Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 302 svečiai
TemosHernan Cattaneo: „Tiek pietų amerikiečiai, tiek rytų europiečiai yra pilni entuziazmo ir noro eiti linksmintis bei taip išreikšti save“ (Specialiai Djscene.lt)

Meistras grįžta - po sąlyginai ilgokos pertraukos Kauną penktadienį drebins bene žymiausias mūsų laikų Argentinos "eksportas" Hernan Cattaneo. Belaukiant svečio su juo interneto tiltu Vilnius - Buenos Airės kalbėjomės apie Pietų Ameriką, vaikystės svajones, naują įrašų kompaniją ir net Varšuvą.

Ar pameni, kaip pirmą kartą susidūrei su elektronine muzika?

Be abejo. Tai įvyko Giorgio Moroder ir "Kraftwerk" įrašų pagalba. Jie skambėjo visiškai kitaip nei bet kuri to meto muzika.

Kada ši muzika atkeliavo į Argentiną? Ar buvai tarp pirmųjų naujienos liudininkų bei vartotojų?

Elektroninė muzika mano šalyje pasigirdo 8-ajame dešimtmetyje, o house - 9-ojo dešimtmečio antrojoje pusėje. Taip, buvau vienas pirmųjų didžėjų, suvaldžiusių naująjį skambesį.

Ar, būdamas vaikas, įsivaizdavai, ką galėtum veikti 2009-aisiais?

Visiškai nuoširdžiai galiu pasakyti, kad dar labai mažai metų sulaukęs tėčiui pasakiau, jog būsiu didžėjus.

Gal buvo koks įrašas, pasirodymas ar žmogus, įkvėpęs norėti juo tapti?

Per daug, kad išvardinčiau... Muzika ir jos pasaulis apskritai gerokai pakeitė mano mąstymą. Prisimenu, kad tik apie muziką bei įrašus nuolat ir galvodavau, apie nieką daugiau.

Kiek ir ko reikia norint tapti savo srities meistru? Talentas, darbas, sėkmė - koks receptas?

Meistru vadinu žmogų, kuris turi ir daug talento, ir daug patirties. O tam, kad taptum sėkmingu, reikia tikrai gero vadybininko.

Kada supratai, kad esi įžymus?

"Įžymus" - drąsus žodis. Mieliau vadinčiau save žmogumi, gerai žinomu šokių muzikos bendruomenėje. Kada? Žmonių dėmesio per naktį nepatrauksi. Tam reikia laiko.

Ar Argentina - Pietų Amerikos elektronikos scenos lyderė? Ką, be savęs, išskirtum kaip nusipelniusius jai vardus?


Taip, manau, lyderiaujančios šalys čia yra Argentina ir Brazilija. Bet visame žemyne netrūksta gerų bei talentingų didžėjų ir prodiuserių. O prie vėliavnešių priskirčiau Gui Boratto ir Luciano.


Esi vertinamas kaip eklektiškas atlikėjas. Ar nepavargsti koštis per tą įvairovės srovę? Juk peržvelgti tenka daug daugiau muzikos, nei tuomet, jei būtum atsidavęs vienam stiliui.

Ne, manau, atvirkščiai. Vargintų, jei gročiau tą patį per tą patį. Įvairovė muzikoje reiškia, kad ji tuomet turtinga stiliais bei garsais. Myliu muziką ir netingiu jos klausytos, tad su malonumu skiriu šešias valandas per dieną naujų kūrinių perklausymui. Turėjai garbės surinkti 50-ąjį albumą kompanijai "Renaissance". Kaip manai, kodėl jie pasirinko tave?

Na, su "Renaissance" dirbu jau senokai. Keturios kompiliacijos pavyko, tad ir šįkart jie pamanė, kad toks variantas - geras.

Ar gali palyginti visas šias kompiliacijas? Kuo jos skiriasi ir ką kiekvienos pagalba norėjai pasakyti?

Skiriasi jos visų pirma tuo, kad kūriau jas skirtingais etapais, o elektroninė muzika keičiasi labai jau greitai. O mano požiūris į kompiliacijas nesikeičia - jomis noriu išreikšti savo muzikinį skonį būtent tuo metu. Visose yra bendras vardiklis. Gilumas, melodija, "grūvas", ne per kietai ir ne per greitai.Esi išleidęs kūrinį pavadinimų "Warsaw". Lietuviams šis miestas gan artimas, gal papasakosi, kodėl taip pavadinai?

Jį sukūrėme drauge su John Tonks. Tuo metu abu buvome neseniai groję Lenkijoje, ir tas miestas mums abiems patiko.


Nuo birželio veikia tavo leiblas "Sudbeat". Jau anksčiau skaitydavau apie tai, kad ketini jį įkurti, bet vis nerandi laiko. Pirmieji "Sudbeat" leidiniai jau pasirodė - ar tai reiškia, kad pagaliau turi laiko, ar galbūt nusistovėjo koncepcija?

Taip, esmė tame, kad radau laiko. Iki tol aštuonerius metus kas savaitę ruošdavau radijo laidą, na, ir keliaudavau nuolatos, taigi nebuvo kada prisėsti. Iš radijo išėjau, taigi laiką skiriu "Sudbeat". Jo idėja - sukurti namus mano mėgstamai muzikai. Pradėjome nuo gerai žinomų vardų, Danny Howells ir Guy J, bet ir naujiems talentams padėsime.


"Sudbeat" visiškai skaitmeninis - ar galutinai atsisveikinai su plokštelėm?

Plokštelių problema - platinimas. Daugelis tuo užsiimančių kompanijų šiandien nebeveikia, tad vis sunkiau. Galima pykti ar džiaugtis, bet ateitis yra šiandien ir ji yra skaitmeninė. Todėl leisime - sakau taip, nes ką tik pradėjom - muziką tokiu formatu, kuris rinkoje ruošiasi užsibūti ilgai.

Dažnai girdžiu Pietu Amerikos publiką lyginant su Rytų Europos. Abi pažįsti neblogai - kodėl gi taip kalbama?

Taip, šios publikos tikrai panašios. Tiek pietų amerikiečiai, tiek rytų europiečiai yra pilni entuziazmo ir noro eiti linksmintis bei taip išreikšti save. Šiose šalyse negalioja įprasti Europos standartai, taigi žmonės ne tokie išlepinti. 


Kokiai didžiausiai miniai esi grojęs?

Tai buvo gimtojoje Argentinoje, "Creamfields" festivalyje.

Ar yra vieta, kurioje dar nesi grojęs, bet tikrai norėtum?

Nesu buvęs Tailande, bet visi sako, kad ten nuostabu, tad...

Gal norėtum turėti nuosavą naktinį klubą?

Ne, tiesą sakant, gal ne. Esu patenkintas savimi ir būdamas didžėjumi bei prodiuseriu. Va, radijo stotį turėti kada nors visai norėčiau.

Savo didžėjaus karjerą pradėjai kaip rezidentas viename Buenos Airių klubų. Dabar visi apšildo tave, taigi tikrai žinai, ką reiškia būti geru rezidentu?

Kadangi rezidentas klube - "namų vyrukas", jis turi būti pasiruošęs bet kada suteikti tai, ko klubui reikia. Naktį atidaryti ar vakarėlį pabaigti, gal net pagrindinį setą sugroti - toks darbas yra puiki galimybė apie didžėjaus profesiją sužinoti tikrai daug. Nepavyksta tada, jei negerbi minios bei kolegų didžėjų.


O kas klube svarbiausia?

Minia.

Esi išleidęs krūvą kompiliacijų, saują remiksų, bet ne tiek ir daug "asmeninių" kūrinių bei nė vieno albumo. Ar todėl, kad laiko neturi, ar nenori, kitų priežasčių tam turi?

Niekada studijoje netenka praleisti tiek laiko, kiek noriu. Tokia paprasta ta priežastis. Tikrai sunku, kai laiką leidi keliaudamas tarp miestų. Na, kaip bebūtų, kitas "Sudbeat" leidinys bus net keturi mano kūriniai su tautiečiais "Soundexile".


Kas būtų pavaizduota tavo albumo viršelyje ir kaip jį pavadintum?

Pala pala, ne taip greitai - pirmiausia reikia jį įrašyti!


Ir... koks geriausias ne šokių muzikos įrašas, kurį šiemet išgirdai?

Naujas "Little Dragon" albumas "Machine Dreams" (neprastas sutapimas - Hernan penktadienį gros "Exit", o švedai "Little Dragon" šeštadienį - "Tamstoje"... - D. D. past.).
Daina D., 2009 Rugsėjo 08, 11:48

Komentarai

 • _a-u-r-e'_
  _a-u-r-e'_ @ 2009 Rugsėjo 16, 09:59

  patiko

  0  0
 • Jesse Pinkman
  Jesse Pinkman @ 2009 Rugsėjo 16, 10:52

  geras seniuko interviu :)

  0  0
 • irkenzo
  irkenzo @ 2009 Rugsėjo 10, 09:42

  jis dievas

  0  0
 • moog
  moog @ 2009 Rugsėjo 10, 12:16

  geras interviu,patiko. :)

  0  0
 • drakasd
  drakasd @ 2009 Rugsėjo 08, 04:19

  Little Dragon :))

  0  0
 • Burning Inside
  Burning Inside @ 2009 Rugsėjo 08, 04:19

  teisingai sneka

  0  0
 • issac
  issac @ 2009 Rugsėjo 08, 12:48

  fainas,trumpas interviu! aciu!
  as tai kaiptik dziaugiuosi kad baige jis metrodance era,laikas jau naujiems vejams;)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2009 Rugsėjo 08, 11:48

  discogs tik du radau kažkaip ;] sory my bad

  0  0
 • walerka
  walerka @ 2009 Rugsėjo 08, 11:40

  nu ant sudbeat tai jau 3 relyzai isejo :) o vat su soundexile tai jau cia belekaip lauksiu jo darbu!

  0  0
 • leskis
  leskis @ 2009 Rugsėjo 08, 11:24

  lauksiu naujo Sudbeat relyzo, turbut tai bus kuriniai is jo naujo Renaissance, geri gabalai!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.