Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 92 svečiai
Temos


James Zabiela: „Tai tik „Renaissance“ serijos pavadinimas. Nepasakyčiau, kad aš esu kažko meistras“ (Specialiai Djscene.lt)

"Atmosfera klube tokia tiršta, kad gali ją pjaustyti peiliu", - bėrė mums Jameso agentas Joe iš "Excession", kai baigę pokalbį keliavome į "Exit". Buvo jau po pirmos - pats laikas svečiui būti pradėjusiam savo setą, bet įpusėjus interviu jis prasitarė, kad galim labai ir neskubėti. "Juk vis tiek grosiu iki šešių, kiek ten "laikų" pridėliojot, pusantro gabalo?", - juokėsi jis ir, pasirodo, nemelavo.

Žmonių klube buvo beveik tiek pat, kiek tų "laikų" klubo "Facebook" profilio temoje apie tai, kad jei labai prašysime, James Zabiela gros iki pabaigos. Daugelis namo išsinešė ne tik penkių valandų reivo prisiminimą, bet ir kompaktą su naujausiu Zabielos miksu "Life", kurį šis lengva ranka dalina visuose pastarojo meto savo pasirodymuose. Apie tai irgi pakalbėjome, kaip ir apie visas kitas brito aistras. Jų ne tiek ir daug, gal todėl jis viską daro taip gerai? Ir... Neįtikėtina, kad vis dar yra toks kuklus.

Tai sveikas sugrįžęs į Lietuvą. Kaip vakar pasisekė Rygos "Essential"?
Buvo tikrai smagu. Prieš tai Rygoje grojęs nebuvau, taigi man tai buvo savotiškas iššūkis. Manau, žmonės galėjo ir nežinoti, ko tikėtis, taip pat nebuvau tikras, ar jie tikės tuo, ką aš darau. Bet man patiko, o galiausiai jaučiausi darbą atlikęs gerai ir susiradęs naujų draugų.

Viena didžiausių tavo naujienų - "Renaissance" serijoje "The Master Series" išleistas miksas "Life". Skaičiau, kad dalis jo įrašyta Pietų Amerikoje?

Taip, dalis mikse skambančių garsų. Juos gaudžiau gatvės turgeliuose ir kitur, kur vaikščiojau Buenos Airėse ir Peru.

Ar važiavai ten specialiai, ar rasdavai laiko po diskotekų?
Važiavau groti, bet turėjau laisvų dienų. Ypač Peru - ten praleidau visą savaitę. Vienas mikso kūrinių, "Burnt Bridges", gimė būtent viešbučio kambaryje Peru.

Kodėl jį taip pavadinai? Norėjai kažką palikti užmarštyje?
Pernai buvo visokių nutikimų. Tiek darbe, tiek santykiuose. Dabar jau viskas gerai - sudegintus tiltus juk galima atstatyti.

"Burnt Bridges" bus ir tavo albume, ar ne?
Turėtų būti. Tiesą sakant, kol kas tik jį vieną ir turiu! Sunku rasti laiko, kai tiek daug keliauju. Šiemet bandysiu išleisti dar vieną labiau šokinį EP, o metų pabaigoje groti kiek mažiau ir padirbėti su albumu.

Iki šiol albumo nesi išleidęs, kodėl nusprendei tai padaryti dabar?
Kad nežinau. Galbūt todėl, kad norėčiau sukurti muzikos, kuri nebūtinai būtų skirta šokiams. "Burnt Bridges" - 112 bpm greičio, labiau skirtas klausyti namuose, negu šokti klube. Didelė dalis muzikos, kurią klausau, kai negroju, nėra klubinė, nors ir elektroninė. Panaši į tą, kuri skamba pirmojoje mikso dalyje.

Ar turi neelektroninių favoritų?
Hm... Pala, pažiūrėsiu iPode. Elektronika, vėl elektronika, cha cha... Na, šiaip man daug kas patinka - klausau indie, akustinės muzikos, pop. Nėra skambesio ar stiliaus, kurio nemėgčiau. Netgi "Iron Man" garso takelis patinka. "AC/DC"! Viskam juk yra vietos. Tokia muzika ypač tinka važinėjant snieglente. Ir dar "Foo Fighters" bei "Nirvana"...

Prieš kelias savaites nutikus vulkano avarijai daugelio didžėjų tvarkaraščiai susijaukė. Ir pats strigai Bukarešte, o ten neplanuotai pagrojai drauge su Sasha. Anksčiau nuolat pasirodydavot kartu, dabar turbūt tokie sutapimai retoki?
Paskutinį kartą su Sasha grojau jo gimtadienyje "Space" 2008-aisiais, o mano gimtadienio proga kartu grojom Libane. Buvo gera dovana. Bet taip, anksčiau nuolat jį apšildydavau, o kartais savo setų pabaigoje jis leisdavo pagroti dar truputį - būdavo tikrai nuostabu.

Ko iš jo, kaip autoriteto ir atlikėjo, išmokai?
Daugybės dalykų. Kaip žmogus jis daug pasiaukojo suteikdamas man galimybę. Dėl to esu jam be galo dėkingas. O kai augau ir klausydavau Sashos miksų, bandydavau jį mėgdžioti, nes jis buvo mano herojus. Nuolat mokiausi ir bandžiau pakartoti tuos gražius firminius jo trijų minučių miksus.

Žmonės dažnai jaunystėje pradeda nuo komercinės muzikos, ir tada po truputį atranda labiau pogrindinį skambesį. Aš iš pradžių klausiau gana komercinę trancey muziką, vėliau per Sashą atradau progressive. Taigi ir šias duris jis man atidarė. Ir šiandien, praėjus daugybei laiko, jis vis dar labai novatoriškas. Gerbiu jį lygiai tiek pat, kiek visada.

Ir tu jau meistras - anot "Renaissance", netgi dvigubai. Kaip manai, kada muzikantas užsitarnauja tokio titulo?
Tai tik "Renaissance" serijos pavadinimas. Nepasakyčiau, kad aš esu kažko meistras.

Tiesa, manau, kad pirmasis mano miksas joje buvo kiek nebrandus. Nebuvau tam pasiruošęs. Todėl džiaugiuosi, kad antras pavyko geriau - bent jau mano nuomone. Beje, pirmajame galite išgirsti kalbantį Mindaugėlį! Su juo vaikščiojau po Klaipėdą įrašinėdamas garsus.

Kodėl šįkart nusprendei tiek daug kompaktų išdalinti nemokamai?
Priežasčių tam daug. Pagrindinė - muziką atiduoti į kuo didesnį rankų skaičių. Be to, daliname juos tik tiems, kurie ateina į vakarėlius, tad tai ir padėka už tai, kad pasirodei.

Galėjai dalinti tiesiog nuorodą parsisiuntimui. Ar kompaktas reiškia, kad tau vis dar patinka fizinė muzika?
Ten iš tikrųjų DVD, o jame įrašytas mp3, taigi taip, tai tikrai galėjo būti tiesiog nuoroda. Bet smagu turėti kažką apčiuopiamo. Pats vis dar perku daug fizinės muzikos. Ir vinilų, ir CD, ir DVD. Žinoma, su iTunes gali parsisiųsti visą norimą muziką, filmus ar programas, bet man patinka ir turėti.

Ar kada esi skaičiavęs, kiek išleidi tokiems pirkiniams?
Ne, ir nenorėčiau žinoti, cha cha! Kaip bebūtų, dirbu muzikos srityje ir turiu remti tą industriją, kurios dalis esu. Jaučiuosi gerai, kai pinigus, uždirbtus iš muzikos, vėl išleidžiu jai.

Neseniai pasirodė naujasis mikšeris DJM2000, tu žinios apie jį skleidime vaidini nemažą vaidmenį. Kaip pradėjai dirbti su "Pioneer"?

Vienoje technologijų parodoje Londone jų stende sugrojau pusvalandžio miksą. Ir tiek - nuo tada jie mane seka. "Pioneer" patiko tai, kaip kitaip, nei sugalvota, aš naudoju įrangą. Dabar tiesiog konsultuoju juos, yra visiškai nerealu būti to dalimi ir padėti. O ir "Pioneer" man padeda.

Kokia tavo mėgstamiausia DJM2000 gudrybė?


Na, ji labiau tinka MC, ne man, bet tikrai labiausiai man patinka. Jei turi ir CDJ2000, ir naująjį mikšerį, gali naudoti mikrofoną ir savo balsą iškart sempluoti, tada loopinti ir scratchinti. Jei esi drum'n'bass ar hiphopo atlikėjas, tai tikrai labai naudinga.


Kaip manai, ar daug žmonių išnaudos visas šio mikšerio galimybes?
Ne... Manau, tai priklauso nuo to, koks drąsus esi ir kiek turi reikalingų žinių. Tačiau... Bėgant laikui supratau, kad ne visada reikia naudoti daugybę efektų. Neabejoju, kad kai kurie tam, kad sumiksuotų du kūrinius, naudos tik feiderį...

... ir vis tiek išeis labai gražus setas!
Būtent, būtent.

Pakalbam apie dar vieną tavo aistrą - amžinąjį britų serialą "Doctor Who". Kaip tau patinka naujasis pagrindinio vaidmens atlikėjas?
Manau, puikus pasirinkimas! Dar patinka naujasis scenaristas, įnešęs rimtumo. Dabar serialas tamsesnis. Anksčiau scenarijus rašęs Russel T Davies buvo pavertęs viską juokais.

Ar esi matęs visas serijas, netgi tas iš 7-ojo dešimtmečio?
Na, va šiandienos ir praleidau, cha cha. Bet šiaip esu peržiūrėjęs beveik viską - gal 90 proc. Turiu viską DVD.

Girdėjau, kad jei reikėtų rinktis, ar "Doctor Who" kolekcija, ar garbanos, aukotum šukuoseną. Kas tokio įdomaus toje kolekcijoje yra?
Seriale yra tokie pagrindiniai blogiukai - Dalekai - robotai-pipirinės. Milžiniškos pipirinės. Vieną turiu namie, mano ūgio. Šiaip viduje Dalekai yra ateiviai, o ne robotai, kaip daug kas galvoja! Dar turiu visokių mažesnių žaislų ir panašių kvailybių. Manau, laikas būtų išaugti, cha cha cha.

Gerai, žinom, kad mėgsti didžėjauti, techniką ir "Doctor Who". Gal yra dar koks nors slaptas hobis?
Greičiausiai snieglentė. Snowboardinimas - mano mėgstamiausias užsiėmimas neskaitant muzikos. Dažniausiai tai darau Europoje, gal Prancūzijoje. Austrijoje, tiesa, vyksta festivalis "Snowbombing" - dalyvauju, ten būna super (Beje, šiuo metu vyksta konkursas - laimėtojas į kitų metų "Snowbombing" vyks kartu su Jamesu)

Jau beveik dešimt metų priklausai agentūrai "Excession". Ar kada norėjai šią aplinką pakeisti?
Ne. Sasha yra jos įkūrėjas ir taip įsitraukęs į visa tai, kad po viso to, ką jis dėl manęs yra padaręs, būtų neteisinga, jei imčiau ir išeičiau kitur. Aš lojalus. Tektų kažką keisti nebent tada, jei jis "Excession" uždarytų. Ir žmonės ten puikūs! Agentūroje jaučiuosi kaip namie, jie mane užaugino nuo nieko iki kažko.

Kuri iš visų tavo rezidencijų pasaulio klubuose tau patinka labiausiai?
"We Love Sundays" klube "Space". Fantastika. Vėlgi, man patinka "Excession", su jais aš beveik dešimt metų, nuo labai mažo tapau labiau įsitvirtinusiu tik jų pagalba, taigi jaučiuosi šeimos nariu.

Į Kauną su tavimi atvažiavo ir Tom Budden. Ar dažnai kartu kvietiesi apšildantį didžėjų ir kam tau to reikia?
Nepasakyčiau, kad reikia. Tiesiog smagu vykti kažkur ir žinoti, ką asmuo, pasirodantis prieš tave, gros. Kartais nutinka, kad tas asmuo daužo kaip išprotėjęs, nors dar tik vidurnaktis! Tai kaip žmonėms sušerti desertą dar prieš pagrindinį patiekalą. Jei būčiau taip elgęsis apšildydamas Sashą, jis man būtų pasakęs "Tai iki". Būti geru vakaro pradžios didžėjumi - menas.

Be to, Tom - mano draugas iš Sauthemptono. Man kažkada leisdamas groti pradžioje padėjo Sasha, malonu, kad dabar ir pats kažką panašaus galiu padaryti. Žinoma, tiek daug galios ir autoriteto, kaip Sasha, neturiu, tai ir savo draugui taip labai nepadėsiu, bet noriu palaikyti draugus ir tuos, kurie man atrodo geri didžėjai. Štai kodėl jis čia. Nors ir vienas gerai tvarkosi, mano pagalba jam nebūtina.

Tiesa, su mumis šiandien ir Mindaugėlis, kuris taip pat yra mano geras draugas ir puikus didžėjus, tad rizikos ne taip pradėti vakarą tikrai nebuvo. Bet kitose vietose... Nieko neišeitų, jei gročiau po kokio Tiesto, būtų labai sunku, cha cha!

Paskutinis klausimas ir einam į "Exit". Mėgsti "Modeselektor"?
Taip, dievinu! Pernai su jais grojau El Paso, ir šiaip esu didelis gerbėjas, todėl ir dėviu jų marškinėlius.

------

English.
Nuotraukų galerija iš "Exit".
Daina D., 2010 Gegužės 19, 13:51

Komentarai

 • ZbExperimental
  ZbExperimental @ 2010 Rugsėjo 21, 11:16

  Puikus straipsnis...

  0  0
 • Izzynex
  Izzynex @ 2010 Birželio 22, 05:52

  usiskaiciau. :-)

  0  0
 • alybaba
  alybaba @ 2010 Birželio 02, 10:40

  mano manimu geriausias dj savo srityje , bet db kazkokia labai jau lengva muzika pradejas groti

  0  0
 • kidman
  kidman @ 2010 Gegužės 21, 03:32

  nė minutei nepabodo straipsnis

  0  0
 • Edgardo
  Edgardo @ 2010 Gegužės 21, 11:37

  Grazus, linksmas straipsniukas :)

  0  0
 • danguje`
  danguje` @ 2010 Gegužės 19, 05:26

  Nuostabus interviu, atvirai apie viska. Video puikus, net negaliu kaip norisi vel grysti i 6 nio vakara!

  0  0
 • zigm-asas
  zigm-asas @ 2010 Gegužės 19, 05:19

  Geras interviu, geras video ir dar geresnis sestadienis EXITE buvo :) reikia laukti JZ gryztancio :)

  0  0
 • aww
  aww @ 2010 Gegužės 19, 05:00

  Išsamus interviu ir gera naktis su zabiela - nice :)

  0  0
 • Roberta
  Roberta @ 2010 Gegužės 19, 04:11

  cia tai jegele !

  0  0
 • kaPut
  kaPut @ 2010 Gegužės 19, 01:53

  Zemai lenkiu galva pries JZ ir raima ;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.