžiulė elektroninės šokių muzikos dalis dabar yra primityvi arba nuobodi ir nejaudinanti, o daugelis yra tiek įnikę į techninę muzikos pusę, kad pamiršta, jog muzika turi turėti sielą. Ką tų manai apie dabartines tendencijas ir kas gi bus po penkerių ar dešimties metų?

Nereikia visko taip dramatizuoti (šypsosi). Kiekvienam siela muzikoje yra pagal jo emocinį muzikos suvokimą. Mes turime susitaikyti su tuo, kad didelę įtaką muzikai daro tendencijos rinkoje, bet tikrai nereikia galvoti, jog nėra jaudinančios muzikos. Gal mums patiems reiktu skirti daugiau laiko, kad tai atrastume. Pranašu nebūsiu, tačiau ateitį įsivaizduoju su dar daugiau įvairiausio skambesio kur kiekvienas galės atrasti savo sielos muziką.

O kokia šiuo metu yra ta tavo sielos muzika?
Be abejo, muzika, kurią aš groju. Principai, kurie žadina mano emocijas muzikoje nuo pat pradžių išliko beveik nepakitę. Svarbiausia - charakteringa harmonija ir garsai atitinkantys mano muzikinę orientaciją. Stilistiškai savo setuose laviruoju nuo deep house iki techno, bet domiuosi ir klausau daugybės muzikos stilių.

Pakalbėkime apie antrąją tavo gyvenimo aistrą - automobilių sportą. Esi "ralistų" komandos "DJ Rally Team!!!" narys bei vienas geriausių mūsų šalies šturmanų. Kada ir kokiomis aplinkybėmis nusprendei imtis šios saviraiškos?
Ši liga yra paveldima! Mano tėtis sportavo, automobiliai ir automobilių sportas buvo mano vaikystės dalis. Vos pradėjęs vairuoti savo pirmąjį automobilį iškart mačiau save tik kaip "ralistą" (šypsosi). Prieš vienuolika metų, vos tik atsiradus pirmai progai pradėti sportuoti, startavau net nedvejodamas. Pajutau azartą ir užsikabinau tiesiog maksimaliai, norėjau siekti aukštų rezultatų ir tapti geru šturmanu. Džiaugiuosi, kad laikas kurį skyriau šiam hobiui buvo labai prasmingas. Tas didelis noras būti tarp greičiausių ir kovoti dėl aukščiausių pozicijų atvedė mane iki Lietuvos automobilių sporto meistro vardo (šypsosi).

Ar esi drausmingas vairuotojas? Kiek kartų esi baustas už greičio viršijimą? Per kiek laiko galėtum nurūkti iš Kauno į pajūrį, jei kelių patruliai nebudėtų autostradoje?
Protokolui: drausmingas keliu eismo dalyvis, nuobaudų neturi (šypsosi). Ne protokolui: pasitaiko visko... O iki pajūrio nuvažiuočiau... Žiūrint kokia transporto priemone.

O kokia tau geriausia?
Tarp automobilių turiu daug favoritų, bet gaila, kad jie visi brangūs. Visada labiausiai domėjausi išskirtiniais automobiliais, kurie, kaip taisyklė, privalo būti sportiniai.

Muzikos kūryba, grojimas vakarėliuose, automobilių sportas ko gero atima labai daug tavo laiko. Šeima ir draugai nepyksta? Ultimatumo dar niekas nebuvo iškėlęs?
Ultimatumai nepadės... susiskirstau prioritetus ir viską atlieku savo laiku, tuomet jo lieka visiems.

Ką veiki laisvą savaitgalį, kai nereikia groti vakarėliuose?
Mano pasirinktas gyvenimo ritmas reikalauja daug laiko, tad kiekvieną laisvą valandą stengiuosi praleisti su šeima ir pramogauti arba ilsėtis su ja. Taip pat daug laiko skiriu ir tvarkymuisi buityje.

Tavo muzikinė karjera trunka jau gerą dešimtmetį. Ar yra dalykų kurių per šį solidų laiko tarpą norėjai padaryti, tačiau taip ir nepavyko?
Groju ilgiau, bet tų metų, kai tai dariau namuose ar draugams, aš nelaikau savo karjera. Kai užlipau ant klubinės scenos, tada ir prasidėjo ta karjera. Per visą laiką aš padariau ko gero daugiau nei norėjau, o tą, ko dar nepadariau, tikrai įgyvendinsiu ateityje.
Seta, 2010 Birželio 10, 20:43

Komentarai

 • JaZzy
  JaZzy @ 2010 Liepos 09, 12:34

  big up kolega!

  0  0
 • Tip91
  Tip91 @ 2010 Birželio 28, 10:35

  #1 Tikrai taip. Kasti, tu Dievas!

  0  0
 • Riicka
  Riicka @ 2010 Birželio 24, 04:35

  kas tas kastis torau???

  0  0
 • KMass
  KMass @ 2010 Birželio 23, 12:22

  Kastis (bendravardis :D ) #1 Lietuvoje, asmeniškai man,gerbiu jo požiūrį į tai ką ir kaip jis daro...

  0  0
 • Izzynex
  Izzynex @ 2010 Birželio 21, 07:51

  ce ir taip aisku ,kad reikia dauk stengtis nes kitaip visas kurybos progresas judes letai. Nu ,bet ir geriausi dj kartais suklysta. :)

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Birželio 21, 06:23

  o tai ko jus pvz norit? :D klausimo "kas - CD ar vinylas" :D ir kaip intervo eiga tampas nuspejama :)))

  labai nuoširdus intervas.

  0  0
 • aš
  @ 2010 Birželio 19, 10:51

  Klausimai ir atsakymai veda paviršiumi. Po trečio klausimo/atsakymo intervo eiga tampa nuspėjama.

  0  0
 • TheMikeBra
  TheMikeBra @ 2010 Birželio 16, 11:36

  Intervo stilistika ir klausimu formulavimas tai patylesiu geriau. Pagarba Kasciui

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2010 Birželio 16, 10:56

  nelabai suejo.

  0  0
 • popytis
  popytis @ 2010 Birželio 13, 12:38

  Teisingas Skaitalas;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.