Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 46 svečiai
Temos


Thomas Schumacher: "Padėti plisti klubinei kultūrai gali ir būdamas paprastas lankytojas" (Specialiai Djscene.lt)

Michael Schumacher bendrapavardžio gal tūlas lietuvis ir nežino, bet savo srity jis yra ko gero gerbiamas ir vertinamas ne ką mažiau nei pirmasis. Prieš pat keliaudamas susitikt su atlikėju į "Gravity" visai netyčiom užtikau ir perskaičiau jo interviu "Pravdoje", kur jis teigė nemėgstąs įprastų klausimų. Tuo dar ir paties atlikėjo klube patikintas nusprendžiau neklausinėti jo apie visokiausius albumus ir projektus. Tad štai jums kiek kitoks Thomas Schumacher - politikos mėgėjas ir rūpestingas šeimos tėvas.

Kaip atradai elektroninę muziką?
Elektroninę muziką ar elektroninę šokių? Su elektroninę muzika pirmąkart susidūriau 1983-aisiais, kai išgirdau "Depeche Mode". Tai buvo pirma mano girdėta grupė, kurios muzikos pagrindas buvo sintezatoriai. Vėliau sužinojau apie "Tangerine Dream" ir visą galybę vokiečių atlikėjų. O elektroninę šokių muziką atradau tada, kai ji buvo sukurta. Tai buvo 1988-1989-aisiais, kai atsirado ir išpopuliarėjo acid house.

Ar elektroninė šokių muzika buvo didžiulė sensacija sutraukusi galybę dėmesio, ar viskas vyko pamažu?
Tai buvo tarsi didžiulis sprogimas. Acid house buvo kažkas visiškai naujo ir kitokio. Tais metais juk vyko vadinamoji "meilės vasara" ("Summer of Love"), tuomet tarsi įvyko šokių muzikos revoliucija. Iki tol irgi buvo šokių muzikos - disco, italo disco, bet acid house juos nokautavo. Šokių muzika pasikeitė negrįžtamai.

Ar pasiilgsti tų laikų? Acid house?
Ne, nepasiilgstu. Tas laikotarpis, aišku, yra svarbi praeities detalė, namuose turiu nemažai tų laikų įrašų, bet aš neketinu grįžti į praeitį, judu ir žiūriu tik į priekį.

O kas laukia tame "priekyje"?
Kas žino. Bent jau Berlyne, pastebiu, vis populiaresnis darosi deep house skambesys. Tai vokiškas gilus skambesys kaip Ame, Dixon, Jonny D, "Cecile records". Minimal jau atgyveno sav šlovės laikotarpį - Berlyne juo visi gyveno jau keletą metį. Manau, kad viskas "suhauzės".

Ką manė tavo tėvai apie abejotiną didžėjaus veiklą?
Kaip ir galima tikėtis - jie tuo ypatingai nesidžiaugė. Bet kai jei suprato, kad aš į šią sritį sudėjau visą širdį ir sielą, jie su tuo susitaikė, daugmaž: "na, mes skirtingai įsivaizdavom tavo ateitį, bet kadangi ši veikla tau patinka ir teikia džiaugsmą, tebūnie". O kai reikalai pradėjo klotis puikiai, tėvai buvo dar pozityviau nusiteikę, o ir man buvo smagiau.

Kaip tėvai įsivaizdavo tavo ateitį?
Jie nėra minėję nieko konkretaus, bet manau, kad tikėjosi, jog pasirinksiu kokią klasikinę profesiją. Aš lankiau aukštesniąją mokyklą, tad po jos galėjau stoti į kokį universitetą ir studijuoti teisę ar ką nors panašaus. Labai džiaugiausi, kad jie susitaikė su mano pasirinkimu. Prisimenu, kai 1992 metų gruodį buvo išleista pirmoji mano plokštelė, grįžus namo tėvai mane labai sveikino, mama atidarė butelį šampano... Man tai buvo pati kelio ir suvokimo, kad tai mano kelias, pradžia.

Minėjai klasikinę profesiją, o kaip su klasikine muzika?
Tiesą sakant, savo muzikiniam kely man tenka su ja susidurti ir jos paklausyti, bet nesu didžiausias šios muzikos fanas. Kitą vertus man 36 ir kiekvieną savaitę aš perklausau galybę muzikos. Klasikinė muzika ir džiazas - tai tie stiliai su kuriais toje galybėje ir nesusiduriu, bet su kuriais planuoju susipažinti ateityje. Tai dar viena nuostabi muzikos savybė - jos sukurta tiek daug, kad visada yra naujų dalykų, kuriuos gali atrasti.

Ką apie tavo pomėgį groti manė tavo draugai?
Techno buvo naujas dalykas, draugams mano užsiėmimas patiko, bet niekas rimtai į tai nežiūrėjo. Vėliau, manau, jie buvo apstulbę - iš viso draugų būrio aš pirmasis pradėjau uždirbti tiek, kad galėjau išsikraustyti ir gyventi atskirai nuo tėvų. Iš visos kompanijos tik aš vienas vis dar klausau elektroninės muzikos. Mūsų susitikimai - tikra atgaiva, nekalbam apie klubus, narkotikus ir visą tai, kas su tuo susiję. Man tai labai patinka.

O tai apie ką šnekat, politiką?
Tai visuomet puiki tema pokalbiui. Manau, kad labai svarbu yra balsuoti, išreikšti savo nuomonę ir nebūti abejingu. Kaip ir daugeliui, man apmaudu, kadangi nesijaučiu reprezentuojamas - o turėčiau. Tie politikai, kuriuos mes matome šiais laikais rūpinasi nebe tautos, o savo gerove.

Rūpestį kelia ir finansinė krizė. Dabar visas pasaulis stebi, laukia kaip ir kas pasikeis JAV, kadangi iš dalies pasaulis nuo šios valstybės priklauso. Tikiuosi, kad Barack Obama laimės rinkimus, tai būtų puikus ženklas, kad galbūt viskas ims gerėti ir grįš į vėžias. Bet apskritai dėl visaapimančios globalizacijos visi politiniai ir ekonominiai procesai tapo daug sudėtingesni, kadangi įtakos padėties pagerėjimui ar pablogėjimui turi galybė faktorių. Daugybė žmonių šiais laikais nesupranta nei kas vyksta, nei kodėl.

Globalizacija turi daugiau privalumų ar trūkumų?
Šiuo metu manau, kad tų privalumų ji suteikia ne tiek jau ir daug. Aišku, ji turi potencijos sukurti daug gerų dalykų, bet dabar visus jos teikiamus privalumus susigrobia maža grupelė žmonių - ypatingai turtingi verslininkai, investuotojai. Žmonės, kurie ir šiaip yra itin turtingi. Bet pažiūrėk į skurdžias Afrikos šalis - ką gero globalizacija atnešė joms? Tik išnaudojimą.

Grįžtam prie krizės, ar kokią nors Europos šalį galėtų ištikti Islandijos likimas?
Taip, esu tuo įsitikinęs, dėl to džiaugiuosi, kad dauguma Europos šalių nusprendė skirti savo bankams pinigų, kad išgelbėtų juos nuo galimų bėdų. Juk jei sugriūtų finansų sistema išgyventume košmarą, įsivaizduok, kad negali nueiti ir iš bankomato pasiimti pinigų, kurie turėtų būti tavo sąskaitoje. Šiaip ar taip, tie pinigai bankus gal ir išgelbės, bet krizė dar nesibaigė. Tiesą sakant, jei būtų mano valia, porai savaičių uždaryčiau visas biržas, kad nebūtų galima prekiauti akcijomis. Dabar biržose pilna lošėjų, kurie savo beveik atsitiktiniais pirkimais bei pardavimais tik kelia sąmyšį ir padėties stabilizuoti tikrai nepadeda.

Kitą vertus ši krizė gali suteikti valstybėms daugiau galios ir galimybių kontroliuoti finansus bei pinigų srautus. Juk dauguma šalių yra investavusios galybę pinigų į savo bankus. Norėčiau, kad valdžia galų gale pradėtų veikti ir pasinaudotų šiomis investicijomis kaip svertu. Sustiprinusios savo įtaką bankams, jos galėtų pasirūpinti dauguma, o ne tik maža turtingų išrinktųjų saujele. Tačiau, nemanau kad tai įvyks.

Ar žiūri formulę?
Ne, cha cha cha. Užtat, kitaip nei mano garsusis bendrapavardis, aš net neturiu vairuotojo pažymėjimo.

O apskritai domiesi kokia sporto šaka?
Žiūriu futbola. Esu kilęs iš Brėmeno, miesto šiaurės Vokietijoje, tad sergu už savo gimtinės komanda. Kartais žiūriu Olimpines žaidynes, bet tiesą sakant, manau, kad dopingas naikina džiaugsmą, kurį teikia sportas. Šiais laikais niekada nesi tikras, ar nugalėtojas varžybas laimėjo nes yra geras sportininkas, ar dėl to, kad turėjo gerų preparatų.

Pats įsimintiniausias nuotykis klube?
Įsiminė labiau ne nuotykis, o pats vakarėlis. Niekada nepamiršiu vieno vakarėlio Japonijoje, kuriame grojau 1997-aisiais. Vakarėlis vyko klube kuris, kaip ir "Gravity" buvo po žeme, tačiau tas klubas buvo įrengtas ne slėptuvėje, o kažkokio dangoraižio rūsyje. Tai buvo pats mažiausias klubas, kiek esu matęs per visą savo gyvenimą. Jame taip trūko vietos, kad net baras buvo įrengtas ne viduje, o lauke prie įėjimo - nusiperki gėrimą ir tik tada leidies į klubą. Ten tilpo daugiausiai šimtas žmonių, o velniškas garsas darė tą vietą tikru pragaru. Tuo metu aš dar rūkiau, tad begrodamas pabandžiau žiebtuvėliu prisidegti cigaretę, bet žiebtuvėlis neveikė. Norėjau jį iš ko nors pasiskolint, bet prie manęs priėjęs vaikinukas paaiškino, kad žiebtuvėlis neveikia dėl deguonies trūkumo! Tai buvo tiesa, jie neturėjo jokios ventiliacijos sistemos. Po dvidešimties minučių man pradėjo darytis silpna, bet staiga priėjo dar vienas vaikinas ir prispaudė man prie veido deguonies kaukę, o nedidelį kanistrą prikabino už diržo. Brol, grynas deguonis - pats geriausias narkotikas! Tris valandas grojau neatitraukdamas tos kaukės. Pasirodo jų buvo galima gauti bare. Tai juk visiškai nesveika! Sunku tuo patikėti - pernelyg smagu, kad būtų tiesa, bet visi žiūrėjo į tai kaip į įprastą dalyką. Vokietijoje žmonės išgirdę apie deguonies trūkumą bėgtų laukan ir nebegrįžtų, o čia visi nešiojosi deguonies balionus!

Ką veiki laisvalaikiu? Tik nesakyk, kad tokio neturi.
Turiu, turiu. Čia juk paties žmogaus pasirinkimas, ar jam reikia laisvalaikio ir ar jis šį turi. Aš vis tik esu šeimos žmogus - turiu žmoną, dukterį. Man itin svarbu turėti laiko, kurį galėčiau skirti joms ar sau pačiam. Turiu jo pakankamai, kad galėčiau daryti ką tik noriu - išeiti pasivaikščiot į parką, žaisti su dukra, nueiti į kiną ar išgerti butelį vyno su žmona.

Ar gauni daug dėmesio iš fanų ar fanių?
Visko būna - kartais net ir tam tikrų pasiūlymų. Bet jaučiuosi pakankamai suaugęs, kad galėčiau su visais pasiūlymais ir fanais gražiai susitvarkyti. Niekada negalėčiau fano imti ir pasiųsti kur nors. Man tikrai nesunku kartu nusifotografuoti kartu ar pasirašyti.

Ne paslaptis, kad nemažai didžėjų fanėmis yra linkę pasinaudoti.
Kiekvienam savo ir kiekvienas turi savas vertybes. Aš jų neteisiu už tai ką jie daro, bet man to nereikia. Juk suradau savo gyvenimo meilę, neturiu nė menkiausio noro užsiimti tuo šlamštu.

O kaip šeima vertina nuolatines tavo keliones į skirtingus pasaulio kraštus?
Mano žmona - dainininkė, tad ji daro tą patį ir tikrai viską supranta. O dukra, ji vos išgirdus, kad kažkur skrisiu, nori skristi kartu, bet apskritai irgi supranta, kad toks mano darbas. Nesu šalininkas tų, kurie sako, kad didžėjus ir šeimos vyras - nesuderinami dalykai. Tiesiog reikia norėti, pasistengti ir viskas bus gerai.

Nuolat keliauji. Ar bandai ištyrinėti šalis, kuriose lankaisi?
Taip, būtinai. Aišku seniau, kai neturėjau šeimos, galėjau tam skirti kur kas daugiau laiko. Bet net ir dabar tą darau. O jei skrisdamas į šalį sugalvoju ją patyrinėti detaliau ar žinau, kad joje galima pamatyti kažką ypatingo, pasiimu savo šeimą ir pasidarome sau nedidukes smagias atostogas. Kelionės - vienas šauniausių didžėjaus darbo privalumų. Jei tau bent kiek įdomu, net pernelyg nesistengdamas gali apkeliauti ir ištyrinėti visą pasaulį.

Ką įvardytum kaip įtakingiausią elektroninės muzikos atlikėją?
Kraftwerk. Nes, jie buvo pirmieji, kurie pradėjo kurti populiaresnę muziką vien tik su elektroniniais instrumentais. Nors iš esmės jie kūrė popmuziką, bet jų ritmai ir muzikos pobūdis padėjo pamatus techno atsiradimui.

Gal yra kas nors ko aš nepaklausiau, bet ką norėtum pasakyti pats?
Čia tarsi koks žodis skaitytojui? Šiandien vaikštinėdamas po miestą, o dabar ir matydamas šį klubą, susimąsčiau, kaip svarbu yra tapti kultūros dalimi. Įsitrauk į klubinę veiklą, nebūk kaip tie, kurie kažkur eina vien dėl to, kad eina kiti. Padėti plisti klubinei kultūrai gali ir būdamas paprastas lankytojas: eidamas į konkrečius klubus, palaikydamas mėgstamus atlikėjus, tapdamas nuolatiniu klubo svečiu, suburdamas bendraminčių ratą. Smagiausios vakarėlių akimirkos aplanko tuomet, kai žinai kur ir dėl ko eini, kai esi tam tikros klubinėtojų šeimos narys. Nesivaikyk madų, nesivaikyk didelių vardų ar reklamos ir pats spręsk, kas, kur ir kodėl.
Sv. Velnias, 2008 Spalio 30, 18:55

Komentarai

 • カミュ
  カミュ @ 2008 Gruodžio 26, 02:49

  Interviu tikrai geras. O tas klubas Japonijoje tai tiksliai nesveikas...noreciau nulekt:D

  0  0
 • Shakaliuko nuotykiai
  Shakaliuko nuotykiai @ 2008 Lapkričio 12, 04:24

  Jėga. Baisiai patiko. {:

  0  0
 • Naktis.
  Naktis. @ 2008 Lapkričio 03, 06:25

  Thomas Schumacher - Mad Robot, vienas mano mėgstamiausiu!

  0  0
 • dIE
  dIE @ 2008 Lapkričio 03, 11:48

  tikrai geras intervu;]

  0  0
 • klaustukas
  klaustukas @ 2008 Lapkričio 02, 02:50

  vel puikus straipsnis :)
  yra kelios spausdintines klaideles bet nieko tokio :)
  o tas bajeris su degonies kaukemis tai krutas :)))))))) bet juk tikrai nesveika gryna deguoni kvepuot :)))))))

  0  0
 • mineral
  mineral @ 2008 Lapkričio 02, 02:19

  pagarba

  0  0
 • Dag
  Dag @ 2008 Lapkričio 02, 12:35

  Puikus interviu. Dar kada užklauskit ir apie muzikinę pusę. ;]

  0  0
 • Wasabi peass
  Wasabi peass @ 2008 Spalio 31, 10:14

  Grazus ,nuosirdus interview !"))

  0  0
 • melynake
  melynake @ 2008 Spalio 31, 04:23

  labai fainas!!paskutine pastraipa superine:)

  0  0
 • Tum
  Tum @ 2008 Spalio 31, 07:15

  galejo buti daugiau apie muzika.. bet siaip buvo idomu skaityti

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.