Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 108 svečiai
Temos


Funk D'Void: „Žmonės kartais žiūri į mane ir sako: „Tu tai visada būsi didžėjus“ (Specialiai Djscene.lt)

Praėjusį savaitgalį dvi naktis lietuviams skyręs Funk D'Void, arba Lars Sandberg, deja, anšlago nei "Pacha", nei "Exit" nesulaukė. Visgi buvo jį aplankiusių abu kartus, ir visi sutartinai tvirtino, kad geresnio DJ seto Lietuvoje reikės palūkėti... Savo profesijos meistras gimtąją Škotiją prieš dešimtmetį iškeitė į Barseloną ir, atrodo, greitu metu iš ten nesitrauks. Ten - jo šeima ir naujas klubas. Tad pokalbio šeštadienio vakarą, prieš kelionę į Kauną, metu apie šiuos du dalykus Lars kalbėjo daugiausiai.

Ar ne per daug pavargai vakar, užteks jėgų dar vienai nakčiai su lietuviais?


Vakar buvo visai neblogai, gal tik minia nebuvo man įprasta, bet šiaip viskas pavyko. Jūsiškė "Pacha" - bene geriausia iš tų, kuriose man teko groti. Gražus interjeras, puikus garsas, tik va, pastatas iš lauko labiau panašus į gyvenamąjį namą, cha cha. Man iš esmės labiau patinka maži klubai.

Na, "Exit" kiek mažesnis. Atrodai sušalęs - Barselonoj dabar vis dar vasara, ar ne?

Taip, ten šilta. Buvai ten neseniai?

Neseniai grįžau iš "Red Bull Music Academy"...

O, ir aš ten lankiausi! Grojau vienam iš jų renginių, kurio koncepcija buvo "dvylika didžėjų po dvidešimt minučių". Gaila, bet buvo visiškai tuščia! O vienas mano draugas visiškai prisigėrė ir, atėjus jo laikui groti, niekaip negalėjo prijungti savo laptopo... Tad stovėjo visiškoje tyloje gal dešimt minučių, tuomet jam pagaliau pavyko, bet, deja, teko užleisti sceną kitam didžėjui. Buvo siaubinga, bet ir labai juokinga.

Džiaugiuosi pamatęs pačią akademiją - ech, taip įsivaizduoju tobulą gyvenimą! Nemokamas maistas, nemokami gėrimai, nemokamos studijos, šaunųs kolegos, visą laiką skiri tik muzikai... Dalyviai ten tikrai šaunūs, mačiau užsimezgančių daug naujų muzikinių draugysčių. Smagu, kad tokia kompanija, kaip "Red Bull", dovanoja visa tai scenai.

Kaip praleidai vasarą?

Ji buvo gera, bet labai trumpa. Vos keturios liepos savaitės, nors iš tiesų Barselonoje vasara trunka pusę metų. Kuo vyresnis tampu, tuo labiau trumpėja mano vasaros! Manau, kai kurias atsimeni ryškiau, nes jų metu įvyksta daugiau malonių dalykų. Ši visgi atrodė labai trumpa. Na, aišku, tai bet kuriuo atveju geriau už Glazgo vasarą! Išsikrausčiau iš ten prieš dešimtmetį ir nėkart neatsigręžiau atgal...

Tai Barselonoje įsitaisei ilgam?

Taip, ką tik nusipirkau klubą!

Net keliuose interviu su tavimi skaičiau apie planus jį atidaryti...

Turbūt kokius penkerius pastaruosius metus pasakoju apie šią idėją ir pagaliau ji virsta realybe! Klubą atidarysim jau balandį, jis bus paplūdimyje ir talpins 3000 žmonių. Taip, projektas didelis, bet labai stengiamės. Komanda šauni, turim visus reikiamus kontaktus, finansavimą užsitikrinom - viskas pagal planą. Klubo atidarymas - naujas mano karjeros etapas ir, manau, gana logiškas.

Ar jau sugalvojot klubui vardą?

Turim keletą variantų, bet šiuo metu apsistojom ties "Air". Tai tarptautinis pavadinimas, be to, klubas - po atviru dangumi. Pasisekė išvengti griežtų garso apribojimų, mat esam miesto pakraštyje. Tad nuo balandžio iki spalio, visą vasarą, dirbsim septynias dienas per savaitę! Man atiteks vienas šeštadienis per mėnesį.

Vykstant "Sonar" jau būsit įsibėgėję, ar ne?

O, patikėk, būsim karščiausias "Sonar" taškas! Visi jau dabar prašo manęs rengti festivalio vakarėlius, bet dėl detalių dar nesu tikras.

Muzika?

Viskas. Raktinis žodos - įvairovė. Mūsiškio klubo nuotaika bus panaši į "Fabric", kiekvieną dieną vyks teminiai vakarėliai, tad žmonės žinos, ko tikėtis. Nenoriu daug pasakoti, nes po to tai nebebus staigmena! Tikrai mėgaujamės šiuo projektu. Tikiuosi, miestui jis atneš tik gero.

Kažkur skaičiau, kad pats nesi didelis Barselonos naktinio gyvenimo gerbėjas?

Na, mėgstu "Moog", pats ten groju, taip pat "Loft". Bet iš bėdos. Visas "Razzmatazz" kompleksas, kuriame yra "Loft" - labai jau didelis, sunku jame sukurti tinkamą nuotaiką. Tiesiog milžiniškos erdvės be jokių detalių, be to, ten renkasi labai jauni žmonės. Mes gi sieksim patenkinti intelektualesnius tikrų muzikos mylėtojų pageidavimus, nebūsim klubas tik tiems, kurie ateina dėl pačios vietos. Tiesą sakant, pradinė mano idėja buvo atidaryti 300 žmonių klubą, na, o dabar dirbam dešimtkart didesniu masteliu!

Suprantu, kad visą ateinantį gyvenimą nebeturėsiu laisvadienių, bet su tuo jau susitaikiau. Dabar klubo reikalus tvarkau šešiolika valandų per parą - kartais atrodo, lyg filmą kurčiau...

Filmą, kuris neturi pabaigos?

Tikra tiesa. Mes pasiruošę dirbti amžinai. Mokausi daug naujų dalykų - pavyzdžiui, kaip pačiam būti promoteriu ir ruošti programą. Kaip tik dabar bandom surinkti tinkamus vardus. Labai tikiuosi, kad mane palaikys visi Barselonoje gyvenantys draugai, na, o klubai, su kuriais iki šiol bendravau, per daug nepyks. Mūsų projektas tikrai sukrės Ispaniją, o po poros metų planuojam būti geriausių pasaulio klubų dešimtuke. Mes ambicingi, cha cha.

Šešiolika valandų per parą dirbi vien klubui ir dar turi laiko viskam kitam?

Taip - esu tėtis, didžėjus, prodiuseris, ir dar valdau rūbų kompaniją... Manau, daugiausiai nudirbu keliaudamas. Internetas man privalomas ištisą parą, muziką galiu kurti laptopu viešbučio kambaryje, tuo pačiu laptopu dalyvauju konferenciniuose pokalbiuose... Tai ne taip ir sudėtinga - tiesiog reikia paaukoti visą laisvalaikį.

Kaipgi tavo šeima?

Puikiai! Prieš porą dienų šventėm mano sūnaus ir dukters krikštynas. Vakarėlis buvo šaunus, tęsėsi net iki vidurnakčio! Vis tiek labai pavargau, kaip ir vaikai, bet buvo smagu. Sūnui - penkeri, dukrai - treji, bet jie man vis dar kūdikiai.

Ar jie supranta, ką tu veiki?

O, taip. Jie mėgsta muziką, ypač deep house, vertina didžėjavimą ir žino visus mano kūrinius. Jų mama, mano buvusi žmona - brazilė, taigi vaikai paveldėjo puikų muzikos pojūtį.

Tiesa, kartais sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp šeimos ir naktinio gyvenimo. Bet su vaikais būnu tris dienas per savaitę, ir tuo metu visą savo dėmesį skiriu tik jiems. Savaitgaliais tuo tarpu esu visiškai kitoks - tampu mašina! Bet didžėjavimas man skirtas, ir jam pasišvenčiau jau seniai, taigi viskas vyksta natūraliai. Dievinu savo darbą.

O kaip paties tėvai pažiūrėjo į pasirinktą karjerą?

Tėvas supranta, ką darau, bet visuomet mano, kad galėčiau būti labiau kaip koks Fatboy Slim... na, komerciškesnis, tačiau man tai visiškai nepriimtina, cha cha. Bet jis vertina tai, kad man sekasi. Mama mane palaiko, nes pati yra muzikantė - skambina pianinu. Abu jie supranta, kad gyvenu gerai, ir visuomet mane rėmė. Savo vaikus irgi palaikysiu, ką jie bepasirinktų. Šeima man svarbi, ir suderinti ją su darbu tikrai įmanoma. Didžėjų, auginančių vaikus, tikrai nemažai - vadinu juos "rūgšties tėvukais", cha cha.

Ar būsi toks pats linksmas, kai penkiolikos sulaukusi tavo dukra patrauks į klubus?

Oi, nenoriu apie tai galvoti. Bus sunku. Jau nepavydžiu būsimiems jos vaikinams, kuriems teks su manimi susipažinti. Būsiu baisokas penktą dešimtį įpusėjęs tatuiruotas naktinio klubo savininkas.... Na, pamatysim. Neversiu savo vaikų būtinai užsiimti tuo, ką veikiu aš - muzika. Kaip sakiau, palaikysiu juos bet kuriuo atveju ir tikiuosi teisingai juos išauklėti.

Kad jau prakalbai apie muziką... Kuri tavo pusė šiuo metu dirba studijoje - Funk D'Void ar Francois Du Bois?

Francois, gilioji pusė. Dabar viskas gilu. Viskas, ką kuriu - gilu. Mano sielai tai priimtiniau, nei kietas skambesys. Žinoma, groju įvairią muziką, bet deep mane visuomet paliesdavo labiau. O ir šokių aikštelėje tai veikia stipriau! Pavyzdžiui, vakar mačiau žmonių, kurie greičiausiai įpratę prie labiau minimal, tech skambesio, baltojo triukšmo, visokių tpshh... Aš gi leidau muzikalų deep house, tad sulaukiau tikrai įdomių natūralių reakcijų! Pirmas mano vakar grotas įrašas - "Figurines" remiksas Ianui Pooley, jis pirmas ir mano naujausiam įrašytam mikse. Jis tikrai veikia. Iškart pajauti klube pasikeitusią nuotaiką. Tikiuosi, ši muzika atvers daugiau ausų.

Šeštadieniai mano klube tikrai bus skirti deep house ir tech house, nes tokią dieną ir taip bus pilna žmonių. Komerciškesnė muzika skambės trečiadieniais. Oi, ir vėl grįžau prie klubo... taigi taip, deep visuomet buvo mano muzika. Francois Du Bois "užveisiau" gal prieš septynerius metus, lyg juokais. Nežinau, iš kur traukiu tuos pseudonimus, cha cha. Francois turbūt labiausiai "cheesy" prancūziškas vardas! Atrodo, jis kilo iš senos situacijų komedijos, kurioje Francois buvo liokajaus bosas... Taip ir įstrigo. Dabar reikia sugalvoti kažką naujo - gal vokišką slapyvardį? Kurčiau kokį nors deep minimal... Nors ne, minimal baigėsi!

Baaaik...

Ispanijoj tikrai baigėsi. Na, bent mada praėjo. Hm, vokiškas vardas... Gal Hans Gruber? Das ist genau, no?

Ja, das ist sehr gut.

Sprechen sie Deutsch?

Ein bischen!

Cool! Taigi... ispanai mieliau reaguoja į emocionalesnę muziką, tiesa, taip pat mėgsta ir techno. Bet mano klube skambės tikrai platus muzikos spektras - nesiruošiu leisti vien deep house ir apsimesti, kad edukuoju. Nesu muzikinis snobas, manau, svarbu, kad žmonėms patiktų. Muzika turi būti pramoga.

Grįžkim trumpam pas Francois. Kas sukūrė tą netikrą "wikipedia" įrašą apie jį?

Aš pats! Mėgstu rašyti. Gal turėčiau tai daryti dažniau? Taip, Francois - tikras menininkas...

Populiarus Japonijoje, ar ne?

Taip, ten jis - didis menininkas. Nesu tikras, ką jis galvoja apie mane. Šiaip ar taip, turiu jį nudėti. Gal žus autoavarijoje arba perdozuos sušio, mat vis labiau jaučiu vokiško slapyvardžio poreikį. Poreikį keistis. Juk Madonna tai daro nuolatos, ar ne?

Palikim ją ramybėje, kalbam apie elektroniką. Su "Soma Recordings" draugauji, atrodo, amžinybę...

Aha. Per ilgai, ar ne?

Aš ne apie tai!

Gerai, gerai, cha cha. Nesu tikras, ar pritariu viskam, ką jie leidžia dabar, bet "Soma" - tikrai kokybiška elektronikos leidykla. Nelabai mėgstu to lengvo jų leidžiamo electro, bet, pavyzdžiui, "The Black Dog" - tiesiog puiku. Nors itin didelių šokių aikštelių sprogdintojų "Soma" pastaruoju metu ir neišleido, vis tiek palaikau juos ir džiaugiuosi, kad šiuo neramiu metu kompanija nenuleidžia rankų. Be leidybos, jie rengia "Pressure" naktis Glazge, organizuoja festivalį "T in the Park".

Aš pats nuo "Soma" kiek atitolau po to, kai leidyklą paliko mano geriausias draugas, mat jam suėjo 36-ri ir prireikė kažką gyvenime pakeisti. Tad dabar bendradarbiauju ir su kitomis leidyklomis - tai tikrai gerai, mat išskirtiniai kontraktai šiomis dienomis, kai muzikos industrijoje nuotaikos keistos, tikrai ne pati geriausia išeitis. Reikia nuolat apie save priminti įvairiais būdais, mat žmonės nepasižymi gera atmintimi. Ši industrija - ne sprintas, o maratonas. Karjera elektroninėje muzikoje - tai nuolatinis lipimas į statų kalną. Bet tai - mano aistra, tad laikausi jos įsikibęs abiem rankom ir nesiruošiu paleisti. Šį darbą dirbsiu visuomet.

Kokie šiandien tavo darbo įrankiai?

Grodamas naudoju "Tractor Scratch", lapkritį, kai pasirodys "Pro", pereisiu prie jo. Esu tikras "Tractor" fanas, kaip ir Richie Hawtin. Tiesa, jis mėgsta "Allen&Heath", o aš naudoju senuosius "DX2", taip pat nevengiu midi efektų. Su "Tractor" gali didžėjauti klasikiniu stiliumi, plokštelėmis, ir bet kada peršokti prie naujoviško, laptopu - tai šaunu. Kūrybinė laisvė.

CD niekad per daug nemėgau - vis dar esu užkietėjęs vinilų gerbėjas. Taip užaugau, taip išmokau groti pats ir taip groti išmokiau savo penkiametį sūnų. Manau, vaikus taip ir reikia mokyti - iš pradžių klasikinio būdo, o visus kitus jie pasirinks patys. Tokio amžiaus vaikai - lyg kempinės, jie gali išmokti bet ko! Maniškiai kalba keturiom kalbom. O sūnus vieną kartą mano draugą mokė groti naujais mano klavišiniais, net kūrinį kartu pradėjo dėlioti. Prisimena visus mygtukus! Gal ir pasuks į muziką... Nors dabar jį labiau domina kung-fu.

Vaikai mane tikrai pakeitė. Jei jų neturėčiau, būčiau užkietęjęs cinikas. Manau, visus pakeičia. Kartais net per daug - kai kurie mano kolegos ima ir nusprendžia baigti su klubais ir, pavyzdžiui, pradeda studijuoti teisę. Manau, tiesiog išsigąsta. Sukanka trisdešimt penkeri ir nebegali įsivaizduoti, kad dar po dešimtmečio darys tą patį...

Gal todėl, kad neturi labai daug vyresnių pavyzdžių?

Pažiūrėk į Sven Vath - jis tikrai dar ilgai nenustos! Nėra didžėjaus amžiaus limito. O jei ir yra, jis gerokai pasislinkęs tolyn, mat daugybė senbuvių pasiekė aukštumų ir dar nesiruošia trauktis. Pavyzdžiui, Francois K grodamas gal ir atrodo kaip istorijos mokytojas, bet juk esmė - muzikoje. Ir Laurent Garnier jau virš keturiasdešimt... Taigi vyresnių didžėjų, gebančių išlaikyti tinkamą nuotaiką, netrūksta. Tikiuosi ir pats tokiu tapti. Žmonės kartais žiūri į mane ir sako: "Tu tai visada būsi didžėjus". Tai gerai!

---

Pokalbis angliškai.
Daina D., 2008 Spalio 24, 01:07

Komentarai

 • muskandamok
  muskandamok @ 2008 Gruodžio 22, 11:48

  interviu fantastiskas.idomu apie ji buvo paskaityti.dekui!

  0  0
 • Space Rocker
  Space Rocker @ 2008 Spalio 26, 08:12

  Nu smagus smgus tas Funk D'Void'as. Ir intervas smagiai susiskaite.

  0  0
 • DavidMyo
  DavidMyo @ 2008 Spalio 25, 09:38

  osam intervas!!!!!!!!!!!!!!!

  0  0
 • blitzz
  blitzz @ 2008 Spalio 25, 09:33

  perskaičiau interviu ir sapnavau, kad esu Barselonoje

  0  0
 • Naktis.
  Naktis. @ 2008 Spalio 25, 05:13

  Rūgšties tėvukas,miela :)

  0  0
 • huko
  huko @ 2008 Spalio 24, 11:17

  Šiaip tikrai geras pokalbis. Matosi , kad neieško žodžio kišenėje žmogelis:D

  0  0
 • k.k
  k.k @ 2008 Spalio 24, 12:16

  Uztat minimal velka lietuvoj visus, nors ko cia stebetis, lt daug atgyvenusiu dalyku velka:) pirstai i virsu dedei, minimal sucks klik pik cik, tai ne muzika. kaip ssp pasake - sudas :) Puikus setas pachoj!

  0  0
 • lina
  lina @ 2008 Spalio 24, 10:31

  5meti ishmoke groti plokstem, nais:) fainas interviu, tikrai:)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Spalio 24, 09:49

  ne, baik tu :)
  snekorius jis!

  0  0
 • Laimis S.
  Laimis S. @ 2008 Spalio 24, 09:29

  ne nu as nepiktybiskai taip pasakiau :) tiesiog skaitydamam pasirode kad nespejama jo paklausti iki galo o jis jau bla bla bla bal :) neisizeiskit :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.