Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 44 svečiai
Temos


Kate Lawler: “Kai sužinojau, kad James Zabiela grojo mano gabalą „20 Years Of Acid” - šokinėjau iš džiaugsmo!“ (Specialiai Djscene.lt)

Rugsėjo pabaigoje uostamiesčio klube "Global" apsilankė perspektyvi Didžiosios Britanijos klubų lankytojų numylėtinė - Kate Lawler. Ši mergina šokių muzikos scenoje dar tik naujokė, tačiau jaučiasi kaip žuvis vandenyje, ir jai tai puikiai sekasi. Vos spėjusi atsipūsti po debiutinio albumo "Screw you" išleidimo, mergina keliauja po pasaulį, drebina klubų šokių aikšteles ir kone kasdien didina savo gerbėjų gretas.

Kate - pirmoji moteris D. Britanijoje laimėjusi realybės šou "Big Brother", vėliau mergina dirbo televizijos reportere, radijo laidų vedėja, ragavo modelio duonos, vaidino, kūrė moteriškos aprangos liniją... Tačiau būkite tikri - didžėjavimas ir prodiusavimas šiai devyndarbei tikrai nėra laikinas užsiėmimas.

Su Kate susitinku jos viešbučio kambaryje, likus gerai valandai iki jos pasirodymo klube, kur tą naktį ji užkūrė tikrą pirtį. Kate nenustygo vietoje, atsakinėdama į klausimus mosikavo rankomis, žodžius bėrė kaip žirnius į sieną ir nuolatos šypsojosi. Maža to, interviu metu ji iš savo kompiuterio pagrojo šūsnį šviežiausių šokių aikštelių naujienų, o kiekvieną iš kolonėlių skambantį stipresnį garsą vainikuodavo jos šūksniai ir į viršų iškeltos rankos. Aš jau nekantravau sulaukti kada ji stos prie DJ pulto. Patikėkit, ši mergina tikrai gyvena dėl muzikos.

Kaip jautiesi pirmą kartą atvykusi į Lietuvą?

Gerai! Nekantrauju sulaukti vakarėlio. Mano draugė Misstres De Funk, grojusi "Global" klube prieš porą mėnesių, labai teigiamai atsiliepė apie Lietuvos kluberius, kurie ją labai šiltai sutiko.

Neišvengsi klausimo apie Steve Lawler... Tai kaip ten su ta jūsų vienoda pavarde?

Ei! (juokiasi). Kai išgirstu šį klausimą, visada atsakau skirtingai. Na, žinai, mes susituokėm ir išsiskyrėm jau tris kartus. Žinoma juokauju, nors visai neprieštaraučiau tapti jo žmona (šypsosi). Esu didelė Steve Lawler gerbėja. Neseniai girdėjau jį grojant Ibizoj - jis tiesiog talžo publiką! Jis nuostabus!

Kiek metų esi užkariavusi DJ pultą?

Oficialiai groju trejus metus, tačiau pirmieji bandymai prasidėjo dar būnant šešiolikos. Visada mylėjau muziką, mėgau lankytis vakarėliuose, svajojau pati tapti vakarėlių šeimininke. Viskas išsipildė net su kaupu, nes niekada negalvojau jog keliausiu po pasaulį, grosiu skirtinguose klubuose, kursiu muziką. Tai tiesiog nuostabu!

Kaip tavo muzikinis stilius pasikeitė nuo to laiko kai pradėjai groti?

Iš pradžių "įsikabinau" į house, progressive house, veliau viskas po truputi keitėsi, pakrypau link dark tech. Net, nežinau... Man patinka įvairi muzika! Dievinu deep skambesį, ir labai mėgstu groti "warm up" setus.

Pagal profesiją esi IT specialistė. Gal ši patirtis tau padėjo perprasti didžėjavimo ir prodiusavimo technines subtilybes?

Nuo pat vaikystės buvau linkusi prie technikos. Esu imli ir jei kažką reikia išsiaiškinti, man tai pavyksta padaryti gana greitai. Kurį laiką dirbau kompiuterinės įrangos specialiste vienoje įmonėje. Kai nusipirkau grotuvus, draugai manęs klausė: "Na ir kaip tu tikies pati išmokti groti?" Aš pastudijavau, panagrinėjau ir visai greitai perpratau ką ir kaip ten reikia daryti .

Kokiomis aplinkybėmis pradėjai prodiusuoti?

Mano vadybininkas Chris Barratt yra prodiuseris. Kažkada užėjau į jo studiją paklausyti ką jis sukūrė, ir tai ką išgirdau mane tiesiog sužavėjo. Užsidegiau to išmokti pati, po truputi pradėjau tuo domėtis, praktikuotis. Pats pirmas viso to rezultatas buvo mano remiksuota "Goldtrix feat. Andrea Brown - It's Love (trippin')" versija. Man visada patiko šis kūrinys, tad kodėl gi neprikišus nagų prie jo ir nesuteikus jam naujo skambesio? Gaila, kad mes jo taip ir neišleidome singlo pavidalu. Man patinka dirbti studijoje, kartais aš joje tiesiog pradingstu!

O dėl to didžėjavimas nenukentėjo?

Jei atvirai, kūryba mane žavi kur kas labiau nei didžėjavimas. Kuo daugiau laiko praleisdavau studijoje, tuo mažiau grodavau vakarėliuose. Paskutiniu metu viskas atvirkščiai - į studiją užsuku rečiau, nes aktyviai groju klubuose. Aš tiesiog nebespėju! Mano vadybininkas kartais dėl to priekaištauja ir sako, jog man reikia daugiau laiko skirti kūrybai, bet tai kad jis pats "bookina" mane beveik kiekvienam savaitgaliui (juokiasi).

Tavo debiutinis mini albumas "Screw you", išleistas įrašų kompanijoje "Toolroom" - ganėtinai aštrus ir "nemergaitiškas". Kaip vyko jo kūrybinis procesas?

Nemergaitiškas? Labai gerai! (šypsosi) Specialiai neplanavau albumo. Iš pradžių sukūriau pirmąjį gabalą - sunkų ir tamsų "Screw you", po to gimė "20 Years Of Acid". Jaučiu nostalgiją senam acid house, todėl šiam kūriniui mane įkvėpė būtent jis. Kai būdama penkiolikos metų pirmą kartą apsilankiau klube, būtent šio stiliaus muzika sklido iš kolonėlių. Trečiasis kūrinys - "Water Baby" buvo kiek šviesesnis ir melodingesnis nei pirmieji du. Visus juos išleidom kaip mini albumą. Ir kai sužinojau, kad James Zabiela "Glastonbury" festivalyje grojo mano "20 years of acid" - šokinėjau iš džiaugsmo!

Darbo dienomis radijo stotyje "Kerrang Fm" vedi rytinę laidą. Kaip tu viską suderini?

Darbas radijuje - labai gera alternatyva. Aišku, būna dienų kai pradedu bliauti ir skųstis jog nieko nebespėju. Tai į radijo stotį, tai į studiją, tai į oro uostą... Kai pirmadienį po audringo savaitgalio pasirodau "Kerrang FM", mano bosas pastoviai pyksta ir sako: "Atrodai suknistai, tau reikia mesti didžėjavimą"! O mano vadybininkas pastoviai man priekaištauja, kad reikia mesti darbą radijo stotyje. Aš kol kas nenoriu atsisakyti nei vieno nei kito!

Gal esi papuolusi į kokią kuriozinę situaciją tiesioginio eterio metu?

Kartą man ir mano kolegai vedant laidą į eterį pradėjo "lysti" pašaliniai garsai. Atsitiko taip, jog kitoje studijoje, kuri yra sujungta su radijo stoties biuru buvo įjungtas mikrofonas. Kadangi mūsų radijas yra rock'n'roll radijas, patikėk, atitinkamas "rokenrolas" vyksta ir biure (šypsosi). 2 milijonai žmonių girdėjo kaip mūsų kolegos kalbasi, juokiasi ir keikiasi... Aišku tuomet viskas nebuvo labai juokinga, nes po šio incidento kai kas buvo atleistas iš darbo.

Tokios ikonos kaip: Ellien Allien, Miss Kittin, Sandra Collins yra tavo konkurentės ar tiesiog kolegės?

Palaikau visas talentingas moteris DJ, kai turiu progą būtinai nueinu į vakarėlį paklausyti ką ir kaip jos groja, tačiau tikrai nesistengiu su kažkuria konkuruoti.

Jei nekonkuruoji, tai gal su kažkuria bendradarbiauji?

Mistress De Funk! Jos kūryba nuostabi, taip pat ji puikiai groja. Ši mergina tikrai įdomi asmenybė, man patinka su ja bendrauti. Neseniai pradėjome kartu groti "back to back". Kai mes drauge stojame prie dj pulto - mūsų niekas nepranoksta! Mes jaučiamės fantastiškai! Ir galiu pasakyti - Lietuva mus kartu dar tikrai pamatys ir išgirs!

Kaip manai, koks didžiausias skirtumas tarp moters DJ ir vyro DJ?

Nėra jokio skirtumo! Na, nebent tik tiek, kad moterys atrodo patraukliau. Bet tai natūralu, juk mes - dailioji lytis (šypsosi).

Vyrauja nuomonė jog moteris dj negali groti gerai, vien dėl to jog ji yra moteris. Net jei ji gros gerai - visi sakys jog ji groja papais?

Man tikrai gaila, kad daugelis žmonių dar taip galvoja... Ir žinoma, viskas čia dėl tų merginų, kurios grodamos savo žavesį ir moteriškumą išnaudoja ne pagal paskirtį.

Ką manai apie tokias DJ, kurios grodamos nusirenginėja, na kad ir amerikietė Portia Surreal?

Man tokie dalykai nelabai patinka. Žinau Portia Surreal ir dar daug kitų merginų kurios prie pulto nusirenginėja... Man tai keista. Kartą vienas draugas manęs paklausė: "Kodėl tu nenusirenginėji kai groji?" Tai yra visiška nesąmonė! Aš myliu muziką, man patinka groti, kodėl dar turėčiau nusirenginėti? Vien dėl to kad esu mergina? Rengiuosi patogiai, nesistengiu atrodyti seksualiai, trumpi sijonėliai man nelabai patinka. Žmonės į klubą ateina dėl muzikos - ne dėl papų!

Vaikinai DJ į vakarėlį gali atvykti tiesiai iš oro uosto ar vos pakilę iš viešbučio lovos. Ar ilgai ruošiesi prieš pasirodymą?

Na visko būna. Jei prieš vakarėlį einu pasnausti, dažniausiai atsikeliu vėliau nei planuoju ir tenka susiruošti per 10 minučių. Jei nereikia trinktis plaukų, paprastai užtenka nepilnos valandos. Prastai jausčiausi jei eičiau groti nepasitempusi ir nepasigražinusi.

Iš kur semiesi įkvėpimo?

Sudėtingas klausimas... Žinai, mano mama ir tėtis visada sakė, kad geriausia daryti tai kas tau patinka. Mane įkvepia mano veikla.

Turi seserį dvynę. Ar ji taip pat aistringa vakarėlių ir šokių muzikos gerbėja?

Mano sesuo turi vaikelį ir yra pasinėrusi į motinystę. Šiaip ar taip, jos netraukia nei klubai, nei muzika kurią aš groju, tačiau esame labai geros draugės.

Turi blogų įpročių ar savybių kurios tau nepatinka?

Aš nesiilsiu kaip normalus žmogus, miegą pastoviai iškeičiu į kokį nors užsiėmimą, ir vos spėju apsidairyti kaip jau laikas eiti pusryčiauti. Mano draugus nervina tai jog esu per daug pedantiška. Kai šią vasarą atostogavau su draugais, aš vaikščiojau jiems iš paskos ir aiškinau: kodėl pienas ne šaldytuve? Kodėl pavalgėt ir neišsiplovėt indų? (juokiasi). Visi žino - mane lengva išvesti iš kantrybės.

O moteriškų silpnybių turi?

Na žinoma, kaip ir visos merginos mėgstu apsipirkinėti, tačiau neužtrunku viso pusdienio tam, kad nusipirkčiau vieną daiktą ar rūbą. Dažniausiai apsipirkinėti einu su vaikinais ir patikėk, man atsibosta laukti kol jie viską apžiūri. Jei turiu laiko mielai užsuku į knygynus.

Kokie tavo artimiausi planai?

Planuoju išleisti antrą albumą, todėl reikės prie jo padirbėti. Žinoma, norėčiau ir toliau keliauti po pasaulį, groti skirtinguose klubuose, susipažinti su naujais žmonėmis! Man patinka mano darbas, todėl ateityje stengsiuosi jį dirbti dar geriau!
Seta, 2008 Lapkričio 06, 12:57

Komentarai

 • ratautėle
  ratautėle @ 2009 Birželio 24, 09:16

  įdomus interviu, o ir padavė woo!

  0  0
 • Ei_Dzei7
  Ei_Dzei7 @ 2009 Sausio 21, 05:00

  ka galiu pasakyti.. saunuole :) keep goin'

  0  0
 • Stalana
  Stalana @ 2008 Gruodžio 14, 11:35

  interviu tikrai labai patiko :)
  go girl!!!!!!!!!!!!!:)

  0  0
 • ClubPlusX
  ClubPlusX @ 2008 Gruodžio 01, 09:16

  Per jos pasirodyma Global'e isimilejau i ja ir jos muzika ;)

  0  0
 • mesh
  mesh @ 2008 Lapkričio 25, 06:06

  Įkvepiantis interviu! :) Labai šaunus :p ir šiaip, jai sekmės ;]

  0  0
 • huko
  huko @ 2008 Lapkričio 16, 08:09

  Nu reiks paklausysti jos darbų , o šiaip interviu visai neblogas

  0  0
 • Alkuninis_velenas
  Alkuninis_velenas @ 2008 Lapkričio 13, 12:25

  ta vakara kai ji grojo, minde buvo nuvarytas i kapus... gal delto kad jo gabalai mum jau pabode, kad groja tapati ar todel kad Lawler yra isties gera publikos judintoja? :)

  0  0
 • Radioman
  Radioman @ 2008 Lapkričio 12, 02:32

  Saumus interviu. Padirbeta is peties, tamsta Seta. :)

  0  0
 • Laitas
  Laitas @ 2008 Lapkričio 12, 02:06

  Patiko skaityti :) Liux interviu!

  0  0
 • pushyni
  pushyni @ 2008 Lapkričio 09, 11:07

  “Kai sužinojau, kad James Zabiela grojo mano gabalą "
  Zbialai visa electuche limpa.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.