Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 168 svečiai
Temos


Sleeper Cell: "Pasikeičiau, nes visada mylėjau "rave breakbeat"

  Žymės:
Po vokiškųjų minimalistinių ir lietuviškųjų deep house skaitalų paruoškite akis (ausis galėsite ruošti sausio pabaigoje) radioaktyviam anglicizmui - pristatau Jums "Contaminated Recordings" narį Elliotą (Sleeper Cell). Kukliai nutylintis savo amžių ("too old to publicate") anglas (lažinuosi, ilgai nespėliotumėt jo mėgstamiausių gėrimų pavadinimų) iš Londono priemiesčio yra vienas iš nedaugelio nuosavo leiblo savininkų, galinčių pasakyti, kad muzika, jos leidyba bei prodiusavimas jam tebėra hobis.

Kaip prasidėjo Tavo didžėjaus karjera?


Pradėjau groti būdamas 14 metų... Tada kūriau hardcore tekno ir happy hardcore stilių trekus. Vėliau patekau į vieną pirmųjų open air'ų Jungtinėje Karalystėje - "Fantasia", tuomet visiškai ir pasinėriau į muziką. Viskas prasidėjo ten...

Ką manai apie plačiai paplitusį naujos kartos jump up skambesį UK?

Ne paslaptis, kad tai ne mano cup of tea, bet tuo pat metu gerbiu jump up už tai, kad jis yra ir už tai, kad tai mylimas žanras čia, JK, daug jaunimo jį myli. Tai tiesiog viena dalių, iš kurių susideda drum'n'bass toks, koks jis yra. Plačiai paplitęs d'n'b skambesys gali pasiūlyti asmenybei daug įvairių šio žanro traktavimų.

Prieš 10 metų buvai žinomas kaip Fuze, grojai visai kitokią muziką, o dabar prodiusuoji drum'n'bass pasivadinęs Sleeper Cell. Kas lėmė tokius pasikeitimus?

Su Fuze vardu pradėjau savo karjerą, kaip jau minėjau, kūriau tekno ir happy hardcore, išleidau kelis įrašus ir daug grojau dešimtajame dešimtmetyje Pasikeičiau, nes visada mylėjau rave breakbeat ir norėjau grįžti prie šito stiliaus. Sutikau Masheen (pastarasis kadaise vadinosi Dj ST (!) aut.past.), pakalbėjom ir nusprendėm kurti "Contaminated"... Tada ir nutariau pakeisti vardą, nes kūrėm naują leiblą, taigi reikėjo atspindėti ir naują skambesį.

"Contaminated Recordings" leidžia tikrai kokybišką neurofunk ir techno d'n'b. Įsivaizduoji 20-tą leiblo leidinį?


Malonu, kad tau patinka trekai, kuriuos išleidom "Contaminated", neseniai pasirodė ketvirtasis leidinys, dabar planuojam ir sekantį - tiek per vienerius metus. Manau, po trejų metų turėsim ir contam020. Kompanijoje yra įdomių naujų atlikėjų ir visą laiką ieškom dar kažko, kas stumtų ateities d'n'b skambesį į priekį. Tikiuosi, kai priartėsime prie 20-to leidinio, galėsime išleisti į sceną labai kokybiškus atlikėjus ir kūrinius.

Pakalbėkime apie pasirodymus. Koks buvo, sakykim, nesveikiausias reivas, kuriame teko groti?

Man labai patinka groti ir sutikti naujus žmones, juo labiau patinka groti kitose šalyse ir susipažinti su tų šalių kultūra. Jaučiuosi laimingas, turėdamas tokią galimybę, myliu visus vakarėlius, kuriuos aplankau - nuo mažų iki didelių. Neseniai teko groti Ukrainoje, tai buvo nesveikas 2 vakarėlių turas, reikėjo keliauti traukiniu visą naktį, manau, tai buvo šiek tiek beprotiška. Prieš tai kartu su Masheen grojome žiauriam vakarėlyje Belgijoje, kur visiškai pasigėrėm, bet sutikom tikrai nuostabius žmones.

Labai įdomu - kuo dabar groji? Esi tikras vinilistas ar groji ir su kompaktiniais diskais?


Geras klausimas. Visada buvau vinilistas, nes tai valdo sceną čia, JK, užaugau kartu su plokštelėm, išmokau jas miksuoti. Tačiau realybė tokia, kad dabar ir pats daugiau kuriu, ir žmonės siunčia naujus kūrinius, taigi nesu pajėgus išpjauti tiek plokštelių, tad groju su CD, nors šiaip patinka groti ir su CD grotuvais, ir su patefonais vienu metu. O kai keliauju, groju tik su CD, nes juos patogiau transportuoti.

Kiek plokštelių turi kolekcijoje? Kuri plokštelė Tau pati svarbiausia?


Turiu virš 1000 plokštelių, dalis jų sandėliuojama mano tėvo lofte, nes studijoje tiesiog per mažai vietos, jis pyksta dėl tų mano plokštelių, nes jos užima visą kambarį jo name (juokiasi). Mano mėgstamiausi įrašai, kuriuos turiu plokštelėse, tai Acen " Trip II the moon series", tai seni hardcore garsai ir, manau, kad jie patys geriausi.

Papasakosi apie savo studiją? Kokią įrangą naudoji?

Studija yra viršutiniam mano namo aukšte, naudoju "MOTU Mk3" garso plokštę, monitorius "Mackie 824" ir Cubase". Taip pat naudoju daug VST, mano mėgstamiausi instrumentai: "Kontakt", "Massive", "Absynth", "Predator".

Kiek laiko užtrunki, kol baigi kūrinį?


Kad visiškai pabaigčiau kūrinį, kartais reikia dienos, o kartais tai gali užtrukti kelias dienas ir netgi mėnesius... Jeigu tai bendras darbas su kitu atlikėju, tai vėlgi gali būti daug variantų, priklauso nuo tuo, koks tuo metu atlikėjų užimtumas.

Turi muzikini išsilavinimą?

Nesu kvalifikuotas muzikantas, tik savamokslis... Niekada neturėjau laiko eiti į koledžą ir mokytis, bet su mielu noru nueičiau, nes jaučiu, kad tai padėtų pajudėti į priekį kūryboje.

Kuriais savo darbais esi patenkintas, kodėl?

Šio metu esu patenkintas keliais savo darbais - tai kūrinys pavadinimu "War Hawk", kurį leidžia leiblas "Sudden Def", todėl, kad jame purvina boso linija. Ir dar vienas trekas, sukurtas su Masheen, kuris vadinasi "Deep Cover", išleistas "Contaminated", nes tai mudviejų stilių mišinys.

Ką manai apie net-leiblus?

Mes skaitmeniniam amžiuje, tai, spėju, viskas gerai. Kai kurie žmonės gali kurti d'n'b, kuris gali būti išleistas ir vinile, ir skaitmenoje, kiti, atvirai kalbant, tik skaitmenoje. Aš manau, kad visa kuriama d'n'b muzika - tai įnašas į visą sceną, taigi, jei įrašų kokybė gera, viskas yra ok.

Kažkur skaičiau, kad plokštelių pardavimai krenta. Kas lemia kritimą - ar tai globalinės ekonominės krizės pasekmė, ar visi tiesiog pradėjo groti CD/MP3?

Tikiuosi, vinilas niekada nemirs, bet realybė tokia, kad dabar kaip niekada daug žmonių groja kompaktiniais diskais. Mes parduodam nemažai plokštelių, bet ir pakankamai daug MP3, manau, tai neišvengiama - po kažkurio laiko skaitmeninis formatas taps pagrindiniu. Bet aš vis dėlto tikiuosi, kad vinilas išliks visada.

Ką manai apie šiuolaikinę drum'n'bass muziką? Ji pasikeitė į gerą pusę ar tai tapo pinigų gaminimo procesu?

Aišku, jog viskas progresavo, dabar tiek daug įvairių d'n'b sub-žanrų, kurie platina šio stiliaus supratimą. Kuriu muziką, kuria mėgaujuosi ir neuždirbu iš to daug pinigų. Tam, kad uždirbčiau, dirbu visai kitą darbą. Groju ir kuriu, nes myliu tai, aišku, yra žmonės, kurie sukasi muzikos versle ir dėl pinigų, bet tas pats gali būti pasakyta apie bet ką kita, ką mes darome savo gyvenimuose.

Gal gali pasakyti savo mėgstamiausių neurofunk prodiuserių TOP 5?

Calyx, Phace, Noisia, Cause 4 Concern ir Unknown Error. Yra ir daug kitų puikių atlikėjų, tokių kaip Nphonix ar Allied.

Su kokiais prodiuseriais norėtum padirbėti kartu ir su kokiais jau dirbai?

Visi mano kolabai, kurie buvo su Masheen, Kano, Redco & MTK, buvo nuostabūs. Labai greitai planuoju kartu padirbėti su Sunchase bei Paperclip. Norėčiau bendro projekto ir su Cause 4 Concern.

Na, ir pabaigai truputį pasvajokim... Kaip manai, kokią muziką žmonės klausys po 100 metų?

Būsiu jau miręs, tai neturiu minčių, bet, tiesą pasakius, tai gudrus klausimas. Norėčiau išgirst, ką grotų tais laikais, galėčiau įsivaizduoti kad ir klasikinės muzikos ir gabba tekno miksą.
Rupas, 2008 Gruodžio 29, 21:09

Komentarai

 • jBass
  jBass @ 2009 Vasario 16, 02:54

  paskaiciau, parsisiunciau ir labai apsidziaugiau, niaurofunkas..
  tikrai nesugadintas smagus skambesys :} .Jau buvau primirses ta skambesi nes db uk vyraujanti dnb pakraipa: clounsetpas (visiskas pasityciojimas is dnb) all around as ir surast gera skambesi tikrai sunku

  0  0
 • Mark Num
  Mark Num @ 2009 Sausio 20, 06:49

  panasiai vakareliose gi nutinka visiems, gal paviesint S13 asmenini gyvenima pageidaujat??? =]]]]

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2008 Gruodžio 29, 03:33

  giunter, nieko amzino nebera :) uz kiek kilometru tas saulelidis?

  0  0
 • Cut You Into Little Pieces
  Cut You Into Little Pieces @ 2008 Gruodžio 27, 02:39

  sitas leiblas labiau prie neurofunk skambesio, kas yra man asmeniskai nelabai "gut" :) bet manau ateitije sitas leiblas bus tikrai "aktualus", nes skiria maziau demesio techno dnb ir orientuojasi i neurofunk, kadangi techno yra laikinas reiskinys dnb pasaulije. jau matau "teKno" saulelydi ))))

  0  0
 • St Toma
  St Toma @ 2008 Gruodžio 26, 03:54

  ;)

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2008 Gruodžio 24, 02:26

  S13, negraziu moteru nebuna, buna mazai degtynes. liaudies ismintis :D

  0  0
 • secretthirteen.org
  secretthirteen.org @ 2008 Gruodžio 24, 02:24

  '..Prieš tai kartu su Masheen grojome žiauriam vakarėlyje Belgijoje, kur visiškai pasigėrėm, bet sutikom tikrai nuostabius žmones...' Siurrealizmas

  0  0
 • Rupas
  Rupas @ 2008 Gruodžio 24, 02:00

  aciu raimai ir tssss ;]* pacios zinot uz ka :D

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.