Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 86 svečiai
Temos


Alexander Robotnick: "Bet tai kad aš niekada iki tol nebuvau stovėjęs prie DJ pulto..." (Specialiai Djscene.lt)

Liepą mūsų šalį jau antrą kartą aplankęs elektroninio/sintetinio/disco house krikštatėvis Alexander Robotnick šokių muzikos pasaulį drebina beveik trisdešimt metų, ir, atrodo, kad dar visai nepavargo tai daryti. Keista atvykus į vakarėlį prie DJ pulto pamatyti plastiškai bejudantį savo tėčio amžiaus vyruką, avintį juodais "inkarėliais" bei pasipuošusį marškinėliais su užrašu "The loft". Ir tai dar ne viskas - tas smagus vyrukas rankoje laiko mikrofoną ir susirinkusiems šokėjams demonstruoja savo vokalinius sugebėjimus. Naktis šokių aikštelėje tikrai neprailgo. Vis dairiausi į laikrodį ir mąsčiau: negi šis senukas dar nenori miego?! Aplinkui girdėjosi komentarai iš patenkintų klubo "Global" lankytojų: na, diedukas ir pavaro! Pagrojęs labai įdomų setą, perdavęs pultą klubo rezidentams, Jundului ir Uncle Roll, italas Alexander Robotnick, kurio tikrasis vardas Maurizio Dami, visai neskubėjo ilsėtis ir sutiko paplepėti.

Lietuvoje lankaisi jau nebe pirmą kartą. Papasakok kokie įspūdžiai?

Graži šalis, geras oras... Važiuodamas iš sostinės į Klaipėdą, žvalgiausi pro automobilio langą - kiek pas jus daug miškų ir gražių kaimelių! Aš labai mėgstu kaimiškas vietoves, pats gyvenu kaime, kuris įsikūręs beveik miške, netoli Florencijos.

Tavo sceninis pseudonimas rusų kalboje reiškia "Aleksandras darbininkas". Ar čia slepiasi kažkokia potekstė? Kodėl pasirinkai tokį keistą pavadinimą?

Šis vardas turi istoriją, kurią išgalvojau aš pats: Aleksandras praeito amžiaus viduryje gimė Kamčiatkoje, tačiau dėl politinių neramumų šalyje, laimės ieškoti išvyko į Prancūziją. Aleksandras - tipiškas darbštus rusų emigrantas (juokiasi). Savo pseaudonimą sugalvojau devinto dešimtmečio pradžioje, ir jis skambėjo labai juokingai.

Muzikuoti pradėjai būdamas 27-erių metų, ne per vėlai?

Pagal amžių pradėjau tikrai vėlokai. Trejus metus mokiausi groti gitara muzikos mokykloje. Neblogai sekėsi, net grojau mokyklos gitaristų kvintete. Vėliau nusipirkau pora pigių japoniškų klavišinių instrumentų, išmokęs jais groti, sukūriau grupę "Abida".

Bet tau neužteko apsiriboti gyvais pasirodymais, kuriuose grojai gitara ar klavišiniais?

Vienas bičiulis man pasiūlė pamėginti kurti disco, mat tuomet tai buvo labai madinga ir aš iš to galėjau užsidirbti daugiau pinigų. Nors pati pradžia, kuriant šokių muziką, finansiškai nebuvo sėkminga.

Net ir pradėjęs kurti vienas po Alexander Robotnick vardu, nevengei dalyvauti ir kituose muzikiniuose projektuose?

Oi... būtų sunku suskaičiuoti kiek projektų esu sukūręs, kiek muzikinių stilių grojęs: rokas, disco, italo disco, house, electro, techno, minimal... Tačiau, manau, svarbiausia ne stilius o kokybė, visada buvau kokybiškos muzikos šalininkas.

Ką klausai, kai nori pailsėti nuo šokiu muzikos ir klubų?

Man penkiasdešimt aštuoneri, ir kai pirmą kartą apsilankiau diskotekoje, didžėjus grojo "The Rolling Stones" gabalą "I can't get no satisfaction" (juokiasi). Žinoma, mano amžiaus žmonės dažniausiai klausosi įvairiaspalvio roko. Aš irgi mėgstu paklausyti roko, bet dabar šis stilius darosi banalus. Laisvalaikiu klausausi radijo stočių, o kartais net to paties, ką praėjusią naktį grojau klube.

Daugiau nei dvidešimtmetį buvai vien tik prodiuseris arba atlikėjas. Kaip sugalvojai tapti DJ?

Žinai, po 2000-ųjų kažkaip priblėso mano kūrybinė veikla ir kelerius metus išgyvenau ganėtinai sudėtingą periodą, kai iš savo veiklos nebeuždirbau pakankamai pinigų... Kartą atsidaręs savo elektroninio pašto dežutę, perskaičiau kažkokio promoterio siųstą laišką, su klausimu: Robotnick, ar tu vis dar didžėjauji? Bet tai kad aš niekada iki tol nebuvau stovėjęs prie DJ pulto... (juokaisi). O kodėl gi nepamėginus? Tada tam žmogui atrašiau: O taip, aš vis dar didžėjauju. Kai pradėjau didžėjaus karjerą, buvau 53 - ejų. Prancūzijoje, per mano pirmą oficialų DJ pasirodymą klube, grotuvais teko dalintis kartu su Miss Kittin (šypsosi).

Kokie buvo įspūdžiai paragavus DJ duonos?

Aš visada galvojau, kad būti DJ yra paprasta, bet kai pradėjau užsiiminėti šia veikla, pamačiau kad taip tikrai nėra. Reikia nuolat lavinti įgūdžius, domėtis technika. Būtina turėti daug įvairių įrašų, nes būna, kad vieną dieną groju Ispanijoj, o kitą diena skrendu į Australiją. Visur žmonės skirtingi, jiems ir muzika skirtinga patinka. Aš nesu arogantiškas, negroju to ką mėgstu tik aš pats, groju tai ka mėgsta žmonės.

Kokiose valstybėse tau labiausiai patinka groti?

Didžiojoje Britanijoje visada patinka groti. Taip pat Airijoje ir Ispanijoje. Ten tikrai nuostabūs žmonės.

Grodamas vakarėliuose, mėgsti skambančias melodijas paįvairinti savo paties gyvu vokalu. Tai tiesiog show
dalis ar kažkas daugiau?

Man patinka dainuoti, paprastai viską darau spontaniškai, todėl tame yra tikrai daug žavesio. Jei tai galima pavadinti show dalimi - kodėl gi ne? Vakarėlių organizatoriai nuolat pageidauja, kad grodamas nors šiek tiek padainuočiau. Manau, žmonėms tai patinka.

Nepavargsti? Gal geriau būtų savaitgalius leisti ramiai su šeima ar draugais?

Esu išsiskyręs, todėl mano muzikinė veikla šeimai netrukdo. Žinoma, pats truputi pavargstu, bet man tai net patinka. Mano draugai į naktinius klubus nevaikšto, šokių muzika juos sudominti būtų sudėtinga (juokiasi). Visgi jie džiaugiasi, kad darau tai, kas man patinka.

Niekada nesusimąstei, kad tavo amžiuje dirbti paprastą darbą būtų geriau?

Aš esu dirbęs paprastų darbų prieš pradėdamas kurti, taip pat kelerius metus savo karjeros pradžioje. Būdavo sunku keliauti į darbą tiesiai po iki ryto užsitęsusio koncerto ar vakarėlio. Baigiau filosofijos ir psichologijos studijas universitete, tačiau žinių praktikoje neteko panaudoti. Galbūt aštuonias valandas per dieną trunkantį darbo pamaina būtų geriau, bet darbas būti DJ ir prodiuseriu kur kas arčiau širdies.

Ką veiki paprastom savaitės dienom, kai nereikia groti vakarėliuose?

Pirmadieniais dažniausiai miegu visą diena, nes būnų pavargęs po savaitgalio vakarėlių ir kelionių. Labai daug laisvo laiko skiriu naujos muzikos paieškoms, bendravimui su kolegomis iš užsienio. Internetas "suvalgo" daug mano laisvo laiko. Kadangi gyvenu kaime, mėgstu pasivaikščioti miške, labai rūpinuosi savo mama, stengiuosi su ja praleisti daug laiko. Kasmet važiuoju ilsėtis į Indiją, man labai patinka ši šalis jos kultūra, ir ypatingai, senovinė indų muzika.

O Goa Trance nepatinka?

Oi ne... Tikrai ne (juokiasi).

Galimybės būti prodiuseriu ar didžėjum 1980 ir 2008 metais skiriasi kaip diena ir naktis?

Dabar visi jauni didžėjai veržiasi prodiusuoti, kurti, jiems neužtenka DJ pulto teritorijos. Žinoma, tai labai sveikintina, juk šitiek techninių galimybių aplink! Ankščiau prodiuseriai gal ir neturėjo didelių techninių galimybių, tačiau talentingiems žmonėms tuomet būdavo lengviau iškilti. Dabar tiek daug konkurencijos, kažko pasiekti yra labai sudėtinga.

Mėgsti internetines muzikos parduotuves?

Nesu internetinių parduotuvių megėjas. Nors pagrinde groju iš kompiuterio, beveik visą muziką perku vinilinėse laikmenose ir viską konvertuoju į mp3 formatą.

O tai kodėl negroji iš pačių plokštelių?

Nors labiausiai vertinu plokšteles, iš jų negroju, nes garsas jomis grojant nėra toks geras kaip grojant iš kompiuterio.

Ka planuoji veikti ateityje? Ar dar ilgai žadi būti muzikos pasaulyje?

Nežinau, kol kas manau, kad pora metų dar tikrai pabūsiu. Veliau žadu ilgesnį laiką pagyventi Indijoje. Taip, manau, kad didelę dalį savo pensijos laiko praleisiu Indijoje (juokiasi).
Seta, 2008 Rugsėjo 05, 06:46

Komentarai

 • Zilwi None
  Zilwi None @ 2008 Gruodžio 08, 09:12

  Tai bent linksmuolis dedukas :D

  0  0
 • daains
  daains @ 2008 Rugsėjo 22, 11:28

  "Kietas" vyrukas. Aisku, kai tau 58, "tekiniu" tikrai nereikia, kad issilaikytum visa nakti(patirtis:)

  0  0
 • カミュ
  カミュ @ 2008 Rugsėjo 07, 12:47

  Shaunus senukas,daugiau net sunku ka ir pridet:)

  0  0
 • ChiuPaChiuPsaS
  ChiuPaChiuPsaS @ 2008 Rugsėjo 06, 04:51

  visiem jiem nuo tu klausimu vemti vercia ;)

  0  0
 • raveyourmind
  raveyourmind @ 2008 Rugsėjo 05, 01:09

  super dedule, nepamirsiu jo show woo :)

  0  0
 • Laimis S.
  Laimis S. @ 2008 Rugsėjo 03, 10:57

  senis kala i klyna! :D

  0  0
 • Wiliux D
  Wiliux D @ 2008 Rugsėjo 03, 03:17

  "ar ne per vėlai", "ar tokiam amžiuj" :) jam čiuju nuo šito tipo klausimų bloga.

  intervas geras.

  0  0
 • -niEkSheLiZ-
  -niEkSheLiZ- @ 2008 Rugsėjo 03, 02:46

  Musu atzalom manau nebekels jokios nuostabos tokie Seni Vilkai

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2008 Rugsėjo 03, 11:03

  Saunus vyrutis, saunuole Monika ;]

  0  0
 • St Toma
  St Toma @ 2008 Rugsėjo 03, 10:59

  Šaunuolis jis, jokių neigiamų emocijų nekelia, grynas pozityvas :)

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.