Registruotis | 
Dabar naršo: 1 vartotojas ir 95 svečiai
Temos


Nostra: "Partyzanai kaip žmona - visam gyvenimui" (Specialiai Djscene.lt)

Su Nostra, dar žinomu kaip Mobis, susitikome vėlų trečiadienio vakarą. "Verslus vaikinas" - pamaniau, kai mano pašnekovas nenustygo vietoje, tol kol pervertė "Verslo žinios" dienraštį ir pakomentavo naftos kainas, bei ekonominę situaciją Lietuvoje. Tad jam baigus "apžvalgą" su nekantrumu ėmiausi klausinėtojos vaidmens, kad išaiškinčiau, kuo gi iš tikro šis begaliniu entuziazmu trykštantis vaikinas gyvena...

Esi labai užsiėmęs?
Pusiau. Neturiu pastovaus darbo. Na, paskaitos būna kartais. Domiuosi įvairiais dalykais, skaitau knygas. Šiaip padirbu ką nors...

Kokias knygas skaitai?
Daugiausiai apie verslą, marketingą, finansus, akcijų rinkas.

Savo ateitį sieji su verslu?
Žinoma. Labai domina ši sritis: kuo daugiau sužinau, tuo dar daugiau noriu sužinoti. Kol kas dar neturiu potencialių, konkrečių verslo planų, kuriuos galėčiau įgyvendinti artimiausiu metu, bet manau, kad ateityje būtinai ką nors sugalvosiu. Manau, kad turėti savo verslą yra daug įdomiau ir pelningiau, nei dirbti samdomu darbuotoju.

O jei pradėtum savo verslą, jis būtų susijęs su muzika?
Nenorėčiau, kad muzika taptų darbu. Noriu, kad muzika man būtų hobis, kuriuo užsiimčiau su meile, noru ir užsidegimu. Be to, nenoriu, kad muzika taptų "pinigų darymu", nes pinigų galima uždirbti ir kitaip, ir netgi gerokai daugiau nei iš muzikos.

Tai kuo ketini užsiimti? Gal kokiu nekilnojamu turtu? Išduok paslaptį!
Na, žinoma, nekilnojamojo turto verslas Lietuvoje buvo labai pelningas, bent jau iki šiol, bet aš neketinu tuo užsiimti. Šiaip turiu daug idėjų, pradedant nuo minčių atidaryti, kokią nors originalią kavinę, kokios Lietuvoje dar nėra iki netradicine veikla užsiimančios agentūros.

Ar tiesa, kad jau būdamas penkiolikos gąsdinai kaimynus garsiai klausydamas schranz muzikos?
Taip. Tik nepamenu penkiolika ar šešiolika man tada buvo. Klausydavau hardcore ir schranz. Stipri muzika. Vienos iš pirmųjų plokštelių, kurias įsigijau buvo schranz.

Dažnai kaimynai policiją kviesdavo?
Ne. Policininkus pradėjo kviesti, kai pradėjau klausytis lengvesnės muzikos. Tuo metu atsikraustė labai jautrūs kaimynai, kurie dažnai kviesdavo policiją. Buvau netgi gavęs griežtą įspėjimą, grėsė labai didelė bauda. Nuo tada namuose su garso lygiais pradėjau elgtis atsargiau.

Kaip ir kada pradėjai domėtis muzika?
Na, visada ja domėjausi. Žinoma, ne tokia ir ne taip kaip dabar. Kaip ir dauguma vaikų, mokykloj organizuodavom renginius, grodavom visokią muziką, pradedant nuo Westbam'o iki Blank&Jones, vėliau susidomėjom ambient, IDM. Bet daugiau domėtis pradėjau atradęs schranz, kuris tuo laikotarpiu labai užkabino.

Apskritai elektronine muzika pradėjau domėtis po to, kai nuėjau į festivalį "Saulės smūgis" ir ten išgirdau muziką, kurios ankščiau nebuvau girdėjęs. Man tas vakaras paliko didelį įspūdį: muzika grojo labai garsiai, buvo daug lazerių, - iki tol nežinojau, kad tokie dalykai vyksta. Kaip tik tuo metu draugas radijo laidoje "Alex party" laimėjo penkias plokšteles, kurias mes klausėm per seną mano tėvų patefoną. Klausydami iš jų sklindančios elektronikos, pajutom nerealų jausmą. Vėliau sudalyvavau "Rocketshop" vakarėlyje, po kurio naktį miegodamas net tris kartus buvau pabudęs, nes miegodamas pradėdavau šokti (teigia nieko nevartojęs - aut. past.). Žodžiu tie nauji įspūdžiai taip užkabino, kad po dviejų mėnesių mes padarėm pirmą savo vakarėlį. Grojom iš kompaktų ir maišėm techno su jungle. Miksuoti dar net nemokėjom, bet jau po mėnesio užsisakiau 25 plokšteles. Netrukus buvau pakviestas sugroti "VAULT" klube.

Tai kokiu greičiu viskas vyko, kad vos pradėjęs rimčiau domėtis muzika jau grojai to meto pogrindžio sostinėj "VAULT"?
Viskas rutuliojosi išties labai greitai, nauja muzika mane tiesiog apsėdo. Nuo ryto iki vakaro klausydavau muzikos, sėdėdavau ir skaitydavau straipsnius apie ją, apie tai kaip veikia aparatūra ir panašiai. Ištisas dienas praleisdavau sesės draugo įrengtame garaže/mini klubelyje sukiodamas plokšteles.

O visada grojai su plokštelėm?
Nuo tada, kai įsigijau pirmuosius vinilus, groju tik plokštelėmis.

O kodėl būtent plokštelės, o ne kompaktai ar kontroleris?
Galvojau apie tai kažkada. Nenoriu veltis į visokias diskusijas, kad plokštelės geriau skamba ir t.t. Visa tai yra labai subjektyvūs dalykai. Manau, kad labiausiai šitą pasirinkimą lemia psichologinės priežastys. Dabar dažniausiai prodiuseriai muziką kuria skaitmeniniu formatu, na, galbūt adatos perdavimas yra minkštesnis, bet klubuose, ypač Lietuvoj to skirtumo tikrai nepajausi. Teoriškai, grojant kompaktais garsas turėtų gautis dar geresnis. Tiesiog galvoju, kad žmogus atėjęs į klubą nemažai žiūri į didžėjų, kuris yra dėmesio centre, iš dalies - kaip šou elementas. Šokantys ir besilinksminantys žmonės, plokšteles keičiantis didžėjus - toks vakarėlio įvaizdis yra įaugęs žmonėms į kraują. Plokštelė praktiškai yra didžėjaus simbolis. Man pačiam labiau patinka groti su plokštelėm, nes man malonu jas liesti, malonu tempti tą sunkią tašę į vakarėlį, dėti adatą ant plokštelės.

Minėjai, kad plokštelės tampa savos ir sunku su jomis skirtis. Kaip jauteisi, kai iš tavęs pavogė visą tašę su plokštelėmis?
Kai netenki plokštelių apima labai nemalonus jausmas. Vėliau susitaikiau su tuo, bet kartais kai einu groti į kokį vakarėlį, žinau kokia ten bus publika ir kraudamas į dėklą plokšteles, ieškau tos, kurią labai norėčiau pagroti tą vakarą, bet staiga suvokiu, kad jos jau nebeturiu, nors turėjau ir ji buvo labai faina. Tokie atradimai džiugiai nenuteikia. Tačiau iš kitos pusės - plokšteles galima nusipirkti, be to nuolat leidžiamos naujos.

Kodėl Nostra?
Iš pradžių aš pasivadinau Nostradamus, po to draugai pradėjo vadinti Nostra, nes taip turbūt yra patogiau.

Nostradamas buvo pranašas, jauteisi tokiu esąs, kad taip pasivadinai?
Mane labai domino Nostradamas kaip asmenybė. Domino, aišku, ir jo pranašystės... Apskritai aš pseudonimui didelės reikšmės neteikiu.

Kaip apibūdintum savo grojamą muzikos stilių?
Šokių muzika. Na, jei tiksliau - elektroninė šokių muzika. Visokios pas mane yra.

Kas lemia tai, kokią muziką grosi vakarėlio metu?
Publika. Kai sužinai kokioje vietoj grosi, pavyzdžiui, žinau kokie žmonės renkasi "Woo" ar "Gravity", ir pagal tai atsirenku plokšteles, kurias grosiu tą vakarą. Visada stengiuosi šiek tiek taikytis prie minios nuotaikų.

Kaip manai ar tam reikia talento, kad sugebėtum gyvai reaguoti į publiką?
Nežinau, man viskas išeina natūraliai. Netgi kai įrašinėju miksus Djscene.lt ar radijui (nors pastaruoju metu Opus 3 miksuojam gyvai). Tiesiog prieš grojimą pasidedi daugiau mažiau keliasdešimt plokštelių ir miksuodamas žiūri, kuri labiau tiks po dabar grojančios. Tuo pačiu principu vadovaujuosi ir grodamas vakarėlio metu. Žinoma daug įtakos turi nuotaika.

Priklausai Partyzanų leiblui, kaip derinat nuotaikas kai grojat trise su Mantu ir Gvidu?
Tada mes niekaip nesiderinam (juokiasi - aut. past.). Mantas pvz. groja disco, aš techno, o Gvidas... irgi ką nors savo groja (juokiasi). Trise grojam labai retai ir tai būna: ping ping pong ping pong ping. Jei rimtai tai gana sunku būna derintis, bet mes stengiamės ir manau mums pavyksta.

O tai kaip tu ten patekai tarp jų (Partyzanų)?
Na man visada patiko tai, ką daro Mantas su Gvidu. Kai pradėjau organizuot savo vakarėlius dažnai kviesdavau juos groti. Taip užsimezgė bendravimas, kuris išsirutuliojo į tai, kad Mantas vėliau pasiūlė prisijungti ir aš sutikau.

Minėjai, kad pirmieji tavo organizuoti vakarėliai buvo nelegalūs?
O taip. Nebuvo nė vieno legalaus. O vienas iš įsimintiniausių (gal dar kas nors ir prisimins) buvo vakarėlis, kuris vadinosi "Chemical Warfare", kurį organizavau su dar keletu pažįstamų. Pasivadinom "Yellowcat" ir nusprendėm viename iš Saltoniškių gatvėje esančių bunkerių daryti vakarėlį. Bet pirmiausiai reikėjo tą bunkerį išvalyti, o jame iki tol gyveno bomžai ir jis buvo pilnas šiukšlių "iki kaklo". Su draugais užtrukom gerą mėnesį, kol viską išvalėm. Buvo žiema, nešėm sniegą į vidų ir su juo plovėm sienas. Tai buvo juodas darbas, po kurio būdavo sunku užsimerkt, nes akys būdavo pilnos dulkių. Sukalėm suoliukus ir parengėm erdvę vakarėliui. Žinoma padarėm ir klaidų.. Vakarėlio metu bunkeryje pradėjo trūkti deguonies, net žiebtuvėlio negalima buvo uždegti. Pabaigoje pradėjo alpti žmonės, teko kviesti greitąją pagalbą... Buvom jauni, neapgalvojom tokių dalykų... Vis tik buvo susirinkę apie 400 žmonių! Tai buvo visiškas pogrindis...

Gerai padirbėjot, pritraukti 400 klubinėtojų nėra paprasta !
Mes tikriausiai sudominom žmones savo jaunatvišku entuziazmu ir vakarėlis pavyko, bet brendžiui neužsidirbom, pavyzdžiui, po vakarėlio planavom priduoti surinktus pora šimtų tuščių butelių, bet ryte jų neberadom - bomžai pavogė netgi mūsų sceną (juokiasi - aut. past.). Nors mums tebuvo septyniolika, stengėmės viską daryti profesionaliai, kvietėm apsaugą ir t.t. Tai buvo tikrai nuoširdus darbas. Iš tikro esu labai dėkingas Dr. X-Ray, tai labai šaunus žmogus, kuris nepasididžiavo ir mums, nepatyrusiems, padėjo išvedžioti laidus, sujungė, suvežė įrangą ir davė labai daug patarimų. Tai auksinis žmogus, be jo ten būtų dar daugiau klaidų..

O kaip toliau klostėsi tavo veikla?
Tuo laikotarpiu grojau schranz, o tai tikrai ganėtinai sunki muzika. Kuo daugiau klausiau, tuo labiau tas schranz sunkėjo, greitėjo ir jau ėjo ne link hard-techno, o link hardcore. Pradėjo jis man nepatikti ir atėjo toks periodas, kai ėmiau ieškoti kažko naujo. Nustojau organizuoti vakarėlius ir metus visai negrojau. Laikui bėgant supratau, kad man iš elektroninė muzikos man vis labiau patinka IDM, minimal ir t.t. Parsisiunčiau patefonus iš Anglijos ir pradėjau po truputį groti namuose. Iki tol normaliai groti taip ir nebuvau išmokęs. Pradėjom organizuoti didesnius vakarėlius, įrašiau miksą Djscene.lt, kur susilaukiau gan neblogų atsiliepimų. Žmonių palaikymas yra labai didelė motyvacija ir jis man labai svarbus. Darėm vakarėlius "Romantikoje", "Woo" , laimėjom mėnesio miksą Djscene.lt ir viskas taip po truputį įsivažiavo.

O kaip atsirado vakarėlių ciklas WETT?
Vakarėlių idėja buvo sugalvota tokia: "nekviesti didelių vardų, nes nebūtinai jie gerai pagroja". Mes kvietėm pakankamai nežinomus, bet talentingus atlikėjus, kurie viską daro daug nuoširdžiau, įdomiau, nei atvažiavę "big neimai", kurie akivaizdžiai chaltūrina - nereikia net klausyti muzikos.

WETT serija nutrūko, nes "Milk Bar", kuriame vyko vakarėliai nutraukė veiklą, gal žinai kodėl?
"Milk Bar" turėjo labai didelį potencialą, bet jo neišnaudojo. Manau, kad norint sukurt gerą klubą reikia turėti aiškią idėją, sukurti aurą, kurios negalima paliesti, bet kuri trauktų žmones, o "Milk Bar" trūko ne tik šių dalykų, bet ir stipresnės vadybos.

Kokias naujais projektais dabar užsiimate?
Vyksta "Klik" vakarėliai, po to "Barbarella" yra Manto projektas su Saulty, dar tęsiam "Go Gaga", karts nuo karto organizuojam įvairius nemokamus vakarėlius "ŠMC Kavinėje". Kartą grojau viename Talino klube, ten susipažinau su kasmetinio audiovizualinio festivalio "Plektrum" organizatoriais ir kilo idėja, kad galima būtų praplėsti šito festivalio ribas ir padaryti "Plektrum night" Vilniuje. Šiame projekte dalyvauju kartu su VJ Emiu iš Rut Rut. Vakarėlio idėja yra sujungti Dj'ėjus ir VJ'ėjus po vienu stogu. Taigi šiemet apjungėme "Go Gaga" ir "Plektrum night Vilnius" atvyks Dj'ėjai ir VJ'ėjai iš Latvijos, Baltarusijos ir tai vyks Kovo 27 d. klube "WOO".

Buvai įvertintas Djscene.lt lankytojų - du kartus tavo miksas buvo pripažintas geriausiu.
Labai džiaugiuosi, kai žmonės įvertina, nes vis tik žmonių susidomėjimas ir palaikymas yra pagrindinė varomoji jėga, kuri skatina visą tai daryti. Ir kai matai, kad tavo darbas patinka žmonėms jauti didžiulį pasitenkinimą. Man yra malonu, kai gaunu argumentuotus komentarus, netgi kai parašo ką nors blogo apie mano darbus. Manau, kad kritika yra labai naudinga, nes tuomet sužinai savo klaidas ir turi galimybę apgalvoti kas yra ne taip, pažvelgti į savo darbą iš šalies ir tobulėti. Žinoma malonu girdėti ir pagyras, bet įdomiau, kai visi komentarai būna argumentuoti, o ne šiaip "fainas".

Kaip manai kas lemia atlikėjų populiarumą?
Yra labai daug kūrybingų žmonių, kurie mano, kad "menininkas negali savęs parduoti". Man nesuvokiamas jų įsitikinimas. Kodėl negalima būti žinomu, groti geruose klubuose ir populiariuose vakarėliuose? Ir kodėl požiūris į žmogų turi būti blogas jei jis taip daro? Lietuvos žmonės yra labai kuklūs ir susikaustę.

Manai, kad Lietuvoje daug talentingų atlikėjų, kurie nemoka savęs parduoti?
Taip. Aš asmeniškai pažįstu bent tris tokius atlikėjus, kurie kuria nuostabią muziką, bet daro tai namie ir niekam jos nerodo. Pagroja kartą, du per metus ir tai mažuose vakarėliuose. Partyzanų leiblas tokių talentingų kūrėjų ir ieško. Mes norime jiems padėti išeiti į viešumą, leisti jų kūrybą platesnei auditorijai. Visada laukiam įrašų iš jaunų kūrėjų, tikrai kviečiam ir raginam. Neseniai Partyzanų leible išėjo nuostabus singlas, kurtas labai jaunų, bet talentingų vaikinų iš Baltarusijos "Minorscene".

Turbūt norint gerai save "parduoti", reik pasirūpinti įvaizdžiu? Kiek tau svarbus yra įvaizdis ir kaip tu juo rūpinies?
Taip, įvaizdis labai svarbus, tačiau specialiai jo kažkokio nekuriu. Man tai nėra darbas ir aš viską darau nuoširdžiai, galbūt kartais padarau klaidų... O kalbant apie įvaizdį, pavyzdžiui, kartais jis gali nukentėti vien dėl to, kad tu kažkada įmiksavai progresyvo gabalą, dėl kurio gali būti apšauktas "progresyvčiku". Man keista kodėl Lietuvoje visi taip nemėgsta progresyvo? Ypač tai jaučiasi tarp tų užkietėjusių "technačių" kai jų tarpe pats žodis "progresyvčikas" beveik lygus "lochui". Taigi, man labai nepatinka kai žmonės stato muziką į rėmus. Ten progresyvas, ten techno, ten tech house. Pasikartosiu, viską darau nuoširdžiai ir taip kaip man patinka. Jei man atrodo, kad tas gabalas toj situacijoj tiks, tai kodėl gi jo nepagrojus?

Ką dar veikia Partizanai, be to, kad bando atrasti pasislėpusius talentus?
Partyzanai vysto savo veiklą. Turim gana ambicingų planų ateičiai, neseniai išleidom pirmąjį podcast'ą. Mantas persikėlė gyventi į Kiolną (Vokietijoje).

Ar tai reiškia, kad Mantas palieka Partyzanus?
Ne. Jokiu būdu. Partyzanai yra toks projektas, kuriam sienos yra nesvarbu. Čia kaip žmona - visam gyvenimui. Mantas grįžta į Lietuvą kas antrą mėnesį, groja čia. Šiuolaikinės technologijos mums leidžia bendrauti laisvai, aptarti reikalus. Netgi sakyčiau, kad Manto išvykimas į Vokietiją mūsų leiblui yra tik į naudą. Mantas bus arčiau tos muzikinės industrijos, turėsime didesnę galimybę užmegzti daugiau kontaktų, leisti muziką plačiau. Kitais metais bus labai daug permainų, kurių galbūt iš šalies nesimatys, bet kurios turės didelės reikšmės.

O kaip tėvai žiūri į šitą tavo užsiėmimą?
Na iš pradžių buvo labai skeptiški, bet dabar, pvz., mano mama yra registruota Djscene.lt lankytoja, skaito straipsnius, komentarus. Labai mane palaiko, džiaugiasi, kai sekasi.

Ar DJ'ėjams lengviau susirasti merginą, nei tiems kurie dirba kitose srityse?
Priklausomai nuo to kam tau tos merginos reikia. Jei nori rimtų santykių ir gražiai draugauti, tai man atrodo tas didžėjui yra netgi sunkiau. Grojimas vakarėliuose, tai tokia veiklos sritis, kuri dviejų žmonių santykiuose skatina nepasitikėjimą, pavydą. Turi būti labai tvirtas ryšys tarp žmonių, nes kai didžėjui tenka labai daug keliauti, naktimis negrįžti namo, sulaukti labai daug dėmesio iš merginų. Tad abipusis pasitikėjimas yra būtinas. O jei nori trumpalaikių santykių su merginomis - manau, kad galima savo pozicija pasinaudoti, apskritai manau, kad merginos, kurios ant tavęs lipa vien dėl to, kad tu kažką darai prie pulto save žemina.

Vaidini didelio pasisekimo sulaukusiame reklamos seriale, kur atlieki Mobio vaidmenį? Kaip ten patekai ir kas yra bendro tarp Mobio ir Nostros?
Na, patekau aš ten laimėjęs atranką. O Mobis yra iš tikro gana panašus į mane. Mobis taip pat yra didžėjus besidomintis muzika, visada jos beklausantis, turintis savo nuomonę, pasisakantis už gamtos išsaugojimą, prieš globalinį atšilimą, kovojantis už gyvūnų teises, važinėjantis su dviračiu, toks "green peace" atstovas. Tose reklamose yra gana nemažai manęs. Žinoma, kai kurių dalykų kaip Mobis nedaryčiau. Na bet iš esmės Mobis, Nostra tai personažai telpantys į vieną kūną. Bet reikia nepamiršti, kad reklama yra šou.

Kaip reagavai kai pirmą kart save pamatei reklaminiame stende ar per televiziją?
Kai pirmąkart pamačiau reklamą stotelėje, adrenalinas taip sukilo, kad vos nenugriuvau. Buvo labai labai baisu, o dar labiau gąsdino kaip į tai reaguos ir priims žmonės. O nuomonių buvo įvairių. Sulaukiau ir tokių komentarų, kad "ką tu čia, parsidavei" ir t.t. Bet aš nesigailiu to, ką darau.

Minėjai, kad groti išmokai pats, kaip manai kokių mokslų reikia, kad taptum profesionaliu didžėjumi?
Manau, kad visą informaciją, kurios reikia galima gauti internete. Netgi kai pats mokiausi groti viską susiradau internete. Viskas ko reikia - nusipirkti patefoną ir įsijungti google.com, o tada sėdėti ir mokytis. Ir apskritai manau, kad visos tos didžėjų mokyklos yra nereikalingas pinigų švaistymas. Tereikia turėti labai didelį norą, domėtis, klausyti ir žiūrėti. Žinoma tu gali eiti į DJ mokyklą ir galbūt ten tau viską parodys, išaiškins kaip viskas veikia, bet aš manau, kad viskas yra kitaip kai tu pats viską išsiaiškini. Be to visada gali paprašyti, kokio nors didžėjaus, kad tave pamokytų

Ačiū už pokalbį.
kityy, 2009 Vasario 24, 18:54

Komentarai

 • Riicka
  Riicka @ 2010 Sausio 12, 03:25

  jo kuo daugiau as cia tu interviu perskaitau,tuo labiau mane kabina dj...aus gyvenimas,ir no to man vis stipreje noras i tai isivelt,.. seip visa gyvenima domino muzika,bet niekada nesiryzau,nes truko pasitikejimo savim,daznai uzpluzdavo abejones,kai pagalvodavau,kad esu pakankamai gabus suprasti publika,ir isrinkti ar sudeti,ja i debesis iskelenti garsu derinuka... as neperseniausei pasizadejau sau,kad stosiu i dj kele.. o sau patinkancius muzikos kurinius as jau labai senai dedu i "krepseli" tai yra Trance ir progressive,mano megstamiausi...

  0  0
 • numberone
  numberone @ 2009 Spalio 10, 03:21

  kazkoks lievas internviu

  0  0
 • mBm
  mBm @ 2009 Spalio 08, 05:11

  Nu *KRIU* tik db Suzinojau kad jis ish partizanu:D

  0  0
 • GZKG
  GZKG @ 2009 Rugpjūčio 19, 09:35

  patiko interviu, uzkabino :)

  0  0
 • Emilis!
  Emilis! @ 2009 Balandžio 21, 03:01

  Perskaites headline susidomejau, pradejes skaityt straipsni kiek nusivyliau ;\

  0  0
 • Emilis!
  Emilis! @ 2009 Balandžio 21, 03:01

  Perskaites headline susidomejau, pradejes skaityt straipsnis kiek nusivyliau ;\

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2009 Balandžio 05, 09:55

  tomechek: kažką pjauni pro šoną

  0  0
 • Deepholique
  Deepholique @ 2009 Balandžio 05, 01:39

  Labai teisingai apie muziką pasakė. Dėl progresyvo...

  0  0
 • Tomechek
  Tomechek @ 2009 Balandžio 01, 09:21

  p.s. Bet groja tikrai gerai :)

  0  0
 • Tomechek
  Tomechek @ 2009 Balandžio 01, 09:21

  :))))
  geras piaras ;))) promint save smagu ;)
  turi nuomone, o visa kita parase zurnalistas/zurnaliste, jis tik pasake pora zodziu o toliau papilde tas kas rase straipsni :D
  is bet ko galimna parasyt bet ka :) tik siek tiek fantazijos :)
  Gero vakaro :)

  - Marketingo tarnybos veikla įmonėje yra labia svarbi, nes pirkėjas yra įmonės šeimininkas. Marketingo uždavinys yra ne tik surasti klientą, bet ir jį išlaikyti. Marketingo tarnybai keliamo reikalavimai- sistemos lankstumas, mobilumas, sugebėjimas greitai prisitaikyti prie rinkos sąlygų. Rinkos sąlygomis tikslai įmonėse labia greitai kinta, todėl sprendimai turi būti labai operatyvūs, atlikti konkretiems uždaviniams spręsti.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.