Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 284 svečiai
Temos


DJ Ocram: „Nelegali muzika žudo pačią muziką“

  Žymės:
Jei yra hardtechno, yra ir DJ Ocram. Šis vokietis buvo pribuvėju stiliui gimstant, jis garantuotai bus su juo iki pabaigos, jei tokia ateis. Kol kas tai nepanašu į tiesą. Marco-Enrico Cantalamessa tiki tuo, ką daro ir daro tai ne dėl šlovės. Vasario 20-ąją leidyklos "Combat Skill" savininkas taps pagrindiniu renginio "Kodas: Virpesiai" klube "Roller" vardu. Ta proga vakarėlio organizatoriai jį ir kalbina.

Ar žmogus, pasislėpęs po Ocram pseudonimu, yra tikras?


Dažniausiai apsireiškiu kaip holograma! Juokauju, žinoma... Taip, aš esu tikras.O ką reiškia Ocram?


Iš tiesų savo pseudonimo aš nelabai mėgstu. Bet galiu nuraminti, neketinu jo keisti, esu 100% DJ Ocram. Šio vardo istorija prasidėjo 1998-aisiais, kai reikėjo pirmajam savo pasirodymui susigalvoti DJ pseudonimą. Būdamas 14 metų nesugalvojau nieko geriau kaip tik savo tikrą vardą užrašyti iš kitos pusės. Taip Marco ir virto Ocram. Paprasta. Po manęs dar keli didžėjai sugalvojo savo pseudonimus tokiu pačiu būdu. Beje, jei pamėginsite užrašyti Ocram savo mobiliuose su T9 sistema, nustebsite.Kodėl pasirinkai hardtechno? Ar šį stilių atradai pats, ar tau jį kažkas parodė?


Techno muzikos klausausi nuo septynerių. Tačiau 1999-2000-aisiais šis stilius tapo nuobodus. Nežinau, kodėl taip nutiko. Vėliau sutikau bendraminčius (Amok, ViperXXL, Wittekind ir kiti), kurie irgi buvo nepatenkinti techno judėjimu. Išgirdus DJ Rush setą Hafentunnel 2001-aisiais kilo idėja atrasti savo stilių, savo skambesį. Dar sunkesnį už tą DJ Rush'o setą. Aišku, visi tik juokėsi iš mūsų idėjos, vadino tą muziką netinkama klausytis. Bet mes to per daug nesureikšminome, nes tai darėme daugiau dėl savęs.

Tamsiuose rūsiuose ir jaunimo klubuose rengdavome uždarus vakarėlius mūsų naujos muzikos "perklausoms". Tuo metu buvo galbūt kokių 30 žmonių, klausiusių hardtechno ir besirinkdavusių į mūsų organizuojamus vakarėlius. Per kiekvieną susitikimą jie suvažiuodavo iš visos Vokietijos, tai buvo nuostabūs laikai!

Veliau, apie 2002-uosius, hardtechno muzika nebekėlė juoko. ViperXXL išleido plokštelę "KneDeep" leible, Sven Wittekind - "Overdrive". Tuo pat metu dalinomės muzika internete, tad ji greitai tapo populiari Lenkijoje, Rusijoje ir kitose Rytų Europos šalyse. Renginių organizatoriai iš šių šalių ėme kviestis mus groti. Buvau vienas iš 5 ar 6 laimingųjų, kuriuos nuolat kvietė groti užsienyje. Buvo išleidžiama vis daugiau gabalų, ir vis daugiau žmonių tapo priklausomi nuo hardtechno. Prireikė nemažai laiko, bet dabar mes turime daug gerbėjų visame pasaulyje.Koks skirtumas tarp schranz ir hardtechno? Ar čia tik du skirtingi vardai tai pačiai muzikai?


Žodžio schranz autorius yra Chris Liebing, kuris 1994 metais sujungė du vokiškus žodžius schreien ir tanzen (šaukti ir šokti). Šis muzikos apibūdinimas tapo labai populiarus. Todėl žmonės iš kitų šalių mūsų muziką vadino tiesiog schranz. Tai tapo netgi mūsų šūkiu: "Proud to be schranz". Bet iš tiesų tą muziką mes pavadinome hardtechno. Kokia situacija šiandien yra hardtechno muzikos pasaulyje? Kurlink eina šis stilius?


Iš tiesų norėčiau atsukti laiką keletu metų atgal. Man nelabai patinka dabartinė, pavadinkim ją "jaunosios kartos" kuriama muzika. Dauguma naujų gabalų neturi jokio ritmo, tik mechaninis ir monotoniškas tac tac tac tac, o tai man labai nepatinka. Juk tam, kad žmonės šoktų, reikia ritmo. Aš labai tikiuosi, kad vieną dieną jie tai supras...Visi žinome gabalą, pavertusį tave žinomu. Papasakok kaip jis atsirado.


Tu kalbi apie "Welcome To Your Doom", ar ne? Šis gabalas buvo sukurtas 2003-aisiais. Tais pačiais metais pradėjau daug groti užsienyje, ir buvo dėl to daug nepatenkintų žmonių ("kodėl jis, o ne aš?", "šita muzika yra totalus šūdas" ir t.t.). Jie ėmė vengti manęs ir kitų tuo metu grojusių hardtechno. Todėl buvau visu tuo nusivylęs ir šio gabalo ilgai viešai negrojau, bijodamas blogos aplinkinių reakcijos.

Po pusmečio, berods 2003-ųjų pabaigoje, DJ Rush paklausė manęs, ar ką planuoju išleisti savo leible. Nusiunčiau tą gabalą paklausyti ir jis pašėlo. Spaudė mane jį kuo greičiau išlesti, nes, anot jo, tai bus vienas geriausių hardtechno gabalų. Kuo daugiau žmonių girdėjo tą kūrinį, tuo labiau jutau spaudimą. Vieną dieną neišlaikiau ir tariau: "Ok! Aš jį išleisiu, kad tik atstotumėt".

Po to, kai daviau DJ Rush bandomąjį įrašą, gavau iš jo SMS, kad jis buvo priverstas sugroti šį gabalą 6 kartus per vakarą. Tai man buvo labai netikėta. DJ Rush buvo teisus - ši plokštelė tapo viena perkamiausių hardtechno scenoje.Ar tau egzistuoja kiti muzikiniai stiliai?


Žinoma, kad taip. Aš esu priklausomas nuo muzikos! Klausausi praktiškai visko nuo klasikos iki hardcore. Tačiau antrą vietą (po hardtechno) užima klasikinis rokas.Dabar daugelis kalba apie plokštelių mirtį. Ar "Combat Skill" irgi tai jaučia?


Visi tai jaučia. Nelegali muzika žudo pačią muziką! 2003-2006 metus galbūt vadinčiau aukso amžiumi. Tuo metu vinilų leidyba buvo mano pagrindinis darbas, o visa kita tik daugiau hobis. Dabar, mano žiniomis, geriausios ir žinomiausios hardtechno leidyklos parduoda tik 10 procentų to, ką parduodavo prieš 4 ar 5 metus. Dabar tai nebe verslas. Vinilus perka praktiškai tie, kurie būtent juos mėgsta arba tie, kurie jaučia muzikos vertę!Tai šiuo metu pelningiau groti negu kurti muziką?


Nuo 2006 metų, be jokių kalbų, groti yra pelningiau. Iki tol (nuo 2003) muzikos kūryba nešė didesnes pajamas.Ar galime tikėtis iš tavęs minimal techno ar tech house stiliaus relyzų? Kai kurie hardtechno prodiuseriai pasuko link ten...


Aš gerbiu kokybišką muziką, ar tai minimal, ar kiti stiliai. Tačiau tai ne man, taigi nėra ko nerimauti. Man labai svarbi muzika už kurios stoviu aš. Nebent, jei kada nors nors išauš ta diena, kai nebebus hardtechno muzikos, už kurią galėčiau "pastovėti", tada pasirinksiu kitą stilių. Jei gročiau muziką, už kurią nesijausčiau morališkai atsakingas, vadinasi, nerimtai žiūrėčiau į savo grojimą.Kaip tu supranti posakį "geras DJ"?


Aš turiu tik vieną paaiškinimą. Didžėjus, pamatęs publiką, turi priversti ją šokti. Jei jam jo asmeniniai tikslai ir interesai yra aukščiau publikos, tokiu atveju jis turėtų groti ne klube, o namie, tik sau. Esu matęs nemažai didžėjų, kuriems pradėjus groti per greitai arba per smarkiai reiveriai sustoja, apsidairo ir palieka šokių salę. O atlikėjams tai nerūpėjo ir jie toliau tęsė tokį grojimą.Ir paskutinis klausimas, dominantis mūsų hardtechno fanus. Koks Tavo batų dydis?


Žadat padovanoti man batus? Hahaha! Jei neklystu, tai 41,5.
VooZ2, 2010 Vasario 16, 13:55

Komentarai

 • IrmukaZz
  IrmukaZz @ 2010 Balandžio 07, 04:03

  Gryna nesamone :) su "Nelegali muzika žudo pačią muziką“ negaliu sutikt. Muzika yra visur ir visada taigi ja "zudyt" ar "nuzudyt" tikrai neimanoma, ji tobuleja, kuria kazka naujo ir visi ja supranta savaip... Visi nori pinigo, o jei negauna pradeda isterikuot.

  0  0
 • eleven_t
  eleven_t @ 2010 Vasario 27, 08:17

  VooZ2, as neturiu noro aiskinti, kodel jo nuomone yra absurdiska, nes tai yra tik jo problema ar kitu, kad nesidomi, kokie pasikeitimai vyksta muzikos industrijoj.
  Jei dar vis galvojat, kad gyvenimas is muzikos yra irasu pardavimai - metas atsitoketi ir pradeti mokytis. Pirmas zingsnis butu skaityti cia: techdirt.com

  0  0
 • Mightmare Nary
  Mightmare Nary @ 2010 Vasario 27, 07:25

  Kai kurie žmonės kuria muziką ne dėl pinigų, ar bent jau tos muzikos akcentas visai ne tame. Nesvarbu, kiek ji bus vartojama, svarbu, kad šiek tiek žinoma. Visada buvo tokių, kurie grojo sau namuose, ar kitų malonumui miesto gatvėse. Taip buvo per amžius, nemanau, kad pabrangusi elektra, tai pakeis, ar noras kurti nužudys kitą norą kurti..

  p.s
  Ekonomiškai illegal download'ai kenkia tik pop scenai, gyvenimas iš senų įrašų tampa nebemadingu atributu, rodantį atlikėjo sąstingį, juk kiek pukių live atc'ų atsiranda kasdien!

  0  0
 • VooZ2
  VooZ2 @ 2010 Vasario 27, 04:20

  O jus i veidrodi paziureja idioto nematot? Lengviausia paneigti priesinga nuomone oponenta isvadinant idiotu. O kur argumentai? Matyt lietuviskas bruozas cia. Kur buvot sestadieni, kai buvo galimybe arba diskutuoti siuo klausimu (apie nelegalia muzika) arba tiesiog pasakyti Marco, kad jis ir jo nuomone yra idiotiska ir eiti toliau alaus gerti? Aisku, per daug saliskas as sio interviu klausimu, bet juokinga, kai "muzikos myletojai" pateisina muzikos piratavima. Jei zmogaus pragyvenimo saltinis yra muzika (leidyba, kuryba, grojimas ir t.t.), kodel jis turetu tai slepti? Marco ne karta pabreze, kad jis dirba megstama darba (siuo atveju - muzika), nes jam irgi reikia valgyti ir apmoketi saskaitas. Taigi, kodel uz batona ar alu klube as turiu moketi, o uz muzika ne? Pas mane, kaip ir pas daugeli vien legalios muzikos, taciau megstamas dainas ar albumus stengiuosi isigyti mp3, cd ar vinylo pavidalu.

  0  0
 • Commodore64
  Commodore64 @ 2010 Vasario 27, 03:20

  "Nelegali muzika žudo pačią muziką“. nu tikrai idiotas, truksta zodziu...

  0  0
 • RamunasM
  RamunasM @ 2010 Vasario 24, 12:09

  Kalbedamas apie nuotrauka, as ne DJ vertinau, o straipsni.

  0  0
 • Mightmare Nary
  Mightmare Nary @ 2010 Vasario 23, 05:29

  keista yra tai, kad techno (hard?) žmogus atsakinėdamas į klausimus akcentuoja muzikos verslą, o ne kultūrą.

  p.s.
  gaila, dėl click overdozės.

  0  0
 • Mightmare Nary
  Mightmare Nary @ 2010 Vasario 23, 05:28

  Kol negirdžiu,tai dj'us, atlikėjus ir pan. pirmiausia vertinu pagal išvaizdą, nes kūno simetrijos atspindi psychę, o ji tiesiogiai reflektuoją į kūrybą.

  keista yra tai, kad techno (hard?) žmogus atsakinėdamas į klauakcentuoja muzikos verslą, o ne ku

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2010 Vasario 23, 02:55

  pagal nuotraukas tik ir vertint muzikantus:)

  o šiaip tai keista kai kūrėjas apie kolegą kūrėją atsiliepia 'idiotas'. požiūrių yra daug ir pagal dabartinę situaciją neatrodo, kad kuris nors jų būtų šimtąkart teisingesnis už kitus :)

  0  0
 • RamunasM
  RamunasM @ 2010 Vasario 23, 01:57

  Nepykit, bet nuotraukos labai jau nekaip atrodo. Per daug oda islyginta.

  O del „Nelegali muzika žudo pačią muziką“ as irgi manau, kad nesamones kalba.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.