Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 95 svečiai
Temos


Heartthrob: “Pavadinau tą kūrinį Kate Moss garbei. Myliu ją. Ir tikiuosi, kad ji – pašėlusi!” (Specialiai Djscene.lt)

Stebint "M_nus" atrodo, kad jei esi ten, esi viskas. Turi viską ir minios pačios krenta tau po kojomis. Jų bendruomenė labai patyrusi, pakankamai maža ir labai tampri, gal todėl praktiškai viskas, ką įrašų kompanija išleidžia, tampa mada ir siekiamybe... Prieš gerą mėnesį pasirodęs pirmasis amerikiečio Heartthrob albumas "Dear Painter, Paint me" matyt, irgi neišvengs vienokios ar kitokios šlovės. Juk jau jo pseudonimas reiškia "širdžių ėdiką". Ta proga kalbinu debiutantą, kurio tikras vardas - Jesse Siminski.

Kaip einasi naujieji "M_nus" pasirodymai "Contakt"?

Tiesiog puikiai. Paskutinis šou Barselonoje buvo nuostabus. Muzikos, įgyvendinimo ir minios palaikymo prasme viskas vyksta net geriau, nei tikėjomės. Tiesa, porą renginių turėjome nukelti, nes mūsų techniniai reikalavimai tikrai milžiniški, ir juos įgyvendinti sunku - ne mums, kaip atlikėjams, o būtent renginių organizatoriams. O kokybės visame kame, ypač multimedijos ir vizualinėje dalyje, siekiame pačios aukščiausios.

"Dear Painter, Paint Me" - išties labai emocingas albumas. Sakai, kad jis autobiografinis - bet argi visa muzika nėra tokia?

Muzika - be galo plati meno forma. Per ją gali išreikšti praktiškai bet kokią idėją, ir manau, kad kiekvienas kompozitorius palieka savo darbe dalelę savęs, kad ir kokia abstrakti ta kūryba bebūtų.

Grynindamas savo albumo idėją stengiausi išvystyti pasakojimą, kuris skambėtų atvirai ir universaliai, bet tuo pačiu išliktų subjektyvus. Romantika, grožis, praradimas, nesėkmė - šie motyvai artimi kiekvienam. Labiausiai kurdamas koncentravausi ties emocija ir melodija - tai buvo pagrindiniai mano įrankiai. Vokalų, pasakojančių istoriją, nėra, tad biografinė albumo dalis išties labai abstrakti ir atvira interpretacijoms.

Ar albumą kūrei sąmoningai, tai yra, vieną dieną prisėdai ir supratai, kad dabar laikas albumui, ar kūriniai tiesiog susikaupė vienoje vietoje?

Idėjas albumui kristalizuoti ėmiau prieš trejus metus, kai iš Niujorko persikrauščiau į Paryžių. Tai daugiausiai buvo melodijos. Tam tikra prasme, taip, kūriniai patys susikaupė į vieną vietą. Norėjau kiek atitolti nuo anksčiau išleistos savo kūrybos, daugiau paanalizuoti pačią muziką ir baigti su turtinga sluoksniais kūrinių grupe, pilna emocijų ir spalvų.

Kalbant apie albumo pavadinimą... gal ir pats tapai?

Esu studijavęs dailę ir rengęs parodas Niujorke, bet tai buvo pakankamai seniai. Daugiausia piešiniai ir šiek tiek tapybos. Šį rudenį planuoju tapyti daugiau ir sujungti rezultatus su kitu mano muzikiniu leidiniu.

Ar užsiimi kitais menais?

Šokiais!

Tavo albumo nepavadinsi vien minimal. Iš kur tie visi funky, disco, house gabalėliai?

Jau penkiolika metų klausau elektronikos - visko nuo hardcore iki deep house. O kur dar ne elektroninė muzika... Be "Plus8" ir "M_nus", kitos mane smarkokai paveikę kompanijos yra "Perlon", "Environ", "Planet E", "Ifach"... taip pat "Communique", "Drop Bass", "Mosquito", "Tresor". Ar klausyčiau įrašyto mikso, ar stebėčiau didžėjų gyvai, visuomet ieškau plataus emocijų ir skambesių spektro. Mano estetikos suvokimas suformuotas iš visko po truputį. Pritariu hibridinių, maišytų žanrų koncepcijai. Taip tik įdomiau. Velniop puristines nesąmones!

Kai baigiau klausyti "Dear Painter, Paint Me", pirma mintis, šovusi man į galvą, buvo "ką gi jis sukurs toliau?". Taigi, ką?

Gerai būtų, kad žinočiau, ką veiksiu toliau. Deja, nežinau. Dabar žinau tiek, kad savo kūryboje noriu įdiegti ir vizualinių elementų ir taip sulieti šiuos du pasaulius. Visuomet vystau naujas idėjas. Muzika jau daugiau nei dešimtmetį užsiimu kasdien, kad ir valandą ar dvi. Man patinka gyvi pasirodymai, nes jų metų galiu testuoti publiką ką tik sukurtais garsais - tiesa, nebūtinai kiekvienas kūrinys turi būti bomba.

Neseniai ir tu persikėlei į Berlyną. Kaip ten?

Man visai patinka. Tiesa, kartais Berlynas man per lėtas. Niujorke gyvenau aštuonerius metus, Paryžiuje - penkerius, taigi esu įpratęs prie smarkesnio gatvės gyvenimo. Paryžius gražus ir romantiškas, bet ir labai brangus.

Kokioje keisčiausioje vietoje esi grojęs?

Detroite, pačiame centre kasmet vyksta nemokamas renginys "Taste Fest". Ten grojau miniai, kurioje buvo ir narkomanų, ir močiučių, ir net mano tėvai. Štai tau kultūrų samplaika. Buvo tiesiog nuostabu.

O kokia buvo geriausia vieta?

Šiemetinio "Sonar" naktinė dalis... "Contakt" pasirodymas buvo tiesiog nuostabus! Daugiau nei 20 tūkstančių žmonių... šito neperspjausi.

Kaip atsiradai "M_nus"? Ką veikei iki 2005-ųjų?

Prieš dešimt metų Niujorke susipažinau su Magda. Tuomet ji dar nedirbo su Richie. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio... Jau buvau prikūręs muzikos, o Magda buvo pirmoji, pradėjusi ją groti vakarėliuose, ji tapo ir kelrode į "M_nus".

Ar "M_nus" tau - ideali vieta? Ar buvimas čia pakeitė tavo gyvenimą?

"M_nus" man - labai asmeniška vieta ir dalykas. Leiblo esmė - draugystė ir palaikymas. Kas gali būti geriau? Darbas su Richie ir kitais nuostabiais draugais, ilgą laiką esančiais scenoje - ištisinė teigiamų emocijų grandinė.

O gyvenimas tikrai pasikeitė. Niujorką iškeičiau į Europą tam, kad galėčiau visą laiką skirti muzikai, ir kol kas man stebėtinai sekasi. Tikra palaima veikti tai, ką labiausiai nori veikti, su žmonėmis, kuriuos myli.

Grįžtam prie pasirodymų. Kaipgi praėjo "M_nus" turas po Ameriką?

Kad tas "M_nus" turas niekad nesibaigia... Man jis trunka jau trejus metus. Kiekvieną savaitgalį - nauja vieta ir nauja minia. Kartais būna stebuklinga, kartais - ne visai. Stengiuosi, kiek galiu, kad pasirodymai kaskart būtų stiprūs, margi ir asmeniški. O sunkiausias elementas ture, be abejo, yra pats keliavimas.

Ir pabaigai kiek bulvaro... Ar turi fanų, kurie kaltina tave sudaužius jiems širdis?

Tikiuosi, kad taip!

Kas yra Keitė iš tavo "Baby Kate"? Ar ji yra ir "Nasty Girl"?

Pavadinau tą kūrinį Kate Moss garbei. Myliu ją. Ir tikiuosi, kad ji - pašėlusi!


Fotografijos © Markus Jans
Daina D., 2008 Rugpjūčio 08, 17:13

Komentarai

 • lacocca
  lacocca @ 2008 Rugsėjo 24, 01:06

  Gaila gejus ;DDD

  0  0
 • Space Rocker
  Space Rocker @ 2008 Rugsėjo 10, 10:35

  As ir sakau i ka jo ta domino imitacija panasi - mysliu ;)). meno zmogus.

  0  0
 • IDi
  IDi @ 2008 Rugpjūčio 21, 01:14

  na interviu idomus, reiks isklausyti albuma, ar jis atspindi tokias pat nuotaikas kaip butent sis tekstas:)

  0  0
 • RoBizZ
  RoBizZ @ 2008 Rugpjūčio 13, 11:39

  o man jo kuryba neapsiriboja vien naujausiu albumu....jau kad live'a noreciau isgirst tai faktas fakteeeeelis

  0  0
 • JBounce
  JBounce @ 2008 Rugpjūčio 11, 02:45

  jo, albumas tai ir man nelabai

  0  0
 • Smogas
  Smogas @ 2008 Rugpjūčio 11, 02:18

  Atleiskit man, random'ai, bet šis albumas tikrai nepatenka į mano top'a šiu metų minimal kategorijoje - ten jau aiškūs, visai kiti, fovaritai šiemet ; )

  0  0
 • *Guzovich*
  *Guzovich* @ 2008 Rugpjūčio 11, 09:41

  Batman!

  0  0
 • Arteque
  Arteque @ 2008 Rugpjūčio 10, 11:22

  "Future Pass" kurinukas mane jau veža antrą mėnesį iš eilės. Išgirdęs jo muzikos netikėtai nustebau. Tikrai dėmesio vertas atlikėjas.

  0  0
 • randomBoy
  randomBoy @ 2008 Rugpjūčio 10, 09:16

  Laurynai, drįsčiau Jums šiuo atveju paprieštarauti :) Išgirdęs šį albumą negalėjau atsistebėti, kad tas pats minimal skamba visiškai kitaip, visiškai nebanaliai, visiškai užkabinančiai. Sukosi ir sukosi jis mano visuose grotuvuose. Žinant, kaip man sunku įtikti :) šį albumą skelbiu vienu iš geriausių šiais metais minimal kategorijoje...

  0  0
 • Smogas
  Smogas @ 2008 Rugpjūčio 10, 04:14

  Inervas, Raima, kaip visad geras, bet pacio Hertthrobe kuryboje neuztikau nieko man patinkancio, neissiskiriantis nubukintas minimalas, nuo kurio istikruju jau senokai bloga darosi.

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.