Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 91 svečias
Temos


Ignition Technician: „Pagrindas yra publika, kuri nori sulaukėti ir atitrūkti nuo visko bent tam vakarui“ (Specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
Publikos uždegimo technikas (bent tokias asociacijas kelia jo slapyvardis ) arba tiesiog Richard Wilkinson, vieniem žinomas vardas o kitiems keliantis nora pagooglinti, dar vadinamas techno maištininku ir geriausiai žinantis šio muzikinio žanro teorijas. Jis stiprią amuniciją krauna į lagaminus ir iš Jungtinės Karalystės tempia juos į Vilnių, kur jau šį penktadienį klube "Roller" jo laukia "On The Wave" komanda ir jų vakarėlis "Techno Rebels". Didžėjus ir prodiuseris Ignition Technitian, muzikoje save realizuojantis jau gerą dešimtmetį, sutiko pasidalinti savo biografinėmis ir muzikinėmis detalėmis.

Pirmasis klausimas, kuris išdygsta mano moteriškoje galvoje, yra gana paprastas: kaip pasirinkai tokį slapyvardį? Jis neturi jokių sąsajų su tamstos tikruoju vardu, bet gerai skamba...


Ignition Technician vardą atradau savo mėgstamiausiame filme "Blade Runner, kuris laikomas mokslinės fantastikos filmų šedevru, ir aš su tuo pilnai sutinku.

Rimtesnė tavo pažintis su muzika prasidėjo viename garsiausių pasaulio klubų "Cream", kur įsidarbinai garso inžinieriumi. Kas tave pastūmėjo pradėti didžėjauti, o vėliau ir kurti? Pabodo reguliuoti garsą kitiems?


Na, gal kam bus keista, tačiau dar būdamas paauglys grojau grunge grupėse su elektrinėm gitarom, kontrastinga dinamika ir emocingais tekstais. Sukausi šiame pasaulyje jau nuo jaunų dienų, dėl to noras kurti savo muziką atėjo tiesiog natūraliai.

Dirbamas klube derinai apatatūrą tokiems atlikėjams, kaip Carl Cox, Dave Clarke, Sasha, "Underworld", "Daft Punk", "Basement Jaxx". Ar jie turėjo įtakos tavo paties kūrybai?

Tavo išvardinti muzikos grandai padarė didelę įtaką mano kūrybai. "Daft Punk", Carl Cox, Dave Clarke ir Darren Emerson dar ir dabar stipriai palaiko tai, ką darau.

Susibičiuliavai su Carl Cox, kuris padėjo tau išgarsėti. Papasakok, kaip susitiko jūsų keliai ir ar būtų galima teigti, kad šis žmogus iškėlė tave į klubinės kultūros dienos šviesą?


Viskas gana paprasta - susitikome klube "Cream", kai aš ten dirbau, ir pradėjome bendrauti. Jo pagalba buvo labai naudinga tiek tada kai pradėjau groti ir kurti, tiek ir mano karjerai įsibėgėjus.

1999-aisiais pradėjai bendradarbiauti su Pete Simpson. Teko girdėti, kad esate gana skirtingos asmenybės. Kūrybiniame darbe tai privalumas ar trūkumas? Ar yra tekę susidurti su konfliktinėmis situacijomis, o gal net tekę pasakyti: "Gerai, Pete, viskas, užtenka..."?


Kad ir kaip ten bebūtų, juk Pete yra mano geriausias draugas ant viso svieto! Žinoma, būna, kad kartais susiginčijame, pasitaiko, jog turime skirtingus požiūrius į tam tikrus dalykus. Tačiau esame labai artimi, jis man kaip brolis, ir mums labai malonu kartu dirbti.

Kuri jau daugiau nei dešimt metų. Kaip neprarandi entuziazmo? Kas yra tavo mūza, įkvėpimas?

Mano įkvėpimas, tiesą sakant, yra visa muzika ir pats gyvenimas kartu su ja. Tačiau didžiausia mūza yra meilė mano merginai ir dviems nuostabiems mūsų vaikučiams. Jie yra didžiausi mano įkvėpėjai.

Teko skaityti, kad nebijai peržengti tradicinių ribų ir nepaisai konservatyvių žmonių nuomonių apie tai, kaip iš tiesų turėtų skambėti techno. Tai kaip tas techno atrodo pagal Ignition Technician?


Trumpai ir aiškiai - techno yra kaip ugnis ir siera!

Ignition Technician yra geresnis DJ ar prodiuseris?

Manau, jog nesu prastas abiejuose amplua! Visgi daugiau malonių emocijų man sukelia melodijų kūrimas.

Kaip turėtų atrodyti klubas, kad galėtum jį vienai nakčiai paversti techno meka?

Pagrindas yra publika, kuri nori tapti laukine ir atitrūkti nuo visko bent tam vakarui.

Koks buvo paskutinis vakarėlis kuriame tu grojai ir kurio negali pamiršti iki šiol? Ar lankaisi vakarėliuose, kai turi laisvą vakarą ir kai niekur nereikia groti?


Galiu pasakyti, jog geriausi vakarėliai, kuriuose kada nors grojau ir dalyvavau yra tie, kuriuose susirinkę žmonės puikiai praleido laiką! Bet, be abejo, "The Orbit" klubas visada bus ypatinga vieta.

Apskritai, geriau įmantrus Londono klubas ar undergroundas? Ką gali ypatingo pasakyti apie juos? Kokia buvo neįprasčiausia vieta, kurioje tu pasirodei?

Ha, manau, kad vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą neturiu. Įvairovė yra gerai. O labiausiai kreizovą vakarėlį apturėjau grodamas vienos gerai žinomos kino žvaigždės laive. Emocijos buvo puikios!

Dirbai su daugybę įrašų kompanijų ir savo kraityje turi daugiau nei šimtą penkiasdešimt išleistų įrašų. Ar šis skaičius vis didėja? Prie kokio projekto pastaruoju metu dirbi? Gal turi kokių ypatingų sumanymų ateičiai?


Taip, tas skaičius dabar turbūt siekia jau du šimtus. O ne per seniausiai dirbau su A Paul, DJ Mika remiksais, bei stropiai į kūrybą pasinėręs esu dirbdamas prie savo electro albumo "Androids".

Pabandyk įsivaizduoti pasaulį po dešimties metų. Ar techno vis dar jame? O gal kas kitas bus išstūmęs šį žanrą? Ir ką gi Ignition Technician veikia tuo metu? Augina barzdą?

Manau, kad techno turi būti ten, tik daugeliu formų! Tiesą sakant, techno man yra labiau srovė nei skambesys. O aš tuo metu vis dar mokysiuos, kaip būti geru DJ ir prodiuseriu, ir, be abejom geru žmogumi.

Jeigu ne techno, tai ką būtum pasirinkęs?


Man tai visada buvo, yra ir bus techno. Bet taip pat man patinka paauglystėje kultivuotas grunge rokas. Tai vis dar išlikę manyje.

Įsivaizduok, kad vieną dieną i tavo duris pasibeldžia Lady Gaga ir sako "Nagi. Wilko, būk mano prodiuseris!". Ką gi atsakytum?

O taip, žinoma, padarom stogą raunantį albumą! Taip pat paklausčiau, ar ji turi pimpalą.

Grodamas keliauji aplink visą Europą, taip pat leidaisi į turus Brazilijoje, Australijoje, Japonijoje ir USA. Kokie tavo prioritetai renkantis šalį kurioje groti?

Jeigu atvirai, tai mano pasirinkimas gan keistas - keliauju paskui saulėtą orą. Štai vasarą groju Australijoje. Man tiesiog patinka sekti saulę.

Ir kokia gi pirma mintis atėjo į galvą, kai gavai pakvietimą groti Vilniuje, Lietuvoje? Mes negalime pasigirti didele saulės gausa. Ko tikiesi iš būsimo pasirodymo?


Tiesiog nekantrauju! Labiausiai tikiuosi to, kaip ir dauguma atlikėjų savo pasirodymuose - kad susirinkusieji norės manęs pasiklausyti ir kartu su manimi išeiti iš proto.

Įsivaizduok save žurnalisto vaidmenyje. Kokį klausimą pats sau užduotum?


Gana paprastą: kas svarbiausia man yra gyvenime. O atsakymas būtų - meilė.
spurGGa, 2010 Balandžio 15, 15:53

Komentarai

 • カミュ
  カミュ @ 2010 Gegužės 01, 10:41

  su Gaga tai akujenas atsakymas :DDD

  0  0
 • spurGGa
  spurGGa @ 2010 Balandžio 19, 05:34

  aciu uz palaikyma Gyti.
  jis kazkur perskaites pasinaudojo ta lietuvishka sentencija " trumpai- drutai" matyt;)

  0  0
 • Space Rocker
  Space Rocker @ 2010 Balandžio 19, 10:19

  geri klausimai spurgga, saunuole. trumpi atsakymai irgi visai normalei suejo.

  0  0
 • Split Pulse
  Split Pulse @ 2010 Balandžio 16, 01:57

  Teisingas pastebėjimas Willux ;)

  0  0
 • Eddy Oss
  Eddy Oss @ 2010 Balandžio 16, 11:21

  Gaila, kad nebeatvyks :(

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Balandžio 16, 10:32

  klausimai, viskas gerai. čia šitas matos nlb šnekus, kažkoks susierzinęs

  0  0
 • Shakaliuko nuotykiai
  Shakaliuko nuotykiai @ 2010 Balandžio 15, 10:50

  Intervas tai labai ne kazka. Visi klausimai ilgesni uz atsakymus. Ir siaip nezinau sito atlikejo, po intervo taip pat nieko nesuzinojau ;/

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2010 Balandžio 15, 05:04

  toks nuobodokas biski, bet galas tai linksmas ;D o saules gausa bent jau pastarosiom dienom tai tikrai galime pasigirti ;>

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2010 Balandžio 15, 04:23

  *guzht*

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.