Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 81 svečias
Temos


Gerd Janson: „O groti kompiuteriu irgi visai įdomu. Po galais, gali miksuoti akimis, o ne ausimis“

  Žymės:
Ketvirtasis ir kol kas paskutinis serijos "Interview" dalyvis - vokietis, tik ne iš Berlyno, o iš Frankfurto pakraščių. Gerd Janson - "Sonar Kollektiv" bendramintis, klubo "Robert Johnson" rezidentas, "Red Bull Music Academy" aktyvistas, kultivuojantis ypatingą humoro jausmą ir faktų apie save per daug nežarstantis. Visgi, kaip ir pridera "Interview" svečiui, šiek tiek pakalbėti jis neatsisakė. Tikras artistas!

Apie tave informacijos radom nedaug. Ar specialiai neviešini jos, ar yra kokių kitų priežasčių?

Labai stengiuosi priartėti prie pinigų, šlovės ir moterų lovio, bet vis nepavyksta. Kitais metais tai bus vienas pagrindinių mano tikslų!

Ką manai apie superžvaigždžių DJ ir prodiuserių fenomeną?

Žiūrėti ankstesnį klausimą. Tai rojus žemėje!

Jau bene šešerius metus "laikai" įrašų kompaniją "Running Back", tačiau muzikos išleidot tikrai nedaug. Ar taip kruopščiai ją atrinkinėjate, ar...?

Kiekvienas mūsų išleistas kūrinys yra atidžiai ruošiamas, pakuojamas ir pasirašomas slaptos ložės, kurios narių, deja, negaliu atskleisti. Ir vis tiek nepavyksta!

Esi ir muzikos žurnalistas. Apie ką rašai? Kritikuoji leidinius ar kuri analitinius tekstus?

Tik apie meną ir judančių užpakalių teoriją. Dieve, laimink "A Tribe Called Quest".

Ką gi manai apie teiginį "Rašymas apie muziką - tai lyg šokimas apie achitektūrą"?

Labai drąsus teiginys, turint omenyje, kad tikrai ne pagal visą muziką įmanoma šokti. O architektūra garsui juk labai svarbi!

Kaip kitų atlikėjų muzikos analizavimas veikia tavo paties kūrybinį gyvenimą?

Tai verčia mane norėti nebekurti muzikos.

Tu - vienas iš nedaugelio, vis dar didžėjaujančių vinilais. Ar tai dėl garso kokybės, ar dėl fizinio kontakto? Ką manai apie "skaitmeninį" grojimą?


Iš tiesų esu labai didelis tinginys. Ir šis atsakymas galioja pirmam klausimui apie mažą informacijos kiekį... Taigi nelabai turiu ūpo imti ir "skaitmenizuoti" visą savo įrašų kolekciją.

Kita vertus, nieko neturiu prieš kompaktinius diskus, juk, pripažinkim, skraidyti lėktuvais apsikrovus įrašų krepšiais - tikras pragaras. O groti kompiuteriu irgi visai įdomu. Po galais, gali miksuoti akimis, o ne ausimis. Juk daugelis didžėjų ausimis iš tiesų ir nemoka. Na, kiekvienam savo.

Kaip gi atrodo ta tavo "neskaitmenizuota" plokštelių kolekcija? Kokių retenybių turi?

Ją renku jau apie 16 metų. Jei visą kolekciją iškločiau ant buto grindų, gal ir neatrodytų tokia didelė. Be to, kartą pasakiau sau, kad pirksiu įrašus tik tada, jei jie man iš tikrųjų patiks, o ne dėl to, kad pasitaikys super reti - per daug buvau prisipirkęs "reto", bet visai neklausomo šlamšto...

Turbūt linksmiausia mano istorija, susijusi su įrašų pirkimu, nutiko Niujorke. Su "Metro Area" nariu Darshanu nuėjom į vieną vietą Brukline, kur aptikom vieno didžėjaus kolekciją. Joje beveik kiekvieno įrašo buvo po dvi kopijas, ir viskas kainavo po dolerį! Nualpau. Ačiū tau, Darshanai.

A, dar vienas įdomus nutikimas - kartą atradau Moodymann "KDJ 02" už 50 Vokietijos markių, ir net nepasiklausiau. Tuomet galvojau, kad tokia kaina - tiesiog akiplėšiška. Oi, kaip klydau.

Negalim praleisti klausimo apie "Red Bull Music Academy", jei jau esi vienas jos narių. Taigi ką pats manai apie visą šią idėją ir ką gero atsivežei iš akademijos?

Aukščiausio lygio dėmesys muzikos kultūrai. Akademija ir rūpinasi, ir dalinasi. Nuo tada, kai įsivėliau, esu sutikęs ten puikiausių žmonių. Jei leisčiausi į prisinimimus, lengvai galėčiau parašyti knygą. Kitąmet pasiūlysiu visiems pasidaryti tatuiruotes, kaip filmo "Žiedų valdovas" kūrybinei komandai!

Klubai! Girdėjom, kad buvai reguliarus legendinio "Milk Club" Manheime lankytojas. Ką pameni?

Turbūt tikitės atsakymo, jog nelabai ką, mat būdavau per jaunas ir per "apsitvojęs". Bet tai netiesa, mat nei girtas, nei prisivartojęs narkotikų klube nebuvau niekad negyvenime. Šįkart nejuokauju.

"Milk Club" buvo beprotiška vieta su beprotiškais žmonėmis ir beprotiška muzika. Kai apie ją galvoju dabar, ir dar prisimenu neseniai regėtą filmuotą medžiagą, atrodo, kad tai buvo vieta su tikrai keistu mados pojūčiu. Ir vieta džiunglių muzikai, ar kaip ją bepavadintum.

Gal gali, kaip klubo "Robert Johnson" rezidentas, papasakoti, kame gi jo magija ir jėga? Visgi nebuvę ten apie tą paslaptingą vietą žino tikrai nedaug.

Žinoma, ir negalėčiau kitaip atsakyti, bet tikrai nesu regėjęs geresnės vietos. Puikios medinės grindys, ideali garso sistema ir intymi aplinka. "RJ" tikrai arti to, ką vadinčiau idealiu klubu, ir įrodo, kad architektūra - svarbu. Cha!

Ar Frankfurte gyventi smagu?

Tiesą sakant, ten nelabai ir teko gyventi. Aš - vaikinas iš rajono. Na, kiek žinau, centre netrūksta smagių vietų - restoranų, klubų, muziejų, įrašų parduotuvių.

Kaip tikras vokietis, galbūt žinai, ką turėjo omenyje "Kraftwerk", sukūrę odę autobanui?

Be abejo! Galutinai įsitikinau tuo vairuodamas Kanados greitkelyje, kuriame didžiausias leistinas greitis - vos 100 km per valandą. Greičio neviršijau, ir trijų šimtų myliu spinduliu nesutikau jokio kito automobilio! O vokiečiai ir jų automobiliai - meilės romanas visam gyvenimui.

Ar yra kažkas, ką visuomet norėjai išbandyti, bet kol kas neradai laiko ar drąsos?

Sutikti Naujuosius visiškoje vienumoje, be jokių kitų žmonių ar gyvūnų. Gaila, mano merginai ši idėja nelabai patinka.

Turi mėgstamiausią gyvūną?

Miegmaišio koala!
Daina D. + "Interview", 2008 Lapkričio 29, 14:37

Komentarai

 • 5G6
  5G6 @ 2008 Gruodžio 09, 06:58

  idomus idomus zomgus :)))

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Gruodžio 06, 02:45

  ne, ne Karaliaus, jis citavo :) sako, kad steve martino arba elviso costello, kas daba zino ...

  0  0
 • andrius.
  andrius. @ 2008 Gruodžio 05, 07:59

  kiek pamenu chia Karaliaus Ryralio kopyraitas tas apie architekrura ir muzika:)
  siaip linksmas intervas

  0  0
 • Refresh
  Refresh @ 2008 Gruodžio 05, 01:06

  Įdomu, jis groja taip pat gerai, kaip ir liežuviu mala :)

  0  0
 • Broken Sfera
  Broken Sfera @ 2008 Gruodžio 04, 09:54

  wow, nuotaikingas interviu :)

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2008 Gruodžio 02, 08:47

  fig znaet...

  0  0
 • Morientes
  Morientes @ 2008 Gruodžio 01, 05:39

  wirklich gut und lustig!

  0  0
 • Seta
  Seta @ 2008 Lapkričio 30, 04:39

  nu ir smarkuolis...:) miss D., another goood work:)

  0  0
 • Naktis.
  Naktis. @ 2008 Lapkričio 29, 10:09

  Šmikis ;) Gud

  0  0
 • TRU
  TRU @ 2008 Lapkričio 29, 09:39

  Keistuolis gan sakyciau, bet tuo ir idomus :) Man patiko.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.