Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 98 svečiai
Temos


Stimming: „Stengiuosi viską atlikti gerai iki 90 procentų. Dėl likusių 10 procentų neverta stengtis, tam tiesiog nebeužtenka laiko“ (Specialiai Djscene.lt)

Vargu ar paskutiniu metu koks šokių muzikos vakarėlis lengvai apsieina be Martin Stimming magiškai skambančių kūrinių ar remiksų. Vos prieš kelis metus karjerą pradėjęs vaikinas išsiskiriantis savo paprastumu, kantriai darbuojasi studijoje, "kepa" sėkmingus kūrinius, o taip pat kuria ir ne ką prastesnius remiksus kitiems atlikėjams. Vienas mano bičiulis neseniai pajuokavo: "Juk būtų sunku rasti tokį universalų kūrėją, kurio muziką mėgtų tiek houseriai, tiek technačiai ar net tranzeriai?".

Šiuo savitu skambesiu ir kūrybos universalumu garsėjančiu vokiečiu susidomėjau beveik prieš pusmetį, kai pirmą kartą išgirdau jo kūrinį "Die Schatulle", kurio motyvai mano galvoje skambėjo dar ne vieną dieną. Prisipažinsiu, jog besiruošdama interviu ilgai ieškojau informacijos apie šį herojų, tačiau radau labai nedaug faktų. Stimming nėra labai kalbus, kai reikia pasakoti apie save, tačiau viskas pasikeičia jei reikia kalbėti apie muziką. Apie ją jis pasakoja tikrai noriai, todėl šis interviu bus net labai "muzikinis". Ilgai trukdyti Martino nedrįsau, nes galbūt per man ir mano klausimams sugaištą laiką, jis galėtų sukurti dar vieną nuostabų šokių aikštelių šedevrą...

Kiek žinau, su muzika gyveni visą gyvenimą, tačiau didžėjaus ir prodiuserio karjerą pradėjai prieš pora metų. Papasakok kokiomis aplinkybėmis viskas prasidėjo?

Kai buvau vaikas, svajodavau kuo norėčiau tapti užaugęs. Viena iš mano didžiausių svajonių buvo tapti profesionaliu būgnininku. Kai man buvo trylika metų jau visai neblogai mušiau būgnus. Nuo tada širdies gilumoje žinojau, jog aš kursiu muziką ir galėsiu iš to pragyventi. Būtent tai dabar ir darau, ir akivaizdu, jog viskas mane privedė iki šokių muzikos, bei prodiusavimo kompiuteriais. Tam didžiausią įtaką padarė mane supantis techno. Groti live buvo ne mano, o mano kolegų Solomun ir Adriano idėja. Prieš metus jie man pasakė: "Martinai, po dviejų mėnesių tu grosi live viename iš mūsų vakarėlių". Ankščiau, net nebuvau susimastęs ar kas nors galėtų mane priversti tai padaryti. Puikiai prisimenu tą vakarėlį, viskas pavyko puikiai nepaisant, net to, kad vos tik man pradėjus groti ėmė streikuoti technika. Po pasirodymo prie manęs priėjo Solomun ir pasakė: "Žmogau, pasirodei tikrai kietai!".

Tie keli metai nuo tavo karjeros pradžios buvo kūrybiškai labai produktyvūs. Ar daug laiko praleidi studijoje? O gal ten net lieki nakvoti?

Cha, Cha! (juokiasi) Tikrai ne! Aš stengiuosi gyventi normalų gyvenimą. Žinoma, dirbu labai sunkiai ir koncentruotai, esu gan imlus techniniams dalykams, tad jei pasitaiko kažkokių kliūčių visada randu kelią kaip jas aplenkti. Stengiuosi viską atlikti gerai iki 90 procentų. Dėl likusių 10 procentų neverta stengtis, tam tiesiog nebeužtenka laiko.

Tavo kūryba labai eklektiška, ją sudėtinga priskirti kažkokiam konkrečiam stiliui. Padėk susigaudyti, apibūdink pats kaip tau pačiam atrodo kokia ji ?

Šį klausimą man užduoda dažniausiai. Žmonėms sudėtinga mano skambesį priskirti kažkokiai kategorijai ar stiliui. Pats manau, kad kuriu techno ir house, visa tai papildydamas trance linijomis. Jos visada pilnos dry deep groove skambesio, ir tai skamba tikrai nenuobodžiai. Perkusijų partijas, kurias naudoju savo kūryboje dažniausiai atlieku pats, kaskart stengiuosi sukurti kažką naujo, niekada nenaudoju tų pačių partijų dukart. Turiu daug perkusijų, mušamųjų instrumentų savo studijoje. Viską įrašinėju naudodamas mikrofonus, pradinius stiprintuvus ir t.t. Visa tai man padeda sukurti savitą skambesį, taigi, pagrinde aš kuriu SAVO muziką ir viskas (šypsosi).

Ar tavo kūryboje stipriai atsispindi tavo paties nuotaikos ir emocijos, kurias būtent jauti kūrybinio proceso metu?

Taip, savo muzikoje stengiuosi perteikti asmeninę nuotaiką, emocijas. "The Anger" sukūriau kai buvau tikrai labai, labai piktas, o mano nauja kompozicija "For a friend" gimė išgyvenant labai gero draugo netektį, kurį mirtis užklupo tikrai šūdinomis aplinkybėmis.

Dirbi įrašų kompanijoje "Diynamic" kartu su Solomun, H.O.S.H. ir Adriano. Papasakok kaip jūsų keliai susijungė?

Na, būtų labai sudėtinga tai papasakoti trumpai ir aiškiai. Aš su šiais vyrukais susipažinau per vieną kolegą su kuriuo dirbau ankščiau. Žinoma reikėjo kiek laiko kol pradėjome kartu dirbti. Dabar aš esu labai laimingas, kad su jais dirbu. Solomun, H.O.S.H. ir Adriano yra ne tik mano partneriai, bet ir geri draugai.

Tau teko pagyventi Giessenande, Butzbache, bet galiausiai atsidūrei Hamburge, kur pradėjai studijuoti garso inžinerijos mokykloje. Ką naujo čia išmokai, kaip studijos pakeitė tavo požiūri į muziką bei jos kūrybą?

Taip, užaugau Giessenande, bet man teko palikti šį "miestą", nes jei aš bučiau jame pasilikęs, negalėčiau daryti to ką darau dabar. Garso inžinerijos studijos šiek tiek pagilino mano turimas žinias. Čia įgijau daug įdomių ir labai savotiškų teorinių žinių, susipažinau su tuo ko pats savarankiškai tikrai niekad nebūčiau išmokęs.

Ar patinka gyventi Hamburge? Kas gero naktiniame šio miesto gyvenime?

Taip, man tikrai patinka šis miestas. Jis pakankamai didelis, tad galiu būti ramus, jog gatvėje nesutiksiu ko nors, ko nenorėčiau sutikti (šypsosi). Nors iš kitos pusės, šis miestas pakankamai mažas savo klubine scena, kur visada galima sutikti tuos pačius žmones. Viskas jau labai pažįstama... Čia yra keletas gerų klubų į kuriuos galima nueiti pasilinksminti. Kartais ir aš einu į juos tiesiog "atsirauti".

Papasakok, kokia muzika tave žavėjo vaikystėje?

O, jos buvo labai daug! Man patiko tikrai daug muzikos stilių. Klausiausi hardrock, hip hop. Kai kurios hip hop grupės, tokios kaip "Die Fantastischen Vier", ilgam išliko mano atmintyje. Kai buvau šešiolikos pasinėriau į elektroninę muziką. Keletą prodiuseriu galiu paminėti: DJ Krush, kurio albumas - "Kakusei" iki šiol man yra vienas geriausių. Taip pat "Portishead", kurie man padarė labai didelę įtaką. Buvo kai kas gero ir drum'n'bass scenoje - Grooverider albumas "Mysteries of funk" buvo tiesiog nuostabus!

O ko klausai dabar?


Man visai patiko Timbaland, kai jis prodiusavo Missy Elliot kūrybą. Nors visa kita ką jis kuria man per daug "popsova". Patinka "Ninja tune" išleistas Amon Tobin albumas - "Foley room". Taip pat debiutinis "Feist" albumas, kuris tikrai nuostabus! MIA Arular kūryba skamba labai šviežiai, o Christian Vogel albumas - "Station 55" tiesiog neįtikėtinas! Dar mėgstu tai ką kuria Todd Edwards. Kaip matai, man patinka labai įvairi muzika.

Koks remiksas, kurį esi sukūręs kitam kūrėjui, projektui ar grupei tau patinka labiausiai?

Kurti remiksą Dan Berkson & James What feat. Robert Owens kūriniui - "Keep On" buvo vienas malonumas. Mėgstu vokalus, nes jie puikiai perteikia emocijas klausytojams ir mano ausys tam puikiai ištreniruotos. Dirbti prie šio kūrinio buvo tikrai labai smagu.

Tai kas gi ten dainuojama tavo viename paskutiniųjų leidinių, kūrinyje "Una pena" ?

Na, ir pričiupai mane nepasiruošusį šiam klausimui! Nuoširdžiai kalbant, tai kai pradėjau dirbti prie šio kūrinio, visiškai nenutuokiau ką Violeta Parra dainavo vokalinėje partijoje, kurią panaudojau. Vėliau sužinojau, jog šio kūrinio originalo tekstas yra apie nelaimingą meilę ir "una pena" reiškia kažkokią blogą situaciją. Aš mėginau viską išsiaiškinti, klausiau ispaniškai kalbančių vaikinų, bet net ir jie nelabai galėjo suprasti ir man paaiškinti ką gi ta "una pena" pagaliau reiškia.

Kaip išnaudoji laiką, skirtą poilsiui? Gal turi kokių mėgstamų užsiėmimų su muzika neturinčių nieko bendro?

Labai juokinga, bet aš turiu atsakyti, jog ne, neturiu jokių kitų užsiėmimų. Na, gal kur nors išeiti visai neblogai... Bet ir vėl, jei išeinu kur, tai tik dėl muzikos ir/arba išgerti. Pora kartų buvau sporto klube. Keista, ar ne? (šypsosi)

Pabaigai užduosiu banalų, bet tuo pačiu ir pakankamai reikšmingą klausima - kokie tavo ateities planai?


Žadu tęsti tai ką pradėjau. Kasdien noriu viską daryti vis geriau ir geriau! Jei atsitiks taip kad suprasiu, jog toliau nebegaliu kurti, užsiimsiu kita veikla. Bet manau, kad tai bus tikrai negreit. O gal tai niekada neatsitiks (šypsosi)?
Seta, 2008 Lapkričio 26, 17:03

Komentarai

 • muskandamok
  muskandamok @ 2008 Gruodžio 23, 10:42

  labai idomu buvo paskaityti.dekui!

  0  0
 • Naktis.
  Naktis. @ 2008 Lapkričio 28, 06:07

  Man patinka jo įvairiapusiškumas!

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Lapkričio 28, 11:59

  o del una pena, tai paklausiau nativ latino amerikano, nu sako cia kaip "vienas liudesiukas", labai is muilo operu fraze :)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Lapkričio 28, 12:58

  danny orange: nuobodu

  0  0
 • Laitas
  Laitas @ 2008 Lapkričio 28, 12:51

  Jooo, Una Pena labai grazus kurynukas!
  Uz interviu be abejones 10 balu :)

  0  0
 • Ragelis
  Ragelis @ 2008 Lapkričio 27, 06:32

  Una pena,kietas;)

  0  0
 • danny orange
  danny orange @ 2008 Lapkričio 27, 04:20

  "I went to the gym a few times... (smiling). Scary, isn't it?!"

  lol :))

  Siaip viskas puikiai sauniai! ;) Bet kalbos redaktoriaus mums tikrai reikia ;)

  0  0
 • robosexual
  robosexual @ 2008 Lapkričio 27, 02:47

  deja tie 10% viska ir gadina. vienas nemegstamiausiu atlikeju ever

  0  0
 • Seta
  Seta @ 2008 Lapkričio 27, 02:44

  Donnie D> reiketu atidziau paskaityti... Cituoju: "Prisipažinsiu, jog besiruošdama interviu ilgai ieškojau informacijos apie šį herojų, tačiau radau labai nedaug faktų." Zodis "nedaug" skiriasi nuo tavo parasyto zodzio "nieko":)))) Ir galetum man pm numesti nuoroda i ta panasu interviu. Labai idomu butu paskaityti ir paziureti ant kiek panasus:) O del atsakymu, manau, kad ne man reik, o Martinui sakyti. As uzdavinejau, jis atsakinejo:)

  0  0
 • asdasdsadsadsada
  asdasdsadsadsada @ 2008 Lapkričio 27, 09:50

  labai keista kad nieko neradai internete... nes as esu jau skaites labai panasu interviu bent jau atsakymas i pirma klausima tai isvis viens prie vieno...;]

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.