Registruotis | 
Dabar naršo: 0 vartotojų ir 41 svečias
Temos


Morgan Geist: "Senos, neatrastos, keistai skambančios muzikos tiek daug, ir tai yra mano tikroji meilė" (Specialiai Djscene.lt)

Tądien viskas buvo prieš mane - subraižiau automobilį, nespėjau į kiną, neveikė telefonas... O septintą vakaro buvau suplanavusi skambutį Niujorkan, tiesiai Morganui Geistui. Visą naktį prieš tai klausiausi to 2002-ųjų albumo ir galvojau, ką noriu sužinoti, taigi negalėjau taip imti ir... praleisti progos. Galiausiai geram draugui pasakiau "duok paskambint" (pažadu atsiskaityti) ir išėjau laukan, kur mindydama žolę pusvalandį juokiausi iš (savi)ironiško, ciniško bet kartu labai atviro Morgano atsakymų. O viena "Metro Area" pusė tuo tarpu vaikščiojo saulėto Niujorko centre.

Kiek žinau, kovo 1-ąją tavo leiblas "Environ" šventė brandą - kaip praėjo "Bar Mitzhvah" fiesta?

Smagiai! Šiaip aš pesimistas ir visuomet tikiuosi blogiausio. Tąnakt konkuravome su kitais vakarėliais, pavyzdžiui, "DFA" rengė didelius šokius. Bet mums pavyko tikrai gerai. Atėjo daug draugų, visi atrodė laimingi. Smagu, kad daugelis iš tiesų šoko! Niujorkiečiai kartais per daug kieti ir ironiški, bet šįsyk atmosfera buvo šilta.

Ar ir po brandos minėjimo tęsite tą pačią kryptį?

O, dieve, jei dar 13 metų darysiu tą patį, nusižudysiu! Cha cha... Iš tiesų nežinau, juk visas muzikos verslas nuo mūsų pradžios labai pasikeitė. Nebesu tikras, ar apskritai reikia tų įrašų kompanijų. Juk ir mano mėgiamos plokštelių parduotuvės nyksta, nes visi klauso mp3. Nes žmonėms nebe taip svarbi garso kokybė... Ši ir daug kitų priežasčių, dėl kurių atsirado "Environ", šiandien nebegalioja, todėl nežinau, kas bus toliau. Žinoma, galėčiau kompaniją paversti pelningesne, kaip jau padarė daugelis kitų. Pavyzdžiui, pasirašyti sutartis su artistais ir pelnytis iš jų koncertų ir kitų su tuo susijusių dalykų. Bet aš pats esu ne tik įrašų kompanija, bet ir muzikantas ir tikrai nenorėčiau pasirašinėti tokios sutarties. Tad kodėl gi turėčiau ją siūlyti kitiems?

Tai, ką darau, darysiu tol, kol tai man tiks ir patiks. Bet jei nebejausiu malonumo ar nebemokėsiu daryti taip, kaip reikės žmonėms, teks sustoti. Ir nujaučiu, kad per ateinančius 13 metų taip ir bus. Kalbant apie netolimą ateitį, "Environ" nori išleisti daugiau albumų, tikiuosi rasti daugiau mane dominančios muzikos. Apskritai muzikai dabar tikrai įdomus laikas, kuris kartu ir truputį slegia. Tai priklauso nuo požiūrio kampo. Jei negyvenčiau iš muzikos, man viskas labai patiktų.

Esi dirbęs kitų darbų?

O, taip! Muziką kuriu nuo 15-os, bet teko kentėti daug purvinų darbų. Nebenorėčiau to daryti, bet tuo pačiu nebenorėčiau imti nekesti muzikos. O jei vadovausiu įrašų kompanijai nepatogioje sau aplinkoje, neabejotinai pradėsiu nekęsti. Tuomet verčiau dirbsiu įprastą darbą o mylimą muziką laikysiu šalia, kad išsaugočiau jausmo grynumą. Kam gi siekti karjeros, jei nepatinka, ką darai? Tai tampa tiesiog pinigų darymu, o "Environ" visgi gimė ne visai tam. Norėjau rodyti muziką žmonėms, kad jie išgirstų tai, ko niekada negirdėjo. Tai jaudino!

Kalbant apie muziką kaip skambesį - ar čia vadovaujiesi tomis pačiomis vertybėmis, kaip prieš keliolika metų?

Dabar esu daug apatiškesnis. Tikrai pasikeičiau. Muzikoje vis dar randu daug magijos, bet nebesu toks aistringas. Pagaliau man nebe 21-ri, o visi 35-ri - juk su metais žmonės rimsta. Per gyvenimą susidūriau su tiek įvairiausios muzikos, kad dabar nustebinti mane gerokai sunkiau. Pamenu, sukdavau kokį Detroit techno ar Chicago house vinilą valandų valandas ir būdavau pakerėtas kiekvieno kūrinio elemento. Viskas tuomet buvo nauja ir įdomu, o dabar esu toks truputį suvytęs obuolys. Šokių muzika paprastai manęs ypatingai nebesujaudina. Tiesiog manau, kad žmonės kartoja tai, kas jau seniai sukurta.

Kada paskutinįkart iš tiesų susijaudinai?

Oho, neblogas klausimas "iš gyvenimo", cha cha! Kalbant apie muziką... Na, tikrai džiaugiausi išleidęs paskutinį Kelley Polar įrašą - šis procesas visuomet jaudina. Bet kad prisiminčiau kažką tokio išgirsto ir pritrenkusio... Nežinau. Tokios muzikos vis mažiau.

Tai tavo ar muzikos problema?

Mano, mano. Nors... gal abiejų? Aš juk nekaltas, kad nauja muzika nuobodi, o žmonės sukuria dainą "Reason" per 10 minučių ir iškart siunčia kaip demo. O ji taip ir skamba, kaip sukurta per 10 minučių! Kažkas pasidarė, atsiranda visokių "mes čia turim grupę, sukūriau dainą, gal išleistumėt?!" Kai aš siuntinėdavau demo, prie vieno sėdėdavau gal metus, o tuomet dar ir bijodavau imti ir išsiųsti įrašų kompanijoms. Dabar gi viskas atvirkščiai, ir viskas dėl to, kad sistema supaprastėjo. Taip atsirado daug nefiltruojamo mėšlo. Per dieną gaunu 5 ar 10 demo, o iš jų išleidžiu... gal nė vieno? Nenoriu pasirodyti brutalus, tai tik mano nuomonė, bet tai, kas dabar vyksta šokių muzikoje, man atrodo nuobodu.

Taigi tai buvo muzikos problema. O aš pats... na, man visada labiausiai patiko ir patinka knistis senų disco įrašų krūvose ir atrasti perlų. Senos, neatrastos, keistai skambančios muzikos tiek daug, ir tai yra mano tikroji meilė. Bet netgi ir šie atradimai šiandien mane džiugina mažiau. Na, gyvenimas cikliškas. Gal sugrįšiu į atradimo džiaugsmą. Kalbu kaip tikras cinikas, ar ne?

Na, tu iš Niujorko, nieko keisto...

Cha cha, ar jūs ten Lietuvoj ne ciniški?

Ciniški dėl daug dalykų. Pavyzdžiui, dėl to, kad jūs ciniški.

Na va, smagu, kad turim kažką bendro! Taip, niujorkiečiai - žiaurūs cinikai. Bet aš kilęs iš Niudžersio, taigi tuo pačiu esu ir truputį idealistas.

Pokalbio pradžioje minėjai, kad rengti savo "Bar Mitzvah" buvo truputėlį nedrąsu, nes konkuravote su kitais vakarėliais. Bet ar nėra taip, kad tiesiog nebeaišku, ko žmonės eina į vakarėlius, todėl ir baisu?

Jei kalbame apie didelį miestą - tą patį Niujorką - čia viską reiškia tai, kietas tu ar ne. Būtent dėl to ir jaudinausi - nepasakyčiau, kad "Environ" šiuo metu madoje. Šioks toks sąmyšis buvo kilęs 2002-aisiais, kai pasirodė "Metro Area" albumas. Bet mums tai visai nepatiko - jautėmės nepatogiai dėl to, kad mus laikė "cool" ir madingais. Juk ir arkliui aišku, kad po šešių mėnesių daugelis tų, kurie skandavo tavo vardą, sakys "eik tu, tai visiškai praeityje!". Taigi šiandien mes - ne madoje. Mes net nesam jauni! Man net rodėsi, kad mūsų 13-ąsias metines galima priimti ir kaip blogą dalyką - maždaug, pažiūrėk, kokie seni.

Kita vertus, kalbant apie "DFA" kompaniją - jie geri mūsų draugai. Ir jų globojami artistai, tokie, kaip "LCD Soundsystem" ar "Hercules and Love Affair", šiuo metu ant bangos. Taigi "DFA" publika - jauni hipsteriai. O tik tokie ir vaikšto į vakarėlius Niujorke! Kartais didžėjaudamas klube jaučiuosi kaip visų tėtis, cha cha... Taigi, turint omeny publiką, tąnakt rungėmės su "DFA". Be to, mūsų fiesta vyko Brukline, buvusiame lenkų restorane... na, tas klubas išties smagus ir populiarus - "Studio B". O va "DFA" išsinuomojo Moderniojo meno muziejų (MoMA)! Cha cha, dabar supranti, kodėl manėm "Šūdas, pas mus niekas neateis..."? O galiausiai buvom tikrai sujaudinti, laimingi ir patenkinti. Koks senukas bebūčiau, kartais ir mane dar sujaudina tokie dalykai. Didžiavausi!

Na, o pagalvojus, kodėl žmonės šiandien eina į vakarėlius... Vėlgi tai priklauso nuo to, ką daro "kieti" aplinkiniai, kur dabar "kieta" vieta, ir kam šiuo metu užkeltas "hype". Ir tai ne tik muzika, tiesą sakant, Ką gi "hype" turi bendro su muzika? Juk ta, kuri vienu ar kitu metu veža daugiausiai žmonių, nebūtinai yra geriausia ar net labai gera. Kiekviena muzika savyje kažką turi, ir jei skambesys pakankamai geras bei sulaukia užtarnauto dėmesio - puiku. Bet juk dažniausiai koks nors jaunas karštuolis sukuria kažką karšto, būna madingu, perleidinėja kūrinį, parduoda jį "iPod" reklamai... Nežinau, visi "Environ" artistai ir aš pats visuomet stengėmės nepriklausyti vienai ar kitai scenai. Nes taip užstringi tame, ką darai, ir tampi nuobodus. Pradedi tiesiog tenkinti publikos įgeidžius, o ne stebinti ją.

Visgi atrodo, kad dabar vyksta ir tikrai gerų dalykų. Niujorke ilgą laiką buvo labai blogai! O dabar žmonės vėl nori šokti.

Kas gi tokio blogo vyko?


Na, pavyzdžiui, Rugsėjo 11-oji - ji mus palaužė ne tik emociškai, bet ir ekonomiškai. Be to, buvęs Niujorko meras, Rudy Giuliani, priėmė nekokių nutarimų. Jei patalpoje yra ir šokama, ir geriama, jai reikia įgyti kabareto licenciją! Aš nejuokauju. Ateini į kokią vietelę Niujorke, groja didžėjus, yra baras. O ant sienų pilna užrašų "Nešokti". Taip, tai atrodė, kaip pokštas...deja! Ir tikrai ne vienai ir ne dviems puikioms vietoms dėl tokių įstatymų teko užsidaryti. Būtent dėl to, kad ten būdavo smagu, žmonės išgerdavo, šokdavo... Tada ateidavo policija ir išrašydavo savininkui baudos kvitą. Ir ne šiaip sau 50 dolerių, o visus 3000! Tai kaip dirbti? Šokti buvo praktiškai nelegalu.

[Ragelyje girdisi pravažiuojančio policijos automobilio sirena]

Matai, matai, cha cha! Taigi Giuliani prisidėjo prie Niujorok nešokimo, ir nepasakyčiau, kad dabar tai ėmė ir praėjo. Įstatymai vis dar egzistuoja, taigi sunku tiesiog imti ir surengti vakarėlį tada, kada nori ir ten, kur sugalvoji. Naktinis gyvenimas tapo dvejopas - arba lounge pagulinėjimai su didžėjumi ir kokteiliais, bet jokių šokių, arba superklubai, ant kurių man nusispjaut. Ten eina žmonės, kurie susitinka su dar 3000 tokių pat žmonių, geria šampaną buteliais ir klausosi tragiškos muzikos. Labai tikiuosi, kad kai kuriems tai pabodo ir viskas grįš į savo vėžes. Neseniai Darshan su draugais rengė tokį pusiau underground vakarėlį loftuose. Įėjimo kaina, palyginus su įprastais klubais, buvo tikrai didelė, bet ją sumokėjęs galėjai gerti visą naktį nemokamai! Taip oficialiai jie nepardavinėjo alkoholio ir apėjo įstatymus. Taigi žmonės vėl tampa išradingais - tai gerai.

Juk nuo to viskas ir prasidėjo! Kaip artistas, daug keliauji. Ar svetur, kai nevaržo pikti įstatymai, groti smagiau?

Myliu Niujorką, čia retkarčiais pasitaiko gerų vakarėlių, bet, aišku, visada smagu ištrūkti kitur. Nors kartais būna baisoka...

Kodėl gi?


Na, kiekvienas žmogus lūkesčius susikuria pats. Tai kaip kauliukų metimas. Nežinai,ar žmonės susirinks malonūs, ar naktis pavyks... Tai galioja ir namie, ir išvykus.

Kaip tik neseniai apie tai kalbėjau ir su Darshanu, ir su Jamesu iš "LCD Soundsystem" - visada teigi, kad disco - tavo skambesys, bet... Europoje tai atsitinka tikrai dažnai! "Metro Area" sudedama šalia su tokia muzika, kurios aš net pavadinimo nežinau... na, kaip jie ten sako - kažkoks electro. Nežinau! Niekad nesupratau, kas turima omenyje. Tiesiog tas skambesys - daug trankesnis, nei maniškis. Girdžiu garsų, kuriuos pažįstu ir pripažįstu, bet galutinis rezultatas neturi nieko bendro su manimi. Taigi nuvažiuoji į tokią vietą, manai, kad esi tas Morganas Geistas, kurio jie tikisi, pradedi groti disco, ateina žmonės ir sako "A tai ką tu čia groji?". Žmonės tiki savomis iliuzijomis apie tave, o iš tiesų paprasčiausiai nori ansamblių, kurių pavadinimuose yra žodis "disco", bet ne paties disco. Atvyksti į vakarėlį pavadinimu "Disco Disco Disco", uždedi disco plokštelę, pribėga koks vaikėzas ir sako "Gal gali uždėt "Simian Mobile Disco"? Kaip jaustis? Aš nežinau nė vieno jų gabalo ir apskritai manau, kad ta muzika šūdas! Kai taip atsitinka, nesuprantu, kodėl į mane išvis atkreipė dėmesį ir kodėl reikėjo mane kviestis.

Na, Lietuvoje taip nutikti neturėtų - prieš keletą mėnesių čia svečiavosi artimas tavo kolega Daniel Wang, išvažiavo labai smagus...

A, tada aš saugus! Tiesa, visada gali kiek prisitaikyti prie minios, jei ji to verta. Beveik prieš mėnesį aš, Danny ir Darshan grojom Berlyne. Visą naktį tik mes - buvo "Environ" vakarėlis. Skambėjom tikrai stipriau, nei visuomet, ir pragrojom iki 8 ryto! Na, apskritai galėčiau ir mažiau skųstis, ar ne? Svarbiausia, kad galiu pamatyti tiek pasaulio, ir dėl to esu be galo laimingas.

Esi, esi. Kol nepadėjom ragelių, grįžkim trumpam į studiją. Rugsėjį pasirodė septintoji "Metro Area" plokštelė, o kur naujas albumas, a?

Tiesą sakant, nuo metų pradžios neturiu studijos, o Darshanas savo kaip tik įsirenginėja. Tad pastaruosius keletą mėnesių nesukūriau NIEKO! Bet prieš pat Naujuosius baigiau savo solinį albumą - jis pasirodys rudenį. Visgi nuo pastarojo praėjo dešimt metų, pamaniau, pats laikas. Tai bus labiau pop įrašas, jei vartoju tinkamą žodį. Žinai grupę "Junior Boys"?

Aišku, žinau ir mėgstu.

O, tai gerai, gal ir mano albumas patiks. Mat pusėje jo kūrinių dainuoja "Junior Boys" vokalistas Jeremy. Ką tik Carlas Craigas atsiuntė keletą būsimų albumo kūrinių remiksų, jie pasirodys ankstėliau. Dar šiomis dienomis leidžiame Kelley Polar plokštelę su remiksais... O po kurio laiko su Darshanu sėsim prie naujo "Metro Area" albumo. Pasirodys kitų metų pradžioje...

Yes! Pagaliau.


Aha, žinau, labai uždelsėm... per tuos šešerius metus nuo pirmojo albumo keliskart vos nenutraukėm "Metro Area" veiklos! Kai išgirstu grojant tą pirmąjį, visada kiek susigėstu, kad iki šiol nieko tokio ir nebepadarėm...

Mums vis dar patinka ir pirmasis. Ypač "Miura". Bet labai lauksim naujienos. Ir laukiam tavęs čia.

--

Angliškai
Daina D., 2008 Balandžio 23, 10:06

Komentarai

 • elkoo
  elkoo @ 2008 Gegužės 01, 12:12

  puikus interviu, jo mintys apie vakarelius ir apie pati muzikos gimimo procesa, verte ir kokybe.manau is Morgan'o ir jo kolegos Darshan'o ciniskumo ir meilei muzikai gime(-sta) tokie shedevrai, priverciantys "paskraidyti",o kartu ir susimastyti.vakarelis woo tikrai buvo pasisekes.noriu i NY! :D

  tiesa, skaitydamas interviu suzinojau nauja subkulturos pavadinima - hipsteris :) citata is delfi.lt: "Hipsteris vis tiek kietesnis už tave! Hipsteriai yra kažkas tarp gyvenime pasiklydusių emo ir „pižonų“ snobų. Tai šiuolaikiniai bohemčikai, skaičiuojantys dvidešimt kelintus metus ir tiesiog mėgstantys viską, kas bent kiek kvepia menu."

  0  0
 • televizorius
  televizorius @ 2008 Balandžio 28, 10:05

  Man irgi patiko

  0  0
 • Jake Emerald
  Jake Emerald @ 2008 Balandžio 25, 01:27

  Labai idomus interviu :) uch patinka man tokie! ;)

  0  0
 • Vytas
  Vytas @ 2008 Balandžio 23, 09:45

  Labai patiko Morgano mintys.
  Ačiū už interviu.

  0  0
 • Morientes
  Morientes @ 2008 Balandžio 23, 04:30

  "Atvyksti į vakarėlį pavadinimu "Disco Disco Disco", uždedi disco plokštelę, pribėga koks vaikėzas ir sako "Gal gali uždėt "Simian Mobile Disco"? Kaip jaustis?" - cia buvo geras.
  Laukiam Taves! Ir laukiam naujo albumo!

  0  0
 • vaiper
  vaiper @ 2008 Balandžio 23, 01:03

  geras interviu .Geras pashnekovas. Shoksim :)

  0  0
 • gandubas
  gandubas @ 2008 Balandžio 23, 01:01

  na va, paskaiciau ir uzsimaniau ateit i jo DISCOteka.
  o su tais haipais tai jo- taikliai.
  ir labai idomu skaityt, kad jis jaudinosi del savo vakarushkos, nes ta pacia diena vyko DFA tusas niujorke. NIUJORKE!.. tai kaip jaustis musu klubams ir promoteriams tada? :)

  0  0
 • lina
  lina @ 2008 Balandžio 23, 12:44

  oj, labai fainas tas Morganas:) ir skaitant kazkaip naturaliai paraleles tarp lietuviu klaberiu su visom madom ir haipais ir niujorkieciu... visur tas pats.

  0  0
 • huko
  huko @ 2008 Balandžio 23, 10:29

  Nu toks visai nieko interviewas;]

  0  0
Komentuoti gali tik registruoti, ir neapriboti vartotojai.