Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 132 svečiai
Temos


Nico Perez (Mixcloud.com): "Podcastų era jau baigėsi" (Specialiai Djscene.lt)

Nico Perez - nėra dar vienas iš daugelio čia apklaustų didžėjų. Kembridžo absolventas kartu su bendraminčiais prieš porą metų įkūrė "Mixcloud" - vienu sakiniu sunkiai apibūdinamą interneto radiją, kuriame yra visko, ko tik širdis ir ausis geidžia. Virtualus radijas, muzika, jos ateitis, jauni didžėjai, formos ir formatai - aplink šias temas sukosi mūsų pokalbis. Dar daugiau apie visą tai sužinosime LOGIN 2010 konferencijoje, kur Nico skaitys pranešimą "Muzika ir radijas internete: kas toliau?"

Nico, Kembridžo absolventas ir šokių muzika nėra tas derinys, kurį mes esame įpratę matyti kasdien. Kaip tu atsidūrei muzikos industrijoje?

Kai būdamas keturiolikos įsigyjau savo pirmąjį asmeninį radijo aparatą, iškart susižavėjau muzika, miksais ir radijo laidomis. Jau beveik dešimt metų groju kaip didžėjus, o studijuodamas Kembridže turėjau autorinę radijo laidą studentiškame radijuje. Kalbant apie Kembridžą, scena ten pakankamai aktyvi - universiteto renginiuose studentams yra grojęs ne vienas žinomas vardas, pavyzdžiui, Erol Alkan.

Kaip gimė "Mixcloud" idėja? Ar šis projektas kaip nors susijęs su "Soundcloud"?

Galima sakyti, kad "Mixcloud" gimė iš jo kūrėjų (Nikhil Shah, Mat Clayton ir pats Nico) nusivylimo. Negalėjome niekur rasti naujų miksų, klausyti radijo laidų ir promotinti savų produktų, išskyrus nepatikimus failų sharinimo tinklus ar Itunes podcastų direktoriją. Taigi, norėdami išspręsti šią problemą, nusprendėme sukurti puslapį, kuris sujungtų didžėjus ir radijo laidų autorius su auditorija, t.y., klausytojais.
Su "Soundcloud" mes tiesiogiai nesusiję - bazuojamės Londone, jie Berlyne. Be to, nežiūrint į tai, kad mūsų projektai iš pirmo žvilgsnio panašūs, esame skirtingi. Mes orientuojamės visų pirma į tęstinius ilgesnės trukmės formatus - miksus, podcastus, radijo laidas. Tuo tarpu "Soundcloud" yra labiau įrankis prodiuseriams, norintiems parodyti savo kūrinius.

Kiek setų kiekvieną savaitę yra įkraunama į "Mixcloud"?

Tikslaus skaičiaus pasakyti negaliu, bet žinau, kad kiekvieną savaitę jis auga ir šiandien siekia tūkstančius.

Richie Hawtinas viename interviu teigė, kad XX amžiuje svarbiausia buvo muzika, o XXI-ajame didžiausią įtaką turės technologinis jos atlikimas. Ką tu manai apie tai?

Aš sutinku, kad atlikimas bus svarbus, bet manau, kad savo ruožtu bendradarbiavimas ir integracija taps daug paprastesniais šiame amžiuje.

Vinilas buvo išstumtas CD, o pastarąjį, atrodo, suvalgys virtualūs formatai. Kaip ši situacija vystysis toliau tavo akimis?

Būdamas technologinių inovacijų pritaikytoju praktikoje, aš visuomet stebiu, kokie nauji formatai ateina į rinką. Būdamas didžėjumi, kažkada grojau vinilais, vėliau šiek tiek CD, dabar naudoju "Serato". Ir nepaisant to, kad vinilas visuomet užims ypatingą vietą, manau, kad pagrindinę žinią perduoda pati muzika, o ne formatas. Jis yra tik tarpininkas.

Kai kurie kritikai teigia, kad "podcastų era" turės žudančių pasekmių šokių muzikos industrijai...

Visų pirma, manau, kad podcastų era jau baigėsi. Juos nelengva rasti, sunku dalintis ir nepatogu integruoti skaitmeninėje erdvėje. Tuo tarpu "Mixcloud" ne veltui įvedė terminą cloudcast - taip mes apibūdiname naują formatą, kuriuo lengva dalintis visuose socialiniuose tinkluose bei pasiekti muziką iš kiekvieno kompiuterio.

Kaip keisis klubinė kultūra artimiausią dešimtmetį? Kokią įtaką pokyčiams turės visi šie virtualūs sprendimai ir naujovės?

Sprendžiant pagal paskutiniuosius dvidešimt metų, artimiausias dešimtmetis priklausys elektroninei muzikai. Manau, kad eklektiškas skambesys prikaustys didesnės auditorijos dėmesį nei, tarkim, 5 valandų kažkurio vieno stiliaus setas. O šiaip labai įdomu stebėti visus pokyčius ir judėjimą pirmyn. Puikus to pavyzdys tas pats Richie Hawtinas ir tai, ką jis padarė su "Twitter", čia publikuodamas pasirodymų metu grojamus kūrinius.

"Mixcloud" suteikia galimybes jauniems nežinomiems didžėjams gauti 15 minučių šlovės neišeinant iš savo miegamojo. Ką jie turėtų daryti, norėdami prikaustyti auditorijos dėmesį?

Promote. Promote. Promote. Mes matėme negirdėtų vardų, kurie "Mixcloud" buvo groti daugiau nei žinomi didžėjai vien dėl to, kad intensyviai reklamavo savo profilį ar miksą visais kanalais - elektroniniu paštu, "Facebook" ir "Twitter" tinkluose. Kasdien patys klausytojai sprendžia, kas patenka į pirmąjį "Mixcloud" puslapį, taigi tereikia tik rasti tuos savo klausytojus.


Kalbame apie socialinius tinklus. Kaip "Mixcloud" veikia juose ir kokiu būdu veikia juos? Juk, pavyzdžiui, ilgą laiką "Myspace" buvo lyderiu muzikos pasaulyje, nes tai buvo reprezentacinis įrankis. Ar galime sakyti, kad šiandien pagrindiniu promo kanalu yra tokios radijo stotys kaip "Mixcloud"?

Kertinis "Mixcloud" akmuo yra turinys ir mes jį kūrėme jungdami cloudcastus su klausytojais. "Myspace" ir "Facebook" jungia žmones tarpusavyje, todėl nėra tinkamiausi įrankiai šiam tikslui. Mes esame labiau suinteresuoti dirbti kartu, o ne pakeisti socialinius tinklus. Šiam tikslui jau dabar siūlome prijungti savo "Facebook" ar "Twitter" profilius "Mixcloud" sistemoje, o netrukus, manau, įdiegsime ir įrankius, kurių dėka klausytojai galės prisijungti prie mūsų tiesiai iš "Facebook" ar "Twitter".

Aš patikrinau tavo "Twitter" ir atrodo, jog esi dubstep gerbėjas. Šiuo metu tai didelis dalykas ne tik UK, bet kas bus vėliau? Kokias ateities tendencijas išduoda "Mixcloud"?

Man labai imponuoja naujas skambesys, besiblaškantis tarp dubstep, house, 2step ir garage - taip skamba Joy Orbison ar Falty DL. Tuo pat metu aš mėgaujuosi ir afrikietišku tribal house, kurį dovanoja tokie atlikėjai kaip Radioclit ir Douster. Ateitis? Manau, kad poros metų bėgyje išvysime hip-hopo renesansą. Turiu omeny hip-hopą, kuris labiau orientuojasi į ritmą, o ne į repavimą. 90-110 bpm - ši amplitudė vis dar miela tiems, kurie augo klausydami "Wu Tang Clan", "A Tribe Called Quest" ar "Gang Starr". Tokie žmonės kaip Hudson Mohawke ar Rustie jau dabar braižo naujas ribas ateities hip-hopo erdvėje.

Pasidalink savo mėgstamiausiu šiandienos cloudcastu.

"The Spank Rock DJs" yra puikūs muzikos kolekcionieriai, taigi su malonumu rekomenduoju šią eklektišką Chriso Devlino selekciją.

Paupy, 2010 Kovo 02, 18:08

Komentarai

 • _
  _ @ 2010 Kovo 08, 10:36

  interviu dar neskaiciau, bet man jo veidas panasus i Amberlife :)

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2010 Kovo 05, 09:01

  Weepee joa, dizainas net biški vimdo

  0  0
 • Kent Panda
  Kent Panda @ 2010 Kovo 04, 03:49

  Ilgesneje perspektyvoje jie dings, nes funckijos dubliuojasi su soundcloud ;]

  0  0
 • o0o
  o0o @ 2010 Kovo 04, 11:31

  Promote. Promote. Promote.
  Flame. Flame. Flame.
  Spam. Spam. Spam.

  nelabai sutikčiau su nuomone, jog podcastų era baigėsi: įsimeti feed'ą į google reader'į, parsisiunti arba pasiklausai per tą mini plejeriuką ir viskas. o čia jie užkūrė kažkokį sunkų plejerį, kuris atsidaro naujam lange, ir šiaip viskas ten taip per daug močnai atrodo..

  0  0
 • DAlbert
  DAlbert @ 2010 Kovo 03, 09:15

  Klausimas kiek laikysis chaliavnas mixcloudas...

  0  0
 • Weepee
  Weepee @ 2010 Kovo 02, 09:55

  Labai negrazus man ju dizainas

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2010 Kovo 02, 05:12

  bet taip ir nusuko ta klausima dėl soundcloud. Juk ir ten pilna miksu :)

  o ir pavadinimai veik vienodi.

  0  0
 • Smogas
  Smogas @ 2010 Kovo 02, 04:48

  geras reikalas tas mixsound, bet kol kas, man soundcloud'as patogesnis šiek tiek ir pačių žanrų stilistika skiriasi. reikia pasichekint giliau. well done.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.