Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 208 svečiai
Temos


Quarion: „Daugelis skundžiasi sakydami, kad atlikėjai dabar išgyvena sunkius laikus, bet aš manau, kad taip – tik įdomiau“

Yanneck Salvo - prancūzakalbis šveicaras, gimtinę iškeitęs į Berlyną. Kurį laiką kūręs hip-hopą ir nu jazz melodijas, prieš porą metų jis tapo Quarion ir po šiuo slapyvardžiu vynioja hipnotišką house. Iškart jaukią vietą "Drumpoet Community" šeimoje radęs atlikėjas vadinamas vienu įdomiausių šiandienos scenos dalyvių, todėl neabejotinai nusipelnė tapti trečiuoju serijos "Interview" svečiu. Ir, aišku, turi ką papasakoti prieš lapkričio 8-ąją savo muziką gyvut gyvutėliai pristatydamas "Woo".

Prisipažink, kas genialios frazės apie Berlyną, kurią radau tavo "Myspace" - "The Hollywood of Techno" - autorius?

Cha cha, ją ištarė vienas mano draugas iš Melburno, Christian Vance. Iš pradžių remiksavau vieną jo kūrinių, po to susitikom, kai birželį grojau Australijoje. Jis buvo ką tik grįžęs iš Berlyno ir didžiausią įspūdį jam buvo palikęs prodiuserių ir didžėjų kiekis. Taip ir gimė ši frazė! Beje, Christian - puikus prodiuseris, netrukus pirmoji jo plokštelė su mano ir Minz remiksais pasirodys "Perspectiv" kompanijoje.

Savo kūrybą pristatai kaip hipnotinę. Ar tiki, kad muzika gali sukelti hipnozės efektą? Esi tai patyręs - hipnotizavęs ar pats užhipnotizuotas?


Taip, be abejo, šis efektas muzikoje mane domina bene labiausiai. Visuomet mėgau ilgus, besivyniojančius kūrinius... tai, matyt, mane persekioja dar nuo hip-hopo laikų, kuomet valandų valandas klausydavau DJ Premier loopsų.

Naujasis house iš Šveicarijos - iki šiol daugelį kiek gluminanti žodžių kombinacija. Kaip paaiškintum šią pakankamai neseną ir kokybišką bangą? Kas tokio ypatingo Ciūriche?

Tiesą sakant, aš iš Ženevos, ir Ciuricho scenos taip gerai nepažįstu... Bet ir mano mieste tikrai DAUG talentingų atlikėjų - Luciano, Agnès, Crowdpleaser, Dachshund, Lee Van Dowski, Quenum, Choton. O dar kiek pamiršau!

Manau, muzika iš ten dabar gera, nes klubinis gyvenimas Ženevoje kiek aprimęs. Taigi žmonės sėdi namie ir kuria nerealius kūrinius... Na, Ciūricho scena irgi labai stipri. Visi "Drumpoet" kompanijos vaikinai - Lexx, "The Lost Men", Soulturist - yra puikūs prodiuseriai. Labai mėgstu ir tai, ką kuria "Mountain People".

O kas gi nutiko, kad Ženeva - žemyn, o Ciūrichas - aukštyn? Gi ta pati šalis!

Taip, bet, deja, Ženevos valdžia vis mažiau toleruoja naktinio gyvenimo alternatyvą. Anksčiau mieste virė aktyvus veiksmas, vakarėliai vykdavo tiek klubuose, tiek pogrindyje - dažniausiai skvotuose. Devintojo dešimtmečio pabaigoje valdžia ėme juos uždarinėti, tad ir vakarėlius rengti tapo daug sunkiau. Taip po truputį uždaryti visi įdomesni kultūriniai vienetai, o Ženeva virto ypatingai nuobodžiu miestu, skirtu turčiams ir diplomatams. Kiekvienąkart grįžęs ten sužinau apie dar vieną uždarytą šaunų barą, klubą ar galeriją - labai gaila!

Ar gali nupasakoti trumpą Ciūricho klubinės kultūros istoriją? Kadaise matėm marškinėlius su užrašu "Zürich - Techno City"...

Na, bent jau dabar Ciūrichas tikrai užimtas ir intensyvus klubinis - vakarėlinis miestas. Kiekvieną savaitgalį jame apsilanko tūkstančiai turistų, atvykstančių būtent dėl vakarėlių ir gyvenimo būdo. Manau, Ciūrichas turi potencijos tapti kiek mažesniu jaunesniuoju Berlyno broliu.

Kokios buvo asmeninės tavo persikraustymo į Berlyną priežastys?

Man tiesiog reikėjo permainų, ir Ženeva buvo gerokai "užknisusi". Pažinojau berlyniečių, taigi persikraustyti nebuvo sunku.

O jei pasauliui staiga ateitų galas ir turėtum laiko aplankyti vieną vienintelę jo vietą, kur tai būtų?

Sunkus klausimas! Aišku, norėčiau būti su šeima ir artimiausiais draugais, bet turbūt būtų neįmanoma visiems atsidurti vienoje vietoje. Arba keliaučiau į Japoniją ar Naująją Zelandiją. Šių šalių ore tvyro tokia taiką nešanti atmosfera, kuri man padėtų susitaikyti su tragiška pabaiga.

Ar žinai, kiek iš viso tavo įrašų kopijų parduota?

Žinau tik "Drumpoet" skaičius, kitų įrašų kompanijų, deja, ne.

Ar skaičiai tau rūpi? Kas šiandien svarbiau - parduotų įrašų kiekis ar gyvi pasirodymai? Kas artistą paverčia "svarbiu"?


Žinoma, pardavimai labai svarbūs - jei mano kūrinių pirktų tik po šimtą kopijų, jų tiesiog nebeleisčiau. Bet sėkmė ne visada priklauso nuo prekybos - juk netrūksta puikių įvertinimų visuose žurnaluose susilaukiančių artistų, nors parduodama ne daugiau, nei po tūkstantį jų albumų ar plokštelių.

Kita vertus, šiandien vien iš leidybos nepragyvensi - greičiau atvirkščiai, vis daugiau muzikantų verčiasi vien iš pasirodymų. Daugelis skundžiasi sakydami, kad atlikėjai dabar išgyvena sunkius laikus, bet aš manau, kad taip - tik įdomiau. Nepriklausomi muzikantai turi daug daugiau galimybių.

Kaip manai, ar finansinė krizė pakenks muzikos ir klubų industrijai?

Deja, kol kas neradau laiko plačiau pasidomėti krize ir jos padariniais, be to, vokiškai skaityti ne visada lengva (mano gimtoji kalba - prancūzų). Na, bet, kiek žinau, krizė palies kiekvieną, taigi ir muziką. Vadinasi, dabar 10 000 eurų už naktį gaunantys didžėjai turės groti už mažiau, cha cha.

Žmonės kalba, kad sunkiuoju laikotarpiu vakarėliai tampa dar intensyvesni. Ar tai, tavo manymu, gali būti tiesa?

Manau, kad taip - logiška, kad nuo krizės bėgantys žmonės paguodos ieškos klubuose. Kita vertus, ir klubams finansiškai bus nelengva. Esu skaitęs, kad disco eros saulėlydyje, gėjų bendruomenėje pasklidus AIDS, žmonės tiesiog nebeturėjo motyvacijos eiti linksmintis ir skendėjo depresijoje...

Kaip manai, kiek svarbi sceninis atlikėjo įvaizdis? Ar tau artimesnis ankstyvųjų elektronikos artistų anonimiškumas, ar šiandieninis "Daft Punk" ir superžvaigždžių DJ fenomenas?


Turiu pasakyti, kad elektroninė muzika visgi neturėtų turėti nieko bendro su "frontmenais" ir didėjais - superžvaigždėmis. Žinoma, didžėjus turi teisę turėti įvaizdį, charizmą ir didelį ego, bet visa tai perkelti į sceną, manau, yra klaida. Kitose muzikos scenose ta galbūt ir veikia, bet tikrai ne šokių.

Ar tai reiškia, kad vien muzikos pakanka išsiskirti plačioje elektronikos jūroje?

Asmeniškai manau, kad taip. Rokenrolo ir punk pasauliuose įvaizdis dažnai svarbesnis už patį skambesį, bet mano šaknys - ne ten. Man pirmiausia rūpi muzika.

Be to, kalbėkim atvirai - kokį gi šou gali surengti būdamas didžėjumi? Kelti rankas į viršų ir prisikviesti merginų, kad šoktų aplink? O gal iššauti fejerverkų? Manau, tai tiesiog juokinga - pats plokštelių ar kompaktinių diskų leidimo vaizdas nėra toks jau įspūdingas.

Žinoma, pavyzdžiui, Kerry Chandler, visgi yra puikus artistas. Didžėjaudamas jis ir klavišiniais paskambina, ir saksofoną išsitraukia... tai, manau, ir yra šou. Taigi jei tau taip labai reikia ant scenos surengti spektaklį, reikia tai atlikti prideramai - su instrumentais ir kitais elementais, kaip, pavyzdžiui, "Booka Shade".

Sklinda gandai apie debiutinį tavo albumą...

Taip, vis dar plušu. Turėčiau baigti dar šiemet, tuomet jis pasirodytų 2009-ųjų pavasarį...

Ar slapyvardis "Ianeq" ilsisi ant lentynos?

Tiesą sakant, ne, nes kaip tik ruošiuosi išleisti Ianeq kūrybos - "Side Hustle". Tai bus hip-hopo projektas, kurį ruošiame drauge su MC iš Niujorko Roger Kahlon.

Kai kurie atlikėjai labiau pasižymi vystydami muzikines teorijas, o ne pačią muziką. Kaip manai, ar idėja gali būti stipresnė už iš jos gimstančią kūrybą? Ar tavo muziką palaiko tam tikros idėjos?


Kartais atsitinka taip, kad mano galvoje įsižiebia koncepcija, ir noriu ją išreikšti konkrečiame kūrinyje. Tačiau dažniausiai pirma gimsta muzika, o idėją joje atrandu vėliau. Kita vertus, būsimas mano albumas turi pasikartojančią temą.

Kokią reikšmę tau turi vokalas?

Vokalas man patinka. Šiuo metu naudoju savo balsą, o ateityje planuoju dirbti su kitais vokalistais.

Ar vis dar groji saksofonu?

Kartą per metus! Pastarąjį kartą - jam session'e su atlikėju Mocky ir kitais draugais.

Mėgsti poeziją?

Ne per labiausiai. Kai buvau paauglys, tikrai domėjausi intensyviau.

Ar esi socialiai ir politiškai aktyvus?

Mane labai domina politika ir žmonijos istorija. Šiuo metu esu paniręs į knygas apie Šaltąjį karą...

Obama ar McCainas?

Noam Chomsky.
Daina D. + "Interview", 2008 Lapkričio 04, 20:26

Komentarai

 • elkoo
  elkoo @ 2008 Lapkričio 07, 06:37

  idomiai suklostyta, bet muzika jis dar geriau klosto. tikriausiai visiems prijauciantiems gili - pazystamas 'Jamie Lloyd - May I (Quarion's Morning Rave Remix) - excellent!

  0  0
 • zl0
  zl0 @ 2008 Lapkričio 06, 09:44

  shneka teisingai, groja teisingai..) lauksim atvykstant

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Lapkričio 04, 08:25

  rasybos klaidas kaip visada prasau nurodyti man i PM - istaisysiu. kol nesuradom korektoriaus, tikrai negarantuoju uz ju nebuvima :) aciu!

  0  0
 • Vytas
  Vytas @ 2008 Lapkričio 04, 08:06

  "Slowhouse"...
  Live'ą išgirst būtų labai įdomu.

  0  0
 • DAlbert
  DAlbert @ 2008 Lapkričio 04, 07:12

  gal ir nieko, tik rasybos klaideliu privelei, cia matyt is skubejimo ar susijaudinimo :)

  0  0
 • mineral
  mineral @ 2008 Lapkričio 04, 03:19

  pritariu puikus interviu, visapusiskai idomus zmogus

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2008 Lapkričio 03, 01:23

  jey!

  0  0
 • AurumA
  AurumA @ 2008 Lapkričio 03, 12:34

  Gerai susiskaite ! :) Ne kvailas zmogelis..

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.