Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 91 svečias
Temos


Arma (Brūzgynai, AghartA): „Nieko nesigailiu, nieko nenorėčiau užmiršti, nes mes nusipelnome viso to, kas su mumis vyksta“ (Specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
Djscene.lt bendruomenei arma užkliūna už akies renginių forume. Pastaruoju metu vos ne kas mėnesį jis tai "triukšmauja", tai avangardą "gamina", tai industrinius "Speigus" į galvas mums pučia. Atrodo iš niekur atsiradęs, tačiau scenoje jau gal dešimtmetį. Ir renginių organizatorius, ir koncertmeisteris, ir leidyklos savininkas, ir kūrėjas, ir... Na, žmogus-orkestras, su kuriuo ne vienam, manau, bus įdomu susipažinti. Nors savo nuotraukos ir pagailėjo atsiųsti.

Jūsų dėmesiui - Armantas, žinomas kaip arma, kalbantis apie savo renginius, savo muziką, savo pasaulėžiūrą, savo triukšmą, bei itin lakoniškai, bet aiškiai apie šį šeštadienį "Mulen Ružą" sugriausiantį noise festivalį "Destroy To Create".

Sveikas, arma, pradžiai gal pabandom susipažinti? Papasakok trumpai apie save; kuo užsiimi, iš kur kilęs, ką baigęs, kiek tau metų, ar esi teistas, na ir, be abejo, kada praradai nekaltybę.

Sveikas, nemanau, kad mane pažinsi, jei išvardinsiu šiuos faktus. Anyway, galiu pažymėti, jog nesu vilnietis, o kilęs iš Jonavos, man 28-eri.

Į Djscene.lt akiratį papuolei palyginus visai neseniai, bet intensyviai. Pastaruoju metu vos ne kas mėnesį "renginių" forume jie mato tavo vardą ties labai kreivo plauko renginiais, kuriuos organizuoji. Papasakok - iš kur toks entuziazmas ir energija, bei kodėl tu ėmeisi šios veiklos? Juk įtariu iš to ne tik,kad neužsidirbama "ant alaus", bet netgi tenka kartais pakloti ir vieną kitą savo lit(r)ą.

Koncertus pradėjau organizuoti 2006-aisiais. Pirmasis įvyko Kaune, Žilinsko galerijoje, kurioje grojo Djscene.lt chebrai gerai pažįstamas Holzkopf (Kanada) ir jo draugas Nuthre bei žinomas Kauno avangardistas Raimundas Eimontas. Po šio sėkmingo debiuto veiklą perkėliau į sostinę ir tęsiu čia. Iki šio momento esu surengęs 15 koncertų.

Formulė paprasta - darai, kas patinka, ir entuziazmas automatiškai generuojasi. Nors kartais ir nenusiseka piniginiu atžvilgiu, tačiau bendravimas su nuostabiais žmonėmis ir eksperimentinės muzikos šviežumas atperka visas problemas. Be to, manau, tokie renginiai gerina aplinką. Esu idealistas, fanatikas.

Pakalbam apie pačius renginius. Pastebėjau, kad tu neapsiriboji vienu miestu - organizuoji festivalius ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, kituose miestuose. Taip pat matau, kad tavo renginiai lyginant su pirmaisiais, įgauna apčiuopiamą konceptualumą, bei labai platų to konceptualumo rėmą. Tai ir avangardo, ir noise, ir industrial su dark ambient vakarai... Na, trūksta tik swingeriško pasisėdėjimo kokiam nors industriniam landšafte.

Rėmai ir toliau plėsis, kadangi Visata plečiasi, ji nemėgsta tuštumos. Planuoju Lietuvos publikai atvežti daugiau psychedelic free folk, kuris yra gana populiaruas JAV ir Vakarų Europoje, kolektyvų. Taip pat didesnį dėmesį skirsiu breakcore. Betrūksta tik ramaus pasisėdėjimo miško landšafte.

Kaip skiriasi tavo pirmieji reivai nuo dabartinių?

Visi renginiai, sutikime, buvo pakankamai spalvingi, ir daugiau mažiau beprotiški. Kitimas gi tiesiogiai susijęs su mano asmenybės kitimu. O patirtis aštrina žvilgsnį, ir tiesiog mokomasi iš klaidų, kaip ir kiekvienoje sferoje. Patirtis tuo pačiu atveria plačias galimybių erdves. Nieko nesigailiu, nieko nenorėčiau užmiršti, nes mes nusipelnome viso to, kas su mumis vyksta.

"Brūzgynai". Girdėjau, kad tai tavo noise projektas. Kodėl būtent noise? Kas tuose brūzgynuose tūno - demonas, poilsiautojas, viltis, o gal įsimylėjėlių porelė?

"Brūzgynai" gimė kaip noise projektas tiesiog dėl to, jog nemokėjau, ir vis dar nemoku, groti jokiu konvencionaliu instrumentu, be to, šaknys glūdi grind / crust muzikoje. Taigi teko užsiimti garso destruktūrizavimu pačiais įvairiausiais būdais ir keisčiausiomis aplinkybėmis. Dažnai garso medžiagą įrašau miškuose, kaimuose, arba tamsiose, tuščiose gatvėse. Visgi, atrodo, jog tik tada, kai nuramini vidinį triukšmą, gali išgirsti / pagauti triukšmą (arba muziką) kurį tau groja pasaulis, ir jį įrašyti. Brūzgynai - gyvas dalykas, su savo gyventojais - mintimis, todėl čia gali būti visko. Šiuo metu labiausiai mane domina žmogaus jausmai, kai jis braunasi per brūzgynus, tai ir bandau perteikti.

Kaip atėjai iki "Brūzgynų" ir kur jie tave veda? Ar kūrei prieš tai ką nors? Jei esi planuotojas - papasakok kokie tavo ateities kūrybiniai planai.

Iki tol buvau žinomų grind / noise / crust grupių "Diforija" ir "Per Kryžių ir Kančią Tavo" vokalistas. Vėliau ėmiau labiau domėtis elektroniniu triukšmu, ir, beje, pirmiausiai tai nebuvo Merzbow. (šypsosi) Už brūzgynų seka švarus miškas. Turiu planų suburti kolektyvą, grosiantį minėtą psych free folką ar kažką panašaus.

Prisipažinsiu - dar nė karto nemačiau gyvo "Brūzgynų" performanso. Tačiau skaičiau ir girdėjau ne vieną teigiama atsiliepimą. Jokio laptopo, naudoji mandoliną. Magnetofonus, analogus? Turiu citatą: "Užšokęs ir visaip statinės mėtomas į šonus jis trūks plyš sutapatino savo reprodukcinį tašką su ta anga, na, ir atliko, ko tikėjausi". (s2, ferrum.lt)

Gerbiu s2 kaip blaivaus proto puoselėtoją, tik šįkart jam kažkas susišvietė, nes nieko panašaus nebuvo, nors ir vakaro "Brūzgynų" programa skambėjo kaip abrakadabra noise.

Kartais integruoju ir kompą, bet dažniau tai tik krūva efektų pedalų, sintezatorius, balsas, trumpųjų bangų radijas, akustiniai instrumentai ir metalinis šlamštas, bet ne mandolina.

Tau koncertas yra... Iškrova ar įkrova; savotiškas ekshibicionizmo seansas; emocijos ar minties klausytojui perteikimas; rokenrolas?

Kol kas dažniau tai iškrova, bent jau taip jaučiasi mano fizinis kūnas po audros ant scenos, tačiau turiu pažymėti, jog pasirodymai po truputį įgauną kiek kitokią formą: minties plėtojimas, struktūros... Tai tampa nebepanašu į "Brūzgynus" - įdomus jausmas kai nebeatpažįsti savęs, ar ne?

O kaip su leidyba? Ar "Brūzgynai" yra išleidę kokį kompaktą?

Vienintelę kasetę prieš porą metų išleido rusų leiblas "Monopolka". Žinau, kad jau metas naujiems vaikučiams pabiručiams, bet koncertai, leiblas ir darbas visuomenėj atima dėmesį iš "Brūzgynų". Be to, nejaučiu didelio poreikio štampuoti leidinius, labiau patinka tai, kas vyksta gyvai, ant scenos.

Atėjom prie leidybos... O tu juk - leidyklos bosas. Prieš tai buvo "Perineum", dabar "AghartA". Prieš tai, kiek žinau buvo "normali" kompanija, tai yra, leidot CD. Dabar gi persimetėte prie, išsireikšiu, pogrindžio paskutinės mados klyksmo - kasečių. Kiek žinau, "AghartA" - bene pirma leidykla Lietuvoje pradėjusi šį verslą ar bent specializaciją kasetinėje rinkoje. Tad kaip sekasi? Klientūros nestinga?

"Perineum" neturi sąrašuose CD leidinių, tik CD-r. Uždariau "Perineum" dėl to, jog leiblo koncepcija nebeatitiko to, ką noriu perteikti, todėl atvėriau "Agharta". Kasetės tikrai vėl populiarios pogrindyje - įdomus fenomenas, puiku, man šis formatas patinka savo pigumu, ilgaamžiškumu ir techninėmis savybėmis. Klientų visad buvo vienetai, kadangi muzika, kurią leidžiu, Lietuvoje, pripažinkim, nėra itin populiari. Bet ateityje planuoju didesnį dėmesį skirti kūrėjams iš Lietuvos ir kaimyninių šalių, kadangi tai, ką girdime įrašuose, norime matyti ant scenos, ir atvirkščiai.

Su kokia specifika susiduriate leisdami kasetes? Kuo tai skiriasi nuo tų pačių kompaktų?

Su kasetėmis paprasčiau, nei lankstyti iš kartono CD įdėklus, o ir daryti viską rankomis nebelieka nei laiko, nei noro. Žinoma, laikai keičiasi, ir kadangi laikas yra ciklinis, todėl galbūt kažkada vėl sugrįšiu prie to ką dariau pastaruosius 5 metus. Bet kol kas mane domina tik kasetė įprastiniame įdėkle, arba CD gamykliniame pakavime.

Leidžiate noise ir panašią muziką, taip? Kokiais kriterijais remiantis sprendi, verta kept įrašą ar ne? Lemia kompozicijų sudėtingumas ar originalumas; įdėtas nuoširdus darbas bei kūrėjo asmenybė ar dar kiti veiksniai?

Leidybos gama iš tikrųjų plati: nuo harsh noise iki ambient. Didžiuma atlikėjų, kurių įrašus galite rasti "Perineum" ir "Agharta" sąrašuose, yra mano bičiuliai, ilgalaikiai susirašinėjimo draugai bei tikrai profesionalūs kūrėjai, kaip antai d.n.s., "Big City Orchestra" (grojantys jau 30 metų), "Ensemble SP", Orlandas Narušis ir kiti. Gerą noise nuo mėgėjiško atskirsi tada, kai atskirsi pilnumą nuo tuštumos, nuoširdumą nuo netikrumo, ir t.t. ir pan., slidus klausimas.

Kaip reaguoji į kritiką? Kalbant apie visą tavo veiklą; organizatoriaus, kūrėjo, koncertmeisterio ir leidėjo. Jūsų tarpe labai populiaru sakyti, kad "man nusišikt ant kitų nuomonės". O, tarkim, vienas iš šių dienų herojų Golden Parazyth teigė, jog jis "labai sugeria" kritiką. Nors varo tikrai gerai ir, atrodytų, neturėtų per daug jaudintis.

Kritika yra tikrai cool, kol ji protinga. Su laiku ir patirtimi išmokau į ją reaguoti tinkamai, nors iš pradžių buvo tikrai sunku priimti realybę tokią, kokia ji iš tikrųjų yra.

Noizeriai yra nuožmūs žmonės ar ramūs? Ar siautulys ir beprotybė ant scenos persikelia ir nulipus nuo jos, t.y. asmeninio gyvenimo kasdieninėje rutinoje?

Visokių jų būna, nedrįstu generalizuoti, o ir nesitaikau į noizerio etiketę. Mano atveju siautulys ir beprotybė pasilieka tik scenoje, nors kaip ir minėjau, nėra taip, kad aš visad toks scenoje. Mėgstu dinamiką, mėgstu ir statiką.

Transcendentinis klausimas: pas tave "Dievas viduje" ar "velnias užantyje"? Apskritai ar tiki į dievą ar, tarkim, šėtoną,, ar begalybę ar aukštesnę dvasią? Koks tavo santykis su tuo?

Žmogus yra labai sudėtinga sistema, nes, kaip žinia, jis yra- Visatos atspindys, todėl teigti kad "Dievas viduje" ar "velnias užantyje", būtų per daug vienpusiška ir siaura. Žmogus nėra tik mėsa ir protas. Deja, dauguma žmonių tai užmiršta ir lieka gyventi šioje užmaršty iki mirties. Taigi žmogaus dieviškumo pajautimas yra vienas mano kūrybos tikslų. Netgi per noise tai, manau, įmanoma. Užsiimu įvairiomis dvasinėmis praktikomis, taigi santykiai su šia sfera yra pakankamai stiprūs.

Ar esi tolerantiškas žmogus? Ką apskritai manai apie "toleranciją" kaip pasaulėjautą ir kaip suvoki ar interpretuoji šį terminą? Pastaruoju metu ši tema labai eskaluojama Lietuvoje.

Manau, esu pakankamai tolerantiškas, nors tam tikros ekstremalios situacijos parodytų kaip yra iš tikrųjų. Tolerancija - tai darbas su ego. Lietuvoje, deja, yra daug problemų su tolerancija. Tiesiog tam turi būti skiriama daugiau dėmesio.

Lietuva geriausia šalis pasaulyje? Ar mieliau būtum "parinkęs" nutūpimo taką gandrui (na, turiu omenį - gimęs) Amerikoje ar kokioj nors Bora Bora?

Yra kaip yra. Jei jau esu čia, tai darau, kad būtų geriau ir kitiems, ir sau, žinoma.

O kaip su scena Lietuvoje? Tavo terpės. "Clo Goelach", "Pogrom" ir t.t... Nieko nežinau apie juos tiek aš, tiek Djscene.lt skaitytojai.

Tai nėra mano terpė. Nesitapatinu su noise / power electronics scena. Esu joje ir už jos tuo pačiu metu. Iš tikrųjų šie du projektai plius dar "Vidinė Ramybė" palaiko gyvybę. Projektai pakankamai unikalūs, turintys ką pasakyti ir tikiu, kad gyvuos ilgai paruošdami dirvą naujiems projektams. Lietuva maža šalis, ypač tokiai (ne)muzikai. Nors norėtųsi daugiau įvairovės, belieka pasitenkinti maža kiekybe, bet aukšta kokybe.

Beje, kai lankiausi "Perineum" gimtadienyje, keletą atlikėjų klausiau stovėdamas į juos nugara. Priežastis - video projekcijos (buvo rodomas sadistinis porno - aut. past.) Po jų grojusi "Sala" nenaudojo nieko, o pats alas23 ("Sala" vadas - aut. past.) teigė, kad tokios projekcijos nuolatinių tokio tipo festivalių lankytojų senai nebestebina ir nepadaro reikiamo efekto, kurio neva siekia atlikėjai. Pasako jo, vizualkės su, tarkim, Algimanto Čekuolio popietės vaizdais, kaip tik būtų paveikusios daug labiau, nei ta visa brutalucha. Ką pats apie tai manai?

Rengdamasis šeštadienio "Destroy To Create" kalbinau kai kuriuos grosiančiuosius nenaudoti vizualinių sprendimų, palikti tai vaizduotei, daugiau dėmesio teikti garsui. Kadangi chebra jau buvo įsibėgėjusi vaizdo medžiagos ruošoje, teko palikti, kaip yra. Visgi mano pozicija šiuo klausimu yra tokia - kuo mažiau vizualų, o ir dažnai pats veiksmas ant scenos žymiai įdomesnis (jei tai ne laptop noise). Man patiko Zoat-Aon, kuris pasielgė dar radikaliau: per "Speigą" paprašė išjungti visas šviesas, kad nesimatytų jokios asmenybės, o pats taip stvėrė garsu visą fizinį kūną, taip visus pakratė, kad vidinės vizijos sukosi milžinišku greičiu. Taigi... (šypsosi)

Koks tavo santykis su psichodelika? Manau, sutiksi, kad jei ne Čekuolis, tai Laima Kybartienė su "Sveikinimų Koncertu" lenkia visus Lynchus ar Jodorowskius...

Nėra ką apie tai šnekėti, visi, kas turi su tuo reikalų, žino DALYKUS. (šypsosi) "Baltojo katino svetainė" lenkia visus.

Manau, sutksi, kad viskas šiame pasaulyje yra su sava misija. Tiek uodas, tiek prezidentas, tiek bomžas griovyje, tiek vėjas ausyse. O kokią misiją neša noise? Citata: "Mūsų tikslas išvalyt protus, ausis ir širdis. Tolimesnis kūrybinis darbas - Jūsų!" Ar manai, jog tam, kad "sukurti" - turi prieš tai kažką "sugriauti"?

Kurti-griauti yra vienas pasaulio dėsnių. Tai radikalus būdas, noise - irgi radikalus reiškinys (prisiminkime žaibą, uraganą, ir kitus ekstremalius gamtos reiškinius). Misija? Galbūt kaip protestas parodantis žmonijos sukurto pasaulio absurdiškumą, netikrumą, o taip pat tikiu, kad šie garsai susiję su kitais lygiais, kitais pasauliais.

Citata prieš tai buvusiam klausime yra iš šį šeštadienį vyksiančio "eilinio" tavo organizuojam festivalio. Prieš tai buvo ypač sėkmingas industrinis ir dark ambientinis "Speigas", neseniai Kaune įvyko "Avangardas Kaune", dabar gi bus "Destroy To Create" su noise ir power electronics. Papasakok apie šio festivalio idėjas, mintis bei lūkesčius. Ką gaus ten atėjęs lankytojas?

Idėja - padaryti kelias valandas truksiantį garsinį sprogimą. Ar tai mums pavyks? Jau greit įsitikinsim! Jokių lūkesčių, tik veiksmas!

Kaip suprantu, tu su renginiais tik įsibėgėji... Ką veiksi vasarą? Gal bus koks nors open air paslaptingoje vietovėje? Pasidalink savo organizaciniais ateities planais "du tūkstančiai dešimt".

Planų išties daug: rudenį planuoju atidaryti klubą, skirtą pačiai įvairiausiai alternatyviai muzikai: nuo metalo iki breakcore. Kur? Kol kas nutylėsiu. (šypsosi) Mintys apie open air jau nuo praėjusių metų sukasi, tik dėl šito irgi kol kas nieko konkretaus negaliu pasakyti. Žodžiu, šie metai labai aktyvūs.

Ką manai apie dabartinę Vyriausybę? Ką manai apie prieš ją einančią opoziciją?

Manau blogai. Nepripažinsiu valdžios, kol ji nesupras, ką reiškia valdyti.

Kaip tau patiko noise vizitinės kortelės - "Merzbow" pasirodymas prieš keletą metų Vilniuje?

Ahhh, buvo tiesiog perfect! Kokybiškas, švarus noise! Su kolega Glebu paslapčia įrašėme bootleg'ą į vaikišką spalvotą kasetniką su mikrofonu. Įrašą Glebas išleido savo leible "Datura Porno", tik tššš, kad Masami Akita nesužinotų!

Pabaigai - kur žadi atostogauti vasarą?

Savyje ir kituose žmonėse.

Blicas:

Tyla triukšme ar spengiančios ausys tyloje? Abu.
Sakralinis ar destrukcinis krūvis? Abu.
Kančia ar malonumas? Abu.
Skambutis ar sms? Akis į akį.
Vidiakas ar Blu-ray grotuvas? Vidiakas.
Statinė gyvo alaus ar litras rusiškos degtinės? Stiklinė vandens.
Sapnai ar haliucinacijos? Sąmoningi sapnai.
"Terminator 2" ar "Slumdog Millionaire"? Ką???
Žibutės ar rožės? Gvazdikai.
"Love Parade" Berlyne ar gėjų paradas Vilniuje? "Reclaim the streets" visur.

www.arma.lt
Visas iliustracijas atsiuntė pašnekovas
Morandis, 2010 Balandžio 23, 12:07

Komentarai

 • Space Rocker
  Space Rocker @ 2010 Balandžio 26, 11:48

  Morandi, spaudziu petaka. Klausimai kala i klyna o ir visas darbas vienas geriausiu cia kada skaitytu.

  0  0
 • Brajanas
  Brajanas @ 2010 Balandžio 25, 03:26

  Pamenu alpau nuo šito žmogaus noizo,kuomet buvo atlėkęs patriukšmaut pas mus į krašta. Labai užskaitau intervjiu

  0  0
 • Seta
  Seta @ 2010 Balandžio 24, 07:53

  Morandi jeeeee!!!!!

  0  0
 • Džastinas
  Džastinas @ 2010 Balandžio 24, 06:04

  Čia morandis tikrai iš širdies pasistengė. Labai gražus interviu,skaitėsi labai maloniai.

  0  0
 • spurGGa
  spurGGa @ 2010 Balandžio 23, 05:52

  baltojo katino svetaine pramuse:)

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2010 Balandžio 23, 02:36

  įdomi chernia :]

  0  0
 • Saw Darkness In You
  Saw Darkness In You @ 2010 Balandžio 23, 01:32

  Labai dziugina kad sis nuostabus reiskinys (ar reiskiniai) pletojasi, juolab kad vis labiau pasineriu i panasius dalykus :)

  0  0
 • sheela
  sheela @ 2010 Balandžio 23, 01:14

  Vienas geresnių intervų. Perskaičiau jau 3kartus. Kartosiu.

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Balandžio 23, 12:07

  jep, maksimaliai geras :) Morandžiui skiriu daug taškų, na, ir pašnekovas labai įdomus. AIT

  0  0
 • Tranzenator
  Tranzenator @ 2010 Balandžio 23, 11:47

  nuostabus intervas!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.