Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 97 svečiai
Temos


James Holden: „Mane „užveda“ pats didžėjavimas. Patinka improvizuoti, paskutinę sekundę nuspręsti, kaip ką daryti toliau“ (specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
Praėjusią vasarą tiek lenką, tiek rusą, tiek lietuvį, tiek gruziną beprotišku pasirodymu festivalyje "Audioriver" nokautavęs britas pagaliau atvažiuoja ir į Lietuvą. Įrašų kompanijos "Border Community" varomoji jėga, eksperimentatorius, turintis gerą humoro jausmą, nemėgstantis per daug karšto ar per daug šalto oro. Naktis - mėgstamiausias šio vaikino paros metas, o sportuoja jis tik stovėdamas už pulto. Susipažinkite - James Holden, balandžio 9-ąją "Techstylism" kvietimu šokdinsiantis "Gravity"!

Netrukus lankysies Lietuvoje, kurioje ką tik baigėsi žiema. Ar nebijai sušalti?

Man labiausiai patinka, kai nėra per daug šalta ar per daug karšta, todėl pavasaris ir ruduo yra mano mėgstamiausi metų laikai. Turiu šiltus batus, storą paltą ir neabejoju, kad man patiks Lietuvos oras. (šypsosi)

Tavo debiutinis albumas vadinosi "The Idiots Are Winning". Surgeon kadaise išleido kompiliaciją pavadinimu "This is for you shits". Kas gi slepiasi po tokiais skambiais pavadinimais? Techno vyrai demonstruoja savo nuožmų požiūrį į kvailus žmones ar tiesiog juokauja?

Cha, cha! Visai ne tai turėjau omenyje. Visada laikiau šią agresyvią britų techno ar IDM poziciją juokinga. "The Idiots Are Winning" yra tiesiog citata iš Chris Morris ir Charlie Brooker komedijos "Nathan Barley". Galėčiau čia ilgai pasakot, bet geriau patys pažiūrėkit šitą filmą, tikrai rekomenduoju.

Ko gero, tu esi vienas iš nedaugelio elektroninės muzikos atstovų, kurie turi labai specifinį muzikinį braižą, tavęs nesumaišysi su jokiu kitu atlikėju. Yra tekę girdėti net pavadinimą "Holden style", kuris iš visos muzikinės masės išskiria tavo skambesį. Kaip tau pačiam tai atrodo? Kaip pats apibūdintum tą savo muzikinį braižą ir kaip jis pasikeitė nuo tada kai tau buvo devyniolika, kai pradėjai savo muzikinę karjerą?

Na, man būtų tikrai sunku visa tai apibūdinti, mat mano stilius - nuolat besivystantis ir besikeičiantis dalykas. Darau tai, kas mane domina ir man patinka. Kai devyniolikos pradėjau kurti, viskas "augo" ir keitėsi pamažu, tačiau didžiausią įtaką mano muzikai padarė įrašų kompanijos "Border Community" susikūrimas. Tada susilaukiau palaikymo bei galėjau atitrūkti nuo tradicinių elektroninės muzikos kūrybos taisyklių. Kitaip tariant, galėjau pasidžiaugti visiška kūrybine laisve. Išleidęs savo pirmąjį albumą buvau laimingas kaip niekada. Jokiu savo darbu iki tol nesu taip didžiai džiaugęsis. Jis toks laisvas ir laukinis!

Gegužės pabaigoje pasirodys tavo miksuota kompiliacija "DJ-Kicks". Kuo šį kartą žadi nustebinti savo gerbėjus?

Aš manau, kad tai geriausias miksas, kokį iki šiol esu paruošęs. Jis labai nuoseklus geografiniu aspektu, jame daugelio skirtingų regionų atlikėjų kūriniai. Mikse puikiai atsispindi būsimos muzikinės tendencijos - post-techno ir daug kitų įdomių dalykų, kurie šiuo metu mane domina.

Kažkada paauglystėje turėjai roko grupę... Pažįstam nemažai metalistų, kurie sviedė gitaras į kampą ir persimetė prie industrial ar dark ambient muzikos. Kuo tave suviliojo elektroninė subkultūra ir kodėl gyvą garsą nusprendei iškeisti į sintetinį? Ne itin sekėsi groti soliakus?

"Ne itin sekėsi" ir yra būtent tas išsireiškimas, kuris tinka apibūdinti tos "grupės" veiklą. Tai neišsivystė į nieko daugiau, nei jam sessionai pietų pertraukos metu... Manau, pirminė mane į elektroniką patraukiusi priežastis yra ta, kad norint kurti nebūtina susirasti dar trijų keturių talentingų bendraminčių... Manau, dauguma mano kaip elektroninės muzikos kūrėjo darbų yra sukurti panašiu būdu kaip rokas, džiazas, folkas ir panašių tonacijų muzika.

Kūrei remiksus Britney Spears ir Madonnos hitams... Ar nesijauti šventvagiškai nusidėjęs, kad ėmeisi popso? O gal tu manaisi esąs alchemikas, kuris iš "šūdo" daro "auksą"?

Tiesa sakant, jos abi manęs to paprašė! Iki tol aš nebuvau peržengęs Nathan Fake ir panašių atlikėjų ribos! Sutikau su jų pasiūlymu, nes man tai pasirodė daug įdomiau nei paimti ir "iškepti" dar kokį nors eilinį techno kūrinį. Taip pat labai patiko ir pats remiksų kūrybos procesas - paėmiau Britney balso kilpas ir "išmėsinėjau" jas su kompu, tačiau... Galiausiai paklausęs vis tiek galėjau lengvai atpažinti, kad čia būtent jos balsas!

Kokie artimiausi "Border Community" planai?

Šiais metais kompanijos laukia daug smagių dalykų, naujų atlikėjų pristatymai (įskaitant ir Margot iš Italijos, kuris mano nuomone yra tiesiog neįtikėtinas), albumų leidyba... Iš pradžių išleisime nuostabų Luke Abbott albumą. Taip pat netrukus pasirodys ir trečiasis Avus leidinys, kuris labai skiriasi nuo įprasto jo skambesio. Tai tikrai bus produktas su išliekamąja verte.

Koks tavo požiūris į šiandieninę elektroninės muzikos sceną?

Manau, kad elektroninėje muzikoje šiuo metu yra tikrai daug geros produkcijos, įvairiausių stilių sintezės, jų maišymo tarpusavyje. Taip pat man patinka ir šiuolaikinės "kišeninės" mažytės scenos - kad ir keistosios Niujorko įrašų kompanijos su savo keistom grupėm ir keista muzika.

Kas tave labiausiai "užveda" kai stovi prie DJ pulto?

Pats didžėjavimas. Patinka improvizuoti, paskutinę sekundę nuspręsti, kaip ką daryti toliau. Mane įkvepia ir žmonės, kuriems aš groju. Jei ne visi, tai bent dalis jų.

Koks tavo gabalas iš viso tavo kūrybinio bagažo pačiam labiausiai patinka?

Tikrai neturiu tokio. Ir, tiesą sakant, dėl mane kankinančių problemų su atmintim daugumos netgi neatsimenu! Taigi gana dažnai patiriu malonų siurprizą, kai išgirstu kokį nors seną savo gabalą ir pagalvoju: "Oho, jis skamba daug geriau, nei aš prieš tai galvojau!"

Blogiausia, kas gali nutikti begrojant vakarėlyje.

Hm... Ko gero tai tie kvaili pageidavimai, kuriuos nuolatos pateikia klubų lankytojai. Vakarėlio metu tikrai labai sunku tokiems išaiškinti, kad jų pageidaujami "drąsesni, stipresni, vikresni" hitai iš 2004-ųjų tikrai nėra ta muzika, kuri tinka mano grojamo seto koncepcijai.

Ar tu kaip tikras anglas žiūri futbolą? Jei taip, tai kokia tavo mėgstamiausia komanda, jei ne - ar nesijauti balta varna Didžiojoj Britanijoj?

Cha, balta varna - labai smagus epitetas! O šiaip, tai užtenka žvilgtelėti į mane ir suprasi domiuosi aš sportu ar ne... (šypsosi). Nei sportuoju, nei žiūriu, nei galvoju apie sportą.

Blicas:
1. DJ ar Live? - Abu, kai gerai atliekami. Tačiau norėčiau pridurti, kad iš visų mano matytų didžėjų pasirodymų man patiko tik koks 0,1 procento...
2. Berlynas ar Londonas? - Londonas.
3. Diena ar naktis? - Naktis.
4. "Fabric" ar "Cocoon"? - Abu!
5. Žiema ar Vasara? - Vasara.
6. Seksas ar Meilė? - Abu, nes jie neišskiriami!
7. Branda ar jaunystė? - Branda. Bet tik tada, kai savyje turi nors kiek jaunatviško naivumo...
8. Šampanas ar alus? - Alus. Bet tik ne "Bud Light"!
9. Princas Williamas ar Davidas Beckhamas? - Cha, Cha, Beckhamas. Man jis visai fainas...
10. Britney Spears ar Madonna? - *gūžt*

- - -

Taip, James Holden klube "Gravity" su komanda "Techstylism" sportuos jau balandžio 9-ąją. Išankstinių bilietų dar liko. Būnam!
Seta & Morandis, 2010 Gegužės 03, 22:55

Komentarai

 • Menulis
  Menulis @ 2010 Balandžio 08, 07:20

  smagu buvo paskaityti, dekui uz interviu :) laukiu nesulaukiu rytojaus kaip leksiu jo pasiklausyt. rimtas ivykis! :)

  0  0
 • High Tech Soul
  High Tech Soul @ 2010 Balandžio 03, 08:31

  Patiko interviu, bet Snaczjej Vret pateiktos nuorodos video daug išsamiau apie kūrybą ir visa kita.

  Labai artimas ir priimtinas Holdeno požiūris į kūrybą.

  0  0
 • walerka
  walerka @ 2010 Balandžio 02, 07:41

  patiko

  0  0
 • Arvy
  Arvy @ 2010 Balandžio 02, 08:28

  O ka ten rase forume, kad jisai albuma turi leisti

  0  0
 • дoncik
  дoncik @ 2010 Balandžio 01, 10:51

  lengvas, labai lengvas intervas. danke schön Seta ir Morandi

  0  0
 • Snaczjej Vret
  Snaczjej Vret @ 2010 Balandžio 01, 02:16

  Dar šalia interviu gerai pažiūrėt paskaitą iš šiemetinės RBMA:
  www.redbullmusicacademy.com

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Balandžio 01, 01:09

  holden IDM'sh new wave breeze techno :D

  0  0
 • Hearnoevil!
  Hearnoevil! @ 2010 Balandžio 01, 01:08

  idomus vyrukas :)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Balandžio 01, 11:55

  negalvojam, tiesiog tu visada turi ką pasakyti apie techno :)
  holdenas groja holden style, manau visiems tai aišku :)
  pys, kentai ir visi kiti

  0  0
 • Kent Panda
  Kent Panda @ 2010 Balandžio 01, 11:44

  Negroja holdenas techno ir ka? Jis niekad ir nebuvo techno dj'us, tiesiog keista, kad ji vadina techno dj. Man, tai del to galvos neskauda, nes jis turi savo stiliu, o tai yra labai gerai, nes siais laikais retas tuo gali pasigirti. Ir isvis.. jeigu galvojat, kad as 100% techno ir tik techno, tai truputi susitupekit ;)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.