Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 100 svečių
Temos


Antanas Gustaitis: „Žinau, jog man reikėtų gerokai padirbėti „ant didžėjaus vardo“, tai visada mano artimų planų stadijoje“ (Specialiai Djscene.lt)

Jei į Djscene.lt užsuki dažniau nei kartą per mėnesį, tikrai turėtum žinoti aktyvų šio portalo narį, didžėjų, ir šiaip linksmą deep house stiliaus šalininką Antaną Gustaitį. Šis žmogus su jumis aktyviai diskutuoja forume, vertina svetainėje patalpintą kolegų muziką, taipogi ir pats rūpinasi, kad jūs savo fonotekoje turėtumėte kokybiškos deep house muzikos miksų.

Vieną lietingą ketvirtadienio rytą atsidūriau Kaune, kur tariausi susitikti su interviu herojumi. Nepasakyčiau, kad puikiai orientuojuosi šiame mieste, todėl ponas Gustaitis, lyg trumpam tapęs gidu mielai telefonu paaiškino, kur kokį kampą kirsti, kad galėčiau greičiau pasiekti legendinę Kauno Laisvės alėją. Galiausiai įsitaisę vienoje kavinėje pradedame kalbėtis. Patikėkit, šis vaikinas tikrai turi ką papasakoti. Susipažinkite su juo iš arčiau.

Antanas Gustaitis iš tikrųjų yra garsus praėjusio amžiaus Lietuvos aviatorius. Kodėl pasivadinai tokiu keistu pseudonimu? Lėktuvai, padangės ir debesys - tavo silpnybė?

Laukiau šito klausimo! (juokiasi) Pseudonimo istorija yra gana paprasta. Prieš kokius šešerius metus teko truputį padirbėti internetiniame portale ore.lt. Tam, kad galėčiau rašyti straipsnius, apžvalgas, reikėjo sugalvoti sau pseudonimą. Norėjau, kad jis būtų susijęs su portalo pavadinimu t.y oro ar dangaus tematika. Tikrasis Antanas Gustaitis savo laiku man padarė didelį įspūdį. Galiu drąsiai pasakyti, jog šis Lietuvos aviacijos pradininkas yra vienas iš mano asmeninių herojų. Jis sukūrė visą lietuviškų lėktuvų modelių seriją "ANBO", kurios pavadinimas yra žodžių junginio "Antanas nori būti ore" trumpinys. Toks rimtas ir solidus buvo žmogus, o taip juokavo (šypsosi). O tie jo sukurti lėktuvai buvo pelnę pripažinimą, jais domėjosi net Jungtinės Karalystės karinės oro pajėgos.

O tau neatrodo, kad kiti žmonės gali apsigauti ir pagalvoti, kad tikrasis Antanas Gustaitis vis dar gyvas ir gyvena Kaune? Tau tai netrukdo?

Prieš pasirinkdamas tokį pseudonimą, net negalvojau, kad naudosiu jį ir muzikinėje veikloje. Viskas gavosi savaime. Žinoma, yra žmonių, kurie nežino kas tas tikrasis Antanas Gustaitis. Kartą internete aptikau tokį komentarą prie kažkurio savo mikso: "Viskas labai gerai, bet vardu ir pavarde vadintis, tai ką aš žinau..." (juokiasi)

Kaip gyvena anti-profesionalus, tačiau labai nepriklausomas didžėjų duetas "Pink Skirts", kurio "viena pusė" esi tu?

Duetas kol kas gyvena ramiai... Matai, mano ir kolegos Mykolo dueto muzikinė veikla didele dalimi rėmėsi naktiniu judėjimu Kauno bare "B.O.", kuriame mes grodavom. Ten vykdavo beprotiškos diskotekos, alkoholis liejosi laisvai! Po keliolikos mėnesių viskas po truputi ėmė blėsti, mes ten grodavom vis rečiau... Kolega susirado atsakingą darbą, mums abiems ėmė trūkti laiko. Viskas taip natūraliai ir aprimo.

Pastaruoju metu dažniau prie pulto stoju vienas, nes duetu mes grojame kitokią muziką nei kiekvienas atskirai. Mykolas ilgą laiką gyveno Londone, jį labiau traukia britiškas skambesys, o aš daugiau dairausi į amerikietišką ir žemyninės Europos produkciją.

Tačiau "Pink Skirts" yra niekada nemirsiantis projektas. Su Mykolu esame labai seni ir geri draugai, o "Pink Skirts" tarsi įkūnija didžiausias mūsų paauglystės aspiracijas... Žiemos miegas anksčiau ar vėliau baigsis, ir mes dar driokstelėsim, ne vieną ir ne penkis kartus! (šypsosi)

Vėlgi, nepatikėčiau, kad keistas jūsų dueto pavadinimas "Pink Skirts" neturi jokios painios istorijos.

Mes turime gerą draugą, kilusį iš Žemaitijos. Kalbėdamas jis pažemaičiuoja, ir sykį mums pasakojo, kaip kažką darė penkis kartus. Tas jo "penkis kartus" nuskambėjo kaip "pink skirts" (juokiasi). Mums reikėjo susigalvoti ką tik susikūrusio dueto pavadinimą, nes Mykolas buvo pradėjęs organizuoti underground'inius vakarėlius Kauno paveikslų galerijos bare. Pamąstėme - kodėl gi ne? Visai geras pavadinimas.

Tai kokie gi buvo tie vakarėliai Kauno paveikslų galerijos bare, vykę prieš gerus penkis metus?

Ten toks valdiškas "kabakas" su tarybinio stiliaus bufetininke - kasininke (juokiasi). Viskas buvo gana paprasta - grodavo chill out stiliaus muzika, kad atėję žmonės galėtų bendrauti, smagiai leisti laiką ir tiesiog klausytis muzikos. Kartais "slapto svečio" teisėmis pagroti užsukdavo ir koks nors žymesnis veikėjas, kuris labai atsipalaidavęs sugrodavo kokius 6 - 7 gabalus.

Drąsiai pasiskelbėte, kad didžėjauti pradėjote iš smalsumo ir nuobodulio. Ar pats stipriai įklimpai?

Jaučiuosi įklimpęs tikrai labai giliai. Tik gaila, kad klampojimą paversti kryptinga veikla neretai pritrūksta laiko. Žinau, jog man reikėtu gerokai padirbėti "ant didžėjaus vardo", tai visada mano artimų, bet vis atidedamų planų stadijoje. O gal vardas padirbės pats "ant savęs", o man paliks privilegiją domėtis ir mėgautis muzika?

Žaviesi deep house ir esi vienas iš nedaugelio mūsų šalyje šį stilių propaguojančių meistrų.

Malonu būti taip tituluojamam. Net ir ignoruodami gerai žinomus Lietuvos deep house autoritetus, tokių nesiskelbiančių "meistrų" geriau paieškoję rastume dar ne vieną ir ne du. Aš tiesiog šiek tiek atkakliau ir viešiau propaguoju mėgstamą muziką, o tai labiau krenta į akis. Man teko aplankyti daugelį užsienio vakarėlių, kur tikrieji deep house didmeistriai ramia ir labai gilia muzika didžiausias minias atvesdavo į tokią egzaltaciją, kad po to įvesta vos kiek riebesnė boso linija sukeldavo reakciją, prilygusią bombos sprogimui. Tokia atmosfera ir muzika nustebintų kone kiekvieną. Nuo tada turiu aiškią viziją ir supratimą apie tai, ką iš tikrųjų gali net lengvutis deep house, ir kokio stiprumo bei estetinės vertės išgyvenimus jis gali sukelti tinkamoje atmosferoje. Ši vizija ir yra pagrindinė mano motyvacija bei varomoji jėga. Svajoju apie Lietuvoje susiformavusią tokios muzikos ir atmosferos auditoriją. Norisi tikėti, kad šiek tiek prisidedu ir prie jos įgyvendinimo.

Visiems gerai žinomas veikėjas Jimpster deep house pavadino ne tik muzikos stiliumi, bet ir dvasine žmogaus būsena.deep house reiškia tau?

Jimpster - viena pagrindinių dabartinės deep house scenos figūrų. Jo kūrybinė ir leidybinė veikla suplanuota kone keliems metams į priekį, todėl galima drąsiai teigti jog deep house jam yra ne tik dvasinė būsena, bet ir visas gyvenimas. Deep house muzika yra svarbi mano gyvenimo dalis, bet aš, deja, dar nemiegu su ja vienoje lovoje kaip Jimpster. Šio stiliaus etiketę galima užklijuoti ir šiek tiek pagreitintam soul, ir truputi sulėtintam techno, svarbu kad kūrinys turėtų tam tikro gilumo ir muzikalumo, gebėjimo ritmiškai virpinti žmogaus sielos stygas. Būtent dėl šių savybių deep house aš galiu klausytis ir klausau daug ir dažnai, kai tuo tarpu kitais house substiliais ar šokių muzikos žanrais kaip klausytojas pasisotinu žymiai greičiau. Yra dar daugybė mano mylimų ir vertinamų muzikos stilių, bet deep'as šiltai ir ilgam įsitaisęs kažkur mano užantyje. Tai labiau kūniška būsena, bet kažkuo artėjanti ir prie dvasinės.

Jei tave pakviestų į kokį underground'inį vakarėlį sugroti techno setą. Ar sutiktum, ar turėtum tam tinkamos muzikos savo fonotekoje?

Laisvai! Pusantros valandos techno setui muziką susirinkčiau per penkiolika minučių.

Drum'n'bass?

Būtų problemų... Paskutiniu metu labai aktyviai neseku šios scenos, tačiau galėčiau susirankioti kokių gerų senų drum'n'bass himnų.

Na, o kaip su hip - hop?

Galėčiau, bet vėl ko gero gročiau ne šios scenos aktualijas, o savo mėgstamus senus gabalus. Bet hip-hoperiai yra gana priekabūs, sakytų: "Va, šitas tai neoriginalus, groja senus savo mėgstamus gabalus..." Tačiau hip - hop scenoje sentimentai yra svarbus faktorius - seni geri gabalai ten visada puikiai veikia. Ir iš karto pasakau, kad, deja, savo hip - hop seto nepagročiau iš plokštelių. O kai šis stilius grojamas iš kompaktų, tai kaip bučiniai per stiklą... (juokiasi).

Visą gyvenimą gyveni Kaune. Kokia tavo nuomonė apie šio miesto vakarėlių publiką?

Mano nuomone, didelę įtaką Kauno klubinės kultūros formavimuisi turėjo ir turi tokie "forpostai" kaip klubas "Exit", "RyRalio", K.U.B. ir t.t. Kiekvienas savitos, aiškiai akcentuotos pakraipos, bet visus vienija bendras bruožas - kokybė. Todėl Kauno publikai būdinga tai, kad eidami į vakarėlį ji žino ko nori, ir tikisi kad tai bus kokybiška. Tokiai publikai improvizacijomis lengvai neįtiksi... bet jei sugebėsi palenkti ją savo pusėn, tai turėsi geriausią minią rytų Europoje!

Tuo tarpu Vilniaus vakarėlių, kuriuose teko groti, publika man pasirodė šiek tiek mažiau reikli, labiau atsipalaidavusi. Manau, tai sąlygoja didesnė vakarėlių ir klubų įvairovė pastoviojoje sostinėje, na o įtakingiausi klubai savo ruožtu propaguoja didesnę stilistinę įvairovę. Beje, su tokia publika irgi būna savotiškai nelengva: "... matau juos pirmą kartą... ir ką gi jiems dabar groti?!". Aišku, geriausias receptas - tiesiog groti gerą muziką (juokiasi).

Tuomet papasakok pats - kaip įsivaizduoji idealų vakarėlį. Aplinka, žmonės, muzika.

Svarbiausia kokybiška muzika. Deep house muzika... Nežiūrint anksčiau mano paminėtos Kauno charakteristikos, Lietuvoje vakarėlių publika dažnai laukia kol didžėjus jiems "duos toną" ir tarsi "parodys" kas yra gerai, todėl čia vis dar yra daug "neišartų dirvonų".

Yra tokių kūrinių, kurių paklausęs dieną, negaliu įsivaizduoti, kad vakarėlyje pagal jį kas nors galėtų šokti. Bet būna vakarėlių, apgaubtų tokios atmosferos, kada pagal patį keisčiausią gabalą žmonės puikiai šoka. Esu tai matęs ne vieną kartą.

Ko gero kiekvieno didžėjaus svajonė, kad į jo vakarėlius rinktųsi muzikaliai išprususi liaudis. Tačiau publikos išprusimas - taip pat ir įdirbio klausimas: reguliariai rengiant vakarėlius, po truputi susiformuoja ir atitinkama publika.

Ne vienas lietuvis pastebėjo, jog pasilinksminti klube šiuo metu kainuoja kur kas daugiau nei prieš metus? Kaip manai, ar artėjanti krizė paveiks Lietuvos klubinę sceną?

Įdomus klausimas... Manau, kad krizės akivaizdoje žmonės mažina prabangos poreikį. Jie atsisako to, kas nėra būtina. Todėl iškyla klausimas: ar linksmintis Lietuvos jaunimui yra prabanga, ar būtinybė?

O gal tai puiki proga atsijoti tokius klubų lankytojus, kurie eina linksmintis tik dėl to, kad neturi ką veikti, jog jų draugai eina, ar dėl to, kad vyksta tiesiog madingas vakarėlis?

Tokie žmonės niekada nebuvo problema nė vienam klubui kaip verslo vienetui. Juk jie moka pinigus. Manau, kad ilgainiui šis skirstymas į "tikrus" ir "netikrus" klubinėtojus išnyks, galiausiai viskas susilygins. Jaunimas vis tiek norės linksmintis. Turbūt daugumai vakarėliai ir klubai vis dėlto yra būtinybė, o ne prabanga.

Djscene.lt bendruomenės nariai tave puikiai pažįsta dėl šio tinklapio forume publikuojamų tamstos sumiksuotų "Deep Tuesdays" kompiliacijų. Kodėl pradėjai jas įrašinėti? Trūko savirealizacijos? Norėjosi labiau atsiskleisti ir muzika pasidalinti su kitais?

Nežinau, ar mano atsakymas bus tinkamas žiniasklaidai, bet... įrašinėjau pirmiausia sau, nes tiesiog kas savaitę reikėjo "prasigroti", o taip pat norėjau pasidaryti nesenai įsigytos naujos muzikos miksuotas kompiliacijas klausymui, nes "didžėjinius" gabalus klausytis nuo pradžios iki pabaigos nuobodu: pusantros minutės įžanga, pusantros minutės pabaiga, o juk nepulsi prasukinėti kiekvieno. O kai išgirdau, kad neblogai išeina, nusprendžiau publikuoti Djscene.lt forume - juk malonu turėti auditoriją, nors ir virtualią. Be to yra ir edukacinis poveikis, galų gale šiokia tokia mėgstamos muzikos propaganda.

Iš pradžių miksus įrašinėjau kiekvieną savaitę. Vėliau ėmė trūkti laiko, todėl apsistojau ties vienu miksu per mėnesį. Džiaugiuosi, kad yra žmonių, kuriems jie patinka, kad jie siunčiasi, klausosi ir mane palaiko.

Manau kiekvienas didžėjus turi savo gyvenimo garso takelį - himną. Koks kūrinys yra tavo gyvenimo himnas?

Kaori - "Good Life" (Good vocal mix). Pamenu, jaunesnis buvau nuolatinis house vakarėlių lankytojas ir dar nelabai suprasdavau "kur čia vienas gabalas pasibaigia ir kur kitas prasideda", šį legendinio K. Soundersono himno perdirbinį visada pažindavau iš pirmų garsų ir reaguodavau labai audringai. Genialus gabalas! Ir pasirodo, prodiusuotas nesenai Lietuvoje grojusio Thomas Schumacher.
Seta, 2008 Gruodžio 16, 19:38

Komentarai

 • deep sound plus
  deep sound plus @ 2011 Sausio 19, 01:57

  Geras interviu

  +1  0
 • dmdiako
  dmdiako @ 2010 Rugpjūčio 19, 08:15

  saunuolis tik kasko nutilo truputi. o DT mixai lab geri.aciu.

  0  0
 • Zilwi None
  Zilwi None @ 2009 Sausio 24, 02:21

  Keistas pseudonimas, as tai pagalvojau, kad cia jo tikrasis vardas ir pavarde :D

  0  0
 • WeenUOGE
  WeenUOGE @ 2009 Sausio 22, 01:31

  Manau neperlenksiu lazdos teigdama, kad Antanas Gustaitis kuria geriausią house muziką :) šaunuolis, o ir žurnalistas puikų interviu parengė :)

  0  0
 • DavidT
  DavidT @ 2009 Sausio 19, 11:57

  saunuolis ;)

  0  0
 • BaGGi
  BaGGi @ 2009 Sausio 19, 10:01

  Puikus intervas. Gerai pasiruoses interviuotojas. Apgalvoti, tinkami, idomus klausimai. Grazus rasymo stilius. +

  0  0
 • GZKG
  GZKG @ 2009 Sausio 08, 01:10

  gerai susiskaite ;]

  0  0
 • pushyni
  pushyni @ 2009 Sausio 07, 12:28

  Neveltui jis per viena vakara fabrike du steidzhus aplanke ;)

  0  0
 • Jointy
  Jointy @ 2009 Sausio 05, 08:59

  rspekt ;)

  0  0
 • Tum
  Tum @ 2009 Sausio 04, 01:01

  neblogas interviu :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.