Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 123 svečiai
Temos


Fergie: "Esu reivo vergas!" (Specialiai Djscene.lt)

Nežinia, ar "Exit" Helovynui galėjo rasti tinkamesnį svečią, nei Londone reziduojantis airis Fergie. Tatuiruotėmis ir akių pieštuku dekoruotas didžėjus pirmąjį savo setą sugrojo (ne iki galo, nes buvo išmestas policijos) dar būdamas keturiolikos ir vos pasiekdamas grotuvus! Vėliau sekė Londonas, Ibiza, "Radio1", nuosava agentūra "Excentric"... Jis mėgsta purvinai. Mes, ypač tokia proga, irgi, tad pristatau trumpą klausimų - atsakymų tiradą.

Šie metai tau kaip niekad įtempti - keliauji visur nuo Sofijos iki Honkongo... Kaip susitvarkai?

Taip, išties nesėdžiu rankų sudėjęs, bet gera grįžti ten, kur esu įpratęs. Kai 2006-aisiais išėjau iš "Radio1", nusprendžiau drauge pailsėti ir nuo grojimų, mat norėjau skirti laiko kūrybai studijoje. Pastaruosius dešimt metų lekiu kaip amerikietiškuose kalneliuose, o būtent tuomet pagaliau supratau, kuria linkme noriu save realizuoti muzikoje. Tad susiėmiau, iš galvos išvaliau visas nesąmones ir ėmiau įrašinėti.

O kada paskutinįkart normaliai atostogavai?

Tiesą sakant, visai neseniai. Porą savaičių praleidau Las Vegase. Turiu ten keletą draugų, tad buvo smagu susitikti su jais ir tiesiog ilsėtis. Nors meluočiau, jei sakyčiau, kad ten nebuvo darbo, tik nieko neveikimas - esu reivo vergas!

Kiek žinau, gana dažnai pasirodai Love Parade - kaip jis tau patinka?

Taip, per pastaruosius metus sukau įrašus ten net keletą kartų. Turiu prisipažinti - ten patyriau bene geriausias emocijas per savo didžėjavimo karjerą. Tiek skirtingų žmonių iš skirtingų pasaulio kampelių... Nuostabu tiesiog būti to dalimi. Tikiuosi, kitais metais pabandysiu vėl.

Tau patinka groti Londone?

O, taip, tai puiki vieta pasirodymams, nes čia pilna įvairiausių žmonių ir margiausių kultūrų. Nėra kada ilsėtis! Dešimt metų atidaviau "Turnmills", taip pat "Ministry of Sound". Ten grosiu lapkritį - negaliu sulaukti.

Ar klubas tau, kaip reivo vergui, yra linksmybių vieta, ar visgi darbo?

Tai jau taip, man amžinai vakarėlis... esu laimės kūdikis, nes mano darbas drauge yra ir mano aistra. Aišku, svarbu nepasimesti tam amžino vakarėlio sūkuryje, nes grodamas naudoju nemažai technikos, tad turiu suvokti, ką darau... Bet taip, linksmoji darbo pusė man be galo svarbi.

Ką tik pristatei visaapimantį miksą www.fergieforum.com).mp3">"The Story So Far" - kaip sugalvojai jį įrašyti? Beje, man labai patiko!

Ačiū! Na, savo interneto svetainės lankytojams mėgstu padovanoti miksų ar kitų dalykų - visgi žmonės palaiko mane jau ne vienerius metus, taigi smagu kažkuo atsidėkoti. Drauge su keletu konkursų nusprendžiau įrašyti ir miksą iš kūrinių, kuriuos išleidau pastaraisiais metais. Ir man pačiam buvo įdomu pažiūrėti, kurlink nukeliavau nuo tada, kai "Excentric" pasirodė pirmieji mano darbai. Taigi "The Story So Far" išties apima viską, ką esu sukūręs.

Papasakok apie savo agentūrą "Excentric".

Mintis įkurti "Excentric" gimė man dirbant "Radio1". Savo laidoje visuomet stengdavausi palaikyti naujus talentingus didžėjus ir prodiuserius, taigi ilgainiui supratau, kad norėčiau ir įkurti jiems namus, kuriuose jie galėtu pasisemti patirties ar panašiai. Su savo atlikėjais kontraktų nepasirašinėjame - jie laisvi dirbti su kuo tik nori. Kai pats ėmiau didžėjauti, pasirašiau keletą sutarčių, o vėliau turėjau tiesiog "išsipirkti" savo laisvę, tad to savo agentūroje tikrai nenoriu.

Mūsų artistams "Excentric" - namai, kuriuose nereikia daug jaudintis dėl leidžiamos muzikos, o gali pailsėti, atsipalaiduoti ir surasti bendraminčių. "Excentric" taip pat užsiima renginiais, kuriuose atlikėjai išbando naują savo muziką, na, o išleisti ją galime "Excentric Muzik". Taigi dirbame įvairiose sferose! Didžiuojuosi tuo, ką darome - manau, esam subūrę tikrai neblogą saują jaunų ir atsidavusių atlikėjų.

Kai pirmąkart grojai, tau buvo vos keturiolika. Vadinasi, jau pusę savo gyvenimo stovi už pulto! Dar ilgai ruošiesi taip "varyti"?

Muzika visada buvo mano dalis, taigi didžėjavimas buvo natūralus žingsnis. O tai, kad jau keturiolika metų lindžiu klubuose, man tik patinka. Esu lankęsis įdomiausiose vietose, grojęs labiausiai "nurautuose" vakarėliuose... laikau tai sėkme, galimybe, o ne prievole.

Ar niekad nebuvai pavargęs taip, kad norėtum viską mesti?

Na, gal kai buvau jaunesnis, ir visos tos kelionės bei jų metu vykstantys nesibaigiantys vakarėliai mane kiek gasdino. Tuomet kartais norėdavau nuo visko atitolti ir pailsėti, bet turbūt žmonės to nori dirbdami bet kurį kitą darbą, ar ne? Galų gale išties atsitraukiau ir, kaip minėjau, praleidau nemažai laiko studijoje, tad dabar galiu pasakyti - pertraukos kartais yra gerai. Visuomet labai mylėjau ir myliu didžėjavimą, dievinu klubus ir muziką, kurią juose groju, taigi artimiausiu metu pasitraukti tikrai nesiruošiu.

O į ką klubuose labiausiai mėgsti žiūrėti?

Kai buvau jaunesnis, labai dažnai eidavau ten, kur grodavo Carl Cox. Pirmąkart jį išvydau būdamas trylikos - tiek tada, tiek dabar manau, kad jis tiesiog išprotėjęs. Dar esu didelis Phil Kieran fanas - tiek kai prodiuserio, tiek kaip didžėjaus. Ir, aišku, visada smagu pažiūrėti į saviškius "Excentric" atlikėjus.

Ar didžėjų pasaulyje egzistuoja pikta konkurencija?

Konkurencija, aišku, egzistuoja, bet tikrai ne blogąja prasme. Tiesa, kartą man pavogė įrašus, bet taip atsitiko tik dėl to, kad buvau labai girtas ir po seto, prie klubo kalbėdamas su kažkokiais žmonėm, palikau juos be priežiūros. Tai buvo seniai!

Kaip renkiesi, ką remiksuoti - pagal draugystę, muziką, ar imi viską, kas siūloma?

Kaip kada. Žinoma, man siūlomas kūrinys turi patikti, ir iškart turiu suprasti, kad galiu kažką jam padaryti. Smagiausia, kai kūrinys ir artimas širdžiai, ir dar gero draugo sukurtas, o taip man nutiko ne kartą - sekasi!

Tavo kūryba išties purvina ir kieta. Iš kur tai?

Visuomet atstovavau sunkesnę muzikos pusę, ir tai ryšku visoje mano kūryboje. Keletą kartų bandžiau "pasilengvinti", bet vis neužkabindavo, taigi tęsiu "kietąją" liniją. Mano studijos partneris kartais net pyksta, nes jis mėgsta minkščiau, bet bendra mūsų kūryba nuolat išeina pikta, o aš lieku patenkintas.

Galbūt kada nors grįši į radiją?

Ne, tiesą sakant, mėgaujuosi jame nebūdamas. Galbūt sutikčiau rengti mėnesinę laidą, bet tikrai ne kartą per savaitę. Dabar mieliau studijoje lindžiu kurdamas muziką, na, bet ateityje visko gali būti.

Žinau, kad mėgsti ir rašyti. Ar išleistum knygą?

Taip, šitai tikrai kada nors padarysiu. Man yra nutikę galybė istorijų, išgyvenau tikrai pakvaišusių momentų, ir tikiu, kad žmonėms tai būtų įdomu. Be to, manau, jauniems didžėjams būtų gerai įsitikinti, kad jei įdėsi daug darbo, galų gale tikrai pasieksi, ko nori. Nes didžėjavimas - puikus darbas, hobis ir aistra.

Ką galėtum atsakyti žmonėms teigiantiems, kad "jo techno nėra tikras techno"?

Sakyčiau jiems "Ačiū, puiki naujiena!". Kaip didžėjus, nenoriu būti spaudžiamas į rėmus. Nuo tada, kai jaunystėje sukausi hardhouse scenoje ir keisdavau stilius bei blaškiausi ten, kur muzika mane nešdavo. Todėl jei žmonės mano, kad nekuriu tikro techno, tai yra puiku.

Žinau, kvailokas klausimas, bet ką manai apie tai, kad ne tavo vieno pseudonimas - Fergie?

Manau, kad tai tikrai juokinga, cha cha. "Manchester United" treneris, Jorko hercogienė, ir dar Fergie iš "Black Eyed Peas"... štai kodėl paskutinis mano kūrinys būtent taip ir vadinasi - "Blackeye-P"!

Ar tavo ypatingas įvaizdis padeda tau groti?

Cha cha, manau, didžėjavimui įvaizdis įtakos tikrai neturi.

Ar persirenginėji Halloweenui? Gal kažką ypatingo ruoši "Exit"?

O, niekad nežinai, kas gali nutikt...

--

Angliškai!
Daina D., 2008 Spalio 27, 20:27

Komentarai

 • 5G6
  5G6 @ 2008 Gruodžio 09, 07:04

  Saunuolis :)

  0  0
 • cornus
  cornus @ 2008 Lapkričio 04, 11:33

  Naaaa.... po penktadienio... jau laukiu FERGIE vėl in LT...

  0  0
 • huko
  huko @ 2008 Lapkričio 03, 08:30

  Geras interviu , atsakimai pilni ir išsamus , buvo smagu skaityt. O ir pats kaip DJ tikrai geras;]

  0  0
 • D ♫
  D ♫ @ 2008 Lapkričio 03, 07:28

  The story so far tai itin stiprus!

  0  0
 • white crysstal
  white crysstal @ 2008 Lapkričio 02, 06:35

  :)

  0  0
 • feedback
  feedback @ 2008 Lapkričio 02, 03:04

  Šiaip aš tik šiais metais apie jį sužinojau, bet, kad jis talentas yra stovėdamas už DJ pukto, kad jo muzika yra visiškai nuraunanti stogą jau spėjau įsitikinti. Drasiai galiu sakyti, kad jis dabar man yra Nr.1

  0  0
 • Naktis.
  Naktis. @ 2008 Lapkričio 02, 02:05

  *KRIU*' genius ...

  0  0
 • klaustukas
  klaustukas @ 2008 Lapkričio 02, 02:52

  na pirmiausia tai vel reikia pagirti uz puiku ir idomu straipsni :)

  o fergie tikrai tikras profesionalus dj
  uzsuko exita kapitaliai !!!
  vienas geresniu tusu !!!

  0  0
 • idol
  idol @ 2008 Spalio 31, 07:55

  klausau ta miksa pastarosiomis dienomis, tai gerai, labai gerai lenda.

  0  0
 • Tum
  Tum @ 2008 Spalio 30, 10:46

  butinai nuvarysiu :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.