Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 54 svečiai
Temos


Oliver Klein: „Būti didžėjumi yra gerai, nes paprastomis savaitės dienomis galima ilgiau pamiegoti!“ (Specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
Tiems, kas šokių aikštelėse šėlsta jau ne vienerius metus, šio interviu herojaus, ko gero, plačiai pristatinėti neverta. "Senukas" - štai kaip mano draugai juokais vadina techno scenos veteraną vokietį Oliver Klein, kuris visai neseniai lankėsi Lietuvoje.

Solidžios diskografijos savininkas prieš dvidešimt metų organizavęs nelegalius vakarėlius gimtame mieste ir šiandien išlieka neabejingas muzikai ir savo veiklai.

Interviu suorganizavęs "Deep frequency" komandos narys Sat susitikimą su Oliver paskyrė bene vieninteliame uostamiesčio japoniškų patiekalų restorane. Pasirodo, muzika - ne vienintelė vokiečio aistra. Pasidalinęs sveikos mitybos patarimais ir net papasakojęs, kaip ruošiant suši taisyklingai pjaustyti lašišą, linksmasis interviu herojus sutiko papasakoti ir apie save.

Jau nebe pirmą dešimtmetį esi šokių muzikos pasaulyje. Papasakok ar kelias iki to kas esi dabar buvo sunkus ir ilgas?

Ne, man viskas buvo labai lengva (juokiasi). Tikrai niekada nenorėjau tapti garsiu, ir tiesiog dariau tai, kas man patinka. Kai taip elgiesi, viskas gaunasi savaime. Keletą metų didžėjavimas buvo tiesiog hobis, kiek vėliau tai tapo mano darbu. Niekada neverčiau savęs daryti kažko tik dėl to, kad galėčiau daugiau uždirbti. Kuriu tai, ką noriu kurti, negalvodamas apie pardavimus, groju vakarėliuose, į kuriuos noriu vykti, nesirenku tik tų, kuriuose geriau moka.

Kelionės ir vakarėliai dažniausiai vyksta savaitgaliais. Darbo dienomis užsidarai studijoje?

Su kolegomis įkūrėm įrašų kompaniją "Mutekki", dirbame su savo ir kitų atlikėjų įrašų leidyba. Taip pat įkūrėm internetinę muzikinių "semplų" parduotuvę, kurioje žmonės, kuriantys muziką ir ieškantys naujo skambesio, gali nusipirkti tam tikrų "semplų", "loops'ų". Štai toks mūsų versliukas.

Papasakok, kokiomis aplinkybėmis pradėjai bendradarbiauti su viena garsiausių Vokietijos įrašų kompanijų "Great Stuff"?

"Great Stuff"... Reikia prisiminti... Tai įvyko prieš dvejus ar trejus metus. Prisijungti prie šios kompanijos pakvietė du mano bičiuliai - Tomcraft ir Sebastian. Abu juos pažįstu jau beveik dešimt metų, o Sebastian šiuo metu yra mano vadybininkas. Tai tikrai stipri ir puiki įrašų kompanija.

Didžioji dalis tavo diskografijos yra bendri projektai su kitais prodiuseriais ir atlikėjais. Nemėgsti kurti vienas?

Prisipažinsiu, jog niekada nelaikiau savęs profesionaliu muzikos kūrėju. Kai kuriems didžėjams sudėtinga kurti savarankiškai. Todėl ir aš dažniausiai bendradarbiauju su įvairiais prodiuseriais. Tai yra labai įdomu, nes susipažįstu su daug žmonių, išmokstu naujų dalykų, pasisemiu idėjų, bendrauju. Žinoma, iš techninės pusės kolegos prisideda labiau, nes jie kur kas geriau, nei aš žino, kaip ir ką padaryti (juokiasi). Tačiau kūrybinis procesas, skambesio ieškojimas visada būna bendras.

Tavo profesionali karjera trunka jau beveik dešimtmetį. Ar vis dar jautiesi toks pat entuziastingas, kaip prieš pirmuosius savo pasirodymus? Nepavargsti?


Gal kartais viskas ir nėra taip lengva, kaip gali atrodyti. Būna prastų dienų ar laikotarpių, kuomet atrodo, jog viskas stovi vienoje vietoje. Būna ir taip, jog valandų valandas tūnome studijoje ir nė velnio nieko nesukuriame. Bet viskas praeina. Aš lankausi vakarėliuose, klausau, ką groja mano kolegos. Užtenka išgirsti kažką ypatingo ir jau tai mane įkvepia. Dirbdamas muzikos industrijoje esu nuolatinėje muzikos apsupty. Kol kas esu viskuo patenkintas, nes tokio gyvenimo visada norėjau. Manau dar ilgai išliksiu produktyvus ir entuziastingas. Muzika yra ne tik darbas, bet ir neatsiejama poilsio dalis.

Kokios muzikos besiklausydamas pasiilsi geriausiai?

Mylimiausia grupe visada laikiau "Depeche Mode". Mane žavi aštunto dešimtmečio muzika, senas geras funk. Klausydamas šios muzikos puikiai pailsiu ir puikiai praleidžiu laiką.

Kadaise su savo kolega Jurgen Driessen sėkmingai remiksavote Tiesto hitą "Flight 643". Ką manai apie vis dar niekaip neišblėstantį trance muzikos populiarumą bei šią muziką propaguojančių didžėjų fenomeną?

Aš nemanau, kad trance populiarus... Juokauju! Žinoma, trance vis dar labai populiarus. Aišku, tai nėra mano mylimiausias muzikos stilius, bet tikrai nieko prieš šią sceną neturiu. Tą patį galiu pasakyti ir apie Tiesto, Armin Van Buuren, Paul Van Dyk... Jie ne tik labai talentingi, populiarūs, bet ir daug bei sunkiai dirbantys žmonės. Už tai aš juos labai gerbiu. Jie daug keliauja aplink pasaulį, retai grįžta namo... Tai nėra lengva, juk jie kaip ir visi žmonės turi savo asmeninius gyvenimus. Kažkada internete užmečiau akį į Paul Van Dyk turo po Ameriką kalendorių. Man buvo sunku patikėti, kad jis dirba tokiu krūviu - manau, kad du mėnesius beveik be pertraukų kasnakt groti skirtinguose miestuose, skirtinguose klubuose yra ypatingai sunku! Jo vietoje būti tikrai nenorėčiau.

Po paskutiniųjų tavo pasirodymų Lietuvoje girdėjau nemažai teigiamų atsiliepimų apie tavo gebėjimą bendrauti su publika. Tu ne tik nuoširdžiai šypsaisi, bet ir pademonstruoji gražių šokių judesiukų. Tai tavo darbo dalis, ar tiesiog geros nuotaikos išraiška?


Man visada įdomu kaip į tai ką groju reaguoja publika. Juk jie atėjo paklausyti manęs. Jei jiems linksma, aš iš jų pasisemiu teigiamos energijos. Vakarėlyje linksminuosi tiesiog kartu su jais, ir šoku kaip jie! Viskas labai natūraliai. Tam, kad linksmai pašėltum, nebūtina prisigerti ar pavartoti narkotikų.

Be kokio asmeninio daikto negalėtum išvykti iš savo namų?

Paprastomis savaitės dienomis, kada nereikia vykti į užsienį ir temptis krūvos plokštelių, ausinių, kompiuterio ir t.t., negaliu išeiti iš namų be savo laikrodžio. Gal tau atrodys keista, bet be jo jaučiuosi lyg būčiau nuogas (juokiasi). Nežinau kodėl, bet taip jau yra.

Žiniasklaidoje daugiausia akcentuojama šviesiausia didžėjų ir prodiuserių gyvenimo pusė: kelionės, vakarėliai, gerbėjai... Kokius savo veiklos trūkumus gali paminėti?

Kartais nervina tiek daug laiko praleisti oro uostuose, belaukiant skrydžio.

Ir viskas?

Na... net nežinau... Tiesą pasakius, nebuvau apie tai susimastęs. Nemanau, kad labai ilgiuosi namų kai būnu išvykęs... Kartais tenka nusivilti tam tikrais vakarėliais ar jų organizatoriais. Keliaujant bei grojant skirtinguose vietose kai kurios naujos pažintys ne visada būna malonios. Visgi savo veikloje įžvelgiu kur kas daugiau teigiamų dalykų. Pavyzdžiui, būti didžėjumi yra gerai, nes paprastomis savaitės dienomis galima ilgiau pamiegoti! (juokiasi) Kai mano draugai į darbą keliasi penktą ar šeštą valandą ryto, aš galiu snausti iki devintos ar dešimtos. Man tai labai patinka.

Šiuo metu gyveni Diuseldolfe. Kas gero tavo mieste, ar naktimis yra kur nueiti pasilinksminti?

Gimiau ir užaugau Dortmunde, kuris įsikūręs beveik septyniasdešimt kilometrų nuo miesto, kuriame gyvenu dabar. Įsibėgėjus karjerai dėl darbo įrašų kompanijoje persikėliau į Diuserdolfą. Jame gyvena apie pusė milijono gyventojų. Jis tvarkingas, saugus, daug jaukių kavinių, madingų parduotuvių... Naktinis gyvenimas čia šiuo metu nėra labai aktyvus, nes daug klubų užsidarė. Tačiau norint pasilinksminti tikrai įmanoma rasti tam tinkamų vietų. Gyvenu aglomeraciniame šiaurės vakarų Vokietijos areale, kur miestai pakankamai arti vienas kito. Šioje daugiamilijoninėje teritorijoje yra labai daug šokių muzikos gerbėjų, didžėjų, naktinių klubų, tad galiu dažnai kur nors išvykti, pasiklausyti naujos muzikos ir pasilinksminti.

Kaip manai, ar Berlynas vis dar konkuruoja su Londonu dėl Europos šokių muzikos sostinės vardo?

Gal dabar tai nėra taip aktualu, kaip būdavo anksčiau. Dabar viskas tarpusavyje tiesiog per daug glaudžiai susieta: šalys, kultūra, muzikos stiliai, leidybinės įrašų kompanijos... Tačiau žinau vieną auksinę tiesą: Vokietija visada buvo tikro techno gimtinė!

Jei tavo gyvenimas nebūtų susietas su muzika, kokia veikla norėtum užsiimti?

Žaviuosi ir domiuosi vyno kultūra. Nors namie neturiu prabangaus vyno rūsio, bet manau kad norėčiau tuo užsiimti. Manau, jog galėčiau būti visai neprastas somelje.
Seta, 2009 Balandžio 22, 11:15

Komentarai

 • Mantas V
  Mantas V @ 2009 Gegužės 05, 04:37

  joa, nepalyginsi su dubfire :D

  0  0
 • Naktis.
  Naktis. @ 2009 Balandžio 27, 11:53

  Retas atvejas kai gera ziuret i grojanti dj, su Oliveriu taip ir buvo :)

  0  0
 • Simau
  Simau @ 2009 Balandžio 22, 05:43

  skaniai .. ;]

  0  0
 • Modeselektor
  Modeselektor @ 2009 Balandžio 22, 01:26

  kad linskmas tai ir mega plazos underground`e matos :)) o visas poklabis labai vykes :) puiku

  0  0
 • stereo chrome
  stereo chrome @ 2009 Balandžio 21, 07:53

  respect jam, beje geras interviu

  0  0
 • Kontempliantas
  Kontempliantas @ 2009 Balandžio 21, 04:46

  Jo, daugeliui pavydet jo energijos bei auros.

  0  0
 • D ♫
  D ♫ @ 2009 Balandžio 21, 04:37

  kietas senukas :)

  0  0
 • Emilis!
  Emilis! @ 2009 Balandžio 21, 03:17

  Headline'o citata labai taikliai atspindi viena is sauniausiu didzejaus privalumu, heh :D Interviu tikrai "kabinantis", good job!

  0  0
 • Chalkee
  Chalkee @ 2009 Balandžio 21, 03:14

  labai idomiai susiskaite 5 balai ;-)

  0  0
 • Shakaliuko nuotykiai
  Shakaliuko nuotykiai @ 2009 Balandžio 21, 02:35

  Siaip smagus interviu, tik gal kazko trupuciuka truko.. ;}}

  P.S. Pritariu del citatos, nes kiekviena savaitgali keliuosi anksciausiai 2h dienos. ;D

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.