Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 101 svečias
Temos


Kathy Diamond: "Viskas juk galų gale priklauso tik nuo muzikos"

Pilnas jos vardas Kathryn Teresa Stanley Diamond. Ji - pastaruoju metu ypač ryškiai tviskantis New Disco deimantas. Eilėje prie Kathy balso ir kuriamų dainų išsirikiavęs visas tos scenos elitas - Maurice Fulton, Aeroplane, Toby Tobias, Low Motion Disco, Maximilian Skiba... Net tie, kurie nesižavi tokia ar panašia muzika, išgirdę jos dainas, klausia, "Kas čia?". Kathy balsas ir mintys gyvai - rugsėjo 20-ą "Woo" naujo ciklo "Interview" starte, o raštu - tiesiog čia.

Esi dirbusi su galybe išties skirtingų prodiuserių. Kurios iš šių sesijų tau buvo įdomiausios ar labiausiai įkvepiančios? Ar visos jos panašios?

Tiesa, išties esu dirbusi su tikrai skirtingomis asmenybėmis. Visi partneriai įdomūs, nes visi dirba skirtingai. Mėgstu dirbti "gyvai", deja, šiandienos pasaulyje su tikrai įdomiais personažais dažniau susiduriam internete ir dirbam susirašinėdami. Taip gimė ir kūrinys su "Aeroplane" - tiesiog elektroniniu paštu gavau instrumentinę dalį ir parašiau jai žodžius. Aš buvau Londone, jie - Belgijoje, o rezultatas, manau, nuostabus. Viskas juk galų gale priklauso tik nuo muzikos. Aš svaigstu kiekvienąkart rašydama tekstus - tikros dainos yra mano didžioji meilė.

Gal turi kokią idomią istoriją apie darbą su keistuoliu Maurice Fulton?

Maurice pažįstu jau seniai. Galiu pasakyti tiek, kad jis - tikras genijus. Tiesa, ekcentriškas genijus, ir esu labai laiminga, kad turėjau galimybę su juo dirbti.

Kaip vyksta tavo kūrybinis procesas - pirma sukuri tekstą, ar iš pradžių paklausai instrumentinės kūrinio dalies ir improvizacijoms idėjų semiesi iš jos?

Galiu dirbti bet kaip. Kartais mano galvoje suskamba ištisa daina ir melodija, tuomet einu pas savo gitaristą - Keelingą, dirbusį su "Groove Armada". Jis parašo muziką. Arba muziką gaunu elektroniniu paštu, pavyzdžiui, iš Toby Tobias ar "Aeroplane", ir kuriu žodžius jai. Kartais viskas prasideda nuo poezijos... Manau, gerai nuolatos eksperimentuoti, tai tik sustiprina mane kaip rašytoją. Mane "veža" kurti žodžius tam, ką laikau geromis dainomis.

Ar tave įkvepia kitos meno rūšys - vaizduojamoji dailė, kinas, teatras, - ar viskas ateina tik iš muzikos?

Mane įkvepia viskas. Kartais užtenka per televizorių išvysti pigią reklamą, kad apsiverkčiau! Esu išties emocinga ir atvira viskam, ką sukuria žmogus. Kaip kempinė! Sugeriu viską. Muzikinė mano įkvėpimo pusė - labai plati. Tai ir soul senoliai Marvin Gaye su Al Green, ir Normano Whitfieldo bei ankstyvųjų "Kool and the Gang" disco, ir Donna Summer bei Stevie Wonder, ir Carole King, ir "Bee Gees"... tęsčiau ir tęsčiau!

Mėgsti gaminti? Gal turi kokių paslapčių? Koks tavo mėgstamiausias patiekalas?

Gaminti nuostabu! Darau tai kas vakarą, tačiau tame slypi ir problema - taip pat mėgstu ir valgyti! Vienas firminių mano receptų - keptas viščiukas su daržovėmis. Nekantrauju paragauti ir tradicinio lietuviško maisto. Maistas - vienas dažnų kelionių privalumų. Skraidydama aplink pasaulį prisiragauju visko.

Sportuoji?

Sportą mėgstu, bet toli gražu nesu puiki sportininkė! Štai praėjusią savaitę su draugais paplūdimyje lošėm tinklinį - pasirodžiau tiesiog tragiškai baisiai, bet net verkiau iš juoko. Buvo smagu! Taigi olimpietės iš manęs tikrai niekada nebus...

Skaitai? Kokia mėgstamiausia pastarojo meto knyga?

Jei tik turiu progą, mielai skaitau. Ypač atostogų metu, kai aplink tylu, o pati galiu atsipalaiduoti. Ypač mėgstu senųjų kino legendų biografijas. Viena mano mėgstamiausių gyvenimo istorijų - aktorės Zsa Zsa Gabor. Va ten tai moteris!

Kaip su apsipirkinėjimu, turi tą nuodėmę?

Žinoma, dievinu "šopingą" - juk esu mergina! Pastaruoju metu perku krūvas "vintage" dalykų. Juk nuostabu atrodyti taip, kaip niekas kitas, ir tuo pačiu neišleisti krūvos pinigų, kuriuos reikėtų aukoti madingų dizainerių kūriniams. Mėgstu ir juos, tačiau šiuo metu mieliau nešioju tai, kas savyje turi truputį istorijos.

Ar didelė tavo rūbų spinta? Prisipažink, kokie dizaineriai ar prekių ženklai patinka labiausiai... Gal turi kokių "šopingo" patarimų?

Rūbų turiu per daug! Tiesa, turiu pasitaisyti - niekada negali turėti per daug rūbų! Ne prekės ženklai man svarbiausia, o rūbų forma. Dievinu Vivienne Westwood kūrybą, formas - ji moters kūną paverčia fantastišku. Patarimai? Neverta pirkti tik todėl, kad pigu - greičiausiai to daikto niekad neapsivilksi.

Esi pilietiška? Balsuoji? Kokia tavo nuomonė apie pastarojo meto įvykius Gruzijoje ar Sudane?

Politikoje nesu labai pasikausčiusi. Negalėčiau pasakyti daugiau nei tiek, jog nekenčiu karo ir to, ką jis daro mūsų pasauliui.

Galbūt aukoji pinigų ar daiktų (pavyzdžiui, rūbų) nukentėjusiems nuo karo ar gamtos stichijų?

Dažnai ir reguliariai lankausi labdaros parduotuvėse. Kartais su draugais dalyvaujame krūties vėžio prevencijai skirtuose bėgimuose, bet nemanau, kad to užtenka. Visada gali padaryti daugiau.

Ar mes gyvename vyrų pasaulyje? Kaip manai, vyrai dominuoja? Jei taip, ar moteriškosios vertybės ir protai sugebėtų ką nors pakeisti, sumažinti karų ir konfliktų skaičių?

Hmmm, cha cha! Nepasakyčiau, kad jaučiuosi gyvenanti vyrų pasaulyje. Mes - lygiai taip pat stiprios ir nuostabios. Tai mūsų mamos drąsiai prabilo prieš keliasdešimt metų ir taip atvėrė kelius mums būti lygioms. Nesupraskit klaidingai - myliu vyrus, bet myliu ir savo nepriklausomybę. Moterys, atsiminkit tai.

Ar dainavimas ir kūryba - viskas, ką veiki gyvenime? Ką manai apie šiandieninį muzikos verslą? Turi vadybininką?


Dirbant pogrindinės muzikos scenoje pragyvenimui, deja, neužsidirbsi, taigi dar ir pardavinėju "vintage" drabužius. Dėl to per daug neliūdžiu, bet, be abejo, idealiausia būtų, jei visą savo laiką galėčiau skirti tik muzikai. Greičiausiai kitąmet, kai imsiuosi naujo albumo įrašų, taip ir nutiks.

Esu pati sau vadybininkė. Anksčiau dirbau su kitais žmonėms, tačiau noriu pati kontroliuoti situaciją. Turiu agentą, kuris tvarko pasirodymų reikalus - to man kol kas užtenka.

Kas šiuo metu naujo ir aktualaus muzikiniame tavo pasaulyje? Nauji singlai, albumas, pasaulinis turas? Gal gyva grupė..?

Pastarieji pora metų buvo išties kupini jaudinančių įvykių, ir viskas, atrodo, eina tik geryn. Aš, kaip matot, absoliuti optimistė. Praėjusiais metais "Permanent Vacation" išleido mano drauge su Maurice Fulton kurtą albumą "Miss Diamond To You", o šiemet pasirodė mano ir "Aeroplane" darbas "Whispers" ("Eskimo"), bendras kūrinys su Toby Tobias "The Feeling" ("Rekids"), "Low Motion Disco" - "Love Love Love" "Soft Rocks" remiksas ("Eskimo") bei "Codebreaker - Fire" ("Disco Demolition"). Likusią metų dalį tikiuosi toliau dirbti prie antrojo albumo, kuris turėtų pasirodyti jau 2009-ųjų pradžioje. Taip pat netrukus pasirodys susivienijimo su lenku Maximilian Skiba, kurį pavadinome KDMS, rezultatas - nekantrauju!

Na, ir kitąmet koncertuosiu su gyva grupe - šito taip pat labai laukiu.

Mėgsti keliauti? Ar užsienyje koncertuoti smagiau, ar tai tiesiog darbas?

Keliones dievinu - tai geriausia mano darbo dalis. Susipažįsti su tiek panašiai mąstančių ir gyvenančių žmonių iš viso pasaulio... Labai laukiu viešnagės Lietuvoje - esu girdėjusi daug gero apie jūsų vakarėlius!

www.myspace.com
www.interviewevents.lt
"Interview", 2008 Rugsėjo 17, 11:13

Komentarai

 • Netalentinga
  Netalentinga @ 2008 Rugsėjo 20, 12:02

  tai va jau ir kabinam, ir pas tave dar galim pakabint, ir tu, polysexual, dbr viska zinai :P

  0  0
 • St.Stereo
  St.Stereo @ 2008 Rugsėjo 18, 04:36

  dieviskas balsas, ypac su Toby Tobias The Feeling!

  0  0
 • andrius.
  andrius. @ 2008 Rugsėjo 17, 01:02

  tai dabar tik palakata beliko ant sienos pasikabint kai viska zinai:)

  0  0
 • shn
  shn @ 2008 Rugsėjo 17, 07:53

  viskuom ji domisi, viska moka, viska daro;)

  0  0
 • Daina D.
  Daina D. @ 2008 Rugsėjo 17, 01:07

  Ne Raima interviu dare, tik asistavo :-) bet as ir toliau, Morientes, aciu ;-)

  0  0
 • Netalentinga
  Netalentinga @ 2008 Rugsėjo 17, 12:14

  Gal tiktais klausimai neatitinka pavadinimo, bet siaip liuks, man irgi idomu jos asmenine puse:)

  0  0
 • Morientes
  Morientes @ 2008 Rugsėjo 17, 12:10

  Puikus, spalvotas, daug ka aprepiantis interviu! Taip ir toliau Raima:> O Kathy laukiam su dziaugsmu!

  0  0
 • katinai
  katinai @ 2008 Rugsėjo 17, 12:07

  iki siol sedziu apiburtas 'never stop believing' ))) tai masinoj, tai namie.. net darbe siandie grojo, nors neturiu iprocio ten

  p.s. o tokie klausimai pats tas. taigi idomu viskas, apie ja irgi net labiau :)

  0  0
 • Seta
  Seta @ 2008 Rugsėjo 16, 05:15

  Pati nuostabiausia dainininke pasaulyje! Paprasta, meniska ir nuolatos muzikuojanti sirdimi, ne tik balsu. O klausimai geri, nes atseit jei muzikantas, viskas turi buti apie muzika? juk muzikantai irgi zmones, ir kartais visai idomu suzinoti pie ju gyvenima uz muzikines teritorijos:)

  0  0
 • Sv. Velnias
  Sv. Velnias @ 2008 Rugsėjo 16, 03:29

  o man kaip tik jėga, kad klausiama ne tik apie elektroniką, o apie viską - nuo kūrybos iki šopingo ar mėgiamiausio patiekalo.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.