Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 120 svečių
Temos


Arno ("Booka Shade"): "Elgiamės kaip žaidimų aikštelėje, tik dabar mus stebi tūkstančiai žmonių" (Specialiai Djscene.lt)

Elektronikos "Pet Shop Boys", Vokietijos "Chemical Brothers" - daug epitetų gali rasti kasdien vis įnirtingiau populiarėjančiam ir ant vis didesnių scenų kopiančiam dabar jau berlyniečių duetui "Booka Shade". Prodiuseriai ir remiksuotojai, M.A.N.D.Y. partneriai kompanijoje "Get Physical", epinių albumų ir kompiliacijų autoriai, kurių "Body Language" ar "Karma Car" vienu metu buvo tikri šokių aikštelių "defoltai" - visa tai jie. Ir jau ryt, lapkričio 14-ą, Walterio Merzigerio ir Arno Kammermeierio duetas kops į "Nokia Trends Lab" sceną, iškilsiančią buvusioje "Lietuvos ryto" arenoje. Ne visai apie tai telefonu kalbėjau su Arno, besiruošiančiu Visų šventųjų nakčiai kitoje Atlanto pusėje...

Ką gi veikiate Brazilijoje?

Į San Paulą atvykom vakar, ir jau po poros valandų lipsim į sceną. Mums visada čia patinka - žmonės mieli, maistas puikus, oras irgi paprastai labai geras. Dabar - tik šilta, bet vis tiek neblogai. Po šiandienos pasirodysim dar keletą kartų - iš viso Pietų Amerikoje praleisim dvi savaites. Tiek čia, tiek Rio De Žaneire, tiek kitose Brazilijos vietose, o po to trauksim į Argentiną, kur grosim "Creamfields". Ruošiasi dalyvauti apie 20 tūkstančių žmonių! Manau, viešnagė laukia smagi.

Vos prieš keletą dienų paskelbti kasmetinio DJ MAG Top 100 rezultatai. Tikrai įdomu ir net kiek linksma "Booka Shade" matyti 99-ojoje vietoje. Ką apie tai manai?


Juokinga, visiškai kaip ir praėjusiais metais! Nesam didžėjai, bet jei jau taip balsuoja, turbūt teks kada nors pradėti, idant nenuviltume žmonių. Net nežinau, kodėl jie balsuoja - suprantu, kai taip daro gyvų pasirodymų kategorijose, ir ten, dėkui gerbėjams, esam ne kartą atsidūrę, bet didžėjų tope? Nesuprantu.

Tiesą sakant, ateityje planuojame pradėti ir decks'n'efx pasirodymus - parinktume tiek savo, tiek kitų atlikėjų kūrinių, "paruoštume" juos studijoje ir tuomet liptume į sceną. Bet tai - irgi ne didžėjavimas, tiesiog paįvairinimui. Ir dar negreit.

Negi niekad nesi didžėjavęs, net uždaram draugų vakarėly?

Manau, vienintelė mano patirtis yra ilgos mūsų studijos DJ kambaryje praleistos naktys, kuomet su Patricku iš M.A.N.D.Y. gerdavom raudoną vyną ir vienas kitam leisdavom įrašus. O dabar, kai ruošiame DJ miksus - pavyzdžiui, "DJ Kicks", ar neseniai anglų žurnalui "Clash" įrašytas, ar tas, kurį davėm australų radijui, na, tai visgi studijiniai miksai... Su plokštelių ar CD grotuvais to, ką su kūriniais veikiame studijoje, nepadarytum. Į tas kompiliacijas sudedam išties daug studijos "magijos" ir įgūdžių. Taip labai smagu!

Kaip manai, ar vidutinis vakarėlių lankytojas į jūsų duetą žiūri kitaip, nei į didžėjus? Ar jūsų šou - labiau koncertas, nei vakarėlis?


Tvirtai tikiu, kad kitaip. Visų pirma, koncerte žmonės tau atviresni, ir energijos atiduoda daugiau. Paprasčiausiai jie mato ant scenos vykstantį darbą - būtent taip galiu pavadinti tai, ką veikia muzikantai! Mūsų pasirodymai - tai daug fizinio krūvio. Daug prakaituojam ir darom viską, ką galim, kad šou vyktų sklandžiai ir kuo gyviau. Manau, žmonės tai mato, supranta ir vertina. Stebėdami mus jie regi tai, ką girdi, ir apskritai mato, kas vyksta.

Mums pasisekė - "Booka Shade" klausančios minios išties labai energingos. Ypač ten, kur atvykstame antrą, trečią kartą žmonės jau žino, kad scenoje esame ypač gyvybingi ir savęs visai negailime, taigi labai noriai mūsų duodamą energiją pasičiumpa ir grąžina atgal. Taip ir žaidžiame tokį energijų stalo tenisą - tai nuostabu. Patys vieni vakarėlio neužkurtume - tam būtinai reikia aktyvios minios. Būtent dėl to mūsų šou tokie energingi ir daug duodantys.

Na, dešimttūkstantinėms minioms turbūt kaskart negrojate, tai kaip energetiškai ar kaip kitaip skiriasi mažesni jūsų šou?

Kartais kiek pakeičiame kūrinių grojimo tvarką, bet nebūtinai. Štai dabar ruošiamės "Creamfields" ir, nors laukia didelis 20 tūkst. žmonių reivas, sąraše palikom ir vieną lėtą dainą - tai naujo mūsų albumo pirmasis kūrinys, "Outskirts". Dvejojom, ar jį išimti, ar vis tiek groti, bet nusprendėm, kad viskas turėtų būti gerai ir minios "nepamesim". Visgi tai, ką darome mes - koncertas, vadinasi, žmonės nori ir iš tiesų klausytis, o ne tiesiog pasinerti į valandą nesikeičiantį ritmą. Tad jiems turėtų patikti ir lėtesni motyvai. Tiesa, kartais, priklausomai nuo minios dydžio varijuojam kūrinių nuotaikomis ir energijos lygmenimis, bet jų tvarka, kaip jau sakiau, dažniausiai išlieka panaši.

Vienas iš jūsų, kaip "gyvų" elektronikos atlikėjų, privalumų - gerokai trumpesnis darbo laikas, nei kolegų didžėjų. Pagrojate valandą ar kiek daugiau, ir ką veikiate likusią nakties dalį?

Iš tiesų grojame labai įvairiu metu. Kartais vidurnaktį, kartais - visai paryčiais, pasitinkant saulę, kaip šiemet "Exit" festivalyje. Visgi, kaip tu pati teisingai pastebėjai, mūsų pasirodymai - tai koncertai. Todėl šio turo metu bandėm groti ir "įprastu" koncertams metu - aštuntą, devintą vakaro. Ir, kas smagiausia, viskas pavyko taip pat gerai! Lyg būtume groję pačiame nakties įkarštyje, antrą ar trečią... Tai buvo išties smagus atradimas - vadinasi, galėsime anksti vakare groti ir ateityje. Na, o iš esmės darbą baigti anksti labai sveika! Teoriškai, cha cha, nes praktiškai vis tiek įsisuki į vakarėlį... Nors kartais griūnam tiesiog į turo autobusą ir miegam keliaudami į kitą miestą ar šalį.

Kaip manai, ar "gyviems" elektronščikams tenka daugiau dėmesio, nei didžėjams? Ar gali jie tapti savotiškomis roko žvaigždėmis?


Tiesa, kad žmonės mus scenoje stebi akyliau, nei didžėjus, bet, tiesą sakant, situacija mane tenkina. Aišku, su metais ji keičiasi. Štai ir vakar, atskridę į San Paulą, užėjom į klubą. Žmonės puolė sveikintis, fotografuoti - tai smagu, tačiau jokiu būdu nesam superžvaigždės. Ir tai - dar geriau! Galime ramiai vaikščioti gatvėmis ir nesibaiminti paparacių. Taip tiesiog yra su ta elektronine muzika, ir tiek - juk ir "Chemical Brothers", gerokai už mus populiaresni, gali mieste vaikštinėti lyg niekur nieko. Scenoje esi viskas, bet nulipęs nuo jos tampi tokiu pačiu žmogumi, kaip tavo gerbėjai. Tai - savotiška niša muzikos versle, ir man čia patinka. Tikrai nejaučiu kompleksų dėl to, kad gatvėje neatpažįsta - anaiptol.

O kodėl elektroninė muzika - tai niša? Kas gi leidžia jos klausytojams suvokti, kad muzikantai - tokie patys žmonės, o ne verčia garbinti lyg aktorius ir popžvaigždes?

Viena labai svarbi priežastis yra tai, kad mūsų muzikos klausytojai - vyresni. Jei esi paauglių pop dievukas, tikrai nesunku nusižudyti, nes nepilnamečiai gerbėjai gali būti tikrai labai įkyrūs! Mums tuo tarpu džiugu sutikti klaisytojus, kurie sugeba tuo pačiu metu ir dievinti muziką, ir suvokti, kad jos kūrėjai - visai ne dievai ir po šou, tarkim, nori išgerti, kaip ir paprasti mirtingieji. Mūsų fanai - šaunūs ir ne per daug įkyrūs.

Tiesa, visai neseniai mane nustebino vienas geras "Get Physical" bičiulis, seniai apie mus rašantis "Resident Advisor" žurnalistas. Jis po "Booka Shade" šou Londone pastebėjo, kad konkrečiai mūsų dueto vakare apsilankė jaunesni žmonės, nei apskritai eina į "Get Physical" renginius. O tai irgi smagu - gera, kai tavo muziką mėgsta platus amžiaus spektras. "Booka Shade" klausytojų, manau, tęsiasi nuo 18-os iki mūsų metų sulaukusių, subrendusių žmonių, kurie prieš keliolika metų augo klausydamiesi techno.

Jūs nuolat labai užimti - albumai, turai, remiksai, DVD... nenumatot pertraukos?

"The Sun and the Neon Light" lydintis turas bus beveik perpus trumpesnis už tą, kurį sukorėm pristatinėdami "Movements". Anas buvo nežmoniškas! Gerokai daugiau nei šimtas pasirodymų... O šįkart, atėjus metų pabaigai, būsim "atkalę" apie 80 šou. Smagu - apkeliavom beveik visą pasaulį, praktiškai visas įdomias ir svarbias vietas.

Taigi kai prieš Kalėdas sugrįšim namo iš Australijos, kiek pailsėsim ir vėl lįsim į studiją, kurioje ruošim naują albumą. Idėju jau turim - net ir dabar, kai kalbu su tavimi, Walteris kitame kambaryje įlindęs į mūsų "nešiojamą studiją". Patogu, kai keliaudamas gali ir kurti - bene visi paskutiniai mūsų darbai taip ir užgimė. Žinoma, keliaudamas ruoši tik juodraščius, o sintezatorius išsitrauki tik grįžęs į studiją, bet tiems juodraščiams visiškai užtenka ir kompiuterio. Tad negrosim bent iki kovo galo - tuomet planuojam viešnagę į JAV, kur galbūt pasirodysim festivalyje "South by Southwest" ir "Winter Music Conference".

Ką gi veiksit per Kalėdas?

Labai džiaugiamės, kad jas praleisim name! Turim puikių planų - savo šeimas vesimės į visas įmanomas Kalėdų muges! Artimieji turbūt jau nebegali to pakęsti, bet pažadu - į kiekvieną mugę! Taip pat kepsiu kalėdinius sausainius, ruošiu kitą maistą - viską darysiu pats. Bus labai smagu, nekantrauju. Ateinantis mėnuo ruošiasi būti žudantis - dabar Pietų Amerika, tada Lietuva, Belgija ir iškart Australija, kita planetos pusė. Namo grįšim išsunkti, taigi atostogos pravers.

O kaip Naujieji? Gal esat pakviesti į kokį gražų vakarėlį?

Nesam tikri. Jei pasitaikys kažkas tikrai įdomaus, kodėl gi ne, bet greičiausiai važiuosim pabūti kur nors ramiau, su šeimomis.

Atrodo, jūs su Walteriu labai artimi. Viso interviu metu sakai "mes", o ne "aš". Nepavargstat vienas nuo kito?

O, mes sena gera porelė. Kaip Walteris Matthau ir Jackas Lemmonas! Esam pažįstami jau daugiau nei dvidešimt metų, o tai - daugiau nei pusė mūsų gyvenimų. Vienas su kitu esam praleidę daugiau laiko, nei su savo mamomis ir net žmonomis, cha cha! Žinoma, visko būna, bet puikiai deram kartu ir labai vienas kitą gerbiam. Be to, mums patinka vienas kito kūryba ir idėjos, o tai - be galo svarbu. Visuomet mėgaujamės kalbėdami apie būsimus šou, naujus kūrinius ar kitus dalykus. Mes - kaip žaidžiantys vaikai. Susitinkam, pasišnekam apie tai, kad, pavyzdžiui, gerai atrodytų vieni ar kiti vizualai, imam ir padarom. Elgiamės kaip žaidimų aikštelėje, tik dabar mus stebi tūkstančiai žmonių, cha cha.

Neseniai pristatėt bendrą jūsų ir "K Swiss" projektą - sportbačius. Kaip pavyko?

Puikiai! Skelbėm konkursą sportbačiams laimėti, ir, atrodo, dabar nugalėtojai jau turėtų avėti savo prizus. Norinčių laimėti buvo tikrai daug. Kiek žinau, "Get Physical" planuoja pardavinėti sportbačius ir mūsų tinklapyje - nesu tikras, kada, nes nelabai turėjau laiko dalyvauti šiame projekte. Bet būtų smagu - man pačiam patinka avėti šį kūrinį, be to, tikrai nedažnas elektronikos kolektyvas galėtų pasigirti turintis nuosavus sportbačius!

Tai jau taip. Ar ruošiatės pristatyti ir daugiau "brendintų" produktų?

Tikrai norėčiau išleisti itin aukštos klasės simbolikos. Kalbamės su įvairiais žmonėmis - dizaineriais ir panašiai, taigi greičiausiai ši linija pasirodytų drauge su nauju albumu. Juk reikia laiko viskam paruošti ir pagaminti... Kokybė mums labai svarbu, jos siekiame visame, ką darome. Kad ir riboto tiražo kompaktinio disko viršelyje ar vinilo paviršiuje, kuris liečiant atrodo visai kitoks. O tokie projektai trunka ne dieną ir ne dvi.

Turiu porą kvailokų klausimų, bet man visada buvo įdomu. Ką reiškia "Booka Shade" ir kaip pavadinimą sugalvojot?

Tiesą sakant, nereiškia nieko. Tai žodžių žaismas. Gimė jis prieš keliolika metų, kuomet smarkiai dirbom pogrindyje - praktiškai kas savaitę kuriame nors pogrindiniame "leible" pasirodydavo mūsų įrašas. Ir beveik kas savaitę kurdavom savo duetui naujus vardus! Taip vieną kartą sugalvojom ir "Booka Shade" - atrodo, skaitėm laikraštį ar žurnalą, ir akys užkliuvo už žodžio "booker". Užrašėm jį kaip "booka", na, o "shade" - tai šešėlis, tamsa ir paslaptis, tai, apie ką tuomet buvo mūsų muzika. Ir šiandien esu pavadinimu labai patenkintas - kartą tokį išgirdęs, neturėtum pamiršti! Tik va ispanai mus kažkodėl vadina "Boca Seca", arba "sausa burna", cha cha!

Ir paskutinis. Ar pavadinimą "Get Physical" pasiskolinot iš Olivia Newton-John dainos?

Būtent iš jos! Kurdami kompaniją ir ieškodami jai vardo stengėmės, kad jis savyje turėtų tuos dalykus, dėl kurių mylime šokių muziką. Mažus prakaituotus klubus, kuriuose renkasi daugybė žmonių, gerai leidžia laiką, negalvoja apie rytojų, ir visi draugiškai prakaituoja kartu, cha cha... Taigi "Get Physical" pasirodė idealus visa tai apimantis variantas!

--

English.
Daina D., 2008 Lapkričio 13, 12:19

Komentarai

 • lina
  lina @ 2008 Lapkričio 20, 11:16

  fainas intervas, toks easyyyy:)

  0  0
 • AFX V7
  AFX V7 @ 2008 Lapkričio 19, 04:05

  jie nerealus !

  0  0
 • neurophotek
  neurophotek @ 2008 Lapkričio 17, 11:10

  booka'i savo padarė.ir aš tuo patenkintas!!!

  0  0
 • Tum
  Tum @ 2008 Lapkričio 14, 06:21

  fainai turetu but.. gaila,kad neteks sudalyvaut..

  0  0
 • Jake Emerald
  Jake Emerald @ 2008 Lapkričio 14, 04:19

  grazu :)

  0  0
 • Ragelis
  Ragelis @ 2008 Lapkričio 13, 08:28

  Neblogas.. ;)

  0  0
 • Ray Calman
  Ray Calman @ 2008 Lapkričio 13, 02:38

  Idomus :) Gerai susiskaite ++

  0  0
 • danny orange
  danny orange @ 2008 Lapkričio 13, 12:27

  Geras interviu ir labai gera angliska versija. Well done, Raima!

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2008 Lapkričio 13, 12:26

  mokslinės fantastikos hausas :)

  0  0
 • melynake
  melynake @ 2008 Lapkričio 13, 11:32

  Laukiau sito pasikalbejimo:)

  va va, as apie pavadinima tai ir norejau suzinot...
  cha cha, get physical on the dancefloor tomorrow:)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.