Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 187 svečiai
Temos


Golden Parazyth: „Labai sugeriu kritiką, bet tikriausiai gerai, kad taip elgiuosi“ (Specialiai Djscene.lt)

Prieš trejus metus, birželį, Kauno Jachtklube švęsdama Karaliaus ("RyRalio") gimtadienį aš pirmą kartą išgirdau Golden Parazyth. Apstulbau nuo nenušlifuoto grožio! Dar po kurio laiko "Partyzanų" netleible pasirodė debiutinis į Kauną iš Ukmergės apylinkių atbildėjusio Giedriaus albumas "Apartment of Steel", o pats jis spėjo pasirodyti visuose reikšmingesniuose lietuviškos elektronikos susibūrimuose.

2009-ieji pradėti nauju kūriniu "Hello My Friend", jis - antrojo Golden Parazyth albumo pranašas. O kitą penktadienį jis ir vėl pasirodys Jachtklube - šįkart "Introduction Festival" scenoje. Turėtų skambėti daug "introdukcijų", ar ne?

Tavo "Myspace" sukasi naujas singlas, artėja albumas - ar tavo kūryba suaktyvėjo, ar visą tą laiką po pirmojo albumo kūrei, tik niekam nerodei?

Kuriu nuolat. Pasirodymų metu dažnai groju prieš mėnesį, o kartais net prieš savaitę sukurtus kūrinius. Man patinka stebėti, analizuoti žmonių reakcijas, skambesio trūkumus. Tačiau antrajam albumui, matyt, subrendau tik dabar. Atrodo, keista, nes medžiagos užtektų dar bent dviems.

Laužytas ritmas - naujoji tavo aistra? Kuo dar pasižymės albumas?

Na, nesu nei drum'n'bass, nei breakbeat ritmų virtuozas, tačiau pasitaikius progai nevengiu paeksperimentuoti. Albume, be laužytų ritmų, klausytojai aptiks dar ir gyvų instrumentų "kraitelę". Tai elektrinė bei akustinė gitaros, klarnetas, trimitas, smuikas, lūpinė armonikėlė, truputis perkusijos.

Mano manymu, šis albumas ramesnis, tačiau yra keletas kūrinių, kurie prašosi trepsenti kojyte. Albume daug parazythiškos lyrikos, kuri, manau, ir tapo pagrindiniu albumo akcentu.

Kaip jis pasieks klausytojus? Ar tiesa, kad turi "rimtą" kontraktą su "rimta" įrašų kompanija?

Albumas bus išleistas materialiu pavidalu. Jį isigyti bus galima ten, kur ir visus Lietuvoje išleidžiamus CD, gal net ir "motulėje" "Maximoje".

Į klausimą apie "rimtą" įrašų kompaniją atsakysiu taip - leidybinė kompanija "Monako", su kuria pradedu dirbti, mano manymu, šiuo metu aiškiausiai muzikines perspektyvas matanti kompanija Lietuvoje. Tad, jiems pasiūlius geras sąlygas, mano reikalas buvo sutikti. Tikuosi, kad darbas su tokio pobūdžio įrašų kompanija atneš asmeninės patirties ir daug naujovių mano, kaip kūrėjo ir muzikanto veikloje.

Fotosesijos, parašų dalinimai, įvaizdis, pranešimai spaudai - ar netrukdo tai atlikėjo, ypač nepriklausomo ir net kiek "pogrindinio", kūrybai?

Viskas, kas su saiku - netrukdo.

O ar tiesa, kad ruoši bendrą kūrinį su Alina Orlova? Matai, kiek daug gandų apie tave sklando!

O, gandai, gandai, cha cha... Taip, tai tiesa. Netyčia viena mūsų bendra daina gerai suskambėjo, todėl nusprendžiau įtraukti į albumą.

Gal ketini kada nors gyventi iš muzikos?

Kaip ir yra dabar, tikiuosi, kad tai bus mano pagrindinis pajamų šaltinis. Manau, kad kiekvieno kūrėjo svajonė yra gyventi iš savo kūrybos.

Ar vis dar esi patenkintas savo pirmuoju, jau kolekcine vertybe tapusiu, darbu "Apartment of Steel"? Ar darytum ką kitaip?


Ačiū už gražiai pavadintą pimąjį mano "kūdikį"! Keisti tikrai būtų ką, bet tuo laiku ir toje situacijoje gimęs albumas tegu toks ir lieka.

Anksčiau lyg ir sakei, kad dainavimo niekur nesimokei - ar neužsimanai pastudijuoti vokalo dabar, kai karjera sėkmingai tęsiasi?

Mokytis tikrai nepakenktų, tačiau neatsiranda laiko. Dainavimas - tai atlikėjo sielos balsas, reikia daug laiko, kad gerai pažintum savo sielą ir pradėtum dainuoti kartu.

Ar tau, kaip kūrėjui, yra padėjusi konkreti gerbėjų pagyra ar kritikų pastaba?

Labai sugeriu kritiką, bet tikriausiai gerai, kad taip elgiuosi. Esu savikritiškas, kartais atrodo, kad tas faktas maišo asmenybei, bet, manau, po truputį išmokstu viską kontroliuoti ir nebesileidžiu į itin gilius apmąstymus. O klausytojų pagyros visuomet malonios.

Į kokias pastabas nekreipi dėmesio?

Į pastabas, kurias laido, kaip taisyklė, ganėtinai neblaivūs žmonės. Kaip antai: "Varyk!!! Varyk!!!"

Esi vieno žmogaus orkestras. Ar neliūdna kartais? Ar ne lengviau būtų dalintis vargais su komanda?

Neseniai praūžė radijo stoties "Opus 3" "talentų" turas per Lietuvą, kurio metu koncertuose pasirodžiau kartu su sintezatoriaus virtuozu (kaip aš jį pavadinčiau) - K@ (Keta). Buvom maloniai nustebinti tikrai šiltos publikos reakcijo!

Na, o naujojo albumo pristatymui intensyviai ruošiama programa, kurioje scena dalinsiuos su visais muzikantais, kurie prisidėjo prie albumo įrašymo. Manau, aš keičiuosi, nes pasiilgau naujovių! O kas liečia žmogaus-orkestro etiketę, tai ji liks, tik gal kiek rečiau "klijuojama", nei iki šiol.

Kur Lietuvoje groti mieliausia?

Tai priklauso nuo konkrečios vietos ir žmonių. Visada.

Ką iš kolegų Lietuvoje kaip atlikėjus vertini pats? Apskritai dažnai vaikštai į renginius?

"FusedmArc", "Dublicate", "Pieno lazerius". Kaip didžėjus vertinu Vidį ir Karalių. Einu į visus renginius, kuriuose groju pats, ir tuos renginius, kurie man atrodo įdomybiniai. Paskutinis toks buvo "Monolake" gyvas pasirodymas "Combo", Kaune.

Nors elektronikos scenoje esi jau ne pirmi metai, kažkodėl rašytinės medžiagos apie tave nedaug - sąmoningai vengi žiniasklaidos dėmesio, ar taip išeina?

Taip išeina, greičiausiai. Nemėgstu tuščiai eskaluotis ir savęs be pagrindo reklamuoti

Prieš kelerius metus išpopuliarėjai gana dramatiškai greitai - kaip tuomet jauteisi? Ar tikėjaisi to, ar tiesiog grojai sau?

To nesitikėjau, bet, nemanau, kad tai buvo labai įspūdingas išgarsėjimas, nors jis ir įvyko gana greitai. Svarbu man buvo tai, kad žmonės klausėsi ir domėjosi. Dar smagiau, kad tai vyksta iki šiol.

Turbūt gyvenimas per tuos scenoje praleidžiamus metus spėjo pasikeisti - kaip? Ką atradai? Ką praradai?

Praradau Vytautą Kernagį. Atradau, kad ir tai, kas atrodo amžina, išnyksta. Manau, pasikeitė tai, kad pradėjau labiau mylėti gyvenimą. Man patinka, kad jis bėga, o šalia lieka tikri draugai ir atradimo džiaugsmas.

Ar dalyvautum muzikos realybės šou televizijoje? Na, duetuose ir panašiai...

Ne.

Kur labiausiai nori nukeliauti šiais metais?

Beprotiškai noriu į Labanoro girią ir pakeliauti po Prancūziją. Kažkodėl nuo praėjusio rudens apie tai svajoju.
Daina D., 2009 Balandžio 28, 07:39

Komentarai

 • Ogidukas
  Ogidukas @ 2009 Birželio 30, 03:05

  klaida: 2009 metu supynese

  0  0
 • Ogidukas
  Ogidukas @ 2009 Birželio 30, 03:04

  na isgirdau ji 200 metu supynese open aire. kai klausiau ka jis groja tai truputi apsales stovejau:) paskui parsisiunciau albuma tai vis paklausau siaip labai patinka;)

  0  0
 • marlou
  marlou @ 2009 Birželio 25, 09:04

  labanore ekursija padaryt galiu ;)

  0  0
 • huko
  huko @ 2009 Gegužės 27, 04:56

  labai fainas ir geras interviu:}

  0  0
 • yancha
  yancha @ 2009 Gegužės 22, 02:51

  Linkejimai Giedriui! kaip tycia vis per velai pamatau tavo apsilankymus pajuryje.
  lauksim albumo 2 :)

  0  0
 • TedyN
  TedyN @ 2009 Gegužės 14, 06:25

  Grazus ir jausimngas Hello My Friend kurinys,manau nepalieka abejingu. :) Saunuolis. ;)

  0  0
 • Hypnotic Duo
  Hypnotic Duo @ 2009 Gegužės 11, 12:30

  Tu tik nesutok,Giedriau! :)

  Siesiku paziba ^^

  0  0
 • Modeselektor
  Modeselektor @ 2009 Gegužės 05, 10:03

  nuostabus! tiek atlikimas tiek pacios dajnos

  0  0
 • aww
  aww @ 2009 Gegužės 02, 11:33

  Shurique - va va, parazyth muzika superinė, bet live atlikimas dainuojant - :D

  0  0
 • laura
  laura @ 2009 Gegužės 01, 08:43

  man ir prie sirdies toks "neapipjaustytas" skambesys, balsas savotiskas - nesumaisysi. sekmes! nepralesiu progos pasiklausyti pasaku rusyje:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.