Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 98 svečiai
Temos


Matt Thomas ("King Unique"): "Niekad negirdi savęs. Nežinai, ar tai, ką kuri, yra gera, vertinga, standartiška, ar funkcionalu" (Specialiai Djscene.lt)

  Žymės:
Matt Thomas, arba "King Unique", yra rekordinis mano pašnekovas - įskaitant ir video interviu, su juo prieš keletą dienų kalbėjausi jau trečią kartą. Ir kiekvieną kartą vis įdomiau - pasakyti šis britas turi labai daug ką ir labai nestandartiškai bei giliai. Tai - ne toks ir dažnas atvejis talentingų muzikantų, dažniau šnekančių savo kūriniais, gretose. Pasitinkam pas "Atari" į "Gravity" ir "Exit" atvykstantį prieš keletą mėnesių, Matthew Robert pasitraukus, iš dueto į vieną asmenį virtusį "King Unique" ir skaitom.

Kas naujo nutiko nuo paskutinės tavo viešnagės Lietuvoje?

Atrodo, buvau labai seniai, ką? Spalį? Na, neseniai viešėjau Australijoje. Nuostabu. Dar jaučiu post-Australijos sindromą. Jau šešios savaitės esu namuose, bet vis dar negaliu žiūrėti į viską rimtai!

Kodėl gi?

Net nežinau. Tiesiog labai gerai pailsėjau. Kelerius metus neturėjau tam progos, tad buvo gera bent trumpam nusimesti visą naštą nuo pečių.

Gyreisi, kad vakar buvo puiki diena studijoje. Ką nuveikei?

Apskritai šiuo metu dirbu nauja kryptimi. Sudėtinga paaiškinti, hm... Na, šiuo metu kuriu muziką, kuri man pačiam vis labiau ir labiau patinka. "King Unique" buvome dviese, tad mūsų kūryba visuomet buvo mano ir Matthew interesų derinys, drauge neatsiliekantis nuo to, kas tuo metu vykdavo scenoje. Kartais tai tapdavo šiek tiek nenatūraliu procesu, nes dažnai tekdavo tiesiog ieškoti išeičių iš keblių situacijų. Tad nuo to nusprendžiau kiek pailsėti - pirmasis naujos krypties pavyzdys yra remiksas "UNKLE" kūriniui "Heaven".

Namuose šiuo metu klausausi kosminės 8-ojo dešimtmečio muzikos... Keista tai buvo era, kol viskas netapo ta cheesy muzika, kurią visi puikiai žinome. Jean Michel Jarre iš jos irgi nemažai pasisėmęs... Nesistengiu tiesiog kopijuoti to laikmečio garsų - labiau norėčiau paversti šiandienos šokių muziką kažkuo panašiu į tai. Deja, tas kosmosas nelabai "šokamas", cha cha! Tuo ir užsiimu pastaruoju metu - "nešokamą" bandau paversti "labiau šokamu". Jau beveik pavyko.

Kaip ir sakiau, nekopijuoju praeities, tiesiog bandau pajausti ir perteikti jos aurą. Nes, tiesą sakant, mane jau nervina muzikos trūkumas šiandienos šokių muzikoje. Sukuriama ir išleidžiama labai daug nemuzikos. Ir veltui, nes, manau, šokių muzika tikrai tampa daug prasmingesne, kai į tą galybę šiandien mūsų valdomos technikos įliejama "muzikiškumo".

Taip pat daugelis tikrai garbių didžėjų atsisako groti vokalinius kūrinius. Blogai! Kažkas turi imti ir pradėti vėl kurti dainas. Tad šiemet dar ir ieškau žmonių, kuriančių įdomius vokalinius kūrinius, ir prašau leisti juos remiksuoti. Širdyje jaučiu muzikalumo ir "dainiškumo" jausmą. Nes, po galais, kai šokių aikštelėje kartais netyčia visgi pasigirsta tikra daina, visi šoka kaip išprotėję! Vadinasi, žmonės irgi pasiilgo šio to daugiau, nei tiesiog garsai. Štai toks tas keistas mano žygis!

Ar nesunku jį žygiuoti vienam?

Ne, vienam neblogai. Šiandien kaip tik galvojau... Nors Matthew didžėjaus karjerą baigė visai neseniai, studijoje kartu nedirbome jau nuo 2006-ųjų. Taigi šiaip ar taip dvejus - trejus pastaruosius metus kuriu vienas. Jau spėjau priprasti. Tačiau kol dar grodavome kartu ir, man sėdint studijoje, Matthew rūpindavosi kitais dalykais, jausdavau mažą jo kopiją savo galvoje. Taigi kuriant mažasis Matthew kartais prabildavo: "Taip nedaryk, o taip daryk", cha cha! Kurį laiką tai buvo pravartu. Tačiau praėjusią vasarą suvokiau, kad negaliu visą likusį gyvenimą įsivaizduoti, kad dirbu su partneriu, kuris iš tiesų su manimi nebedirba!

Tikri "King Unique" fanai turėjo pastebėti, kad tiek "Hinode", tiek "Sugarhigh" remiksai, tiek remiksas "UNKLE" tai ir rodo. Rodo, kad stengiuosi tą Matthew savo galvoje ignoruoti, cha cha! Darau tai, kas įdomu man, ir pamatysiu, kur tai nuves. "King Unique", kaip jau minėjau, jautriai reagavo į naujoves stiliuose, o man asmeniškai tai ne taip ir įdomu. Man įdomu patenkinti save, drauge patenkinant ir kitus.

Kodėl tuomet vis dar vadiniesi "King Unique"? Ar ne paprasčiau būti tiesiog Mattu?

Geras klausimas. Matai, kai grojome kartu ir kūriau vienas, kažką keisti būtu buvę keblu. Klausytojai būtų sutelkę dėmesį į mano produkciją ir nebe taip domėjęsi mūsų grojimu. Taigi vardo keitimas tikrai nebuvo prioritetas. O dabar... na, jau dveji metai kaip "King Unique" garsą kuriu tik aš, taigi nejaučiu dėl to jokių nepatogumų.

O tas garsas dabar dar labiau "unique", ar ne?

Tikiuosi! Juk niekad negirdi savęs. Nežinai, ar tai, ką kuri, yra gera, vertinga, ar standartiška, ar funkcionalu. Neįsivaizduoju.

Ar įsivaizduoji, kad galėtum studijoje dirbti su nauju žmogumi, ir visa tai vadintųsi "King Unique"?

Hm... nežinau. Deja, manau, kad dirbu lėčiau nei dauguma žmonių. Yra buvę atvejų, kuomet studijoje idėjas vysčiau su kolegomis, ir manau, kad galų gale žmones tas lėtumas tiesiog erzina. Man, pavyzdžiui, patinka išrasti naujų būdų išgauti vienam ar kitam garsui ar nuveikti kažką kito. Taip vis dar pats save sudominu - juk studijose esu praleidęs apie dvidešimt metų, tad jei viską daryčiau "teisingai", tikrai būčiau labai spartus, bet, matyt, būtų savižudiškai nuobodu. Taigi iš manęs kompanija nekokia! Štai "UNKLE" remiksą pradėjau spalį, o baigiau tik sausį... Tai kaip automobilį savo malonumui taisyti - krapštai po truputį, kai turi laiko... Su savo muzika mėgstu susigyventi - švilpauju melodijas namie ir panašiai. Kiti gi užsidaro studijoje dviems dienoms ir išeina su nauju kūriniu - aš taip nemoku.

Esi savo kolegų klausęs, ar jie labiau didžėjai, kurie prodiusuoja, ar prodiuseriai, kurie groja. O tu?

Prodiuseris, kuris groja. Visiškai, milijonu procentų. Aišku, jei kartais negaučiau pagroti, jausčiausi nekaip, bet didžėjavimas man jau ne toks svarbus. Pažįstu nemažai žmonių, kurie iškilo būtent dėl to, kad turėjo svajonę leisti muziką savo draugams. Suprantu tai, nes jausmas išties nežmoniškai patenkinantis ir malonus. Stovi prieš minią nepažįstamų žmonių ir sakai: "Atspėsiu, kas jums patinka". Bet aš jau vaikystėje nuolat prie pianino sėdėdavau ir eksperimentuodavau, taigi... Turiu garsą ir kurti, ne tik jį groti.

Ar yra kažkas nutikę praeityje, ko galbūt gailiesi? Ko nekartotum?

Hm. Na, žinoma, ne kartą esu pasakęs "Čia buvo klaidingas ėjimas", bet žvelgdamas atgal turiu pripažinti, kad visi tie ėjimai leido pasiekti gerų rezultatų. Taip, yra nutikę dalykų, kurie galėjo nutikti ir kitaip, ir būtų įdomu sužinoti, kas būtų, jeigu... Pavyzdžiui, prieš maždaug penkerius metus pasirašėme kontraktą albumui su "Parlophone". Jį... na, baigėm, bet buvo blogas metas, blogas albumas, viskas buvo blogai. Taigi tam tikra prasme iššvaistėme gerus pusantrų metų!

Buvo ir gera šio reikalo pusė - tuo metu taip intensyviai remiksavom, kad jei nebūtume kuriam laikui pranykę, žmonės turbūt būtų susiradę mūsų adresus ir mus užmušę, cha cha. Pete Tongas leisdavo mūsų kūrinius kas keturiasdešimt minučių! Du ar trys nauji remiksai pas Pete Tongą kiekvieną savaitę, kas mėnesį - "Essential New Tune"... pasaka be galo! Aišku, tai buvo šaunu, bet manau, kad jei nebūtume dingę kurti albumo, būtume perdegę. Štai kad ir Pryda ar Deadmau5 - nori ar nenori, turi kuriam laikui pasitraukti. Taigi... kartais galvoju, ką gero galėjome nuveikti per tuos dvejus metus, kai kūrėme taip ir neišleistą albumą, kuris galiausiai nepatiko nei mums, nei įrašų kompanijai. Mums sumokėjo, taigi viskas baigėsi gerai, bet gal galėjome tos pauzės ir nedaryti? Nes, vėl grįžus į remiksavimo frontą, reikėjo iš naujo sudominti klausytoją. Tai pavyko, taigi viskas baigėsi gerai.

O ar matai save po penkerių metų?

Na, kaip ir visi, intensyviai mąstau, kurlink gi suka šokių muzika ir vis senstantys didžėjai, cha cha! Juokinga ir tuo pačiu keista. Turiu du vaikus - vienas dar visai mažas, kitas jau lanko mokyklą. Ten jis susiranda draugų, anksčiau ar vėliau susipažįstu su draugų tėvais. Susitinkam, praleidžiam kartu šiek tiek laiko... ir jiems atrodo, kad mano veikla - tikrai keista. Net tiems, kurie į klubus vaikščiojo tikrai ilgą laiką. Bet net ir jie nustojo prieš dešimt metų! Taigi ten aš kitoks.

Kita vertus, pažiūrėkim į džiazą. Yra puikių septyniasdešimtmečių džiazo muzikantų, kurie būdami trisdešimtmečiai buvo visiškai "nurauti", tokie yra ir dabar. O tuo tarpu juos dievina daugybė jaunesnių žmonių. Manau, kaskart, kai muzikoje atsiranda naujas judėjimas, visi galvoja, kad jis skirtas tik jauniems. Bet muzikantai pasensta ir lieka scenoje. Turint omenyje tai, šokių muzikos laukia septyniadešimtmečių didžėjų periodas! Jei yra tokio amžiaus džiazmenų, roko žvaigždžių... Kodėl ne?

Grįžtant prie tavo klausimo, po penkerių metų man dar nebus septyniasdešimties, cha cha! Bet galvoju apie tolimesnę ateitį. Ką veiksiu? Jei ne šitai, tai ką? Jei šitai, tai kaip? Manau, bus vis keisčiau. Kartais pagalvoju, "Oho, esu dvigubai vyresnis už susirinkusius klube". Ateis laikas, kai vyresnis būsiu trigubai! Tad bandau save įtikinti, kad gyvenime turiu nuveikti dar kažką. Visuomet maniau, kad naudinga gerai išmanyti du dalykus.

Na, Matthew gi pasuko į grafinį dizainą, ar ne?

Būtent. Manau, jis pasielgė neįtikėtinai drąsiai. Iki šiol su dizainu jis neturėjo nieko bendro, neturi įtakingų pažįstamų ir tikrai neturėjo priežasties manyti, kad tapus dizaineriu viskas bus saugu ir smagu. Galėjo pasirinkti ką nors paprastesnio, bet turėjo drąsos imtis dizaino. Ir būtent tai aš sau nuolat kartoju - du dalykai gyvenime! Būtų gaila, jei priartėjus finalui tegalėčiau pasakyti "Užsiėmiau tik muzika". Kita vertus, man labai, labai, labai, labai patinka triukšmas! Todėl turėčiau rasti tokį užsiėmimą, kuriame galėčiau valdyti skirtingus dažnius, bet ne muziką. Cha cha cha!

-----

Bijau, kad laukia dar ne vienas pokalbis su Matt. Ypač tada, kai jis atras, ką dar norėtų veikti. Kol kas šiandien ir rytoj šokam pagal gyvus ir aparatais apkarstytus "King Unique" pasirodymus. "Gravity" ir "Exit" - tavo paslaugoms. Ir pažiūrim, kaip jam sekėsi Naujojoje Zelandijoje.In English.
Daina D., 2009 Balandžio 17, 03:07

Komentarai

 • MissM
  MissM @ 2009 Rugpjūčio 19, 11:53

  king unique!!!

  0  0
 • Polly
  Polly @ 2009 Gegužės 02, 04:35

  Puikus interviu, dar geresnis unkle kurinio remix'as mm.............

  0  0
 • Glitchy
  Glitchy @ 2009 Balandžio 28, 03:06

  ndi: manes durnu nelaikyk, as zinau :D cia kaip eilerasti pavariau ten :D peace

  0  0
 • kaPut
  kaPut @ 2009 Balandžio 27, 04:07

  Blemba, rimtas bicas! Kažkas turi imti ir pradėti vėl kurti dainas. aukso zodziai! O ir UNKLE remixas afigenai geras! Saunuole vaikule!

  0  0
 • Emilis!
  Emilis! @ 2009 Balandžio 21, 02:59

  Idomus ir issamus interviu, buvo idomu skaityt nuo pradziu iki galo!:P

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2009 Balandžio 20, 09:22

  laukiam kito karto. :)

  photos-e.ak.fbcdn.net

  0  0
 • Jake Emerald
  Jake Emerald @ 2009 Balandžio 18, 09:00

  Patiko man sitas interviu ;)

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2009 Balandžio 18, 03:11

  Templeot: tai jis ir yra King Unique, tiksliau kas ish to liko:]

  0  0
 • Glitchy
  Glitchy @ 2009 Balandžio 18, 01:26

  Linksmas idomus zmogus pasirode, geras interviu. Dar geresnis yra pats King Unique!

  0  0
 • D ♫
  D ♫ @ 2009 Balandžio 17, 04:27

  Aciu autorei uz idomu interviu :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.