Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 102 svečiai
Temos


Andy Moor: „Tiesą sakant, apdovanojimais nesidomiu. Tiesiog stengiuosi kasdien tapti vis geresniu“ (Specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
Juokingiausia šio interviu dalis yra ta, kad jis turėjo pasirodyti dar prieš Andy Moor vizitą klube "Pacha". Ten jis grojo sausio 29-ąją! Pasirodo, progressive trance atlikėjas - užimtas taip labai, kad atsakymų tuomet Djscene.lt nesulaukė. Suprantama, būna. Tad vieną gegužės popietę pasiekęs el. laiškas gerokai nustebino.

Ne visada geriau vėliau, negu niekad, bet Andy Moor yra tas atlikėjas, apie kurį įdomu sužinoti kai ką daugiau, negu tik faktą, kad jis DJ MAG TOP 100 - 15-oje vietoje ar buvo nominuotas "Grammy". Beje, jam dar tik 30 metų. Per gimtadienį sausio mėnesį jis norėjo tik vieno - daugiau nesenti.

Visame šiame reikale sukiesi jau dešimt metų, ir, atrodo, pertraukų nedarai - studijos darbai keičia pasirodymus, ir atvirkščiai. Ar nuolat jauti tą pačią aistrą darbui, ar turi kokių nors atsinaujinimo triukų?
Tiesą sakant, aistros jaučiu vis daugiau ir daugiau. Tapdamas vyresnis jaučiu, kad vis labiau priklausau šiai industrijai, vadinasi, vis labiau noriu, kad jai sektųsi kuo geriau. O tai pasiekiama tik dideliu darbu. Atsinaujinu ir vėl pasikraunu tik miegodamas.

Visgi kada kūryboje baigiasi smagumas?
Smagumas išlieka, kol stengiesi būti kitokiu, kuri muzika ir gyveni joje. Kartais ateina ta riba, kai technologinė reikalo pusė tampa šiek tiek nuobodi - pavyzdžiui, kai visą dieną sėdi bandydamas patobulinti kick drum skambesį. Visgi reikia ir tokio jausmo - tam, kad įvertintum geruosius.

Ką asmeniškai manai apie pop muzikos atėjima į klubus remiksų pavidalu? Pats esi ne vieną iškepęs. Ar tai tau tik verslas?
Taip, iškepęs tikrai esu, bet man nėra jokio skirtumo, iš kur atkeliauja medžiaga remiksui, jei jis pavyksta geras. Jei remiksas blogas, tai kaltas ne pop muzikos kūrinys, o remiksuotojas.

Kokią dainą remiksuoti buvo sudėtingiausia?
Britney Spears, nes ji buvo ypatingai toli nuo to, ką norėjome išgauti.

Tavo muzika - labai jau energinga ir turi daug "grūvo". Kam dar, jei ne šokiams klubuose, ji galėtų būti panaudojama?
Manau, kad bet kam. Klausytis jos galima visur, kad ir apsipirkinėjant arba norint sunervinti kaimynus!

Kada paskutinį kartą pats ėjai pirkti muzikos?
Labai seniai. Man buvo gal 11.

Prieš keletą metų tapai projekto "Tilt" nariu. Ar juo tebesi?
Ne, nebedirbu su jais. Man tikrai reikėjo koncentruotis į solinę savo kūrybą, o darbas su "Tilt" reikalavo per daug laiko.

Ar tiesa, kad šiuo metu ruoši albumą? Tai bus tavo kūrybos retrospektyva ar naujas žvilgsnis į muziką?
Taip, tai bus visiškai naujas mano skambesys. Tikiuosi, išgirsite jį dar šiemet.

Dirbi vienas, ar turi kolegų studijoje?

Ruošiuosi įrašinėti su daug skirtingų atlikėjų - vokalistų, styginiais instrumentais grojančių muzikantų, kitų prodiuserių. Bus daug stilių, bet viena tema.

Kaip tau pačiam labiau patinka - dirbti vienam ar "breinstorminti" keliese ir tada viską sujungti į vieną bendrą kūrinį?
Man geriausia dirbti su kuo nors. Taip jaučiu daugiau entuziazmo ir įkvėpimo, be to, smagiau, kai turi su kuo pasikalbėti ir pasisvaidyti idėjomis. Pavyzdžiui, labai patiko įrašinėti su Ashley Wallbridge - jis mano muzikai prideda visiškai naują dimensiją.

Ar kartais įrašai ir ką nors žemiškesnio, nei progressive trance?
Tiesą sakant, man net labai patinka kurti kitų stilių muziką - tai tarsi pertrauka, taip atitrūksti nuo vėžių ir nesikartoji. Labai mėgstu įrašinėti chillout, ambient muziką.

Kasmet vis kyli DJ MAG TOP 100 laiptais. Žiūri į tai rimtai?
Asmeniškai aš rimtai nežiūriu, bet suvokiu, kad tai padeda mano muzikai pasiekti platesnę auditoriją. Nesijaudinu, krentu žemyn ar kylu aukščiau, tačiau man svarbu, ką galvoja kiti. Dabar jaučiuosi esantis geriausios formos gyvenime, ir jaučiuosi galintis daug duoti, tad nesinori, jog kiti žmonės manytų, jog taip nėra.

Kaip manai, kodėl trance didžėjai sulaukia daugiausiai palaikymo, ir ši tendencija nekinta jau daug metų?
Todėl, kad trance gerbėjai labiau apsėsti muzikos. Kai kurie žmonės nenori būti tiesiog roko grupės gerbėjais, tad trance jiems sukūrė alternatyvą. Be to, mūsų minia pakankamai jauna, o jaunesni žmonės paprastai turi daugiau laiko aistroms ir hobiams.

Kokius apdovanojimus "užskaitai" labiausiai?
Tiesą sakant, apdovanojimais nesidomiu. Tiesiog stengiuosi kasdien tapti vis geresniu.

Kas iš kolegų trance atlikėjų tave įkvepia?
Tie, kurie stengiasi būti kitokie, niekada nenustoja vystytis ir mokytis savo amato.

Kokios silpniausios 2010-ųjų šokių muzikos rinkos vietos? O stipriausios?
Silpniausia rinka yra tame, kad nesugeba žmonėms, nesantiems scenos dalimi, išaiškinti, apie ką ji yra. Daugelis muziką suvokia neteisingai. Be to, ji trumpalaikė, o dėl to kaltos didelės leidyklos, kurios tik meta į eterį kūrinį po kūrinio ir visai nesirūpina pačia muzika.

Stipriausia tuo tarpu yra pati muzika ir daugybė scenoje esančių žmonių. Taip pat begalinis gerbėjų atsidavimas ir įsipareigojimas scenai.

Ar kada skaičiavai, kiek kilometrų nuskrendi per metus? Kur yra tavo mėgstamiausias oro uostas?
Net nebandau skaičiuoti... O mėgstamiausias oro uostas - Singapūro Changi. Išlipęs iš lėktuvo patenki į visišką ramybę, ten viskas organizuota ir yra ką veikti.

Įvardink kūrinį, kurį būtum norėjęs sukurti pats.
Vangelis "Rachel's Song".---

English.
Daina D., 2010 Gegužės 23, 16:41

Komentarai

 • strigunis
  strigunis @ 2010 Gegužės 29, 07:26

  Pagarba!

  0  0
 • Edgardo
  Edgardo @ 2010 Gegužės 28, 09:08

  del atsidavimo - siek tiek tiesos yra, apskritai trance - toks zanras, kuris daugiau nei kitas gali apimti tiek tech, tiek minimala ar electro elementu.

  0  0
 • Tom Sativa
  Tom Sativa @ 2010 Gegužės 27, 11:28

  aciu uz interview:) Moor'ui respect kaip visada!:)

  0  0
 • Nr. 1051
  Nr. 1051 @ 2010 Gegužės 24, 01:01

  as tai irgi pritariu, kad trance megejai labiau atsidave nei ten visi house, minimal, techno ir t.t. gerbejai. vien uztenka pabut djscene forume, kad isitikint :D

  0  0
 • balvonas
  balvonas @ 2010 Gegužės 24, 12:22

  andy moor saunuolis,patinka man jo muzika,vienas stipriausiu trance atstovu.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Gegužės 24, 10:38

  o kokia jūsų nuomonė?

  aš pritariu tam, kad trance mėgėjai nuoširdesni ir labiau atsidavę
  bet ar tai priežastis nežinau, gal greičiau pasėkmė?

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Gegužės 24, 07:41

  joa, čia tai suskėlė lempą

  0  0
 • Dag
  Dag @ 2010 Gegužės 23, 08:16

  "Todėl, kad trance gerbėjai labiau apsėsti muzikos. Kai kurie žmonės nenori būti tiesiog roko grupės gerbėjais, tad trance jiems sukūrė alternatyvą. Be to, mūsų minia pakankamai jauna, o jaunesni žmonės paprastai turi daugiau laiko aistroms ir hobiams. "

  pievos :)

  0  0
 • Arthur Jones
  Arthur Jones @ 2010 Gegužės 23, 06:05

  P.S. gabalas geras. Andy turi skoni.

  0  0
 • Arthur Jones
  Arthur Jones @ 2010 Gegužės 23, 06:02

  Moor'as protingas zmogelis. Matos ir klausant kurinius, ir skaitant interviu. Respectas jam. Daugeliu prasmiu jis man net lenkia Armin van Buuren

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.