Registruotis | 
Dabar naršo: 1 vartotojas ir 89 svečiai
Temos


Kris Menace: "Tokie miestai, kaip Paryžius ar Berlynas, varžo muzikinę kūrėjo laisvę" (Specialiai Djscene.lt)

Trečiąkart "Exit" ir pirmąkart "Gravity" - atrodo, Kris Menace jau pamėgo Lietuvą ir atvirkščiai. Trejus metus šokių muzikos viršunėlėse plaukiojantis Prancūzijos vokietis pagaliau išleidžia ir tikrai masyvų debiutinį albumą, o savo kūrybos stiliais neriboja. Dar ir sugeba laužyti įprastus leidybos standartus - skaitom!

Muzika užsiiminėjai gerokai iki to, kol 2005-asiais gimė Kris Menace, tiesa?

Taip - pradėjau kurti 1994-aisiais, su draugu Yves. Prodiusavau ir kūriau įvairiausiems projektams, o 2002-aisiais įkūriau kompaniją "Work It Baby". "Kris Menace" kaip vardą pasirinkau projektui, kuriame galėčiau turėti visišką kūrybinę laisvę, eksperimentuoti ir tuo mėgautis. Kad ir kaip man patiktų kurti kitiems atlikėjams, pamaniau, kad laikas turėti kažką savo...

Debiutavai kūriniu "Discopolis". Ar jis turi ypatingą istoriją?

Laurent ("Lifelike") tuo metu buvo mano leiblo narys. Vieną dieną užėjo pas mane ir tiesiog ėmėm išdykaut su garsais. Užtrukom neilgai, ir kai galutinę versiją sutvarkytą parodžiau Laurent, jam labai nepatiko! Nenorėjo su kūriniu turėti nieko bendra. Na, galiausiai jis pasirodė kaip bendras mūsų kūrinys, cha cha.

Gyveni Prancūzijoje - ar Paryžiuje? Nepasiilgsti Vokietijos?

Tiesą sakant, gyvenu tiesiog "ant" Prancūzijos ir Vokietijos sienos, todėl sunkoka būtų pasiilgti, che che. Paryžiuje man nepatiktų - ten purvina. Esu dviejų vaikų tėtis ir noriu, kad jie augtų gražioje aplinkoje. Be to, tokie miestai, kaip Paryžius ar Berlynas, varžo muzikinę kūrėjo laisvę.

Koks didžiausias įvertinimas tau, kaip atlikėjui?

Kai galiu kurti ir laisvai išreikšti tai, ką jaučiu vienu ar kitu momentu. Esu laimingas, kai žmonės pagal mano muziką gali tiek džiaugtis ir šokti, tiek verkti ir atsipalaiduoti.

Ar tavo kūryba patinka muzika neužsiimantiems tavo draugams?

Net nežinau - jiems nerodau.

O kas geriausi tavo kritikai?

Yra keletas žmonių, besisukančių mano įrašų kompanijose, kurie visuomet labai tiksliai pasako, ką galvoja apie naujus mano kūrinius ir remiksus - iki tol, kol juos išgirsta visi kiti. Jiems už tai esu dėkingas ir labai gerbiu už nuomonių nuoširdumą. Manau, tai svarbu, kai pats esi iki kaklo paniręs į savo darbą.

Ar skaitai komentarus apie save internete?

Manęs jie nedomina. Kvaila taip rašinėti apie muziką ir kūrėjus, kai kiekvienas galiausiai turi savo skonį. Blogos muzikos nėra, o jei kažkas nepatenkintas konkrečiai mano asmeniu, tegu pasako asmeniškai. Šūdo drabstymas anksčiau ar vėliau atsisuka prieš tave patį.

Kaip susipažinai su Alan Braxe? Ar kartu dar dirbate?

Mus prieš kelerius metus supažindino Delphine iš "Vulture Music". Radom bendrų interesų, daug kalbėjomės, tad galų gale ir į studiją drauge nužingsniavome. Vieną dieną mane pakvietė groti Londone ir paklausiau Alano, ar jis nenorėtų kartu. Taip pradėjom kartu ir didžėjauti. Tiesa, praėjusių metų pradžioje nusprendėme, kad laikas pagroti ir atskirai.

O Felix da Housecat?

Su Felixu irgi susipažinau per bendrą draugę Evą. Ir iškart po pažinties atsidūrėm studijoje! Jis - puikus žmogus ir išties smagus personažas. Labai džiaugiuosi, kad iš kolegų tapom ir artimais draugais, ir vis dar turime kuo vienas kitą pradžiuginti kūryboje.

Su kuo dar planuoji padirbėti?

Kol kas nesakysiu. Nemėgstu kalbėti apie dar neįvykusius dalykus. Bet šiaip bendradarbiauti tikrai planuoju - aplink sklando daug gražių idėjų ir kūrybiškumo, o vienam studijoje kartais pasidaro tikrai nubodu.

Gali pasigirti įspūdingu remiksų sąrašu įspūdingiems atlikėjams. Ar yra koks nors, kurį remiksuoti būtų tavo svajonė?

Taip, tiesa, net nežinau, kaip čia viskas pavyko, bet tikrai džiaugiuosi visomis tomis galimybėmis padirbėti su įdomiais atlikėjais. Svajonių "remikso aukos" neturiu - gerų artistų daugybė, sunku būtų visus išvardinti.

Ko labiausiai nemėgsti didžėjaudamas?

Ką tik parsiradau iš Barselonos - ten Felixas mane apnuodijo alkoholiu, cha cha. O tai tikrai blogiausia, kas gali atsitikti. Visais kitais atvejais būti didžėjumi man be galo patinka. Puikiai jaučiuosi, kai žmonės šėlsta ar kai tiesiog mėgaujasi mano muzika... Jei atsirastų kokių trukdžių, manau, tiesiog nebegročiau.

Ar daug keliaudamas spėji pastebėti skirtumų tarp šalių?

Taip - kiekvienoje šalyje savas požiūris į naktinį gyvenimą, savos taisyklės ir savi būdo bruožai. Juos stebėti man labai patinka - visuomet stengiuosi pasisemti įkvėpimo iš ten, kur tuo metu esu.

Pastarąjį savo darbą "Scaler" publikai pristatei kaip anonimas. Kaip kilo tokia mintis?

Skaitmeninėje leidyboje to niekas iki šiol nebuvo padaręs, tad pamaniau, kad laikas.

Visi šiais laikais daro viską tam, kad "išstumtų" savo vardą. Tai suprantama, jei promo reikalams skiri daug pinigų. O aš nusprendžiau eiti kitu keliu. Seniai tai planavau, o "Scaler" tam tiko, nes buvo kitoks, nei ankstesni mano darbai. Man tikrai patinka stebėti, kaip žmonės kalba apie tą kūrinį ir bando kažką aiškintis.

Jau tuoj pasirodys tavo albumas. Iš trijų dalių! Kodėl toks didelis?

Turėjau tiek daug medžiagos, jog supratau, kad tikrai laikas išleisti albumą. Niekad nesistengiau būti toks, kaip visi, taigi supratau, kad smagu būtų išleisti trijų dalių kompaktą, visapusiškai mane pristatantį. Juk remiksai - labai didelė mano darbo dalis.

Albumu esu visiškai patenkintas - tikiuosi, kad taip apie jį galvos ir klausytojai. Smagu, kad jame tilpo tiek daug bendradarbiaujant gimusių kūrinių - drauge jie sukėlė ir daug prisiminimų.

Ką dar, be muzikos, norėtum išmėginti?

Mėgstu užsiimti dizainu, maketavimu. Tai buvo mano karjeros pradžia, tad iki šiol nemažai dizaino darbų darau pats.

Majamio "Winter Music Conference" - jau čia pat. Gal vyksi ten, kaip daugelis tavo kolegų?

Ne, nevyksiu. Nemanau, kad tokie renginiai svarbūs pačiai muzikai - juose daug svarbiau pasirodyti, kas dabar "ant bangos", o kas - ne. Be to, man negalima įvažiuoti į valstijas!

Kodėl?

Cha, dabar nepasakosiu...

Kalbant apie bangas - kaip tavo akimis atrodo šiandieninė šokių muzika?

Viskas skamba šlykščiai taip pat. Kūrėjai nebeturi kiaušų. Pasiklausęs "Beatport" topo net nežinau, ką galvoti. Žmonės nebedaro to, kas jiems patinka. Tik kopijuoja ir bando nuskinti paskutinius džiūstančio medžio vaisius. O kai kas nors išpopuliarėja, visi seka kaip lemingai. Man tai labai nepatinka!

Ir... vienas žodis, apibūdinantis tavo kūrybą.

Emocionali.

--

Šok su Kris Menace jau šį savaitgalį - penktadienį, kovo 13-ą "Gravity", šeštadienį "Exit"!

In English...
Daina D., 2009 Kovo 11, 20:48

Komentarai

 • Ogidukas
  Ogidukas @ 2009 Gegužės 16, 03:11

  Kalbant apie bangas - kaip tavo akimis atrodo šiandieninė šokių muzika?

  Viskas skamba šlykščiai taip pat. Kūrėjai nebeturi kiaušų. Pasiklausęs "Beatport" topo net nežinau, ką galvoti. Žmonės nebedaro to, kas jiems patinka. Tik kopijuoja ir bando nuskinti paskutinius džiūstančio medžio vaisius. O kai kas nors išpopuliarėja, visi seka kaip lemingai. Man tai labai nepatinka!

  kas tiesa tas nemelas

  0  0
 • HSB
  HSB @ 2009 Kovo 16, 08:03

  o tu norejai kad jis vien savo gabalus grotu. Muzika buvo tikrai ne is beatport topo stiliaus.

  0  0
 • ouje
  ouje @ 2009 Kovo 13, 04:17

  "Ir... vienas žodis, apibūdinantis tavo kūrybą.
  Emocionali. "

  Kuryba gal ir taip, bet tai ka jis grojo exit'e praeita karta tai toli, grazu..eiline irgi vos ne beatportine tarskalyne..

  Kuria gera muzika, bet kaip groja, tai visai kitaip.

  0  0
 • akiuseka
  akiuseka @ 2009 Kovo 13, 03:05

  Nematau cia jokio nuostabumo , eilinis , tokiu kaip Kris Menace yra begale , kaip galima susidaryti nuomone apie siandienine sokiu muzika remiantis Beatport topu ?

  0  0
 • HSB
  HSB @ 2009 Kovo 13, 10:38

  va dar Fred Falke butu super isgirsti

  0  0
 • mineral
  mineral @ 2009 Kovo 13, 10:37

  kaip cai jau daugelis pastebejo tiesos apie beatporta daug bet majamio as irgi nenuvertinciau taip kaip jis cai uzstume. gal ten ir daug komercijos bet pamenu pernai deepdish'u ar dubfire mixas mane rove ilgai ir eriko grazus darbas pasirode, daugelis atlikeju pristato savo tik isleisti ruosiamus darbus (atsiranda daug intrigos) na aisku pati fiesta parodo kas yra ant bangos siuo metu, ir man istikro idomu kas dabar yra ant bangos nes as nezinau

  0  0
 • SPC
  SPC @ 2009 Kovo 12, 11:55

  Zmogus turi galva ant peciu. Labai skanu buvo skaityti :)

  0  0
 • + -
  + - @ 2009 Kovo 11, 11:52

  Skaniai susiskaitė ; )

  0  0
 • walerka
  walerka @ 2009 Kovo 11, 10:40

  na nezinau. visas elektronines muzikos pasaulis nesirinktu majamyje jei tai butu taip neidomu kaip jam. gal tik mazinasi del to, kad pagrindine priezastis jog neileidzia ir viskas :]

  0  0
 • Mindaugas
  Mindaugas @ 2009 Kovo 11, 08:45

  Saunuolis Krisas, geras intervas, nuosirdus toks.
  Tikiuosi po Kriso sulauksim ir Alano Braxiaus ir Lifelike, butu super!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.