Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 40 svečių
Temos


Kettel (Reimer Eising): „Galėčiau tapti Narkomafijos bosu!” (specialiai Djscene.lt)

Artėjo ilgai lauktas vakaras ir aš neberadau sau vietos, mintis apie "Wired Saturdays" vakarėlį švelniai kutendama ritosi nugara kartu su paskutiniais Mauerbrecher akordais įsigerdama iki pat panagių. Jei prieš kokius keturis metus man kas nors būtų pasakęs kad aš kalbėsiuos su olandų kilmės Reimer Eising (Kettel), kurį man padėjo atrasti vienas cyber-draugas, būčiau pamaniusi, kad jau greičiau Tibetas atgaus nepriklausomybę, (no offence)... Bet svajonės pildosi ir Techstylism aš už tai esu labai dėkinga...

Taigi kas atsitiko, kad pradėjai kurti muziką?
Viskas prasidėjo nuo to, kad nuo seno grojau pianinu. Pramokęs juo groti, kūriau muziką "ant popieriaus". Ilgainiui perėjau prie elektroninės muzikos. Šis perėjimas įvyko gana natūraliai. Man tuo metu buvo šešiolika. Štai taip viskas ir prasidėjo!

Ką muzika reiškia tavo gyvenime?
Nežinau, turbūt nėra kito dalyko gyvenime, kuris mane labiau sudomintų. Nežinočiau ką veikti, visa kita man turbūt greit nusibostų...

Bet vis tiek turbūt nori kažką ja pasakyti? Va pvz., man ji sukelia daug vaikystės prisiminimų...
Na, aš kuriu muziką klausytojams. Ir man malonu, jei ji jiems kelia kažkokių asociacijų, bet ne man skirta nulemti jų turinį.

Esi bendradarbiavęs su Secede (Lennard Van der Last). Jūs kartu priklausot leiblui Sending Orbs.
Na, tiesą sakant, aš su juo iki šiol bendradarbiavau tik kuriant vieną gabalą - "Leraine" - iš jo albumo "Tryshasla". Manau, kad tai vienas populiariausių mūsų kurinių. Jį mėgsta visi. Ai, dar kartą dviese grojom Belgijoj. Bet pasirodymas smarkiai nenusisekė, buvo daug ir didelių techninių nesklandumų. Baisu! Reikia pasakyti, kad Lennardas yra vienas geriausių mano draugų... Mūsų draugystė prasidėjo nuo muzikos, susipažinom viename iš IRC kanalų. Bet kuriuo atveju vienintelis dalykas, kurį iš tikrųjų galima būtų galima pavadinti mūsų bendradarbiavimu yra tai, kad mes visada palaikom ryšį ir kai kuris nors iš mūsų sukuria ką nors naujo, tuojau pat duodam vienas kitam paklausyti ir įvertinti. Bet iš esmės aš dirbu vienas. Na taip, mes dar priklausom "Sending Orbs".

Papasakok daugiau apie Sending Orbs.
Visų pirma, šiam leiblui priklauso ir mano brolis, ir mano draugai. Aš "Sending Orbs" leidžiu kūrybą ir esu šios leidybinės bendrovės narys, nes man ji patinka - tai draugystės leiblas. Mes tiesiog smagiai leidžiam laiką kartu, kuriam, mūsų bendravimas labai neformalus, draugiškas. Mes labai gerai vieni kitus pažįstam. Tai nuostabu.

Kokiais projektais dabar užsiimi?
Ką tik išleidau savo trečiąjį albumą. Turėtum jo pasiklausyti Myspace. Jis vadinasi "Myam James". Po ankstesnio mano albumo "My Dogan" išleidau albumą-kloną "Through Friendly Waters". Šie du albumai išties panašūs, tačiau naujame albume išgirsi šį tą kitokio nei "My Dogan". Apibūdinčiau jį kaip "melodingą skambesį su acid ritmais". Turėtum jį išgirsti!

Taigi išleidai dar vieną albumą, ką planuoji veikti toliau?
Tai ką veikiau iki šiol... kursiu, tobulėsiu, tam kad kurčiau dar gražesnę muziką! To ir siekiu.

O kas tave įkvepia kurti?
Paukščiai... na, labai sunku pasakyti, kas įkvepia. Turbūt kažkas natūralaus. Tai, kas tiesiog įvyksta. Paukščiai... taip paukščiai yra gerai.

Kokie būtent?
Varnėnai.

Kokios muzikos klausai laisvalaikiu?
Apthex Twin'o, Secede ir Johann Sebastian'o Bacho.

Vienam interviu teigei, kad visi žmonės gimsta karvėmis...
Kur taip buvo parašyta? (juokiasi - aut. past.)

...ir tik keletui pavyksta tapti žmonėmis".
(Dar labiau juokiasi - aut. past.) O taip... man nusibodo dalinti tuos interviu, dažnai jų metu užduodami visiškai kvaili klausimai. Po to žmonės stebisi, kai gauna dar kvailesnius atsakymus... Gali būti, kad esu kažką panašaus šnekėjęs.

Girdėjau, kad tavo kūrybos tempai itin dideli? Ar nemanai, kad skubota kūryba kenkia muzikos kokybei?
Nėra taip, kad noriu ką nors sukurti kaip įmanoma greičiau. Viską padaryti kuo greičiau nesiekiu, tiesiog kai pajaučiu įkvėpimą, nenoriu atsitraukti nuo kūrybos ir jo prarasti. Dažniausiai tiesiog leidžiu semplus ir lygiagrečiai bandau pridėti įvairiausias melodijas, taip ir laukiu, kol kas nors gausis. O kai kažkas įvyksta, pergalė beveik pasiekta, vėliau kompoziciją galima nesunkiai pabaigti. Man labai svarbi yra nuotaika. Jei nuotaika "lanksti" ir gera, baigti galiu labai greit. Dažniausiai kuriu pietų metu, tada man geriausiai sekasi.

O ką veiki naktį?
Geriu.

Ką? Pieną? (kikenu - aut. past.)
Taip daug daug butelių pieno!!! (kikena su manim - aut. past.)

Ar buvo tokių atvejų, kad pabudęs kitą rytą neprisiminei ar grojai vakar?
Jei rimtai, tai visada prisimenu, ką dariau pasirodymo metu būdamas girtas. Bet nemanau, kad tai labai gerai. Kai būni girtas, negali tiksliai kontroliuoti situacijos savo pasirodymo metu. Man labiausiai patinka improvizuoti - tam naudoju nešiojamą kompiuterį. Taigi mąstyti reikia blaiviai, nes grodamas gyvai visuomet rizikuoji. Kai esi girtas groti gyvai beveik neįmanoma, o tai užknisa.

Kur geriausia groti?
Tokijuje.

Dėl to, kad ten esi velniškai populiarus?
Taip, dėkui japonams, kad galiu pragyventi vien iš muzikos. Japonijoje yra 80% mano auditorijos. Praeitais metais buvau ture po Tokijų. Buvo fantastiška. Tokijo centras pats "kreiziškiausias" iš visų miestų, kiek man teko lankytis. Taip pat ten labai patiko žmonės - malonūs ir mieli, jų požiūris į gyvenimą itin teisingas. Ten gali palikti savo nešiojamą kompiuterį gatvėje ir niekas jo nepavogs. Be to, Tokijuje tvyro labai geros emocijos.

Gal yra kokių bendrų projektų su pačiais japonais?
Kol kas ne. Kartais tik kuriu muziką japonų reklamoms.

Turbūt tau kaip ir kitiems gana jauniems atlikėjams išpopuliarėti padėjo internetas?
Internetas padeda, bet kartu ir žudo. Jei visi žmonės, kurie siunčiasi mano muziką, pavyzdžiui, iš "Soulseek", ją pirktų, aš būčiau labai labai turtingas. Bet yra daugybė žmonių, kurie niekada už mano muziką nėra mokėję.

Tai viskas tik dėl pinigų?
Na, ne vien dėl jų... Tiesiog, kai žmonėms kažką duodi, tikiesi kažkokio grįžtamojo atsako. O tai galėtų būti ir pinigai. Žinoma, tai ne vienintelis būdas, bet vienas iš jų.

Ką darytum, jei vieną dieną taip nutiktų, kad nebegalėtum kurti?
Nežinau. Turbūt, jei negalėčiau kurti daryčiau, ką nors nusikalstamo... Hm, pardavinėčiau narkotikus!? Galėčiau tarpti narkomafijos bosu! Taip, kaip tik tuo ir užsiimčiau!

Ačiū už pokalbį
kityy, 2008 Liepos 11, 15:28

Komentarai

 • huko
  huko @ 2008 Spalio 24, 11:26

  narko bosas :DDD nu įdomiai čia taip;D

  0  0
 • Kass123
  Kass123 @ 2008 Rugpjūčio 28, 03:34

  O gal jis jau pardavineja?

  0  0
 • rushkeys
  rushkeys @ 2008 Liepos 16, 12:18

  smagus interviu :)

  0  0
 • ChiuPaChiuPsaS
  ChiuPaChiuPsaS @ 2008 Liepos 14, 07:10

  galetu palikti pc ir lietuvoje niekas irgi nepavoks tik pasiskolins :D

  0  0
 • chignyza
  chignyza @ 2008 Liepos 13, 12:11

  "O ką veiki naktį?
  Geriu."

  Man patiko jo tiesumas :)

  0  0
 • Arvy
  Arvy @ 2008 Liepos 13, 12:03

  Kietas Albatrosas!

  0  0
 • viliger
  viliger @ 2008 Liepos 11, 06:48

  issamus pasokijimas, o i japonija ir as noreciau

  0  0
 • dėdės ūsai
  dėdės ūsai @ 2008 Liepos 11, 04:56

  noriu i japonija

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2008 Liepos 11, 04:35

  perskaiciau.

  0  0
 • Morandis
  Morandis @ 2008 Liepos 11, 03:08

  Sukasi letai lietaus lasai
  skardziai loja aitvarai
  begam mes visi i pieva
  sokam, matom saule breksta

  nieks nezino kas cia kaltas
  ar brazauskas ar adamkus
  vynas liejasi laisvai
  o katukai kaip vaikai

  man patinka grozio stilius
  pakurstytas tarsi grilius
  laksto ziezirbos mitriai
  parasyta cia graziai!

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.