Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 121 svečias
Temos


Saulty: „Muzikine prasme 2008 - ieji man buvo patys geriausi gyvenime!“ (specialiai Djscene.lt)

Kai prieš keletą metų pirmą kartą išgirdau plokštelėmis bebrūžinantį Saulty, supratau jog disco tikrai nėra tik mano tėvų jaunystės laikų muzika. Ko gero jūs visi daugiau ar mažiau pažįstate šį iš Druskininkų kilusį disco princą, kuriam muzika - beveik visas gyvenimas. Tikrai nieko keisto, jog vaikinas skundžiasi, kad paroje per mažai valandų ir jam nelieka laiko net miegui. Ir visai ne be reikalo...

Saulty ne tik su kolegomis Vidžiu, bei Mantu T. organizuoja vakarėlių serijas "Interview", bei "Barbarella", stengiasi jog nenuobodžiautumėte šokių aikštelėje, bet ir lieja prakaitą įrašų studijoje. Akivaizdu, jog tai daro visai sėkmingai. Neseniai su kolega Bradka išleidęs perkamumo rekordus vis dar mušančią plokštelę "Days Like These", vaikinas, net neketina atsipūsti, ir tiki jog viskas kas geriausia - dar ateityje.

Su Saulty kalbėjomės Klaipėdoje dar prieš pat Kalėdas, kur jam begrojant mažame bariuke publika šėlo taip, jog pradėjo šokinėti patefonų adatos. O ko gi dar reikėjo tikėtis - juk tai disco!

Neseniai lankeisi Rusijoje, kur grojai Sankt Peterburge ir Maskvoje. Kokius įspūdžius parsivežei?

Ten gyvena tikrai linksmi žmonės. Iš pradžių skridau į Sankt Peterburgą, kur grojau labai mažos meno galerijos bare. Paprastai organizatoriai ten vakarėlius rengia tiesiog draugams ir pažįstamiems, todėl ten patekti tikrai nėra lengva. Labai jauki vieta, kur renkasi tikrai draugiški žmonės. Šiame mieste gerai praleidau laiką - spėjau ir pasilinksminti ir miestą apžiūrėti ir pora plokštelių nusipirkti.

O kaip sekėsi Maskvoje?


Maskvoje grojau viename iš geriausių miesto barų - "Denis Simachev Bar", pačiame Maskvos centre. Labai prabangi vieta, kur renkasi elitinė publika. Galvojau, kad jie bus pasipūtę ar išpuikę, bet klydau - ten susirinkę žmonės pasirodė labai malonūs, draugiški ir paprasti. Neužilgo žadu vėl ten skristi ir ko gero į Rusiją vyksiu kartu su kolega Pete Herbert.

Tavo "vizitinė kortelė" yra disco. Kodėl atstovauji būtent šiam stiliui?

Perėjau viską - nuo hardcore, jungle, drum'n'bass, techno iki deep house, acid jazz ir t.t. Klausiausi, klausausi ir mėgstu visokią muziką. Kalbant apie disco, tai, pamenu, dar 1998 - aisiais buvo labai populiarus disco house stilius. Žinoma, tai neskambėjo labai ypatingai, bet visgi buvo tikrai neblogų kūrinių, kurie tikrai patiko. Mano pagrindinis lūžis buvo 2003 - aisiais, kai viena draugė padovanojo kompiliaciją "Le Future Le Funk". Tiesa, tai daugiau elektroninio house rinkinys, bet visgi, tai buvo žingsnis šiuolaikinio disco link. Taip pat iš merginos gavau "Metro Area" albumą, kuris, tiesą pasakius, iš pirmo karto susiklausė prastokai ir nepadarė jokio įspūdžio... Ko gero, dėl to, jog pirmą kartą jo klausiausi per ausinuką. Po keleto dienų albumą perklausiau per normalią garso aparatūrą ir likau labai nustebęs... Viskas skambėjo absoliučiai kitaip! Tai buvo sena ir nauja viename. Tas skambesys mane paskatino giliau įnikti į disco. Kuo labiau gilinausi, tuo stipriau žavėjausi. Atėjo laikas, kai nusprendžiau visus tuos savo mėgstamus šiuolaikinio disco atlikėjus atsitempti į Vilnių. Vėliau supratau, jog jau sukaupiau pakankamai didelį bagažą žinių ir jau pats laikas pradėti kurti.

Kaip susijungė tavo ir kolegos Bradkos keliai? Kodėl pasirinkai jį kaip partnerį kurti muzikai?

Pernai pavasarį, kai šventėme Vidžio ir Mario Basanov kūrinio "Test" išleidimą Gilles Peterson kompiliacijoje "Defected In The House", Marius papasakojo apie savo studijos kolegą Bradką. Tuo metu kūriau namuose, bet norėjosi turėti partnerį. Panašiai buvo ir Bradkai - jis irgi kūrė vienas, bet norėjo su kažkuo sujungti kūrybines pajėgas. Marius mums pasiūlė susitikti. Po poros susitikimų nusprendėm dirbti kartu. Taip ir susikūrė projektas "Downtown Party Network".

Kokia jūsų debiutinio singlo "Days Like These" idėja? Gal šio kūrinio pavadinimas slepia kažkokią istoriją?

Viskas vyko savaime, mat tikrai neplanavom sukurti hito. Diena iš dienos dirbome studijoje - taip ir gimė kūrinys, kurį klausant kiekvieną kartą gali keliauti po praeitį, po tas dienas, kurios teikia gerus prisiminimus. Nors tai tik pirmoji mūsų plokštelė, su Bradka turime daug bendrų ateities planų. Per porą mėnesių turim paruošti tris remiksus, bei dar vieną naują plokštelę "Eskimo Recordings" įrašų kompanijai. Visgi, mūsų tikslas yra užsienis, ir matau, kad kol kas viskas tikrai neblogai juda ta linkme.

Kodėl užsienis, o ne Lietuva?

Maža mums tos Lietuvos... Man visa Lietuva yra klubas "Woo" - sakau nuoširdžiai! Mūsų šalyje daugiausia klubuose lankosi labai jauni žmonės, ir nieko keisto, kad juose muzikos atžvilgiu labiausiai mėgstama "dešrytė". Pas mus tiesiog tokia ta klubinė kultūra. Juk nėra taip, kad žmogui keturiasdešimt ir jis kiekvieną savaitgalį eitų linksmintis į klubą. Visi prisiima paskolų už butą ir sėdi savaitgaliais namuose (juokiasi). Pas mus pati klubinė kultūra dar labai jauna.

Ar šiuo metu, be disco, seki kokią nors kitą šokių muzikos sceną?

Galbūt ir norėčiau pasidomėti kaip ir kas vyksta kitose šokių muzikos scenose, bet tam tiesiog nebeužtenka laiko. Aš turiu dieninį darbą, organizuoju vakarėlius, dirbu studijoje, jei lieka trys ar keturios valandos poilsiui - tai būna labai gerai. Žinoma, kaip ir sakiau, klausau visokios muzikos, ne tik disco. Mano setuose galima išgirsti nemažai deep house garsų. Būna, jog išsitraukiu kokią apdulkėjusią plokštelę iš savo fonotekos - kaip tik vakar klausiausi drum'n'bass... Manau, kad kokiais 1996 - aisiais, kai šis stilius išgyveno auksinius laikus, jis buvo kur kas gyvesnis. Pastaruoju metu muzikoje viskas labai susintetinta, pasiilgstu dvasios, harmonijos... Gal todėl vienas iš praeitų metų muzikinių atradimų man buvo pop muzikos atlikėja Duffy! (šypsosi).

Organizuoji vakarėlius jau ne vienerius metus. Kaip pasikeitė jų organizavimo principai nuo pirmųjų renginių iki dabar?

Iš pradžių, 1998-aisiais, su kolegomis vakarėlius organizuodavome Druskininkuose. Gal ir nebūdavau ten pagrindinis organizatorius, bet kažkiek prisidėdavau (juokiasi). Bėgant laikui patobulėjo tiek patys renginiai, tiek jų auditorija. Būna, kad pasitaiko ir klaidų, tada stengiuosi, kad daugiau tai nebepasikartotų. Žinoma, pirmieji vakarėliai prieš dešimt ir daugiau metų buvo visiškas "undergroundas", nes susirinkdavo tik draugai ir draugų draugai. Maždaug apie 1997 - 1998-uosius, Druskininkuose gyvavo labai stiprus reivo judėjimas. Dažnas vakarėlių svečias buvo Sigitas Grybas - Saga, kuriam lenkiu galvą už tai, jog pasėjo reivo sėklą Marijos žemėje (šypsosi). Taip pat, pas mus grodavo ir Rimas Šapauskas, Darius iš "Plasma", Crembo, Digital, Dūnia ir t.t. Dabar viskas vyksta šiek tiek kitaip, bet, žinoma, visa tai yra daroma taip pat iš meilės muzikai.

Pop kultūroje labai madinga skleisti paskalas, gandus. Kaip su tuo yra klubinėje scenoje? Gal apie save esi girdėjęs kokių įdomių faktų?

Kadangi pop scenoje beveik viskas yra daroma dėl pinigų, visi tie skandalai ir gandai yra įprastas dalykas. Šokių muzikos scenoje šiek tiek kitokia situacija, bet visko pasitaiko. Džiaugiuosi, kad apie save kažkokių ypatingai keistų faktų tikrai dar nesu girdėjęs. Tie gandai ir paskalos dažniausiai prasideda tada, kai viskas išeina į labai plačias mases. Natūralu, kad tuomet žmonėms atsiranda klausimų: Kodėl yra taip, o ne kitaip? Kodėl jis toks, o ne kitoks ir t.t. Tikiu, kad daugelio apkalbų pagrindas yra pavydas. Juk ir pats Ignas (Ignas Vanagas - aut. past.) apie save kone kasdien sužino vis daugiau naujų ir keistų dalykų (juokiasi). Manau, kad tai yra natūralu, jei tave žmonės mato ir jei jiems esi daugiau mažiau įdomus. Lietuviai yra įpratę žiūrėti į kitus, skaičiuoti kitų pinigus ir t.t. Į tokius dalykus geriausia nekreipti dėmesio.

Kas tau pačiam labiausiai imponuoja disco scenoje, ką mėgsti groti vakarėlių metu?


Yra tikrai labai daug artistų, ar atskirų kūrinių kurie man patinka, tačiau nenorėčiau kažko išskirti. Vakarėliuose man labiausiai patinka groti "warm up", kada galiu groti tai kas man labiausiai patinka - lėtą elektroninį disco su lėtu house. Daugelis didžėjų nelabai supranta kas yra tas "warm up"... Atsineša gabalus, kuriuos žūt būt nori pagroti, neatsižvelgdami kokiu vakarėlio metu jie stoja prie DJ pulto. Kartais ir patys žmonės nelabai supranta, kas tas "warm up". Jie ateina vienuoliktą valandą į vakarėlį ir stebisi, kad niekas dar nešoka. Bet tokiu metu niekas ir neturi šokti! Vakarėlio nuotaika turi kilti po truputį ir taip palengva pasiekti kulminaciją. Jei aš jau vienuoliktą valandą gročiau labai energingą muziką, gal žmonės ir šoktų, bet tada ką jie veiktų po valandos ar dviejų?

Kaip elgiesi, jei vakarėlio metu prie tavęs prieina gražios merginos ir pageidauja, jog uždėtum kokį nors kūrinį?

Visko pasitaiko... Bet džiaugiuosi, jog atstovauju tokiai scenai, kur ne visi labai žino kūrinių pavadinimus (juokiasi). Būna linksma, kai paprašo kažko visai "ne į temą"... Aš kartais to, net labai laukiu (juokiasi).

Ką veiki laisvalaikiu? Ar vaikštai į kino teatrus, spektaklius, skaitai knygas?


Neturiu laisvalaikio. Mano visas laisvalaikis yra muzika. Gyvenu labai įtemptu ritmu ir dažniausiai net atsiradus laisvai minutei nebegaliu priimti jokios papildomos informacijos.

Besibaigiant metams visi dažniausiai aptarinėja, kokie jie buvo. Ką gali pasakyti apie praėjusius 2008 -uosius metus?

Muzikine prasme 2008 - ieji man buvo patys geriausi gyvenime! Jei vienas iš mano gyvenimo tikslų buvo išleisti plokštelę, tai jau galima numanyti kokie sėkmingi man šie metai buvo! Dabar turiu naują tikslą - užkariauti pasaulio diskotekas!
Seta, 2009 Sausio 19, 11:21

Komentarai

 • Riicka
  Riicka @ 2010 Sausio 12, 04:12

  pirma karta girdziu apie sita dj,nors as ir mazai ismanau apie pacia muzika,bet kas yra disco stilius,tikrai zinau.. as visada galvojau,kad jau niekas nebegroje sito stiliaus..butinai reikes susirast jo kuriniu! ir jei teisingai supratau apie diskotekas,tai jo tikslas cool,as apie kaika panasaus svajojiu,bet pirma turiu tai ismegint pats....

  0  0
 • MrPeace
  MrPeace @ 2009 Vasario 04, 05:12

  laikyk kieta ir toliau!

  0  0
 • axorim
  axorim @ 2009 Vasario 03, 04:54

  saunu;)

  0  0
 • SPC
  SPC @ 2009 Sausio 28, 05:49

  Labai graziai :) Linkiu tik kuo didziausios sekmes!

  0  0
 • M-V
  M-V @ 2009 Sausio 22, 03:17

  P A G A R B A !!!

  0  0
 • dėdės ūsai
  dėdės ūsai @ 2009 Sausio 21, 11:22

  nais :) graziai susiskaite

  0  0
 • Broken Sfera
  Broken Sfera @ 2009 Sausio 21, 10:47

  jei taip toliau tai jis daug pasieks, lb gerbiu tokius zmones...

  0  0
 • raveyourmind
  raveyourmind @ 2009 Sausio 21, 02:29

  puikus interviu, linkejimai algirdui!

  0  0
 • Paupy
  Paupy @ 2009 Sausio 21, 12:18

  Paprastai ir nuosirdziai - jis saunuolis.

  0  0
 • Few Nolder
  Few Nolder @ 2009 Sausio 20, 08:54

  balearic chika :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.